Skoči na vsebino

Rog pada


BuDi

Priporočeni prispevki

saosin reče pred 10 minutami:

kar se jaz spomnim so bli vedno prostovoljni prispevki (noben ni tezil, ce nisi dal v skatlo nic) razen za formaviva partye, ki so bli pa itak organizirani s strani zunanjega folka (10e)

Kar sem bil jaz je bil na dogodkih vedno pult za "prostovoljne prispevke" z eno punco in pločevinasto blagajno, zraven pa gorila ali dve, ki sta te z manj urbanim pristopom "prepričevala", da so prostovoljni prispevki res fina zadeva... pa da če ne misliš nič dat mogoče bolje da razmisliš če bi šel kam drugam.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 13 urami:

Kar sem bil jaz je bil na dogodkih vedno pult za "prostovoljne prispevke" z eno punco in pločevinasto blagajno, zraven pa gorila ali dve, ki sta te z manj urbanim pristopom "prepričevala", da so prostovoljni prispevki res fina zadeva... pa da če ne misliš nič dat mogoče bolje da razmisliš če bi šel kam drugam.

Bil trikrat na dogodku, nikoli dal prostovoljnega prispevka, nikoli videl gorile ali dve

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 15 urami:

Kar sem bil jaz je bil na dogodkih vedno pult za "prostovoljne prispevke" z eno punco in pločevinasto blagajno, zraven pa gorila ali dve, ki sta te z manj urbanim pristopom "prepričevala", da so prostovoljni prispevki res fina zadeva... pa da če ne misliš nič dat mogoče bolje da razmisliš če bi šel kam drugam.

 

Kaj zdej, je bila vstopnina ali prostovoljni prispevki? 

 

Drugač pa ko daš v nedeljo pri maši v ofer "prostovoljne prispevke" ker te v to "prepričuje" nekdo z oltarja je pa ok al? Vidiš, folku, ki je hodu v Roga ali pa obiskuje dogodke, kjer z veseljem daš prostovoljni prispevek zato da podpreš umetnika, je to isti filing k teb ko daš v cerkvi. Nobene prisile, samo želja. 

 

 

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka

https://www.rtvslo.si/slovenija/mol-stran-od-avtonomne-tovarne-rog-policisti-uporabili-solzivec/549924?fbclid=IwAR317If-eN6qFZNytlQAdkH-kUe2QfrOh9SSFiFz5PQF6gnkV0mDf5l7hl4

 

"Solidarnost z Rogom so že v četrtek izrazili v AKC-ju Metelkova mesto. Mestna občina Ljubljana (MOL) se "oklepa logično nesmiselnega termina 'zasebna lastnina', ki koristi le finančni in politični eliti", so zapisali. Prostori Avtonomne tovarne Rog "ne morejo in ne smejo biti označeni kot zasebna lastnina, saj so v lasti MOL-a, se pravi v lasti vseh meščanov, in so javno dobro".

 

:avadodo:

 

uredilo bitje maree
Povezava do prispevka

samo RUŠI, RUŠI, z vsakim dnevom se potrjuje da je izgon teh parazitov in rušenje objektov povsem pravilno dejanje.

 

objekt je pač v lasti MOL in ne od teh skvoterjev. Občina ima vso pravico da se izžene te parazite ter sanira okolico. 

Top lokacija, pa taka podrtija, skupaj z industrijskimi odpadki. Ne gre to skupaj. :)

 

 

uredilo bitje Henrik
  • Račka +1 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
BuDi reče Dne, 22. 1. 2021 at 20:22:

Kar sem bil jaz je bil na dogodkih vedno pult za "prostovoljne prispevke" z eno punco in pločevinasto blagajno, zraven pa gorila ali dve, ki sta te z manj urbanim pristopom "prepričevala", da so prostovoljni prispevki res fina zadeva... pa da če ne misliš nič dat mogoče bolje da razmisliš če bi šel kam drugam.

 

mah... glej no, to je res bedno, ce so ti tezil celo s fizicno silo.

gorili si si imo malo izmislil, ampak ok. mozno da je blo takrat res tako, ves samo ti.

 

ampak tile rogovci so pa ta sistem povzeli pac po zahodni Evropi. Kjer je ta zakonodaja glede "drustev" se vedno dost bolj sproscena ko v Slo.

in je nekaj povsem normalnega, da je kao "prispevek", pac zato, da se ogne celi birokraciji. Delajo to vsi od skrajnolevih do skrajnodesnih in vse vmes, oblast tolerira, ker gre navsezadnje za svobodno zdruzevanje in za pretezno male dogodke, ne v profit naravnane.

Enkrat sem gledal nek prispevek na ZDF, ko kjer je blo dobesedno od birokrata povedano, da kar njih zadeva, dajo to pac pod interessengemeinschaft, pac nek folk se zbira, ni izrazito komercialnega znacaja in ok, kaj bomo tu praskal.

