Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Douchebag reče pred 12 minutami:

Jaz mam tega:

 

https://www.amazon.com/DEWALT-DCD996B-Lithium-Brushless-3-Speed/dp/B01DR90MM6

 

Super zadovoljen za moje povprečne roke.

 

Dobil sem ga na ebayu iz UK, pred carino za okoli 230 ojrof (seveda skupaj z baterijo, polnilcem in trdim kovčkom).

 

a je made in čehija al je tolk nov model da je že made in kinezija?

 

viddek reče pred 7 minutami:

ej dus,

 

kok ti pa dejansko v beton to vrta? imas ksnno udarno vrtalko (ranga 1200-1500W) za primerjavo>?

 

čez palec, gre v steno/beton, dokler uporabljaš svedre do velikosti glave (13mm), za več pridejo v poštev modeli z ročajem, ki imajo tud navora v povprečju pol do 1x več.

Povezava do prispevka

@viddek nimam testa kok gre, sem vrtal v opeke in beton in gre oboje kar ok. Moraš sicer dat v tretjo prestavo ino stopnjo 15, ampak sveder gre lepo čez. Največje luknje k sm delal so bile premera 12mm, oz. sem naredil tudi 16 v opeko (BP). Sveder ma tud 1.2kg, tako da ma neko bolj ornk mašinerijo notr. Na tega lahko tud daš nek ročaj gor, da bolj prtisnš v steno.

 

Se mi pa zdi primerjava tega pa namenskega vrtalnika tko-tko, valda bo drugi boljši in močnejši.

 

@TrippinBalls ne bi vedu. Zgleda kvalitetna izdelava, čeprav je najbrž china.

 

Povezava do prispevka

Tole so primarno vijačniki/vrtalniki z dodano funkcijo udarnega vrtalnika. Za kakšno resno delo z betonom bo potrebno kupiti namenski vrtalni udarnik, za občasno luknjo v betonu bojo pa tudi navadni vrtalniki ok. 

 

Doma imam eno poceni, malo večjo 230V štemarco iz Interdiskonta in grejo svedri v beton brez problema. Z navadnim Boschevim vrtalnikom, ki je šel medtem že rakom žvižgat, je bilo pa kar problematično, delno tudi zaradi trdega rečnega peska, ki je bil uporabljen pri zidanju okoli hiše.   

Povezava do prispevka
Flamingo reče Dne, 20. 10. 2021 at 9:40:

Doma imam eno poceni, malo večjo 230V štemarco iz Interdiskonta in grejo svedri v beton brez problema. Z navadnim Boschevim vrtalnikom, ki je šel medtem že rakom žvižgat, je bilo pa kar problematično, delno tudi zaradi trdega rečnega peska, ki je bil uporabljen pri zidanju okoli hiše.   

 

Fotr je kupil neko podobno štemarco v Hoferju in je za tistih mizernih 50€ al koliko je že bila svoje delo opravila več kot odlično. Tudi jaz sem jo dosti znucal pri obnovi stanovanja in tudi pri štemanju v armiran beton.

 

 

TrippinBalls reče Dne, 22. 10. 2021 at 11:12:

Znalci, kje bi lahko pri nas kupil nekaj takega? Pomembno je, da je višina polic nastavljiva po potrebi in tool-less assembly. Kar se nosilnosti tiče je 20kg na polico prek glave.

Jaz sem set takih polic kupil v Bauhausu v Ljubljani in sem več kot zadovoljen z njimi. Nosilnost imajo nekje 30kg na polico pa en komplet me je prišel cca 50€.

Imajo tudi več cenovnih razredov z različnimi nosilnostimi.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 22. 10. 2021 at 11:12:

Znalci, kje bi lahko pri nas kupil nekaj takega? Pomembno je, da je višina polic nastavljiva po potrebi in tool-less assembly. Kar se nosilnosti tiče je 20kg na polico prek glave.

