Skoči na vsebino

[AMA] Sem senior developer z 10let+ izkušenj


Priporočeni prispevki

sskj reče pred 16 urami:

Se mi zdi da smo jim bili studnje kr odvec pri delu al pa so seniorji bli ze prevec zaposleni in niso meli casa za nas. Dali so mi task dokaj slabo napisan, pol sem pa mogu skozi tezit in se mi je zdelo kot da sem jim bil naporen, na koncu se je itak izkazalo dostikrat, da se danih taskov sploh ni dalo nardit ker je nekdo drug nekaj zajebal na branchu itd. Pac na kurac mi je slo da sem sam porabil po par ur, da sem odkril nekaj, kar bi mi lahko senior povedal z enim stavkom, ko mi je dajal task

ne vem kje si to delal, sam jaz ne poznam nobenga, ki bi mu bilo odvec izobrazevat/pomagat juniorjem

ubistvu so vsi veseli, ce lahko komu posredujejo znanje 

 

men se zdi da si samo ti tisti, ki je premalo spraseval

ce ti ni jasno, vprasaj

ce mas dilemo, vprasaj

ce hoces samo debato jo odpri

Povezava do prispevka

Jst sm en mihelcicev izpit pisu z roko v gipsu, sm ga mogu vnaprej opozorit na to, ker je bil zlo pedanten glede pisave. Pisal sm s tiskanimi crkami, res je bllo grozno vidt tist izpit. Me je sred izpita prsu uprasat, ce mu pokazem gips, d nimam nekih plonkov.

 

meni je bil kul profesor, sm hodu na njegova predavanja, ker je blo zabavno poslusat o cem/kako govori.

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 50 minutami:

ne vem kje si to delal, sam jaz ne poznam nobenga, ki bi mu bilo odvec izobrazevat/pomagat juniorjem

ubistvu so vsi veseli, ce lahko komu posredujejo znanje 

 

men se zdi da si samo ti tisti, ki je premalo spraseval

ce ti ni jasno, vprasaj

ce mas dilemo, vprasaj

ce hoces samo debato jo odpri

 

To je cisto odvisno od kulture. Eni dejansko v mladih vidijo konkurenco, ki jo je treba zatret, drugi si radi pumpajo ego cez glej kaksno nevrjetno znanje imam, ki ga ti ne bos nikoli osvoljil, kaksni pa celo razumejo da vec dela, ki ga bo uspesno opravil nekdo drug, manj ga bo treba opraviti njemu.

Povezava do prispevka

  

chinasky reče pred 1 uro:

ne vem kje si to delal, sam jaz ne poznam nobenga, ki bi mu bilo odvec izobrazevat/pomagat juniorjem

ubistvu so vsi veseli, ce lahko komu posredujejo znanje 

 

men se zdi da si samo ti tisti, ki je premalo spraseval

ce ti ni jasno, vprasaj

ce mas dilemo, vprasaj

ce hoces samo debato jo odpri

imaš delno prav, da tudi sam nisem komuniciral popolno ampak dobro vsaj naučil sem se nekaj glede tega za naslednji šiht, nimam pa nobenega hejta ali osebne zemere do nobenega, ker so bli drugače čisto uredu momci, ampak je pa blo zelo očitno, da so bile v podjetju težave pri komunikaciji, če ne drugega so vsi sovražili šefa in je že tu bil izvor težav, da se vitak nobenemu ni dalo ubadat z njim in so mu samo kimali, ker se mu itak ni dalo nič dopovedat

 

sigurno pa ni bil problem samo iz moje strani, ker so tudi ostali študentje imeli iste težave in so posledično vsi govorili, da ko končajo faks bodo takoj menjali šiht, med faksom se večini ni dalo ukvarjat z menjavanjem ker jim je blo pač udobno, ker nekih zahtev pa pritiskov pa res ni blo in si z lahkoto usklajeval delo in faks itak si mev filing, da sploh opazili ne bodo če nečesa ne narediš

 

mene osebno je najbolj ubijalo to, da sem se počutil da se v vsem času pri tej firmi nisem naučil praktično nič novega, ker ni blo nobenih code review ali česa podobnega in posledično itak sploh nisem imel obcutka ali sem nekaj naredil slabo ali dobro

Povezava do prispevka
Paljo se ruga reče pred 1 uro:

Kosmati domaci proizvod.

