Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Naj samo omenim, da za resno košnjo sem tudi sam imel 20 let staro Alpino nahbtno s skoraj 4. konji moči, dokler mi je niso maznili iz lope, ampak kako nerodna stvar je to ... Za domačo zelenico je to vlačit na hrbet in potem kosit ... precej štorasto.

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 6 urami:

@berghaus in ostali mojstri, katero nahrbtno kosilnico se splača nabavit za okoli bajte kosit?

 

kosilo se bo okoli dreves, ene 3x na let pa še brežino potoka.

 

A je zadost neka random iz bauhausa za 100€ (kr mal ne morem verjet da je lahko to tok poceni) al moram gledat une za jurja (rajš jih ne bi).

 

Si predstavljam, da je kosilnica, ki ima motor na naramnicah lažja za upravljat kot ta, ki je ubistvu metla z rezilom in enim trakom za nošnjo.

 

 

Hvala

 

Jaz mam generično sranje iz hoferja na baterije, nič ni na hrbtu, tehta par kil. Baterija drži nekje pol ure I think (nisem glih meril časa). Čist dost za okrog bajte.

 

Uglavnem jaz bi raje vzel baterijsko kot pa motorno na hrbtu. Actually če je blizu bajte je lahko tud elektirčna na kabel. Velik manj komplikacij kot z motornimi, lažja, tišja, manj vibracij...

 

Seveda ne vem kakšne imaš potrebe in pričakovanja, moja so nizko :P

Povezava do prispevka

Jaz bi ti odsvetoval nahrbtno laksarco za uporabo, ki jo opisuješ. Nahrbtna je čist overkill za košnjo okrog dreves pa občasno pucanje podrasti in kopriv. Navadna laksarca s čist navadnim okroglim ročajem ti je zmaga, tud pri moči ne rabiš pretiravat. Jaz bi gledal skoraj okrog vstopnih modelov laksarc, samo da ima obvezno ravno os (ne tisti mali trimerji z zakrivljeno).

 

Pa tudi baterijska kosa ni slab predlog. Čeprav je to treba malo več premisleka in dolgoročno odločitev za eno firmo, ampak it's the future i guess.

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 22 urami:

Ne, pol urna baterija mi ne bo prišla prav. Že zdaj ko kosim z navadno kosilnico porabim en tank in pol.  Mam predvsem problem z gozdom pa potokom kokr z hišo in drevesi

Jaz sem pač fan električnega orodja, jebiga. Sicer lahko imaš tudi več baterij (kot bencinsko tankaš) + zadeva je lažja kot pa trogat okrog agregat :D Ampak ja če imaš oreng hosto...

Povezava do prispevka

Doma imamo že kakšnih 10-15 let Kawasaki TJ35E, ročna bencinska. Zaenkrat ni bilo še niti enega problema, edini strošek sta bencin ter laks. Nobenih problemov z visoko travo, za kakšno trnje imaš zraven tudi šajbo.

 

Baterijske premalo zdržijo, nahrbtne so pa preveč okorne za razgibano košnjo - če moreš kaj odmaknit jo preprosto odložiš; za pasom imam še sekirico za kaj manjšega posekat...ne predstavljam si, da bi vsakih 5 minut odlagal in natikal nahrbtno.

 

mojih 5 centov 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Midva imava sedaj tretje leto stigo:

https://www.agronet.si/izdelek/1612032/motorna-kosa-stiga-sbc-232-d

 

Tistega trizobega nastavka namesto nitke nisva še nikoli niti sprobala, ampak v primerjavi z alkotovo kosilnico, ki smo jo imeli prej 10 let, je tale poezija za užigat. Pri alkotovi popizdiš nad tistim membranskim frgazrjem. Nastaviš, da lepo dela ko se zgreje, pa jo naslednjič spet užigaš uro in pol. Ko jo spraviš ven spomladi po koncu zime jo pa oživljaš pol dneva.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

ura dela je okoli 50€. pa še nekaj materiala... js bi rekel da okoli 80€.

 

Smo enkrat klicali (sicer čez vikend) električarja v LJ, da je prišel odklopit en kabel, ker nismo vedeli kaj je, in je računal nekaj čez 100€, za 3 minute dela.

 

 

Povezava do prispevka

Lani enkrat je najemnica klicala električarja, ker nam luč na balkonu ni delala.. kao pride noter pa me vpraša, če sem probu zamenjat žarnice pa sem reku da sem probu, ampak je v notranjosti ostal tist navoj od žarnice in nisem niti probavu sam tega ven vzet. Model se mi tko v izi smeji kao ker amater.. no, spleza na lestev, hoče vzet ven in ga iskra skor fukne z lestve čez balkon..

