Skoči na vsebino

[AMA] Sem senior developer z 10let+ izkušenj


Priporočeni prispevki

Podobne izkusnje z indijci (ne sicer developerja), imeli smo dva oba sta obljubljala veliko naredila prakticno nic, oba se prodajala kot seniorja in imela ne tako malo izkusenj v relativno znanih indijskih firmah, pri nas so pa doloceni juniorji ki jim je bil to prvi job vec naredili kot ona (jaz included).

Enega smo se znebili relativno hitro, drugega smo pa se (pre)dolgo gledali, ampak je potem tik pred tem ko bi ga odrezali spizdil v ironicno vecjo firmo ker se je spoprijateljil z nekim drugim bivsim zaposlenim in ga je potegnil zato ker sta bila velika prijatelja, ne ker bi bil sposoben. Jebiga, prodajat (oz nalagat koliko dejansko so sposobni in senior) se znajo.

Povezava do prispevka
Morski reče Dne, 25. 1. 2022 at 10:13:

ravno berem eno na linkedin. Šešok iz Iskre je pohvalil (in slikal) svojega CFO-ja da dela v proizvodnji sedaj, ko je corona zdesetkala zaposlene. Spodaj med komentarji pa komentarji lezenja v rit in višjih iz drugih slo firm v stilu: 

- dober team

- bravo to je ekipa

- en sef iz Nlb: bravo, najboljša ekipa

- pa en iz druge banke da bi blo treba to ponavljat skos

 

vse lepo in prav. Samo Šešok je manjkal v proizvodnji verjetno :lol:

dajem link, če hoče kdo videti

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6891385908369965056/

 

1643034435621?e=1646265600&v=beta&t=pd5T

 

also, to sta tamlada šešoka, ne tastar

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Men je ta narcisoidnost slovenskih managerjev in CEOjev zanimiv fenomen.

 

Zakaj recimo nikol ne vidis Philipsovega CEOja delat v proizvodnji in se bahat s tem? Al pa Elona kako sestalja rakete in Tesle? Al pa ...

 

Tko prav uno - mi smo Iskra, mi smo kult, mi smo VEC! :rolleyes:

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 50 minutami:

Men je ta narcisoidnost slovenskih managerjev in CEOjev zanimiv fenomen.

 

Zakaj recimo nikol ne vidis Philipsovega CEOja delat v proizvodnji in se bahat s tem? Al pa Elona kako sestalja rakete in Tesle? Al pa ...

 

Tko prav uno - mi smo Iskra, mi smo kult, mi smo VEC! :rolleyes:

posledica komonizma

 

lp, J

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 1 uro:

Men je ta narcisoidnost slovenskih managerjev in CEOjev zanimiv fenomen.

 

Zakaj recimo nikol ne vidis Philipsovega CEOja delat v proizvodnji in se bahat s tem? Al pa Elona kako sestalja rakete in Tesle? Al pa ...

 

Tko prav uno - mi smo Iskra, mi smo kult, mi smo VEC! :rolleyes:

Elona kdaj celo vidiš na YT. Ampak se pa ne hvali s tem po twittero

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 3 minutami:

Elona kdaj celo vidiš na YT. Ampak se pa ne hvali s tem po twittero

 

Eno je, da gre najbogatejši Zemljan v proizvodnjo pogledat rakete in mal počvekat z delavci, se pokazat in polurkat malo kako svari tečejo in vmes posname še promo video za YT. 

 

Neki drugega je pa ta narcisoidna samopromocija, kao glejte mene jakega CEOja Iskre, ki delam v proizvodnji plastike, ker nimamo dost delavcev...in ta Iskrovec po tem res izstopa. Like, nagravžno preveč izstopa. 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 15 urami:

dajem link, če hoče kdo videti

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6891385908369965056/

 

 

 

also, to sta tamlada šešoka, ne tastar

hahaha kaksni komentarji, za kozlat, slovenski managerji = poden od podna

 

Pastir_Matic reče pred 13 urami:

Chief Reinvention Officer.

sele zdej vidim da je to dejanski title :avadodo:

 

 

fak, nisem bil na tekocem kaj se dogaja v smetani slovenskega biznisa ustvarjanja dodane vrednosti. to je logicno nadaljevanje startup kulture goat mugov in podobnega izpred 10 let. bright future ahead za sentflorjansko dolino.

