Skoči na vsebino

Oblak vs NAS vs Trde zadeve


Priporočeni prispevki

ja, več kot dovolj. bo proper letelo s tem novim celerončkom. props synologyju, da so dal novejšega ('19) ne starejšo verzijo J4025 ('17), ker je tega novejšega hella težko dobit in the wild (sem se našvical konkretno za minipc s tem cpujem).

 

za ram pa vprašanje kolk ga sploh rabiš za čist samo i/o uporabo. ram pride do izraza če lavfaš dodatne dockerje zraven. sam goli sistem shranjevanja in porivanja fajlov sem in in tja ni baš ram intensive.

 

ko na hitro gledam ponudbo je cena za 920+ nekje tam tam z 720+, pa ma že v štartu 4gb rama in support za 4 diske... worth considering.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Premlevam že nekaj časa to.


A se ne bi bolj splačalo sestavit en NAS? Pa potem freenas gor vržt.

 

Ryzen APU,  SSD, 8 giga Rama.

 

Res ni šans, da spraviš vse to v takšno majhno, lično škatlo kot si tile synology pa qnap-i.

 

Samo je pa močnejši over 9000 pa še cenej bi prišlo.


Kaj pravite?

Povezava do prispevka

nekaj ličnega za 4 diske v homebrew izvedbi je inter techov sc-4004. sranje je edino flex atx psu (izbira za en kurac pa glasno v 3pm - razlog zakaj se sam nisem odloču za to).

 

vprašat se morš, če rabiš tak power za samo NAS. za samo furanje fajlov sem in tja ne rabiš hudega horsepowerja, daleč od tega. jst se niti ne bi želel fukat s freenasom in ZFSov v home settingu, v bistvu niti v enterprise settingu. fak dat s to zabetoniranostjo, da se ne da naknadno širit oblaka po potrebi - rabiš premislit že v štartu worse case scenario kaj boš POTENCIALNO rabil nekoč in v štartu planirat za to (in si zvišat inicialne stroške).

 

jst sm prvotno izhajal iz istega razmišljanja, MOAR POWAAA, zato sem si praktično cel nov komp zgradil okrog tega. v prvi vrsti na njem teče server os, ki podpira virtualke in iz tega potem pridem do svojih VMov za delo in gaming. na ta način združim eno močno always on kišto (ki roko na srce, požre precej štroma, če bi služla samo za nas) v vse kar potrebujem.

 

zdej k mam okrog tega mal več filinga in približno vem kolk horsepowerja se rabi za kaj, bi najbrž tudi sam kupil nekaj s tem celerončkom, čeprav je cena taka da te šupak peče še nekaj časa. nižje kot celeronček absolutno ne bi šel - ker tisto je pa res ščiš, pa če ne zaradi druzga zato, ker nima nobene rezerve, če se ti kdaj kurac dvigne.

 

 

Povezava do prispevka

Iskreno, vpraši se za kaj rabiš. za downloadnje torrentov, backup iz domačih kompov in furanje 4ih kamer je iskreno tud arm dovolj močan (torej synology ds220 varjante). Če slučajno rabiš UI bo ta seveda ful počasen, ampak na hitrosti prenosov se ti to ne bo poznalo (sploh preko nfs - recimo za kodi). dovolj so močni tud da furajo plex (brez transcodinga seveda) pa še BP kakšen email server in podobno obesiš gor. cena je polovična napram tistemu gor. poraba pa smešna (od oka 15W) pa neslišni so. to so stvari ki so dostikrat zanemarjene ampak imo kar pomembne - sploh ker bo zadeva verjetno laufala 24/7 naslednjih 10 let. 

 

za primerjavo: 

 

https://www.synology.com/en-us/products/compare/DS220j/DS218play/DS218/DS220+

 

cene (brez diskov) gredo od sub 200 (za j varjante) do dobrih 300 za plus varjanto. 

 

če pa potrebuješ še za kaj drugega kot NAS in simple server pa ti je mogoče to tudi hobi ali celo biznis, potem pa ne razmišljaj valda sam sestavi :D

Povezava do prispevka

Sem kupil Synology 220+ in mam težavo/vprašanje

Pri predvajanju x265 fajlov (1080p) je zlo opazno zatikanje filma, tako v Plexu kot v Kodiju

Z x264 ni problemov, niti v 4k

Kaj je fora? A sem kupil NAS s prešvoh procesorjem? Mal mi je čudno, ker se mi zdi da CPU ne gre niti čez 50%

 

Povezava do prispevka

Zakaj sploh furate karkoli iz NAS, to je samo za network?  Pol pa gor lahko priklopiš 50EUR namenski android  player ki podpira vse kodeke in ostalo, ki ga čez leto dve komot zamenjaš.. Jaz furam NAS na enem prastarem i3 in 4GB ram. Pa tud nima veze niti kateri diski so, pač lahko sestaviš redundančni setup na filesystem nivoju (recimo ZFS) 4 diski + 2 za rezervo in čez 5-10 let ko zmanjka prostora migriraš na večje diske.

 

 

 

Povezava do prispevka

Potem je pa problem na TVju, ne pa na NAS. Ta je v primeru x265 manj obremenjen, gre le manj podatkov čez mrežo.

 

EDIT: Zna biti da ti vseeno transcoda. Sem mislil da gre mimo, pa ni nujno: How can I disable transcoding completely for a client? - Plex Media Server / Desktops & Laptops - Plex Forum

uredilo bitje OBELIX
Povezava do prispevka
  • 11 mesecev kasneje...

torej. 
NAS ... 

navdušen sem nad:

QNAP TS-253
2x2.5g NIC (podpira link aggregation)

4core celeron j4125 (malo slabši performance kot i3 7100u)
4g ddr4, upgrade možen na 8. 
2x 3.5/2.5 inch disk bay (torej bo za 2x 8tb raid 1)
pcie expantion slot (za 10g nic al pa nvme cache). 
podpira virtualizacijo. 
plex in ves ostal shit ...

400e. 

 

any better ideas? 
synology je s temi specsi dražji, precej dražji. 


 

Povezava do prispevka

Naceloma imas z novim Qnapom ravno toliko konfiguracije softwara, kot s cim drugim. Edina razlika je dejansko DIY del izbiranja in sestavljanja, ki zahteva svoj cajt.

 

Zgleda sicer ta Qnap cist kulci, ce imas dva diska zadost in potrebujes vec kot gigabit. Ram je malo borderline, ce bos obesil se par dockerjev gor. Plex direct play bi moral spilat tipi top na tem cpuju. Vec pa ne vem, ne poznam softwara qnapa niti synologyja.

Povezava do prispevka

Not bom dal 2x 8tb (raid 1), kar bo imo dovolj za neki časa. Ram se da updejtat na 8gb, kar bom v prihodnosti tudi naredu.
Kukr sem primerjal s synologijem, mogoče ma le ta malenkost boljši UI, ampak ne dam jebenih 300e več za synology, samo zarad imena. Appi so pa, al tam al kle, isti kurac. Oboje fura linux.... 

Plex leti ko kurba, pa ves ostal shit bo tudi. Cpu, čeprav je celeron, ni tako slab kukr se prvo sliše (je nekje na nivoju 7gen i3 laptop cpuja) 


Upgrejd bom naredu še na switchu (sem vzel nek qnap 2x 10g + 4x 2.5g port switch - FANLESS!!! ) , tko da bom mel iz NASa do switcha 5g link, iz delovnih postaj do switcha pa zaenkrat 3.5g (2.5g+1gb) - Pri naslednjih mamaplatah moram gledat da majo 10g network adapter... :D

 


 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...