 

:):)

Meni je všeč dosledno izrazoslovje v slovenščini. Vse knjige smo imeli prevedene. Se mi zdi da se vse to zdaj žal izgublja v angleščini. Opaziš najbolje, če greš kak drug jezik gledat (npr. španščina), tam vdora angleščine ni niti v IT žargonskem izrazoslovju.

 

Pri Miheličiču si moral vedno kupit zadnjo najnovejšo izdajo njegove knjige, kajti ta je vsebovala minimalne popravke, ravno na tiste je lovil neznanje na izpitih.

Povezava do prispevka
AtÍka reče pred 1 uro:

 

:):)

Meni je všeč dosledno izrazoslovje v slovenščini. Vse knjige smo imeli prevedene. Se mi zdi da se vse to zdaj žal izgublja v angleščini. Opaziš najbolje, če greš kak drug jezik gledat (npr. španščina), tam vdora angleščine ni niti v IT žargonskem izrazoslovju.

Ne vem koga obdolzevati, sskj? Preden dobimo ustrezen prevod, je ze davno tujka v obci rabi.

Z medmrezja sem pretocil spletno vsebino in jo shranil na kompaktno plosco.

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
AtÍka reče pred 1 uro:

 

Pri Miheličiču si moral vedno kupit zadnjo najnovejšo izdajo njegove knjige, kajti ta je vsebovala minimalne popravke, ravno na tiste je lovil neznanje na izpitih.

Carska motivacija, da se ljudje kaj naucijo.

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 2 minutama:

Ne vem koga obdolzevati, sskj? Preden dobimo ustrezen prevod, je ze davno tujka v obci rabi.

Z medmrezja sem pretocil spletno vsebino in jo shranil na kompaktno plosco.

Niti ne mislim samo posebnih izrazov. Pač smo majhni in angleščina je vsepovsod okoli nas (ta isti jezik je bil precej obskuren kakšnih sto let nazaj)

Zakaj pa ni tako v drugih jezikih potem? Zakaj reče Španec vztrajno "Codigo Abierto" in ne Open Source

 

Najprej Univerzo, ki bi morala dosledno zahtevat prevedene vsebine pri poučevanju.

Povezava do prispevka
sskj reče pred 21 urami:

Dali so mi task dokaj slabo napisan, pol sem pa mogu skozi tezit in se mi je zdelo kot da sem jim bil naporen, na koncu se je itak izkazalo dostikrat, da se danih taskov sploh ni dalo nardit ker je nekdo drug nekaj zajebal na branchu itd. Pac na kurac mi je slo da sem sam porabil po par ur, da sem odkril nekaj, kar bi mi lahko senior povedal z enim stavkom, ko mi je dajal task

 

 

Sorrey, tole mi zgleda kot da nimas pojma in se zdaj nekaj pizdis. Rabil si par ur za nekaj kar bi ti senior povedal v enem stavku? 

Ce se je treba kaj nauciti kot zacetnik je to, da zmanjsas malo ego in se zaves, da je cas drugih drazji od tvojega casa. Kot drugo ti mors stvari sam ugotavljat ali kako se bos kaj naucil? Ne bo vedno seniorja ob tebi, da bi ti razlagal stvari. 

Vem, da sem te zdaj skurcal ampak realnost je taka da bo komunikacija vedno sepala v vseh firmah. Na tebi je, da se naucis stvari raziskovat in potem podajat svoje predloge z utemeljitvijo. Sicer to pride s casom. Najprej bos sam delal napake, potem bos zacel dobivat feeling kako bi moralo bit, potem bos znal dejansko tudi argumentirati pluse in minuse razlicnih pristopov, potem se bos sekiral glede svojih odlocitev, dokler ne postanes senior in te zacne bolet kurac glavno da je placa. Pa mors vedet, da tudi ce bos ti mel prav ne bo vedno slo po tvoje. Programiranje se mi zdi da je tak poklic kjer se boris z veliko negativnimi obcutki - ko je tezek problem dvomis vase, ko je lahek problem pizdis nad APIjem zakaj niso poenostavili zadeve, "kreganje" s sodelavci o tehnologiji in implementaciji,  nosenje odgovornosti in prevzemanje krivde, itd.

 

Tezek je programerski kruh.