 

Mas po celi Nemciji celo restavracije po principu "daj kolk se ti zdi". Tkoimenovani VoKü in podobno, al pa cist komercialne restavracije tudi delno.

Zastopim, da je iz Slo perspektive, kjer davcna dobesedno zahteva davek od gostilnicarja, ki ponuja zastonj obroke revezem, nekaj takega nezamisljivo, ampak vsaj v DE je to pac praksa, ki se ne preganja.

 

Ampak spet, v DE mas dnevno v vseh vecjih mestih, kot tudi na podezelju, polno "ilegalnih" zabav, kjer pac nekdo naredi dogodek, ma neko x vsebino, prodaja tam neko pijaco, v bistvu na crno, ja.

 

politicno bi rekel, tko prek palca, da je od vseh takih pizdarij mogoce kvecjemu 5% povezano z neko levo, 5% z neko desno opcijo.

ostalih 90% pa ja zadev, ko se pac zbere folk, ki hoce, nevem na 80s metal, al, boljpogosto, na elektroniko se malo druzit in veselit.

ne vidim problema.

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 15 minutami:

gorili si si imo malo izmislil, ampak ok. mozno da je blo takrat res tako, ves samo ti.

Lej, bila sta poleg "blagajne" dva fanta, ob katerih se nisem dobro počutil, ko sta nas "prepričevala" da naj plačamo, ali pa spokamo.
Nista bila ravno "Miloša" iz varnostne službe balkanskih diskotek, ampak v osnovni ideji ni bilo posebne razlike.

Sem bil kar nekaj po tujini na "daj kolikordaš" dogodkih, muzejih in podobnih zadevah in ni res noben težil nikol, če slučajno nisi dal nič (pa sem sam navadno dal, razen če je bila tuga)
Če ne plačaš se noben niti ne obrne proti tebi. Mogoče si kaj mislijo (kot če ne daš napitnine v državah kjer je to skoraj nujno) - ampak noben v resnici niti ne trzne.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Prostovoljnih se nabere ravno toliko, da ima band in organizatorji kak zastonj pir. Če se ne morim, so bili ponavad 2-3€, ne vem kak problem je nastopajočemu častit dva merkator pira, če prideš na dogodek. Poleg tega je vsaj simbolična vstopnina nujna, da se obiskovalce počasi navadi na to, da se stroške dogodka pokrije s kartami. To bi moral biti standard povsod, ne pa neki MK razpisi. Kulturi se nonstop očita parazitizem, potem se pa isti ljudje obesijo na vstopnino, ko želi nekdo manjši dogodek organizirat brez javnega denarja. Za take male zneske je nesmiselno imet davčne blagajne, ker bi vejetno naredili več stroškov z birokracijo kot pa bi plačali davka, zato je potencialno obešanje na to brezpredmetno, hkrati pa se taka vrsta ekonomije enostavno legalizira z izrazom "prostovoljni prispevek". Ne vem zakaj sploh rinete na take dogodke, če ste potem ogorčeni zarad prispevka. Zastonj so stvari, ki se plačajo iz proračuna oz. od sponzorjev, čemur pa ponavad z veseljem rečete parazitstvo. Realno so simbolični prispevki, sploh tako nizki, namenjeni tudi temu, da na eventih ni klošarjev in narkomanov. Navadno jih zmotijo in gredo drugam.

uredilo bitje Ninđa
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 27 minutami:

Na Metelkovi so bile v zadnjih letih na vsakih vratih karte, razen če si hodil po pirčke v Jallo ali pa k Mariči. Tudi v Rogu si imel kafano kjer si lahko pil pir brez vstopnine. Rog je bil skvot, Metelkova je kliubska scena s tolk da ne kraft pirčki. Je razlika.

ja sej rog je bil greznica, in odnosu in okolju.

 

domorodni cetrtki mi drugace pride na misel

Povezava do prispevka

Ne vem v cigavi lasti je ampak ni v tisti gradbeni jami nasproti zelezniske na Masarykovi svoj cas bil nek vrtnarski projekt?

 

nvm, tisti so tam legalno (vir)

Navedek


Vrtički za zdaj ostajajo

Kot so pojasnili v mestnem oddelku za ravnanje z nepremičninami, urejanje parkovne površine ne pomeni konca vrtičkarstva, saj se vrtički Onkraj gradbišča nahajajo na južnem delu območja, ob Resljevi cesti, in ne na vogalu Resljeva–Masarykova cesta, kjer je predvidena parkovna ureditev. »Vrtički ostajajo, dokler ne bomo bodisi mi bodisi potencialni investitor začeli urejati tega območja,« so zapisali.

