Skoči na vsebino

Rog pada


BuDi

Priporočeni prispevki

Ne me jeb reče pred 1 uro:

so jih metali samo jim ni uspelo, ker pac bog ve zakaj. Sam a so rogovci krivi ce so bili takrat tok nesposobni da jim jih ni uspelo ven vrzt. Tle kakorkol obrnes se gre za to da bi oblast morala tle delovat tudi moralno ne samo legalno. 

 

Lp, Ne me jeb

 

 

zato, ker je sodišče vse ustavilo po pritožbi rogovcev.

 

LP, jebi se.

Povezava do prispevka
ngebe reče Dne, 23. 1. 2021 at 13:30:

to je bilo sicer pred leti, samo men so rekl, da ne smem not ce ne dam prostovoljnega prispevka,

 

 

 

BuDi reče Dne, 23. 1. 2021 at 22:46:

Lej, bila sta poleg "blagajne" dva fanta, ob katerih se nisem dobro počutil, ko sta nas "prepričevala" da naj plačamo, ali pa spokamo.


Sem bil kar nekaj po tujini na "daj kolikordaš" dogodkih, muzejih in podobnih zadevah in ni res noben težil nikol, če slučajno nisi dal nič (pa sem sam navadno dal, razen če je bila tuga)
Če ne plačaš se noben niti ne obrne proti tebi. Mogoče si kaj mislijo (kot če ne daš napitnine v državah kjer je to skoraj nujno) - ampak noben v resnici niti ne trzne.

Lahko potrdim zgoraj napisano, ja. Ampak, v "bran" Rogu, je treba nekaj razjasnit: kolikor je meni znano, Rog ni imel prijavljenega nobenega društva, se pravi je bila večina dogodkov tam organizirana neprijavljeno. V takšni situaciji, organizatorji niso smeli računati vstopnine, zatorej so jo preimenovali v "prostovoljne prispevke". Spet,  nikogar niso mogli prisiliti v dejanski nakup in mu prepovedati vstopa, ampak to je bila dejansko vstopnina, ki so jo morali računati pod tem imenom. Tudi dostikrat so imeli že napisano, kakšen naj bo znesek prostovoljnega prispevka. 

 

Sem mislil, da je to bolj splošno znano, ampak zdaj vidim, da so ljudje res mislili, da gre za prostovoljne prispevke kot take. 

GigiGovedina reče Dne, 23. 1. 2021 at 22:36:

 

mah... glej no, to je res bedno, ce so ti tezil celo s fizicno silo.

gorili si si imo malo izmislil, ampak ok. mozno da je blo takrat res tako, ves samo ti.

 

ampak tile rogovci so pa ta sistem povzeli pac po zahodni Evropi. Kjer je ta zakonodaja glede "drustev" se vedno dost bolj sproscena ko v Slo.

in je nekaj povsem normalnega, da je kao "prispevek", pac zato, da se ogne celi birokraciji. Delajo to vsi od skrajnolevih do skrajnodesnih in vse vmes, oblast tolerira, ker gre navsezadnje za svobodno zdruzevanje in za pretezno male dogodke, ne v profit naravnane.

Enkrat sem gledal nek prispevek na ZDF, ko kjer je blo dobesedno od birokrata povedano, da kar njih zadeva, dajo to pac pod interessengemeinschaft, pac nek folk se zbira, ni izrazito komercialnega znacaja in ok, kaj bomo tu praskal.

 

Mas po celi Nemciji celo restavracije po principu "daj kolk se ti zdi". Tkoimenovani VoKü in podobno, al pa cist komercialne restavracije tudi delno.

Zastopim, da je iz Slo perspektive, kjer davcna dobesedno zahteva davek od gostilnicarja, ki ponuja zastonj obroke revezem, nekaj takega nezamisljivo, ampak vsaj v DE je to pac praksa, ki se ne preganja.