 

Povezava do prispevka

kdo je bil mihelcic drgac? kere predmete je ucil? nisem hodil na predavanja in full ne poznam profesorjev. v moji generaciji je bil zadnjo leto kodek, ker se spomnim ustnega, ki so bili zelo redko. ustni je bil tudi pri algoritmih (mogoce je to bil mihelcic?) in teoriji informacij (Dobnikar, ki je tudi sel tisto leto v penzijo).

Povezava do prispevka

nevem glej pač povem kaj me je motilo, hkrati se tudi zavedam svojih napak pri temu

 

pač smo se razšli in grem svojo pot dalje drugje, vem da sem se vseeno nekaj naučil iz vsega skupaj tako, da bolje to kot pa da nebi nič delau v tem času

 

itak so nas pa skenslali vse študente, ker jim je ena stranka prekinla sodelovanje zaradi corone, vsem so nam napisali, da bomo v naslednjih dneh premeščeni na druge projekte, od takrat dalje pa že dva mesna niso nobenemu nič rekli, tako da očitno si niti ne upajo rečt študentom, da so odpuščeni ampak so jih rajši dali na ignore

 

no meni je itak super, ker sem itak mislil zamenjat šiht v vsakem primeru

 

 

Povezava do prispevka

No sej valda kot student sem tudi jaz naletel na eno firmo kjer je bilo grozno delat. Blo je dost zaresnega kreganja in kricanja - clovk si nebi mislil, da se odrasel folk lahk tko obnasa.

 

Pol sem pa sel za dva tedna na dopust in k sem se vrnil me je spet zadel tale sok kreganja. Sem samo lepo pocistil svojo mizo in rekel hvala lepa adijo.

 

Spomnim se tudi, da sem padel not v Python in sem gledal full talkov, bral knjige in bloge. Tko da sem na vsak nacin hotu ufurat not advanced python ampak mi niso pustili. Sej za ene stvari prav, da mi niso pustili ampak iz napacnih razlogov. Mentaliteta je bla, da ker se je team komaj priuceval pythona (podedovana koda) bi se naj uporabljalo samo plain zadeve, ki jih vsak pozna iz drugih jezikov. Tole mi je slo full na zivce k se folk ni sposoben/pripravljen poglobit v jezik s kerim delas vsakodnevno. Se spomnim k sem tud jaz enkrat skoraj poslal vse v kurac ob code reviewu k so mi rekli da ne smem uporabljat zvezdic v funkcijah "def f(*args, **kwargs)"

Povezava do prispevka
drevored reče pred 9 minutami:

kdo je bil mihelcic drgac? kere predmete je ucil? nisem hodil na predavanja in full ne poznam profesorjev. v moji generaciji je bil zadnjo leto kodek, ker se spomnim ustnega, ki so bili zelo redko. ustni je bil tudi pri algoritmih (mogoce je to bil mihelcic?) in teoriji informacij (Dobnikar, ki je tudi sel tisto leto v penzijo).

Ekonomika poslovanja. Drugač, Kodek je bil kar prasec. Če si šel tretjič na izpit iz kakršnegakoli razloga, nisi dobil več kot 6, dasiravno bi pisal 100% in znal vse.

 

 

DaMachk reče pred 1 uro:

Hecna mi je primerjava uporabe izrazov dveh na svetu najbolj uporabljenih jezikov z jezikom, ki ga govori 2.5mio ljudi na svetu.

Sploh ko gre za bolj zargonske vsebine na podrocju IT-ja ali drugod.

:):)Ni izgovora. Jezik je v jedru istovetnosti naroda. Saj smo imeli tudi v informacijskih tehnologijah precej dejavno znanstveno srenjo, ki je vodila besednjak in ugotavljala primerne izraze. Najlažje je popačene tujke uporabljat. Ok, saj ne rečem, informalno je kar vseeno. Literatura in poučevanje bi moralo bit v slovenščini (ne pa da celo spodbujajo obratno).

 

 

Povezava do prispevka
AtÍka reče pred 12 minutami:

Drugač, Kodek je bil kar prasec. Če si šel tretjič na izpit iz kakršnegakoli razloga, nisi dobil več kot 6, dasiravno bi pisal 100% in znal vse.

