Skoči na vsebino

[AMA] Sem senior developer z 10let+ izkušenj


Priporočeni prispevki

VonGriffin reče pred 47 minutami:

 

prilicno pododbne izkusnje, zakaj sploh silis v rupetini, spakiraj kufre in prid v civilizacijo

še končujem magisteriski študij, tko da pač zraven delam. po končanem faksu itak računam, da bi šel v njemačko

Povezava do prispevka

2k je placa za novinca, al pa za code-monkey juniorje (torej take ki bolj zrak mesajo kot delajo doprinos)

 

sicer pa tudi ce je kaksna romunija ali poljska bolj razvita glede IT (kar verjetno sta, sploh poljska) se ne pomeni da mora slovenec gor po visjo placo, ker je verjetno ne bo dobil.

 

vem da je bil na institutu slo tech en model ki je tam ostale prepriceval da kako je on sel v Cluj v romunijo in da ma tam stroske -50% in placo +500 eur al kolk, ampak mi je smrdelo po zelo biased "porocanju" in specificni poziciji.

 

sploh danes je nasvet "pejd v nemacko delat" neumen za IT. mas remote, pa tudi ce firma pravi da eventuelno ("po koroni") ne bo vec remote, bi verjetno slo cez, ce jim "eventuelno" tudi sporocis da ti ne utegne se preselit v Dublin al nekam in te ne bodo odpustil, ce majo korist od tebe. 1.5 let dela na remote pomeni nujne investicije in strukturne spremembe dela ki bodo ostale.

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 10 urami:

to sam pomen da ne ustrezas profilu iz takega ali drugacnega razloga

 

ali pa, po mojih izkušnjah, HR samo 'opravičuje' svoj obstoj v firmi.

 

ko se običajno išče kaj resnejšega/odgovornejšega (na splošno, ne samo IT), firme headhuntajo preko tonamensko specializiranih firm. 

Povezava do prispevka

Mi smo šaltali celo firmo na 90% remote zdej. Prej so bli remote-averse in sem bil prvi partially-remote employee.

 

Tak da mi je smešno ko hoče švaba še vedno da prideš v ofis :D

 

Plus Minken ima tok brutalne cene da je res žalostno tam delat. Plače so sicer nekaj višje kot LJ, samo boš bankrot ob najemninah. Tako da trenutno je slovenija kar dobra glede razmerja plače vs. stroškov. Ni best ajde, je pa solid.

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 1 minuto:

 

Ni bila kriza z delom po dot com mehurčku?

 

Samo ni blo več fake web store hitrih projektov, ko se je delalo "samo da je nekaj na webu pa bomo uspeli" - podobno kot kripto ICOji leta 2017.

 

V ITju dejansko delo stalno raste, ker je vse življenje domače in poslovno vedno bolj odvisno od IT.

 

 

Povezava do prispevka
Shenkey reče pred 16 urami:

13% jih ima nad 4k bruto, 20% pa nad 3.5k bruto. Brez vseh olajsav in bonusov ima 20% vec kot 2k+ neto.

 

Po http://www.spletnaorodja.si/izracun-place-bruto-neto/ 5k bruto prinese 2.7k neto, zravn das se bomboncke in je neto identicen kot v Nemciji. Skupni stroski za delodajalca so tudi blizu

A to govorite za Avstrijo, ker v Sloveniji so to pravljice. 

 

Seveda dopuscam moznost, da ti informatiki niso sposobni razbrati koliko imajo plače za 40 urni teden. Ker itak večina ne razume koliko plačajo zdravstvenega zavarovanja.

Prosim, ne zavajt mladih.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Kaj menite?

Ostati v ziher službi (državni inštitut) z ok plačo (~2600 bruto), 2x na leto uspešnost ~250 bruto, + regres, več kot 30 dni dopusta, napredovanja (zaenkrat še) na tri leta.

Ali presedlati v privat d.o.o (razvoj programske opreme), z boljšo plačo (~3200+ bruto) + 13. plača, dopust po dogovoru, delo praviloma od doma, kjer si 8 ur dela lahko porazdeliš sam (odvisno od projekta). Vendar se lahko zapre jutri ali čez 20 let.

uredilo bitje Dipling
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...