Tudi Urška Jurman iz KUD Obrata je povedala, da so jim pogodbo za uporabo zemljišča konec lanskega leta na občini podaljšali. »Pogodbo podaljšujemo iz leta v leto, za zdaj imamo zagotovljeno uporabo do konca poletja, je pa res, da imamo v pogodbi tudi določilo, da moramo v primeru prodaje zemljišča MOL ali če bi imela občina z njim drugačne namene, predhodno zapustiti območje.«

 

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka

Na sproti vrtičkov pa so imeli neki "zbirni" center kjer so izdelovali umetnine oziroma ponovno uporabljali smeti. Vse lepo in prav dokler niso na lastno pest blokirali možnost zastonjskega parkiranja.  In ravno po tem se vidi njihova mentaliteta. Sami lahko zastonj ugrabijo prostor vendar, če se drugačno misleči hoče okoristiti nastanejo pa problemi in slaba volja. 

Povezava do prispevka

Ljudje ki se pritožujejo čez Rog, da stvari niso urejene ipd. verjetno ne bodo nikoli razumeli takih krajev. 

Lepota krajev kot je Rog je ravno v tem da stvari niso "urejene". Ker je tako, ti zato tudi nihče ne bo zameril, če tja prideš neurejen, malo raztrgan in malo čuden. 

Smo enkrat igrali z bendom tam... z organizacijskega vidika je ta špil bil totalna katastrofa :D To je bil eden izmed naših prvih špilov in tudi z glasbenega vidika ni bilo veliko boljše :)  Mi smo se nasmejali (zaslužili za malco, pijačo, prevoz in mogoče paket strun), publika je med špilom norela in plesala (bolj živa kot kje drugje potem ko smo izpilil špil). Mogoče je bil kakšen tak vmes, ki je nad vsem vihal nos, in potem res škoda zanj da ni bil na kateri izmed ostalih neštetih lokacijah kamor bi lahko zavil.

Če take stvari niso po okusu nekoga, mi je povsem razumljivo, in verjetno nima smisla mu zadeve poskušat "razložit". Samo ne razumem pa da si lahko tako zategnjen, da ne moreš tega mirno obhodit (pa magar z dvignjenim nosom), ampak da se prov moreš vpičit, kot da bi moralo biti celo mesto po tvojem okusu, da boš lahko mirno spal. Nam grejo tudi na živce te prestižni lokali in institucije za zlikance, ki so na vsakih par metrov, pa (zaenkrat) ne gojimo nekih velikih želj da bi noter zapeljali z bagrom. 

uredilo bitje young
Povezava do prispevka

Rog je bil skvot. To pomeni vse prednosti, ki jih skvot prinaša in tudi slabost, da skvot živi vse dokler se lastnik ne odloči da bo zadevo "uredil". V kolikor se lastnik ne zmiga v "doglednem času", potem lahko skvot postane permanenten, oziroma se uredijo razmerja, tako kot se je to zgodilo Metelkovi ali recimo na Danskem Christiana (https://en.wikipedia.org/wiki/Freetown_Christiania).

 

Rog je imel to nesrečo, da se je lastnik (MOL) zmigal "prekmalu", še preden je uspel proizvesti dovolj "kulturne vsebine", da bi lahko postal Metelkova 2.

 

Kar imam jaz težavo je to, da so ljudi vrgli na cesto sredi zime in pandemije. Ne bi pa imel težav s tem, da bi jih vrgli na cesto v poletnih mesecih oziroma v toplih časih.

Povezava do prispevka
svit reče pred 26 minutami:

Kar imam jaz težavo je to, da so ljudi vrgli na cesto sredi zime in pandemije. Ne bi pa imel težav s tem, da bi jih vrgli na cesto v poletnih mesecih oziroma v toplih časih.

Ni problem da se niso sami spokali pravočasno, problem je ker so jih vrgli ven.
O-kej.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 7 minutami:

Ni problem da se niso sami spokali pravočasno, problem je ker so jih vrgli ven.
O-kej.

Kako so nevzgojeni ti rupertinski skvoterji.

 

Drugje to tako poteka:

 

- dober dan, mi smo občina, žal boste morali zapustit skvot :( 

skvoterji: seveda, draga občina, do jutri zjutraj bomo vse pripravili na odhod 

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 12 minutami:

so jih metali samo jim ni uspelo, ker pac bog ve zakaj. Sam a so rogovci krivi ce so bili takrat tok nesposobni da jim jih ni uspelo ven vrzt. Tle kakorkol obrnes se gre za to da bi oblast morala tle delovat tudi moralno ne samo legalno. 

 

Lp, Ne me jeb

 

Sej, a ni bolj moralno s prisilo ven vržt 10 ljudi, kot pa poleti nabit s pendreki in solzicem 100 ljudi, da se spokajo ven? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...