Pred kratkim je imel Lidl/Hofer tako zadevo. Aluminij zadeva, cca 30kg obremenitve. Cena pa je bila 30€ se mi zdi... Zaenkrat služi namenu fajn. Se mi zdi, da zadeva rotira v prodaji (parkrat na leto?).

uredilo bitje carek
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 22. 10. 2021 at 11:12:

Znalci, kje bi lahko pri nas kupil nekaj takega? Pomembno je, da je višina polic nastavljiva po potrebi in tool-less assembly. Kar se nosilnosti tiče je 20kg na polico prek glave.

Bauhuas

 

ko jo sestavljaš res deluje kot, da se bo sama vase sesedla, ko je pa sestavljena je pa presenetljivo trdna, tudi za obremenitve deluje vredu.

Povezava do prispevka

Takšno Makito imam jaz že 15 let. Naredila je hišo in še kaj vrtanja v vse možne zadeve. Veliko je odvisno da imate dobre svedre, ko vrtate v različne zadeve. Hočem reči, da za neko mehko opeko bo ok baterijski vrtalnik, za karkoli resnega pa dvomim. Tale ima še dodatno glavo, kar mi je neštetokrat prišlo prav. Močna dovolj, ima način vrtanja, štamanja in vrtanja z dodatnim udarjanjem. Vidim da je cena bakšiš za tako mašino in jo res priporočam kot ultimativni domači vrtalnik. 

 

https://www.electronic4you.si/makita-hr2630t-bohrhammer-196630.html?utm_source=CENEJE.SI&utm_medium=Preisvergleich&utm_content=makita hr2630t bohrhammer+196630+HG82+SO823+GR8231

Povezava do prispevka

Yay, pri nas smo končno začeli delat delavnico po enem letu Kristusovih muh, zmišljevanja glede tega kaj bi radi in nadlegovanja delavcev, da najdejo čas. Naredil smo nova tla in dvojna vrata, kjer sem še posebej vesel da se hiša ni podrla. Na koncu je zid zelo lepo držal skupaj in štemanja je bilo samo cca 30 cm ven iz linije vrat, praktično brez nezaželenega rušenja.

spacer.png

 

Zanima me pa mnenje kakšnega @berghaus-a in drugih majstrov glede zadeve spodaj. Ta betonski jezik so mi potegnili ven, dol iz hidroizolacije. S tisto linijo sem nakazal opcijo za nekakšno diletacijo; lahko bi zažagal v beton in nafilal notri silikon, gumo, naredil na ta način vsaj malo prekinitve, da ne vleče vlage. Toplotni most me ne skrbi, bolj vpliv vlage na beton. Prostor bo sicer neogrevan, ampak suh in zaprt (montažna stena bo cca 50cm od kanalete proti notranjosti), po tleh bodo ploščice. Zidovi so vlažni in hladni, v tla smo dali izotek in malo XPS-a.

spacer.png

Povezava do prispevka

Ja ampak a ne bo itak iz tal vleklo vlage? Mislm a se v bistvu za brezveze sekiram pa ta vlaga nima kj dost vpliva? Tlaki so drgac z vseh strani hidroizolirani, razen ta stik.

 

Ta plac je 4,3x7 priblizno.. ampak ga bo stena mal skrajsala, da ostane mal nadstreska. Na zadnji strani bo 45m2 novga objekta, kle iz tega prostora pa levo se prehod v mini mizarsko/vseostalo delavnico...yolololo

Povezava do prispevka

Vprašanje glede izdelka.  Kupujem nek manjši hilti/hibrid in me zanima, kak se v praksi obnese tale zadeva (predvsem dletanje etc)  https://www.mimovrste.com/vrtalna-udarna-kladiva/makita-vrtalno-kladivo-mt-m8701  ? Rabil bi za obnovo kopalnice (ploščice stolčit dol, omet, kej poštemat), pa pol kake manjše stvari okoli bajte. Imo bi morala bitzi dovolj močna za ta opravila. Ali je bolj smiselno vzeti nek no name poceni hilti? 

Povezava do prispevka
carek reče pred 13 urami:

Vprašanje glede izdelka.  Kupujem nek manjši hilti/hibrid in me zanima, kak se v praksi obnese tale zadeva (predvsem dletanje etc)  https://www.mimovrste.com/vrtalna-udarna-kladiva/makita-vrtalno-kladivo-mt-m8701  ? Rabil bi za obnovo kopalnice (ploščice stolčit dol, omet, kej poštemat), pa pol kake manjše stvari okoli bajte. Imo bi morala bitzi dovolj močna za ta opravila. Ali je bolj smiselno vzeti nek no name poceni hilti? 

