Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...

Kdo mi lahko razloži tole čarovnijo :D

 

Dragi babici Metki je odpadla steklena polička z ogledala. Baje ni bila originalna in jo je nek steklar nalimal gor enkrat. Ona zdaj od mene pričakuje, da se izkažem in to popravim - verjemte, da ma že pripravljene vse pripombe glede moje nesposobnosti. Sledov lepila ni nobenega, tako polička kot ogledalo sta ravna, dobesedno brez vsake sledi, da sta kdaj bila spojena. S kakšnim čudežom je bilo to zlepljeno? Če ima kdo idejo, kako bi se lotil sanacije vse lepo in prav, ampak predvsem me zanima, kako 90 letnico ostrega jezika postavit na realna tla glede izvedljivosti lepljenja poličke na stensko ogledalo. 

 

 

sipca.jpg

Povezava do prispevka

Ma ja, pri nekaterih stvareh je hud ko kurba. Ti pa ful priporočam kombo z aktivatorjem, ker naredi skoraj instant bond. Pri klasičnem lepljenju s sekundnim lepilom po navadi držimo lepljenec z roko za čas strjevanja, ki kljub imenu sekundno lepilo traja kar nekaj sekund. V tem času mikro premiki (tresenje) roke povzročijo precejšnjo degradacijo jakosti spoja. Aktivator prepreči to.

 

Sekundno lepilo ima malce učne krivulje, je pa pravilno izveden spoj izredno močan.

 

Takoj v začetku par opozoril. Čista površina. Brezveze s tem izgubljati besede, klasika za vsa lepila. Obstajajo tri vrste (kar se tiče viskoznosti) sekundnega lepila, tekoče, srednje gosto in gosto. Za tvoj namen priporočam gosto, ali vsaj srednje gosto, definitivno odsvetujem tekočega. V vezi tega še en nasvet: ker hočeš lep spoj, da ti lepilo ne izteka mimo lepilnih površin, kar moraš potem drgniti stran (podobno kot pri silikonu), robove ob lepilni površini prelepi z lepilnim trakom. Bolj kot boš natančen, lepši bo spoj. Kakršnakoli iztekla kapljica bo pristala na lepilnem traku, katerega potem enostavno odstraniš z rezidujem lepila vred.

 

Lepilo naneseš na eno stran lepljenca, aktivator posprejaš po drugi strani. Nikoli sekundnega lepila ne nanašaš na obe strani, to je klasična napaka. Ni to neostik. Hitro in natančno spojiš obe strani. Ali, lepilo na eno stran, spojiš, šele nato spoj posprejaš. Ta varianta je v tvojem primeru težja, ker nimaš treh rok, lepljenec (polička) pa gre horizontalno na ogledalo.

 

Verjetno ne veš da nekateri zraven sekundnega lepila uporabljajo tudi sodo bikarbono.

 

Kakorkoli že, Adam ti pove, da je to njegovo najljubše orodje v delavnici. Tudi meni velikokrat :D

 

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni mojstri, imam en problem, ki bi ga rad (če je to mogoče) rešil malo manj šalabajzersko kot ga je osnovni mojster. Ob vrtanju lukenj za držalo za wc papir se je zgleda okrušil zid, tako da imam zdaj namesto predvidenih dveh lukenj z dibli eno veliko. Takrat je monter v to luknjo pač nabil kos lesa in držalo pritrdil s samoreznim šraufom. Vse ok, smo pa lani imeli izliv vode in je ta kos lesa pač zgnil in vijaki so popustili. Meni bi bilo bolj fino, če bi se to luknjo zapolnilo s čem drugim kot novim kosom lesa, vendar ne vem s čim. Prva ideja je gips, vendar mogoče obstaja kaj boljšega? Ne bi rad pač nabil noter nečesa kar bo situacijo poslabšalo.

20230513_100633.jpg

20230513_100630.jpg

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Obstaja pri nas kak silikon/lepilo, ki bi nadomestilo klasicno elasticno lepilo za ploscice? Zunaj na skarpo bi polagal kamen, pa sem ujel na titubi video kjer ameri limajo po kamnu nek silikon in potem popajo na steno. Zadeva je prekleto hitro narejena pa ni svinarije. Me pa nekako ne pritegne nacin lepljenja, ker me skrbi vlagan in zimske razmere, ki bi delovale na kamen od zadaj. Lim je le lim. 
 

 

Povezava do prispevka

@Ripper

 

Obstajajo specializirana lepila, ki so dejansko izjemno močna in trpežna, so pa žal tudi ZELO draga. Tole je edini razlog zakaj tega še ni po gradbiščih, vreča 25kg lepila je 10€, če bi kupil tube bi pa najbrž zapravil 50€ tik tak za isto količino opravljenega dela. In ko se enkrat navadiš namešati pizdarije iz vreč je tole majka, orodje se pa tudi hitro opere. Reklama o delu brez svinjarije je pa navaden BS, s tubami silikona/lepila/purpena sem se še vedno tako naflajsal, da je groza. Večina tub namreč pušča še nekaj časa, ko spustiš prst iz petelina, nazadnje sem imel silikon po tleh, po prstih in še po hlačah, ki se mi jih ni dalo preobleči, ker sem si rekel, da se bom dobro pripravil in ne bom nič zaflakal. :rofl:

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Ker mi je hrbtna stran omare čisto odstopila (itak dajo poleg poceni omar vedno tisto mehko stvar, ki ni vredna nič), sem naredil nadomestno iz odpadnega laminata. 

 

Materiala je za slabih 6€, enostavno za montažo (samo poklikaš skupaj in daš dva vijaka na vsako stran), je trdno in še precej dobro izgleda.

 

 

PXL_20230819_143202554.jpg

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Znalci, še jaz prosim za pomoč. V kopalnici sem se lotil vrtanja lukenj (2) za držalo tuš glave. S prvo je šlo normalno, pri drugi pa se je sveder kaj kmalu ustavil in ni hotel več naprej. Ko sem bolj pritisnil, je dobesedno zažarel v rumeno barvo. Kakšen hudič je to in kaj narediti? Da bi zadel kakšno inštalacijo dvomim (bi jo verjetno prej prevrtal), da gre za armaturo ali kakšen večji kamen v opečnati steni, tudi dvomim. Rabim samo nove trdnejše svedre? Hvala :sorcerer:

Povezava do prispevka

A vrtaš s torno? Drugače pa verjetno si naletel na kakšen kos armaturne mreže. Žari pa zato ker si vztrajal predolgo in se je sveder pregrel.

 

Ne vem koliko globoko si zvrtal, ampak glede na to da je za glavo tuša bi lahko uporabil pri tisti luknji mogoče kakšen manjši vijak ali pa celo vijak za beton.

 

Opcij imaš kar nekaj.

 

 

Povezava do prispevka

Kolk zdravju škodljiva na dolgi rok je uporaba PU pene za zapolnitev ene večje (>1m x 3cm) špranje v notranjih prostorih? Če se špranja zafila s peno bo to še kar lep čas nepokrito.

A je to samo kupi in filaj al je to rak v tubi?

 

A so še kakšne alternative PU peni, ki so v ceni in praktični aplikaciji na podobnem nivoju?

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...