Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Flamingo reče pred 20 minutami:

Mi smo tole rihtali 10 let nazaj na naši UE, nimam pojma kdo je sedaj tam, tako da ti ne morem priporočati.

 

Še najboljše boš prišla skozi, če pokličeš po malo resnejših gradbenih firmah v okolici in se zmeniš za ogled. Povej, da bi rada vse uredila legalno in ti bojo oni vse uredili. Pa še ogled/informacije so zastonj.

ok ocitno res nic od posta nisi prebral

Povezava do prispevka

 

Flamingo reče Dne, 29. 7. 2021 at 16:16:

 

Misliš cenovne? Okno z muharnikom ter žaluzijami te bo prišlo 200€, za preklado/zazidavo obstoječe odprtine pa  ne vem, najbrž kakšne 500€, stotak ali dva gor/dol. Malo pokliči okoli par privatnikov pa naj pridejo pogledat in ocenit. 

 

Kar se tiče GD bi na tvojem mestu šel osebno na upravno enoto ter povprašal kako je s tem. Lahko, da sploh ni potrebno GD, če bo okno iste velikosti - ne posega se bistveno v konstrukcijo hiše. Če je potrebno, ti bojo dali informacije kaj vse potrebuješ, koliko te bo koštalo in koliko časa bo trajalo. Tako se lahko potem sama odločiš ali si ga boš uredila ali ne. 

 

Če ta korak preskočiš in te sosed prijavi, ti bo dal inšpektor rok za pridobitev ustrezne dokumentacije. Nas je prijavil sosed zaradi nadstreška in smo ga morali porušiti in na zgraditi na novo, kazni ni bilo nobene, nas je pa drago prišlo, ker nismo uspeli dobiti GD zaradi prepovedanega tipa strehe v naši občini.

Preklada: https://www.merkur.si/opecna-preklada-ipo-beton-14-cm-dolzina-1-00-m/

 

Zelo drago :D

 

@lizz

Fora je da kolikor je meni znano nihče (redko) ne pridobiva GD za takšne popravke, zato ti pa tudi ne znajo odgovorit. Edina varianta je seveda da imaš zelo sitne in nadležne sosede ki bi te prijavili, pa še potem je vprašanje ali bo inšpekcija sploh kaj storila, kaj ne bereš novic?

 

Edini primer, kjer se bi res sekiral za strukturo je, če imaš novo okno točno tam kje je pozicionirana lega (tram od strehe).

 

Imaš 2 opcije

- najdeš zidarja in narediš

- najdeš firmo ki ti bo naredila projekt in papirje ter poskrbela za izvedbo

 

Prva opcija = 500€

Druga = 5000€

 

Glede na to da postaš v temi "sam svoj mojster", smo vsi mislili, da želiš v lastni režiji. Nisem prepričan, da je to sploh še možno naredit, če hočeš vse papirje. Mogoče? Samo kot vidiš nihče nima pojma kako.

uredilo bitje jlpktnst
Povezava do prispevka
janez23 reče pred 11 urami:

Mene zanima, če se še komu dogaja da se mu barva lušči pri nanosu in zakaj se to dogaja? Stvar mi deluje čist naključna, ker se mi lušči tako na stari steni, kot na novih gips platah.  lušči se pa samo nova barva... ne stara barva, ne kit...

Če si nanašal na površine ki niso najbolj primerne za barvo potem je to to.

 

Kot pravi @Boris emulzija je lahko rešitev.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
janez23 reče Dne, 3. 8. 2021 at 6:46:

Mene zanima, če se še komu dogaja da se mu barva lušči pri nanosu in zakaj se to dogaja? Stvar mi deluje čist naključna, ker se mi lušči tako na stari steni, kot na novih gips platah.  lušči se pa samo nova barva... ne stara barva, ne kit...

jap. ampak samo pri veži na oknu. je pa veža pred kopalnico

ampak takrt, ko sem si prenavljala nadstropje, nisem mela kesa za pravo sanacijo, ampak sem samo farbala

povsod. 

 

also a lahko slikas mogoce?