 

Ampak spet, v DE mas dnevno v vseh vecjih mestih, kot tudi na podezelju, polno "ilegalnih" zabav, kjer pac nekdo naredi dogodek, ma neko x vsebino, prodaja tam neko pijaco, v bistvu na crno, ja.

 

politicno bi rekel, tko prek palca, da je od vseh takih pizdarij mogoce kvecjemu 5% povezano z neko levo, 5% z neko desno opcijo.

ostalih 90% pa ja zadev, ko se pac zbere folk, ki hoce, nevem na 80s metal, al, boljpogosto, na elektroniko se malo druzit in veselit.

ne vidim problema.

Malo si zakompliciral celoten opis, ampak imaš prav. 

ngebe reče Dne, 24. 1. 2021 at 11:08:

zagovarjaj kakor hoces, samo na metelkovi teh problemov nisem nikoli imelm saj tezenja zarad "prostovoljnih prispevkov" ni bilo. ker je bil odnos cisto drugacen, sem se seveda raje vracal in dal nekaj zraven. ne pa za tisto govno in odnos od roga.

Metelkova je, za razliko od Roga, veliko bolj organizirana skupščina umetnikov in društev. Kot taki lahko računajo vstopnino, na Rogu je vladal kaos, zatorej so morali vstopnino zaračunavati pod imenom prostovoljni prispevki. 

Povezava do prispevka
WhitWhip reče pred 59 minutami:

A pa se je ponoc kej slisala muzika? Pomoje bi to bil vecji problem kot zares nek alter folk.

Ne spomnem se, da bi bili kdaj problemi zaradi tega.

 

Iz okna spalnice sem imel skoraj prosto zračno črto do Roga, kljub temu je bistveno več hrupa prihajalo od drugih virov v soseščini (npr sosed, ki je toriral wartburga pod blokom).

Povezava do prispevka
Persona reče Dne, 21. 1. 2021 at 12:05:

Dejstvo je, da se bodo prostori kot so Metelkova in Rog v Ljubljani, ali pa recimo dosti nedavno izseljen Sokolc v Novem mestu, vedno pojavljali in izginjali. Zavračam obe skrajni stališči. Tako da so takšni prostori samo umazana legla klošarjev, đanksov in <vstavi poljubno skupino ljudi, ki se je bojiš>, kot tudi igranje žrtev na drugi strani. Če si nekaj zaskvotal, to pomeni, da si prostor zasedel brez dovoljenja zakonitega lastnika. Ko lastnik pride z bagrom imaš nekaj možnosti. Če se da z lastnikom dogovoriti, lahko zemljo od njega odkupiš, ali pa se poskusita dogovoriti o tem, kako bosta objekt skupaj prenovila oziroma drugače mirno sobivala (kar je malo verjetno). Druga možnost je, da miroljubno odideš. Tretja možnost pa je, da se odpraviš v boj za objekt/zemljo, po pravni poti, s pestmi, barvanjem bagrov na roza... V vsakem primeru bi se skvoter moral zavedati v kaj se spušča, ko preščipne verigo ograje in privleče prvi kavč v zapuščeno bajto. S tem dejanjem je pač na drugi strani zakona in to je dejstvo.

Bil sem tako v Rogu, kot na Metelkovi, kot tudi v Sokolcu in še na mnogih drugih podobnih krajih. Povsod sem se imel fino, povsod sem spoznal zanimive ljudi. In ja, kdaj sem se ga tam tudi živalsko napil, zadel in ga žural najbolj divje v svojem lajfu. Štekam da nekateri ljudje tega nikoli ne bodo počeli in po eni strani je tako tudi prav. Po drugi strani pa se na takih prostorih dogaja še marsikaj drugega, kot le drogiranje in razvrat. Verjeli ali ne, na takšnih mestih nekateri umetniki prvič dobijo priložnost, da se pokažejo javnosti. Slikarji prirejajo tam prve razstave, dj-i in bendi imajo tam prve gige, na takšnih mestih se rojeva kultura, pa če nad tem še tako vihamo nos. Ali res mislite, da se bo umetnost razvijala v sterilnih, čistih in z varnostniki zavarovanih laboratorijih?