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
smarnca reče Dne, 27. 1. 2022 at 10:16:

Elona kdaj celo vidiš na YT. Ampak se pa ne hvali s tem po twittero

da dela kaj? znano je, da praktično živi v fabrki in proba izboljšati proces, montira pa ravno ne. kvečjemu impulzivno masovno odpušča folk.

 

Morski reče Dne, 28. 1. 2022 at 10:50:

CEO gorenjske banke prišel, da dela v klicnem centru.
 

Več na linkedin:lol:

daj sauce oz. povej več, kako naj to najdemo.

 

https://www.mojedelo.com/prodajna-bojevnica-prodajni-bojevnik/d-567668

https://www.mojedelo.com/marketing-junak/d-569353

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
shure reče pred 1 uro:

Včasih ni bilo omejitve, takrat ko sem se jaz vpisal.:D

this, ko sem se na fe upisoval je uni bil brez omejitve, pa mislim da fri uni tudi, s tem da je bilo pri nas razpisanih 300 prostih mest :rofl: (na koncu nas je bilo v prvem letniku ~250)

 

vsš so pa meli omejitev (ker je bil tolko večji vpis (vsaj na fe))

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 6 urami:

this, ko sem se na fe upisoval je uni bil brez omejitve, pa mislim da fri uni tudi, s tem da je bilo pri nas razpisanih 300 prostih mest :rofl: (na koncu nas je bilo v prvem letniku ~250)

 

vsš so pa meli omejitev (ker je bil tolko večji vpis (vsaj na fe))

V prvem 300, v drugem 150, v tretjem pa 50... ja.

Povezava do prispevka

sej na fri je se vedno pod 200 mest, ce prav vem.

samo nazadnje (2011) je se vedno bil problem da je pol teh bilo random mulcev ki niso vedli kaj bi, ampak bi pa "dobro sluzbo", ceprav je matematika bila 2 ali 3 v srednji

in ceprav je bil osip skoraj 50%, je to se vedno nizalo standarde

 

lp, ponosni predstavnik predzadnje generacije ki je se imela Kodeka (slava mu)

Povezava do prispevka

sej fe isto, itak ni blo omejitve in se je pol neki folka zaradi statusa vpisalo, dvomim da nas je blo kdaj 200+ na predavanjih...

 

itak pa po parih tednih se je ta cifra zmanjšala na ~100 :D

 

je pa fri sigurno pridobil na popularnosti, sploh v par zadnjih letih 

Povezava do prispevka
Morski reče pred 1 uro:

Ma včas smo šli zarad veselja, ker nas je zanimalo. Sedaj folk hodi ker je baje huda perspektiva. Sam je ful specifičen job. Zna bit marsikdo razočaran. 

 

Jaz sem leta 2004 v osnovki vedel, da je računalništvo perspektiva, pa sem kupoval kripto tik pred pokom :D

Po mojih izkušnjah ti mora biti v veselje ali ti iti od rok matematika/abstraktno mišljenje ali pa računalniška tehnologija na splošno (kamor sodi folk, ki jim matematika in leetcode problemi ne grejo, ampak so vseeno tako dobri v svoji domeni, da služijo še več denarja). V mojem času je bilo na faksu veliko tipov klasičnih geekov, ki niso bili ne eno ali drugo, in so najhitreje odpadal. Največ potenciala vidim v ženskah z dobro matematično podlago, ki se trenutno porazdelijo po drugih STEM področjih (ker so računalniki boring), in na splošno so ponavadi tudi bolj disciplinirane. Ostali znajo v večini filat midtier jobe, ampak tudi ti ponavadi prinašajo več denarja kot ostali poklici :D

uredilo bitje lazaRus
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...