Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Bom pofotkal, drugače vijakov ni bog ve koliko, večinoma delam spoje z lepilom in lamelcami (piškotki). 

 

Tu gre za brzinsko sestavljanje, so zgolj omarice za delavnico, kadar gre za bolj dodelan kos pohištva delam ali polovični lap spoj, še raje spoj v utor. Vijakov ne uporabljam preveč rad, sem in tja kak žepni vijak. 

Povezava do prispevka

Higrometer? :D  Tole sem najdu na hitro https://www.conrad.si/merilnik-vlaznosti-zraka-(higrometer)-laserliner-climapilot?refKey=kwBxm9paZ

 

Mislim da iščeš pod 50%. Še boljše če najdeš enega ko ti meri povprečje in ga daš not za 1 leto da vidiš kako niha skoz sezone. Jaz imam reicimo klet orto bolj važno v prehodnih deževnih obdobjih. Ali pa če pokneš neke papirje not in jih pustiš. Ima ta prostor kako opremo? Seveda lhko preveriš v kakšnem stanju je oprema... pač ena meritev ti ne pove nujno kakšno bo stanje dolgoročno. Če je to klet sploh.

Povezava do prispevka
osis reče pred 1 uro:

Ker je tolk govora o vlagi ... a je kak dober test s katerim bi preveril vlago v prostoru. Mam kup papirjev, ki bi jih rad spravil v en prostor pa me skrbi mal vlaga. 

Na Aliju mas Xiaomi take mejhne res poceni. Par dolarjev. Dobro merijo, je folk primerjal z umerjenimi zadevami. Priporočam, da meriš več dni, tudi, ko pada dež pa tako. 

 

Drugače pa sam dej pač neke druge papirje za neki časa tja in počakaj :D 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Douchebag reče pred 5 urami:

Kar pofotkaj, pls :)

 

Po vsakem tvojem postu morm googlat. Zdej vem kaj je to lap spoj in spoj v utor.

 

Brez skrbi, tudi sam se izgubljam v slovenski terminologiji lesnih spojev. Redko kdo uporablja uradno in valda nam je uspelo skupaj sklamfati toliko različic, da dol padeš. Če dam zgolj lamelni spoj za primer, poznamo ga kot lamelnega, piškotnega, keks spoj, spoj s ploščatim moznikom, biskvitnik in garant obstaja še kak naziv. 

 

In posledično folk raje uporablja angleške nazive, ki so precej manj razjebani :D

 

Tole zna pomagati, kar se angleškega poimenovanja tiče:

 

https://www.thesprucecrafts.com/wood-joinery-types-3536631

 

Pri teh omaricah bom uporabil pocket, biscuit, basic butt in pa dado spoje. Da si boš malce lažje predstavljal, načrt v x-ray načinu:

 

Omarica.thumb.jpg.4eb0f50ed17ab11fccf6e25ab9158813.jpg

 

Edini z basic butt spojem bi bil sredinski stebriček in bi bil edini klasično ojačan z vijakom spodaj in zgoraj. Zakaj tu nisem uporabil mortise and tenor, oziroma spoja v utor beats me. Enostavno pozabil. Pač ta stebriček bom vrgel stran in nažagal novega, za dva centi daljšega, v spodnjo in zgornjo stranico pa zdletal utore. Moram še popravit načrt, da bo vidno tudi na njem. Morebiti jutri :lol:

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 15 urami:

Na Aliju mas Xiaomi take mejhne res poceni. Par dolarjev. Dobro merijo, je folk primerjal z umerjenimi zadevami. Priporočam, da meriš več dni, tudi, ko pada dež pa tako. 