Kar hočem povedati je to, da vse skupaj spada v življenski cikel takšnih prostorov. Rojstvo, življenje in smrt sta naraven pojav in Rog na dolgi rok ne bi mogel obstajati, oziroma bi se izrodil v nekaj, kar bi postala še ena postojanka na poti kitajskih turistov po Ljubljani. Medtem pa bi se nekje že skvotal nov plac.

 


Zdajle gledam tisti video renacionalizacija Roga, in je tip uporabil besedo squatat. No, končno sem dojel kaj folk misli ko napise "skvotat" hahaha.

 

Ta slovenizacija angleških besed je prav RIDIKULOZNA :rofl:

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

Najbolj žalostno mi je to, da je Rog svoji klavrnosti navkljub ljudem v Ljubljani dejansko nudil več (dogodkov, delavnic, predavanj ...) kot pa recimo Kampus, v katerega ŠOU dobesedno meče milijone. 

 

Ampak valda, važno, da zgleda fensi pa da se ga enkrat letno lahko raja proper napije s proper bendom, pa so vsi srečni. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 8 minutami:

Najbolj žalostno mi je to, da je Rog svoji klavrnosti navkljub ljudem v Ljubljani dejansko nudil več (dogodkov, delavnic, predavanj ...) kot pa recimo Kampus, v katerega ŠOU dobesedno meče milijone. 

 

rog agregat partyji - best partyji  :D 

 

sem v bolj mladih letih dal kr neki insane žurov čez, ampak tako norega, čudnega in grdega folka kot tam pa še nisem videl. Tudi najbolj trashy Smetnjaki / Stiroporji niso bili blizu. Mega je blo :D 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Najbolj žalostno mi je to, da je Rog svoji klavrnosti navkljub ljudem v Ljubljani dejansko nudil več (dogodkov, delavnic, predavanj ...) kot pa recimo Kampus, v katerega ŠOU dobesedno meče milijone. 

 

Ampak valda, važno, da zgleda fensi pa da se ga enkrat letno lahko raja proper napije s proper bendom, pa so vsi srečni. 

Kampus je itak prevdsem zato, da bodo v prihodnosti pokasirali odškodnino ob gradnji Tivolskega loka. http://www.krajsamorazdalje.si/projekti/novogradnja-zelezniske-proge-tivolski-lok

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 5 urami:

 


Zdajle gledam tisti video renacionalizacija Roga, in je tip uporabil besedo squatat. No, končno sem dojel kaj folk misli ko napise "skvotat" hahaha.

 

Ta slovenizacija angleških besed je prav RIDIKULOZNA :rofl:

 

skvotati = čepeti

 

Rog je bil začepen.

Povezava do prispevka

LOL Mol ga serje dalje.

Nasli so narkomanske igle.

Zapakirane in tudi uporabljene.

 

Prvo je tu vprasanje, kaj sploh je "narkomanska igla"

drugo je, zakaj to zdaj izpostavljajo,

drugace pa jih dobesedno BK in ne delajo nic glede resevanja te problematike?!

zakaj se ne lotijo proaktivno in ponudijo nekaj?

Povezava do prispevka
Marvin reče pred 21 urami:

Kampus je itak prevdsem zato, da bodo v prihodnosti pokasirali odškodnino ob gradnji Tivolskega loka. http://www.krajsamorazdalje.si/projekti/novogradnja-zelezniske-proge-tivolski-lok


Ne od odskodnine ampak ob menjavi lokacije. SOU ima cez 10mio rezerv in takrat, ko bodo selili kampus, bo na veliko odtekalo. Zdej varcujejo, da bodo potem lahko skanalizirali v privat zepe. 

