Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Vprašam, morda pa kdo pozna. Potreboval bi vodovodarja, se mi pa kar mudi. Pozna kdo koga v okolici Žalca. Ker mi pridejo montirati števce, pa bi bilo potrebno zvezati vodo za dva števca. Edinega, ki ga poznam mi je šel z avtodomom na dopust. So preveč mučkali na komunali. Ni pa vlada dopusta prestavljal. 

uredilo bitje Aang
Povezava do prispevka
Aang reče pred 1 uro:

Vprašam, morda pa kdo pozna. Potreboval bi vodovodarja, se mi pa kar mudi. Pozna kdo koga v okolici Žalca. Ker mi pridejo montirati števce, pa bi bilo potrebno zvezati vodo za dva števca. Edinega, ki ga poznam mi je šel z avtodomom na dopust. So preveč mučkali na komunali. Ni pa vlada dopusta prestavljal. 

 

ponavadi iščem preko portala mojmojster, potem pa poskusim najt telefonsko kje drugje na netu, da ni treba preko njih (ko jih jebe, isto k booking.com :p)

Vodovodar, Žalec: https://www.mojmojster.net/imenik/vodovodar/zalec

izkušnje imam z Marcen, Fiting, Šarlah. Imam pa še ene par cifer od vodovodarjev iz okolice Celja, če na zgornjem portalu ne boš nikogar našel.

 

Je pa velika verjetnost, da nikogar ne boš našel zato, ker so vodovodarji iskani k jebene zlate ribice. Tak kot kaki malarji, štromarji, kamnarji,... nbenga nikjer :(

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

V stanovanju sem imel tri balkone. Prejšnji lastnik je en balkon 'zaprl' in podaljšal sobo, pustil pa je "stopnico" od balkona ter samo položil parket nanjo. Lotevam se prenove, zato sem se odločil da bom izbil stopnico ven, da imam celo sobo ravno, ker je res neugodno delila prostor.

Slika zadeve:

prenova.thumb.JPG.10bad8c9f2793012b7540d5dd2751f3e.JPG

 

 

Zaenkrat imam plan sledeče:

-Na tla dat 3cm stirodur

-Na stirodur dat 4cm estriha, notr vmešana steklena vlakna, da pride v isto višino kot ostali del sobe

-Ko se estrih dovolj posuši zbrusit vse in vlit izravnalno maso (to mi dela mojster)

-Položit pluto na klik (https://www.egger.com/shop/sl_SI/izdelki/podi/comfort)

 

Rad bi da se mi estrih posuši v dobrem mesecu, uporabljam Baumit E225, za katerega mi je pa proizvajalec rekel da potrbuje 2-3 mesece. Po drug estrih res ne bi šel, ker 30 žakljev nest v 5. štuk brez dvigala ni hec.

 

Par vprašanj:

-Ima kdo izkušnje z Liapor kroglicami? Sosed, ki je delal isto stvar, mi je rekel da je njemu majster svetoval tega, da se mu je estrih prej posušil.

-Drug znalec mi je svetoval naj estrih delam sledeče: dva žaklja sprazniš na tla, doliješ malo vode, prememšaš z lopato, da je malce vlažen, vsuješ noter. Manj vode uporabljaš, boljše je. Mnenja?

-Bi blo fajn da položim kakšno folijo na stirodur preden vlivam estrih?

 

Povezava do prispevka

@Sonwaas

 

Estrih mešaj po navodilih proizvajalca, da ne bo kakšnih nepotrebnih neumnosti :) Načeloma se centimeter estriha suši 1 teden, večja kot je debelina, dlje se bo sušil. Glede na to, da je trenutno sončno in vroče, se ti bo sušilo super ob odprtih oknih in ne bi smel imeti problemov. Sem pa prepričan, da ima majster, ki ti bo vlival izravnalno maso, merilec vlage v tleh in ti bo izmeril bp. 

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 1 uro:

@Sonwaas

 

Estrih mešaj po navodilih proizvajalca, da ne bo kakšnih nepotrebnih neumnosti :) Načeloma se centimeter estriha suši 1 teden, večja kot je debelina, dlje se bo sušil. Glede na to, da je trenutno sončno in vroče, se ti bo sušilo super ob odprtih oknih in ne bi smel imeti problemov. Sem pa prepričan, da ima majster, ki ti bo vlival izravnalno maso, merilec vlage v tleh in ti bo izmeril bp. 