 

Drugače pa sam dej pač neke druge papirje za neki časa tja in počakaj :D 

 

jlpktnst reče pred 16 urami:

Higrometer? :D  Tole sem najdu na hitro https://www.conrad.si/merilnik-vlaznosti-zraka-(higrometer)-laserliner-climapilot?refKey=kwBxm9paZ

 

Mislim da iščeš pod 50%. Še boljše če najdeš enega ko ti meri povprečje in ga daš not za 1 leto da vidiš kako niha skoz sezone. Jaz imam reicimo klet orto bolj važno v prehodnih deževnih obdobjih. Ali pa če pokneš neke papirje not in jih pustiš. Ima ta prostor kako opremo? Seveda lhko preveriš v kakšnem stanju je oprema... pač ena meritev ti ne pove nujno kakšno bo stanje dolgoročno. Če je to klet sploh.

Hvala za predloge. Test s papirji je mogoče res najboljši, bom pa definitivno pogledal mal za te naprave, se mi zdi, da znajo tudi kdaj drugič še prav priti. 

Povezava do prispevka
Persona reče pred 1 uro:

Pred kratkim sem nekoliko impulzivno kupil pištolo za žeblje. Zdaj sem izvedel, da moram zanjo kupiti žeblje tipa 47. Sem bil v Bauhausu in med milijardo žebljev seveda ni pravih. Po internetu pa tudi nikjer nimajo. Kdo ve kje se da dobiti to redko dobrino?

 

Tip 47? To je obični T žebljiček, ki ga požre skoraj vsak spenjač. Kaj pa imaš to za en spenjač/pištolo?

 

Douchebag reče pred 5 minutami:

Evo, naslednja prigoda domačega amaterja. Sem dajal dol ploščice v kuhnji in je odpadel omet uzad.

 

Zdej kolebam a bi najel enga da to zrihta, položil tam mavčne plošče, al se učil ometati.

 

Najemi. Trust me.

Povezava do prispevka

Projekt zadnjih dveh tednov in slike v približnem zaporedju. Komplet menjava kopalnice. Vse ven, rahla sprememba hidravlika in montaža tuš kabine namesto bane. 

 

Nekje 3k EUR vse skupi. 

 

Največji problem? Odvoz starih elementov in materiala. Gladko požrlo največ živcev 😁 aja in stok je bil zalit z betonom tako da je tudi trajalo. 

 

 

 

IMG_20210201_180308.thumb.jpg.44e4283de68e8aab7ed68af7c3188731.jpg

IMG_20210201_180244.jpg

IMG_20210204_181655.jpg

IMG-7aaa6aaa3d1c9eec037eb21d740e6c42-V.jpg

IMG_20210208_182134.jpg

IMG_20210212_080029.jpg

IMG_20210213_171152.jpg

IMG_20210213_171137.jpg

uredilo bitje Mutombo
Povezava do prispevka

A mi da nekdo idejo, kako zapret tole luknjo pod omarcami. Uničeno iverko sem dal stran, zdaj bom dal nek spodoben les, ampak ne vem kako pritrdit s čimmanj jebanja. Teh ščipalk, ki so bile nanizane po notranji stran iverke nimam, od spodaj gor ne bi šraufal, ne bi niti okrog vsake nekih vijakov dajal pa jih zategoval iz zunanje strani :) Verjetno bi blo smiselno nekak sfejkat tiste ščipalke, ki bi prijele za noge?

 

omarca.jpg

Povezava do prispevka

Kot je Bessie že dopisal, prodajajo se praktično v vsaki lesni štacuni.

 

V Hobbyju daj izrezati iveral v primernih dimezijah, pred montažo obvezno na spodnji rob iverala zaščito (!!): 

 

1983148701_Zaita.jpg.d348faea8018e9aa8a66701f2a385930.jpg

 

Ta je najcenejša varianta.

 

Izvedbeno lažja, trajnejša a nekoliko dražja je pvc opcija:

 

https://trgovina.hobyles.si/izdelek/podnozje-za-kuhinje-bela/

 

Tu ni vijačenja objemk, ampak slide in opcija. Nastavljaš po želji.

 

 

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...