Stevilka 1 predavatelj kar se mojih profesorjev tice, odnos do studentov in njegovi ustni pa raje brez komentarja. Je pa res se je v visjih letnikih spremenil v bolj prijaznega cloveka in si lahko tudi sredi ure uletel na predavanja, brez da bi te sploh opazil
Je bil pa tudi kot mentor diplomske dobra izbira, vedno na voljo in nekako ni imel obcutka, da bi diploma morala biti presezek, tako da se je dalo diplomirat s precej malo dela. Seveda si imel tudi prakticno garantirano 10 :D. Pa se njegov predmet "seminar" (smer logika in sistemi) se je dalo razsirit, tako da je bila diploma potem  res dost trivialna zadeva, ce si se prav obrnil.

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 urami:

No sej valda kot student sem tudi jaz naletel na eno firmo kjer je bilo grozno delat. Blo je dost zaresnega kreganja in kricanja - clovk si nebi mislil, da se odrasel folk lahk tko obnasa.

narcissism

vsaj ni bilo agresije, kakšnega ustrahovanja (sploh nad mlajšimi), da je en tak dosegel svoje.

se pa definitivno splača takih firm izogibat ja (seaway je bil tak, samo je bilo kričanje s strani šefov).

na koncu se je pa izkazalo, da je voden kot obrtna delavnica, fluktuacija, nategovanje dobaviteljev itd. in je propadel.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
drevored reče pred 8 urami:

No sej valda kot student sem tudi jaz naletel na eno firmo kjer je bilo grozno delat. Blo je dost zaresnega kreganja in kricanja - clovk si nebi mislil, da se odrasel folk lahk tko obnasa.

 

Pol sem pa sel za dva tedna na dopust in k sem se vrnil me je spet zadel tale sok kreganja. Sem samo lepo pocistil svojo mizo in rekel hvala lepa adijo.

 

Spomnim se tudi, da sem padel not v Python in sem gledal full talkov, bral knjige in bloge. Tko da sem na vsak nacin hotu ufurat not advanced python ampak mi niso pustili. Sej za ene stvari prav, da mi niso pustili ampak iz napacnih razlogov. Mentaliteta je bla, da ker se je team komaj priuceval pythona (podedovana koda) bi se naj uporabljalo samo plain zadeve, ki jih vsak pozna iz drugih jezikov. Tole mi je slo full na zivce k se folk ni sposoben/pripravljen poglobit v jezik s kerim delas vsakodnevno. Se spomnim k sem tud jaz enkrat skoraj poslal vse v kurac ob code reviewu k so mi rekli da ne smem uporabljat zvezdic v funkcijah "def f(*args, **kwargs)"

o lejga, dekoratorje furaš, lepa. Te zvezdice res iztopajo v pythonu, tko C++ovsko zgledajo :D Men je tud Python top zadeva in iščem si šiht, kjet bi delal s Pythonom. Komi čakam, da te karantene minejo, da začnem v tujini iskat dev.

 

Glede oblike zaposlitve je s.p. ali one man d.o.o. zadetek v črno. Projektno delo in čao. Če je dretje v firmi, se koda oddaja od doma ali iz najete pisarne in čao.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

dekoratorji so z @

zvezdice so argument gathering in unpacking. torej v ce mas def f(*args) lahko poklices funkcijo z f(1,2,3) in bo args seznam s temi stevilkami not. obratno lahko definiras funkcijo def f(a, b, c) in klices f(*[1,2,3]) bos dobil a=1, b=2, c=3. **kwargs je podobno sam da deluje z dictionary namest seznami.

Povezava do prispevka
kapslok reče pred 5 urami:

 

sej se pomoje vsak junior zaveda, da je njegova ura manj vredna kot od enega seniorja in da čas, vložen v razumevanje in razvozlavanje nečesa ni vržen stran.

zato pa poskušaš čim dlje sam prit. ampak če gre pa za slabo specifikacijo / interni framework / nepoznavanje vsebine, pa vprašaš, če se že nekaj časa matraš in ti še vedno ni jasno.

in takrat je zelo zoprno (po mojih izkušnjah), ko se te trije zaporedoma znebijo z besedami "xySodelavec bo to najbolje vedel" tako da si na koncu spet pri prvem (katerega si vprašal itak z razlogom, ker si pred tem malo pogledal git log).

tokrat si dejansko vzame 5 minut in imaš rešitev oz. vsaj hint, kaj poglej. ponavadi itak samo to rabiš.