To da se suši hitreje je ponavadi sranje ... ker spoka. Mi smo recimo poletni estrih pokrili s folijo da ni prehitro izparela voda. To je pa to od mojega znanja betoniranja :D

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 7 urami:

To da se suši hitreje je ponavadi sranje ... ker spoka. Mi smo recimo poletni estrih pokrili s folijo da ni prehitro izparela voda. To je pa to od mojega znanja betoniranja :D

 

Predpripravljen estrih ni toliko občutljiv na pokanje, ker so komponente idealno mešane. Poleg tega ni direktno na soncu, kjer je največja možnost pokanja 😊 Tako ali tako ima pa še razlivno maso in pluto, who gives a fuck za razpoke :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Doma zbiramo deževnico z strehe v ene velike sode. Sedaj bi te sode doma zamenjali z cisterno. 

Obstaja kakšna zadeva da bi zaprla odvod v cisterno ko je le ta polna?

 

Sedaj ko se nataka v sode, oče sam preverja kdaj so polni in potem zapre odvod žleba, sedaj bi to radi rešili drugače.

 

Hvala

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

A je kakšen praktik, ki bi svetoval kako tole najlepše izpeljat - lepim xps na temelj in cokel. Na cokel pride 2x2cm xps položen horizontalno, na temelj pod njim pa 4cm xps, plošče vertikalno. Cca 20 cm se prekrivajo. Med fasado in temeljem je predviden 4m zob, ampak problem mam z lovljenjem zgornje ravnine: zgoraj (med rumenimi fasadnimi ploščami in coklom) je zob cca 5cm, spodaj (med coklom in temeljem) pa max 4.

 

Z 2x2cm XPS in vmesnim purpenom bo težko dobit ravnino s fasadno ploščo. Lahko bi dal 1x4cm, kar mi ne diši zarad toplotnih mostov na stiku. Del temelja ma izotek zaradi popravljanja v treh slojih, tako da tudi tukaj ni glih neki placa in bi spodnja plošča na preklopu z cokel xps rinila plošče navzven.

 

Čez pride samo še fasada, kar tud ni več kot 1cm in ni glih da bi z debelejšo fasado lahko reševal ravnino.

 

 

IMG_20220825_122500.jpg

IMG_20220825_122729.jpg

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
Hosta reče Dne, 25. 8. 2022 at 12:49:

A je kakšen praktik, ki bi svetoval kako tole najlepše izpeljat - lepim xps na temelj in cokel. Na cokel pride 2x2cm xps položen horizontalno, na temelj pod njim pa 4cm xps, plošče vertikalno. Cca 20 cm se prekrivajo. Med fasado in temeljem je predviden 4m zob, ampak problem mam z lovljenjem zgornje ravnine: zgoraj (med rumenimi fasadnimi ploščami in coklom) je zob cca 5cm, spodaj (med coklom in temeljem) pa max 4.

 

Z 2x2cm XPS in vmesnim purpenom bo težko dobit ravnino s fasadno ploščo. Lahko bi dal 1x4cm, kar mi ne diši zarad toplotnih mostov na stiku. Del temelja ma izotek zaradi popravljanja v treh slojih, tako da tudi tukaj ni glih neki placa in bi spodnja plošča na preklopu z cokel xps rinila plošče navzven.

 

Čez pride samo še fasada, kar tud ni več kot 1cm in ni glih da bi z debelejšo fasado lahko reševal ravnino.

 

 

IMG_20220825_122500.jpg

IMG_20220825_122729.jpg

A si rešu? Sej nimaš kaj drugač kot pa kot maš na sliki stackaš stiropor pa si pomagaš z lepilom/1cm stiropori da delaš izravnavo. Edin nimam pojma a se lepi stiropore na tole hidroizolacijo lahko, sem gledal zravn ko so meni delal pa se ne morm spomnit :D

Povezava do prispevka

Nekaj me spet prijelo da se igram s starim projektorjem,ki sem ga nekoč modificiral na Xenon sijalko(halogenka za luči avta)

No zdaj sem xenonko zamenjal z LED sijalko.

Zadeva je delovala.

Ampak ker Murphyjev zakon ne počiva,sploh pri meni,je nastala težava in sedaj se "matična plošča" ne zažene ker el.krog ni sklenjen. Namreč precej nasilno se je iztragal povezovalni kabel,ki poveže matično ploščo z nadzorno ploščo.Pokrov je padel z delovne površine in je vse letelo okrog.