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Ok, nafilat morm malo vode v centralno, počas bo treba kurit. Mam tri ventile, eden na peči, eden pri zalogovniku in zadnji nekje vmes. Kateri je pravi? Oziroma če mam kaj zajebat z odpiranjem napačnega?IMG_20210923_154532.thumb.jpg.9fe5f5eb99e7a4dea190443213931449.jpg

 

...tole je priključek pri zalogovniku...IMG_20210923_154343.thumb.jpg.62d12f7094f75681f8f09b785d022bea.jpg

 

tale vmes. Tisti pri peči mislim, da ne pride v poštev ker je peč samo za centralno, ne pa za sanitarno vodo.

IMG_20210923_154427.thumb.jpg.8305f2247668be4b15ba5a0956ddc615.jpg

Povezava do prispevka
Flamingo reče Dne, 29. 7. 2021 at 19:35:

 

Spregledal. Zgleda si naletela na eno nesposobno žal. 

 

Ma med vrsticami ji je povedla da je za ta poseg potrebno gradbeno dovoljenje, ampak naj se ne sekira in zadevo izvede. Kakorkoli posegas v nosilno konstrukcijo je potrebna sprememba gradbenega dovoljenja, ampak za tako malo zadevo je treba zrisat pa dobit mnenje samo od obcine. Pa ce ima zadeva uporavno dovoljenje se ga da tud dosti hitro potem novega dobit ko je zadeva fertik. Samo ja... Nekdo mora dokumentacijo skupi spravit in bo drazja od kompletnih zidarskih del kjer nekdo samo pride, naredi preklado, podre zid in vgradi novo okno... 

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 12 urami:

Ok, nafilat morm malo vode v centralno, počas bo treba kurit. Mam tri ventile, eden na peči, eden pri zalogovniku in zadnji nekje vmes. Kateri je pravi? Oziroma če mam kaj zajebat z odpiranjem napačnega?IMG_20210923_154532.thumb.jpg.9fe5f5eb99e7a4dea190443213931449.jpg

 

...tole je priključek pri zalogovniku...IMG_20210923_154343.thumb.jpg.62d12f7094f75681f8f09b785d022bea.jpg

 

tale vmes. Tisti pri peči mislim, da ne pride v poštev ker je peč samo za centralno, ne pa za sanitarno vodo.

IMG_20210923_154427.thumb.jpg.8305f2247668be4b15ba5a0956ddc615.jpg

 

Jaz ga imam pri zalogovniku spodaj in tam filam.

Po logiki ne bi smelo bit baš razlike ko je sistem hladen.

 

Na vroče? Tam si pa predstavljam da mogoče ni smart mrzle vode butat na izhod iz peči?

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 2 urama:

Dobr, na vroce razumem. Bom pol kar na tem pri zalogovniku priklopil. Pac ful prevec ventilov in prikljuckov in slepih T kosov je na tej centralni, da bi jaz lahko razumel :D

 

Eh sej kokr vem sta samo 2 reči ki se ti ne smeta zgodit

1) da ni pretoka in se ti pregreje voda v peči - razfuka peč :D (voda mora krožit, maš termostat na peči)

2) da gre iber mrzla voda direkt v kotel, ko je le-ta že oreng vroč - poči kotel (jaz mam zarad tega povratno zanko mimo zalogovnika, čeprav pr novih pečeh bi moral bit ok pa itak vidim da maš povratni mešalni ventil kakorkol se temu reče prav)

 

Pa valda računaš da bo šel tlak gor ko boš vodo segrel tak da je nekje 1.3 pr mrzli čez glavo usually.

 

Sem lani naredu pizdarijo, je blo v kleti kot v filmih ko brizga voda povsod :D Na mešalnih ventilih sem hotu bypass odpret ker mi je preveč toplo spuščal not v talno (na minimumu) in sem najdu v navodilih da maš to opcijo. Valda je bypass tak narejen da je not sam čepek ki ga zasučeš, drži ga pa en šrauf. Popustim šrauf in butne ven vseskup trololo. Super da mi je naredu ventilov puno povsod in sem lahko lokaliziral ter zaprl samo tam vodo. Bil sem moker ko pes, elektronika je pa preživela tuš somehow, čeprav je vse zalilo.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Jaz bi najprej zaprl glavni dovod v stanovanje, potem bi zaprl zgornji ventil na radiatorju, spodji je odvod (al je obratno?), imej pripravljen en čep oz. ventil, da ga zapreš. Lavor pa obvezno pripravi oz. dva, če bo več vode, da lahko menjaš in odnašaš vodo, v radiatorju je tudi veliko vode. tako, da najprej to iztoči...