 

ne vem no, meni je pa kul, če lahko komu pomagam.

Se spomnem spletne agencije iz središča Lj kjer furajo SilverStripe3 php cms frameworkom in njihovimi custom moduli. Mission impossible. Pa teden dni da se naučiš z manjšim projekton. Da si najjači php programer na svetu, ni teorije da končaš projekt. Od takrat se ne grem več razvoja v php. Investiraš svoj čas v Laravel in Symfony, pol pa brca v mednožje z nekim xyz frameworkom, ki ene 30 devsov na celem svetu ga uporablja.

 

Ampak to je politika! Dragi moji, z obskurnimi frameworki in nedokumentiranimi moduli, si obstoječi devsi ščitijo hrbet. Tako imajo zagarantiran šiht. ;)

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka
Car reče pred 1 uro:

Ampak to je politika! Dragi moji, z obskurnimi frameworki in nedokumentiranimi moduli, si obstoječi devsi ščitijo hrbet. Tako imajo zagarantiran šiht

Vse je zarota seniorjev.:happy: 

Nisem še delal na firmi, ki bi imela interne zadevščine res dobro dokumentirane. Pri teh zadevah se običajno časovno stiska. Sploh v manjši firmi je težko upravičiti "rabim sedaj še kak teden dni, da malo podokumentiram zadevo, nič drugega ne bom naredil celi teden". :D V vsakem primeru se lahko pripravi par urno predavanje in razloži interne zadevščine.  Glede na tvoje pisanje, da si bolj začetnik predvidevam, da ti manjka kilometrine in ni težava z nekim obskurnim frameworkom (čeprav osebno je meni že PHP obskurana zadeva, epsko mi je, da je uspel preživeti iz časov, ko se je bila borba med php in vbscript na področju dinamičnih strani) in custom moduli ampak imaš preprosto težave z razumevanjem zaradi pomanjkanja, lahko bi rekel, izkušenj.

 

 

Python je meni osebno precenjen glede na hype. Da, razumem da ima veliko nekih znanstvenih knjižnjic. Ampak ne vidim osebno nekih prednosti pred npr. .net core, če ne uporabljaš podatkovne analitike...  Strogo tipiziranost (javascript naravnost pomiljujem po drugi strani) C# v navezi z G.O.A.T. IDE-jem Visual Studio, ne premaga resnično ničesar. Dodatno še zelo dobra dokumentacija.  Enostavno je slednji setup kot odlična AAA igra, Python in kak PyCharm zgolj zelo dobra indy zadevščina. Ko se tega enkrat navadiš, je res težko iti nazaj na slabše. 

 

Povezava do prispevka
sskj reče pred 18 urami:

no meni je itak super, ker sem itak mislil zamenjat šiht v vsakem primeru

Good luck v iskanju joba v teh razmerah.

 

FettOlaf reče Dne, 19. 5. 2020 at 8:05:

Ej jaroti - https://remote.ntk.si/

Kulk je kej tale konferenca na nivoju? Oz. je to ena boljsih konferenc v Sloveniji?

Nekaj vrhunskih predavateljev. Markič je kul za poslušat. D. Arh pa itak eden top .NET mojstrov pri nas (valda tut unijaš iz FRIja. :happy:). Zagotovo pogledam.

 

MIHA_IS_GOD reče Dne, 19. 5. 2020 at 8:52:

Pa vsak mesec izpit ki ni stel v kvoto "padca". Folk je padal na ustnih ker so na pisnem plonkal. Mihelcic namrec ni razlikoval med kalkulatorjem in tablico (tisti palm piloti so kar krozil okol).

Ja, tipo je imel skoraj vsak mesec izpite.:D Tisto s kalkulatorji in dlančniki je kar legendardno ja. 

uredilo bitje SeniorPro
Povezava do prispevka
chinasky reče pred 19 urami:

Ne vem koga obdolzevati, sskj? Preden dobimo ustrezen prevod, je ze davno tujka v obci rabi.

Z medmrezja sem pretocil spletno vsebino in jo shranil na kompaktno plosco.