 

Skratka long story short, vzel je 80e za 10 minut dela. Vodovodar pa tud, 3x je pršu zarad lastne malomarnosti in vsakič je vzel 100e .. adijo pamet. Ampak okej, men je vseen, ker to itak lastnica plača. 

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

To pa res. Meni je eno fazo ruknilo ven, basic stvari že sam zrihtam, štedilnik, pomivalc pa pralc pa take stvari priklopit, to pa nisem vedel kako bi se lotil. Tipo še sam ni vedel kaj bi, mi je sam vse kar je na tisti fazi zvezal na drugo pa rekel naj je ne preobremenjujem, če ne bom rabil verjetno kup kablov menjat, k je nekje med eno pa drugo omarico zmanjkalo faze, pa me bo orenk stalo. No že to me je stalo 80 evrov.

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče Dne, 24. 6. 2021 at 14:00:

Lani enkrat je najemnica klicala električarja, ker nam luč na balkonu ni delala.. kao pride noter pa me vpraša, če sem probu zamenjat žarnice pa sem reku da sem probu, ampak je v notranjosti ostal tist navoj od žarnice in nisem niti probavu sam tega ven vzet. Model se mi tko v izi smeji kao ker amater.. no, spleza na lestev, hoče vzet ven in ga iskra skor fukne z lestve čez balkon..

 

Skratka long story short, vzel je 80e za 10 minut dela. Vodovodar pa tud, 3x je pršu zarad lastne malomarnosti in vsakič je vzel 100e .. adijo pamet. Ampak okej, men je vseen, ker to itak lastnica plača. 

nadutih majstrov mam prov pun K

men je ta navoj od zarnce bivsi ven odvil. valda sva preh ta glavno varovalko sklopla (ker mam pomojem mal mišmaš vezavo)

 

Stanic reče Dne, 25. 7. 2021 at 23:35:

To pa res. Meni je eno fazo ruknilo ven, basic stvari že sam zrihtam, štedilnik, pomivalc pa pralc pa take stvari priklopit, to pa nisem vedel kako bi se lotil. Tipo še sam ni vedel kaj bi, mi je sam vse kar je na tisti fazi zvezal na drugo pa rekel naj je ne preobremenjujem, če ne bom rabil verjetno kup kablov menjat, k je nekje med eno pa drugo omarico zmanjkalo faze, pa me bo orenk stalo. No že to me je stalo 80 evrov.

a da bi pa za vsak slucaj mocnejso glavno varovalko vzel ti pa ni?

 

 

Povezava do prispevka

also: kaj bi vi naredil? 

 

hocem premaknit okno iz severne na vzhodno steno kopalnce, ker (1) luft skoz ne potegne in (2) ni svetlobe. v skrajnem primeru ostanem z obstojeco postavitvijo okna brez direktne svetlobe in z domontazo ventilatorja. 

klicala sem na upravno enoto, ce potrebujem gradbeno dovoljenje.

"mnjaaa to je zdej tko ane.. to morte vprasat kakega statika al pa projektanta aveste.. ce se vam bajta podre, potem rabite gradbeno dovoljenje"

pa sem klicala 2 statika

oba sta mi podala isti mnenji:

1. ne komplicirite si zivljenja s pridobivanjem gradbenega dovoljenja, ker ga boste cakala in vas bo stalo 

2. problem mate lahko samo, ce vas kak sosed prijavi (okno meji na enega soseda samo)

3. vsaka zunanja stena hise je nosilna, zato  se naredi preklada in zgradi novo okno

seveda sta oba rekla, da sta zelo zaposlena. en od njih se je ponudil, da me da na cakalno listo in mi izdela mnenje po ogledu, ki me bo prislo okrog 300e.

 

s sosedi imamo ok odnose. sploh hci verjamem, da jo boli K (kot mene), medtem ko za fotra se pa baje ne ve (tako mat). sama teh medsosedskih zdrah izpred mojega stetja bolj tko-tko poznam. 

ko nam je strela trescla v dimnik, se noben ni pritozeval, da ga je strah, da bi se hisa podrla. tko da, to mi je edino upanje, da mam ok odzadnje sosede. 

sodne prakse ne poznam. kaksno tezo ima statikovo mnenje pri obisku inspekcije mi ni znano. statik pravi, da bi bilo to dokazilo inspektorju, v kolikor se me res prijavi, da nisem sla nekaj na svojo roko delat.

Povezava do prispevka

Če boš rihtala gradbeno dovoljenje in še plačala statiku ogled, te bo prišlo dražje kot celotna izvedba del pa še čakala boš. Kopalnice imajo ponavadi manjša okna, obstoječe naj ti zazida, na novi odprtini pa naredi preklado, kot si že dobila odgovor. 