 

IMG_20220930_001329238.thumb.jpg.1ea4845c75b07c064619a6a83d974b71.jpg

 

Tole

 

IMG_20220930_001358896_HDR.thumb.jpg.b64ec666fc4a5f5be4a4da1f57953bd9.jpg

 

IMG_20220930_001405644.thumb.jpg.b98ba4cb1f498fa6b5b87b4196627127.jpg

 

Vsaj mislim da je težava v tem. Pred tem je zadeva delovala.Potrebno je bilo narediti še par prilagoditev za optimalni izkoristek svetlobe,namestiti lediko bližje lečam,"zamašiti luknje" kjer je svetloba svetila po drobovju ect. ,zato sem še vedno šaril po drobovju.

 

Torej,ker sem popoln laik ne poznam terminologije.

 

Morda kdo ve kako se imenuje ta kabel po slovensko in po angleško da lahko zadevo poiščem na netu ali celo v fizični trgovini ?

 

Upam da je težava v poškodovanem kablu in da nisem ponesreči skuril matično. Ni zgledalo,ne zgleda da je kaj skurjeno.Ko šarim po zadevi itak izklopim iz štroma,edino če bi statika kaj ponagajala.

 

Še par slikic nedokončanega  moda :

 

IMG_20220930_000554685_HDR.thumb.jpg.f6f933e23dd1c24c9df7d1a1382fdbe1.jpg

 

 

IMG_20220930_000754459_HDR.thumb.jpg.53a759016634e5063328567d09714fa8.jpg

 

Lučka torej sveti zato ugibam da je težava z nezaključenim el.krogom v matični..

 

Odprta havba

 

IMG_20220930_001257159_HDR.thumb.jpg.6f4888d7b08d71f25a9b90678b294e3d.jpg

 

IMG_20220930_001324667_HDR.thumb.jpg.a4e43076c6ec64165bb43700ba056bac.jpg

 

Projektor je Epson EMP-TW10H

 

Nemška stran s specifikacijami  https://www.hcinema.de/pro/anzeigen.php?angabe=epsonemptw10h

 

Vem da se da dobiti boljši nov cheap projektor.

 

Ni poanta v tem . :D

Povezava do prispevka
Cinder reče pred 27 minutami:

 

Torej,ker sem popoln laik ne poznam terminologije.

 

Morda kdo ve kako se imenuje ta kabel po slovensko in po angleško da lahko zadevo poiščem na netu ali celo v fizični trgovini ?

 

 

Rečemo jim FLAT kabli, če ti kaj pomaga.

 

https://www.ic-elect.si/vodniki-in-kabli/kabli/flat-kabli.html

 

Včasih smo kar stare IDE kable iz kompov porabljali :D

Povezava do prispevka
Cinder reče pred 15 minutami:

 

Res? Pa dejansko deluje hack? Bom pobrskal po škatlah če se kje kaj valja pa probam :D

 

Probaj, košta te nič, tako ali tako boš prvo premeril z multimetrom. Pazi samo da ne uporabiš reverse kabla, premeri vsako linijo posebaj.

 

Edino kar zna biti problem je velikost, IDE ima precej večje žičke, širši flat.

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka
jlpktnst reče Dne, 29. 9. 2022 at 17:55:

A si rešu? Sej nimaš kaj drugač kot pa kot maš na sliki stackaš stiropor pa si pomagaš z lepilom/1cm stiropori da delaš izravnavo. Edin nimam pojma a se lepi stiropore na tole hidroizolacijo lahko, sem gledal zravn ko so meni delal pa se ne morm spomnit :D

 

Zrihtal, oziroma morm samo še zgornji sloj zalimat, torej to, kar je v ravnini fasade. Kritična mesta sem potem našel še na ene parih mestih po fasadi - ni blo druge, kot da sem uporabil 3cm XPS namesto 4cm. Ni bla glih najljubša rešitev, ampak je pa vsaj ravnina zdaj lepo ujeta in vogali tud. Prva stranica, ki sem se je lotu, sem bil še zelo natančen :) Zdaj pa v sosednjem objektu s stiroporjem različnih debelih ravnam tla, kjer je razlike 10 cm. Po sredi je bil nekakšen jarek nekoč zabetoniran, zdaj se grem pa sestavljanko z 1,2,3,4 cm stiroporjem :sick:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...