 

Niti priblizno ni problem v temu, da za specificne tehnicne izraze dobivamo uradne enakovredne izraze v slovenscino pozno, problem je v folku, ki pac nima kulture pogovora in govorjenja na sploh. Ne ceni lepote nasega izrazoslovja, pac pa raje uporablja tujke ker hoce zvenet bolj na nivoju. Zakaj je v tej temi izraz "developer" in ne programer ali razvijalec? Vrjetno se zavedava oba da se je izraz "developer", oziroma "dev" prijel tako eno generacijo po tem, ko smo imeli pri nas ze ustaljene izraze za ta poklic.

 

Dober primer je tudi nasa zeleznina, kjer imas ogromno izrazoslovja ki je prislo v splosno rabo po tem ko smo ze dolgo imeli uveljavljene slovenske prevode in niti se ne gre za izrazito tehnicne termine, oziroma imena tehnologij (kot CD/zgoscenka) ampak za cisto normalne splosne pogovorne izraze. In to niti ni problem samo v racunalnistvu, oziroma tehnicnih vodah, problem je v celotnem jeziku ... kolikor smo se pred desetletji delali norca iz "doga vokat" so podobni izrazi danes cisto legit in nihce ne trzne vec ob uporabi takih in drugacnih skropucal.

Povezava do prispevka
SeniorPro reče pred 7 urami:

Good luck v iskanju joba v teh razmerah.

 

Od kar se je zacela/koncala korona sem vidu full dobrih oglasov za sluzbe. Ene trije so se mene zamikal in bi se takoj prijavil sam se mi zdi bedno tle sred projekta lih nehat, ker so dobri do mene.

Povezava do prispevka
SeniorPro reče pred 8 urami:

Vse je zarota seniorjev.:happy: 

Nisem še delal na firmi, ki bi imela interne zadevščine res dobro dokumentirane. Pri teh zadevah se običajno časovno stiska. Sploh v manjši firmi je težko upravičiti "rabim sedaj še kak teden dni, da malo podokumentiram zadevo, nič drugega ne bom naredil celi teden". :D V vsakem primeru se lahko pripravi par urno predavanje in razloži interne zadevščine.  Glede na tvoje pisanje, da si bolj začetnik predvidevam, da ti manjka kilometrine in ni težava z nekim obskurnim frameworkom (čeprav osebno je meni že PHP obskurana zadeva, epsko mi je, da je uspel preživeti iz časov, ko se je bila borba med php in vbscript na področju dinamičnih strani) in custom moduli ampak imaš preprosto težave z razumevanjem zaradi pomanjkanja, lahko bi rekel, izkušenj.

 

 

Python je meni osebno precenjen glede na hype. Da, razumem da ima veliko nekih znanstvenih knjižnjic. Ampak ne vidim osebno nekih prednosti pred npr. .net core, če ne uporabljaš podatkovne analitike...  Strogo tipiziranost (javascript naravnost pomiljujem po drugi strani) C# v navezi z G.O.A.T. IDE-jem Visual Studio, ne premaga resnično ničesar. Dodatno še zelo dobra dokumentacija.  Enostavno je slednji setup kot odlična AAA igra, Python in kak PyCharm zgolj zelo dobra indy zadevščina. Ko se tega enkrat navadiš, je res težko iti nazaj na slabše. 

 

Me veseli, da si ugotovil, da je Php obskurna zadeva. Glede tega se strinjam. Zelo rad berem C# ali Java kodo, ki so jo senior programerji napisal, medtem php, pa raje pass.

 

Python ni hype, ima ogromno prednosti pred .net core. ;) Je protokol propagated programing lang., ogromno se da programirat v funkcijskem stilu, ki mu pravijo "Python way". Sintaksa je simpl, bare to the bone, ni podpičij, ni curly bracketov in podobnega nonsensa. Je dinamičen, zadeve lahko poganjaš/testiraš na hitro v njegovi lupini. Ima vse vgrajeno, od unit testinga, code coverage ni da ni. Nima nonsensa pri branju in pisanju fajlov ali branju iz ukazne vrstice, ena komanda in to je to. Recimo: vnos_uporabnika = input("Vpiši neko vrednost:") to je to. Ne rabiš Console.Writeline("Vpiši neko vrednost:") pa zatem var vnosUporabnika = Console.ReadLine(). Vse kar imata .net core in java ima tud python.  Kar se tiče brzine izvajanja, se uporabi pypy jit (ni potrebno kodo popravljat) ali Cython z dodatno sitakso in je zadeva hitra kot .net core

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...