 

Nobenega soseda ne sprašuj nič, če kdo kaj vpraša imaš gradbeno dovoljenje in zapisnik statika.

Povezava do prispevka

@Lepi Šime

 

Ko so ponovno priklopili vodo je pognalo po ceveh umazanijo, ki se je nekje zamašila, na srečo je to samo na eni pipi in pipa ni problem, ker ti topla teče normalno. Iz pipe tečeta spodaj dve cevi, ena je za hladno, ena je za toplo. Za hladno vodo zapri ventil (da je zaprt preveriš z odprtjem hladne vode na pipi - voda ne sme teči) in sčisti filter spodaj, ki je takoj naprej od ventila. Tukaj imaš še sliko ventila s filtrom:

 

http://vodovodnepipe.si/izdelek/kovina-kv-553-1223417-kotni-ventil-s-filtrom-g12-38/

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 20 urami:

Če boš rihtala gradbeno dovoljenje in še plačala statiku ogled, te bo prišlo dražje kot celotna izvedba del pa še čakala boš. Kopalnice imajo ponavadi manjša okna, obstoječe naj ti zazida, na novi odprtini pa naredi preklado, kot si že dobila odgovor. 

 

Nobenega soseda ne sprašuj nič, če kdo kaj vpraša imaš gradbeno dovoljenje in zapisnik statika.

a pa mas mogoce kake cifre, s katerimi me lahko pomiris? pac res ne bi imela rada tezav 

Povezava do prispevka
lizz reče pred 4 urami:

a pa mas mogoce kake cifre, s katerimi me lahko pomiris? pac res ne bi imela rada tezav 

 

Misliš cenovne? Okno z muharnikom ter žaluzijami te bo prišlo 200€, za preklado/zazidavo obstoječe odprtine pa  ne vem, najbrž kakšne 500€, stotak ali dva gor/dol. Malo pokliči okoli par privatnikov pa naj pridejo pogledat in ocenit. 

 

Kar se tiče GD bi na tvojem mestu šel osebno na upravno enoto ter povprašal kako je s tem. Lahko, da sploh ni potrebno GD, če bo okno iste velikosti - ne posega se bistveno v konstrukcijo hiše. Če je potrebno, ti bojo dali informacije kaj vse potrebuješ, koliko te bo koštalo in koliko časa bo trajalo. Tako se lahko potem sama odločiš ali si ga boš uredila ali ne. 

 

Če ta korak preskočiš in te sosed prijavi, ti bo dal inšpektor rok za pridobitev ustrezne dokumentacije. Nas je prijavil sosed zaradi nadstreška in smo ga morali porušiti in na zgraditi na novo, kazni ni bilo nobene, nas je pa drago prišlo, ker nismo uspeli dobiti GD zaradi prepovedanega tipa strehe v naši občini.

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 50 minutami:

 

Misliš cenovne? Okno z muharnikom ter žaluzijami te bo prišlo 200€, za preklado/zazidavo obstoječe odprtine pa  ne vem, najbrž kakšne 500€, stotak ali dva gor/dol. Malo pokliči okoli par privatnikov pa naj pridejo pogledat in ocenit. 

 

Kar se tiče GD bi na tvojem mestu šel osebno na upravno enoto ter povprašal kako je s tem. Lahko, da sploh ni potrebno GD, če bo okno iste velikosti - ne posega se bistveno v konstrukcijo hiše. Če je potrebno, ti bojo dali informacije kaj vse potrebuješ, koliko te bo koštalo in koliko časa bo trajalo. Tako se lahko potem sama odločiš ali si ga boš uredila ali ne. 

 

Če ta korak preskočiš in te sosed prijavi, ti bo dal inšpektor rok za pridobitev ustrezne dokumentacije. Nas je prijavil sosed zaradi nadstreška in smo ga morali porušiti in na zgraditi na novo, kazni ni bilo nobene, nas je pa drago prišlo, ker nismo uspeli dobiti GD zaradi prepovedanega tipa strehe v naši občini.

nisem sprasevala za ceno okna niti za celo vgradnje. ampak ok. 

kar zadeva GD sem napisala, kaksen je bil odgovor gospe na upravni enoti ane... 

Povezava do prispevka
lizz reče pred 9 minutami:

ok mas morda kako boljso referenco? 

Mi smo tole rihtali 10 let nazaj na naši UE, nimam pojma kdo je sedaj tam, tako da ti ne morem priporočati.

 

Še najboljše boš prišla skozi, če pokličeš po malo resnejših gradbenih firmah v okolici in se zmeniš za ogled. Povej, da bi rada vse uredila legalno in ti bojo oni vse uredili. Pa še ogled/informacije so zastonj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...