 

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Problem je, ker živim v bloku in zapreti kurjavo je kar velik hustle. Po nekaj klicih naokoli mi je en vodovodar povedal, da se tega pimpla na koncu privijači notri in s tem zapreš izhodni ventil. Na zgornjem delu pa je itak bil takoj zaprt.
Zdej moram počakat kakšen dan in bom videl. Če bo voda še vedno kapljala ven je to znak, da je eden od ventilov frderban. V kolikor voda neha tečt je to pokazatelj, da ventili delujejo.

 

Samo a ni fora, da bo ne glede na vse voda še vedno ven tekla, ker radiator pušča? :nicjasno:

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 31 minutami:

Po navadi ima vsako stanovanje svoj ventil in ti ni treba cel blok zapret. Če boš menjal radiator, je smiselno zamenjati tudi ta dva ventila za dovod in odvod. Pa jaz bi v vsakem priemru najel nekoga, da to naredi... ker pač voda.

Odvisno od bloka... Recimo mi imamo enocevni sistem narejen in "imam" dostop na hodniku da zaprem dovod vode v radiatorje. 
Dočim moj oče ki je v Ljubljani v blokih pri Savljah ima dvocevni in morajo celotni dvižni vod zapret v kleti. (Vsak radiator ima svojo linijo. ). In je nočna mora ker mora pridt en to zapret. In čakaš k zmešan + negodovanje blokovcov. 

 

Drugače pa @Lepi Šime kot so napisali. Zapri zgodnji ventil, zapri spodnji ventil (če delujejo) in lahko zamenjaš radiator, če ta pušča. Bo pa voda želela iz radiatorja pridt vn tudi če boš imel zaprte ventile. In če so fuč pol je smola. 

 

Sem pa govoril tudi z mojstrom imajo neko zmrzovanje in lahko zamrznejo pred ventili in se da tudi potlej zamenjati ventile, brez odklapljanja.

 

Lep lp.

Povezava do prispevka

Hja sej radiator lahko sam brez težav zamenjam. Dočim bi želel menjati ventile pa bi bilo potrebno zamrzniti vhodni in izhodni del.
Ne vem ali naj se res ukvarjam in menjam tudi ventile? 

Sicer pa sem sam že enkrat montiral nazaj gor radiatorje... Samo to je bilo izven kurilne sezone.

Povezava do prispevka

Trenutno ti ostane verjetno zamrzovanje oz. samo menjava radiatorja. 

Je pa ponavadi sistem izpraznjen izven kurilne sezone, da ljudje lahko prenavljajo. Je smiselno preverit, če pri vas tudi praznijo sistem in takrat menjaš še ventile.

Dvojno delo, ampak bistveno ceneje, kot če ti "zlatar" pride cevi zamrznit in menjat ventile.

Povezava do prispevka

A se lahko to temo uporabi za nasvet kakšno baterijsko vrtalno mašino kupit?

 

Pripravljen sem fuknit nekje okrog 200€, želim pa nekaj kar mi bo držalo za lajf in je univerzalno. Tukaj mam v mislih, da je dovolj navora za npr. vijačenje zajebanih šravfov, dovolj obratov za vrtanje in obenem še funkcija kladiva za kak beton. Pomembna je tudi (menljiva) glava oz. fiksiranje orodja v glavo, da se ne zdrka v sekundi dvajset oz. da ni tako retardirano, da rabiš poklicat petra klepca, da ti odtegne glavo, ker ti je neko zajebano vrtanje vse skupaj "zapeklo".

 

Valda je fino, da je polnilna postaja in dodatna baterija zraven (kakšni svedri ali nastavki pa tudi plus). Gledam DeWalte in Bosche na amazonu ampak je izbire tolk, da glava peče.

 

Sprejmem vsak predlog in kako anekdoto okrog "kvalitete", valda pa me zanima tudi to, če so ta profi orodja "made in china".

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...