 

Ravno si imel v Lidlu vrtalno-udarno kladivo. Ceneje in močnejše od omenjene Makite. 

https://www.lidl.si/p/orodje-za-delavnico/udarno-vrtalno-kladivo/p99153

 

Za ploščice, lepilo in kak kanal v steno bo, da boš pa s tem roval v beton in podiral pa ne.

uredilo bitje Mrhovinar
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Imam eno vprašanje glede vodovoda. V prihodnjih dneh imam plan postaviti akvarij in temu primerno bom tudi pod kuhinjsko omaro vzpostavil RO (reverzna osmoza) enoto. Pod kuhinjsko omaro pa zato, ker imam tam neizkoriščen vodovodni priključek, ki je idealen za to reč. 
Ker še nisem nikoli hendlal tega dela vodovoda me zanima kako priključim pipo na vodovodno cev, ki ima trenutno gor neke sorte čep. Zraven prilagam še fotografijo za več jasnosti.

 

20211204_105404.thumb.jpg.b1402317864c5423e60c5f6ce762ffc8.jpg

 

Verjetno moram zapreti glavni ventil vode za stanovanje in potem nekako odviti tisti čep in namontirat gor neko pipo (se jo privijači gor?) s pomočjo teflonskega traku?

 

 

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče Dne, 4. 12. 2021 at 11:05:

Imam eno vprašanje glede vodovoda. V prihodnjih dneh imam plan postaviti akvarij in temu primerno bom tudi pod kuhinjsko omaro vzpostavil RO (reverzna osmoza) enoto. Pod kuhinjsko omaro pa zato, ker imam tam neizkoriščen vodovodni priključek, ki je idealen za to reč. 
Ker še nisem nikoli hendlal tega dela vodovoda me zanima kako priključim pipo na vodovodno cev, ki ima trenutno gor neke sorte čep. Zraven prilagam še fotografijo za več jasnosti.

 

20211204_105404.thumb.jpg.b1402317864c5423e60c5f6ce762ffc8.jpg

 

Verjetno moram zapreti glavni ventil vode za stanovanje in potem nekako odviti tisti čep in namontirat gor neko pipo (se jo privijači gor?) s pomočjo teflonskega traku?

 

 

Še boljše kot teflonski trak je teflonska vrvica. Naviješ na navoj na pipi in privijačiš. Best da maš koga poleg da zapre glavni ventil če boš zabluzu :) Aja pa pazi da ne priviješ "krivo" v navoj, ker če ga uničiš si pečen.

Povezava do prispevka

Mi je uspelo zadevo zrihtat. Najprej sem skoraj odpulil cev ven iz vodovoda, ker je bil tisti čep tako močno zategnjen gor. Potem pa sem uspešno privil pipo gor. Sem dosti teflonskega traku navil okoli navoja, da ja ne bo puščala reč. 

Sicer pa vem kako je to z navoji, ker se dnevno s podobnimi rečmi ukvarjam :)

 

Sicer je pa tukaj končni izdelek 

20211206_202839.thumb.jpg.4c65d2ddbfcaff325c5ff1e2bfeba6ce.jpg

 

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče Dne, 9. 12. 2021 at 7:58:

Mi je uspelo zadevo zrihtat. Najprej sem skoraj odpulil cev ven iz vodovoda, ker je bil tisti čep tako močno zategnjen gor. Potem pa sem uspešno privil pipo gor. Sem dosti teflonskega traku navil okoli navoja, da ja ne bo puščala reč. 

Sicer pa vem kako je to z navoji, ker se dnevno s podobnimi rečmi ukvarjam :)

 

Sicer je pa tukaj končni izdelek 

20211206_202839.thumb.jpg.4c65d2ddbfcaff325c5ff1e2bfeba6ce.jpg

 

Haha, nice :) No sej, mogoče bo komu drugemu koristlo...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...