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 7 urami:

LOL Mol ga serje dalje.

Nasli so narkomanske igle.

Zapakirane in tudi uporabljene.

 

Prvo je tu vprasanje, kaj sploh je "narkomanska igla"

drugo je, zakaj to zdaj izpostavljajo,

drugace pa jih dobesedno BK in ne delajo nic glede resevanja te problematike?!

zakaj se ne lotijo proaktivno in ponudijo nekaj?

Si rogovec? Ker deluješ že tako...

Tko, par 100 ukradenih koles, ukradena bela tehnika, droge, in ti se utikaš v igle?

Ter ponudili kaj? Zakaj koji kurac bi narkomanom dajali nepremičnino, katere sama lokacija je vredna miljone?

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 8 urami:

LOL Mol ga serje dalje.

Nasli so narkomanske igle.

Zapakirane in tudi uporabljene.

 

Prvo je tu vprasanje, kaj sploh je "narkomanska igla"

drugo je, zakaj to zdaj izpostavljajo,

drugace pa jih dobesedno BK in ne delajo nic glede resevanja te problematike?!

zakaj se ne lotijo proaktivno in ponudijo nekaj?

mogoče so pa samo testirali cepiva proti covid 

lol zakaj bi mol nekaj ponujal nekomu za nekaj kar sploh ni njegovo 

lahko pa se ti vselim v stanovanje in potem zahtevam od tebe da mi kupiš stanovanje 

 

 

Povezava do prispevka
nimious reče pred 15 minutami:

Si rogovec? Ker deluješ že tako...

Tko, par 100 ukradenih koles, ukradena bela tehnika, droge, in ti se utikaš v igle?

Ter ponudili kaj? Zakaj koji kurac bi narkomanom dajali nepremičnino, katere sama lokacija je vredna miljone?

Kako desničar pozabi na Jankovičovo odpisovanje milijonskih dolgov, utaje in finančne kolobocije s sinom

 

Tako da v Rogu odkrijejo 100 ukradenih koles, mikrovalovno in za eno dlan džankurskih igel

 

Jeste, še desetine pokradenih milijonov je malo v primerjavi z užitkom, ko ubacijo džanksa na ulico in najdejo ukraden CRT TV 

  • Račka +1 5
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
nimious reče pred 2 urama:

Si rogovec? Ker deluješ že tako...

Tko, par 100 ukradenih koles, ukradena bela tehnika, droge, in ti se utikaš v igle?

Ter ponudili kaj? Zakaj koji kurac bi narkomanom dajali nepremičnino, katere sama lokacija je vredna miljone?

 

 

 

Utikam se v bedno PR omygod retoriko.

Ponudili? Ma ne rogovcem, ampak ponudili nekaj za reševanje problematike drog?

 

Nisem sicer bil nažalost v vašem najlepšem mestu na svetu že 5+ let, ampak kolk slišim, tud na tem forumu, odvisniki baje tavajo okrog po centru. Mogoče tud zato, ker je reševanje problema drog še vedno na nivoju kakega tretjesvetovnega mesta, torej metadonska klinika, preganjanje narkomanov izpred svojega praga in potem zgražanje ko jih kdo ne preganja.

Torej vprašanje je, kaj je mol ponudila za reševanje problema drog? Kr imo je mal bedno nekega problema ne reševat in se potem čudit, če potem narkomani ždijo po polzapuščenih stavbah...

Povezava do prispevka
AtÍka reče pred 19 urami:

Ma dej, res so bli sami taki z levim rokam očitno. Iz tistih biciklov bi jih 50 sestavil za študentom naprej dilat za male pare. Pa lahko bi imel servisno delavnico (na črno, tko kot vse).

mel so delavnico na varianto da si dobil tam orodje pa pomoč da si si zrihtal svoj bicikel

ena od dobrih idej k so jih mel not, to bi moral bit itak public service

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...