Skoči na vsebino

Sandman


Weraziel

Priporočeni prispevki

https://io9.gizmodo.com/netflixs-sandman-adaptation-has-found-its-dream-devil-1846150244?fbclid=IwAR0VTA_AvJyPJ9P3Y6RZ96vtCE3FEbClTttxIY7zPQ2EcKmCkeU3lQ2hMlE

 

Newroom_Sandman.jpg?w=1060

 

Poznejši del 2021 nam bo na Netflix prinesel Sandmana, ki je konec osemdesetih nastal izpod prstov Neil Gaimana. Netflix imajo že Luciferja, ki je v bistvu iz istega sveta, ampak s to serijo ne bo imel nič skupnega, ker Lucifer je tipična ameriška soap-opera-slash-tedenska-detektivka, Sandman bo pa bližje American Gods (but not really), vsaj kar se resnosti tiče.

 

Ful priporočam branje, meni osebno ena najljubših stripovskih franšiz, ki ima dosti krščanske mitologije z liki, ki so dost zanimivi, da bi vsak lahko imel svojo serijo. Sicer nisem še do konca prebral, ker mi je vmes crknila tablica, ampak je pa definitivno prva na vrsti. 

 

Klikni na link če želiš zvedeti kdo bo vse nastopal v seriji ;)

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
  • 7 mesecev kasneje...
Galko reče pred 1 uro:

mi lahko kakšen malo bolj woke kolega razloži, kaj so ti zaimki zraven? In če je to mogoče res "spol" igralcev - kaj za Svetega Frančiška, zavetnika normalnosti in IQ-ja nad 80, ima to veze s TV serijo?

tbfh ne vem glih kaj so hotl, razen poudarit, da je Desire androgino bitje, kar je stripovski canon, sam glede na to da so dal žensko špilat se jim je očitno zdel vredno omembe

je že precej let odkar sem brala in se ne spomnim če je edini tak lik al je še ker

Povezava do prispevka

Aha to so pol zaimki od likov, ne igralcev. Ajde to je za 10% boljš kot če bi dali info, kot kaj se tretirajo RL ljudje :D Čeprav mi še vedno ni jasno, zakaj je to kjerkoli relevanten info in zakaj bi to moral vedeti gledalec, razen če bi se cela serija vrtela okrog spolne identitete. Whatever.

 

Če pa ima serija dejansko močno sexual identity tematiko se pa opravičujem za prehiter plakat trigger :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 5 minutami:

 a to je uraden plakat? meni zgleda kot random snowflake fan zadeva

 

 

za ostale like je povsem nerelevantna spolnost ker so tolk disconnected da jim je vseeno

od desire je pa to kr velik del osebnosti

 

plakat je vzet z imdb strani

 

menda je del uradne promocije,nisem preverjal

 

drugače ja,če se dobro spomnim stripa problematika spolne identitete ni glavna tematika sandmana,verjetno je kje kaj omenjeno ampak dejansko nimam v spominu da je kaj posebej v ospredju 

imho gre za nek poizkus zbujanja interesa sodobnemu občinstvu al neki

Povezava do prispevka
  • 8 mesecev kasneje...
  • 2 mesca kasneje...

:D

 

Pogledal polovico

 

Hja..je kr neki "woke" sprememb .. sicer me ne moti nekaj pretirano ampak se opazi.. sploh če si pozoren...imho če bi bili dosledni stripu bi še vedno ustrezalo sodobnim standardom..woka.. ampak hololivud trendi...tut igra mi je na trenutke preveč..lesena..overall mi je pa ok..sandman fangirl pač..tut če je rahlo..zmaličeno 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Dne, 7. 8. 2022 at 17:13:

Ne vem drugi del je bolj dosadan.. 

Prvih 5 epizod je bil osekar ql

 

Prav se vidi, da so pol zaceli sparar na budgetu

Prvih par delov je kul, potem pa na polno začnejo bit dosadni s tem, ker je čisto vsak par homoseksualen. Ampak res vsi. Kot da je to tako pomembno, da je treba povsod turit zravn.

Povezava do prispevka

Nisem bral, v osnovi mi je serija kul. Moji problemi so drugje. Tip razlozi zenski kdo in kaj je, razlozi ji, da bo svet sel v kurac brez njega, in da rabi njeno pomoc. Ona se tega zaveda, torej logicna reakcija je, greva skupaj porihtat stvari.

Ampak ne, prerekanje, pametovanje in kurčenje. Evo to meni absolutno ubije serijo. 

Povezava do prispevka

Nisem se pogledal cisto do konca ampak +1 na solidnih prvih 5 delov.

 

Potem se pa zacne downward spiral. Se mi zdi, da je manj (obseznega) CGIja, Sandman je samo v par scenah, dialogi so mi se bolj neumni, sam nek walking and talking. K da bi komplet zamenjal ekipo v drugi polovici.

Povezava do prispevka
kr'en reče pred 12 urami:

Prvih par delov je kul, potem pa na polno začnejo bit dosadni s tem, ker je čisto vsak par homoseksualen. Ampak res vsi. Kot da je to tako pomembno, da je treba povsod turit zravn.

Tole.

+ delom, ki niso v stripu se konkretno pozna, da pač nimajo knjižne podloge in so občutno krneki.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...