Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

apovsic reče pred 22 urami:

Trening je decembra kar dorbo potekel, tako da sem zdaj že kar v redu formi, pa tudi ne počutim se, da bi neki pretiraval s treningi.

 

Upam, da bo letos kaj tekem :)

 

10ka

 

 

tole je brutalno. :ododava:

 

ena primerjava za foro; ko sem se pred leti po hujši poškodbi (praktično 24 mesecev neaktivnosti) spravljal nazaj v red, sem na (sobnem) kolesu potreboval tri tedne intenzivne vadbe, da sem prišel na 30minut / 12km.

 

ti pa to skoraj odlafauš v mrtvi sezoni. kralj. :D

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 12 minutami:

 

tole je brutalno. :ododava:

 

ena primerjava za foro; ko sem se pred leti po hujši poškodbi (praktično 24 mesecev neaktivnosti) spravljal nazaj v red, sem na (sobnem) kolesu potreboval tri tedne intenzivne vadbe, da sem prišel na 30minut / 12km.

 

ti pa to skoraj odlafauš v mrtvi sezoni. kralj. :D

ma ja, jaz sem tko malo specifičen, lahko dokaj dolgo držim neko ok formo, zelo pa težko dosežem da bi imel kak hud vrh, tako da kaj hitreje ne bo letelo tudi med sezono :)

 

p.s. Drugače če imaš Stravo me lahko tam spremljaš, redno vse tekaške treninge objavljam.

uredilo bitje apovsic
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 2 minutama:

 

potem se recimo nikoli ne ukvarjaš posebej s tempiranjem forme za kakšna pomembnejša tekmovanja?

ma neki malega naredim, samo jaz imam dokaj razvelečno sezono, ker hodim na vse tipe tekem (če je normalno leto), recimo iz 2019

- DP v krosu marca

- DP na 10000m na stezi aprila

- polmaraton sredi maja

- nato junij, julij tekme na stezi (3000, 5000)

- potem avgusta sem za foro šel Sevniški planinski maratin, to je ene 45 km, pa mislim da ene 3000m višincev

- potem konec septembra/začetek oktobra 10ka na cesti, polmaraton v NM

- konec oktobra pa še Lj maraton, 10k

 

Zdaj če bi se s tem ukvarjal malo bolj profi, bi seveda bolj pazljivo izbiral tekme, pa treniral bolj specifičnoi, samo meni je bolj užitek po tekmah hodit pa (osebne) rekorde lovit.

 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče Pravkar:

v kakšnem časovnem razmaku pa so (približno) te tekme?

 

imaš kakšno pomoč za strokovni nasvet pri tempiranju treninga, ali si si to že pridobil z rutino?

pozimi so recimo na mesec, potem od spomladi je nekje na dva tedna, od sredine maja do julija je vsak teden, potem se umiri do začetka septembra, potem je pa do novembra spet skoraj vsak teden

 

sam pač moraš izbrat katere tekme so bolj pomembne, katere manj, ne moreš it na vseh na polno

 

glede forme mi en pomaga, drugače pa večinoma sam, nekaj na rutino, včasih pa tudi eksperimentiram,  da vidim kaj deluje in kaj ne

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 17 minutami:

kaj bi potem rekel, če raztegneš tekme skozi celotno sezono - v povprečju 2 tekmi mesečno / leto?

Ha, lansko leto me je malo zmedlo. Lani sem imel 16 štartov, predlani (2019) pa 26, tako da si imel kar prav, 2/mesec. Je pa res, da je bilo ene pol takih, lokalnih.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Kastor reče pred 1 uro:

Daj jebeš to, sem rajš ugasnil, ko začnem računat kak pace je to na km me mine volja do teka :D Rajš mal povej kakšna proga je to bila, vidim samo neke hlode, pa mivko v dolini, a je bil še kak funny obstacle vmes?(preskok potoka itd :D)

Ne, čista ravnina, pa dokaj trda travnata podlaga, tako da ni bilo nič ekstremnega. Vmes je bil en 10m dolg odsek z mivko (so jo kar na travo navozil), pa 2x2 hloda. PA tale gramoz, ki je na sliki je bil svinjski. Pač tam je veter direkt v prsa pihal, pa notri si se spustil po kar strmem kratkem klancu), potem je bil kratek klanec, pa gramoz je drsel v tri pm, pa še veter je pihal, pa še takoj po vzponu je sta bila dva hloda, tako da je bil tam daleč najtežji del, vsak krog sem ga preklinjal (čeprav ajde, prav na tem delu sem ušel svoji skupini, tako da je vsaj nekaj pozitivnega).

 

Je bil pa par let nazaj en bol ekstremen kros, sicer večji del ravnina, je bil pa vmes en vzponček direkt čez eno mejo. Je pa prejšnji dan sneg padal, potem pa je tisti dal še dež + veter na polno, tako da se je proga do konca spremenila v močvirje (pa čez en del proge je kar potok potem tekel lol). Skratka taprav kos would do again 10/10.

 

Sem našel še filmček od tega krosa:

 

 

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 16. 11. 2020 at 19:50:

Btw kaj priporočate za poslušanje muske/zombies run in podobnih reči med tekom?

 

ovira 1: švicam res več kot normalni ljudje

ovira 2: telefona niti pod razno ne bi nosil s sabo

A je sploh kaka naprava, ki bi poganjala zombies run ?

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

@apovsic; kolk te je zafrkaval veter? si občutljiv na te eksterne pizdarije (hladno/toplo, veter, močnejši dež)?

veter je pač moteč samo toliko, da več moči porabiš, nisem pa občutljiv nanj

 

jaz imam drugače rajši hladnejše vreme, tam okoli 10°C je idealka, samo mi ni problema tam do -10°C tečt, pač malo bolj se oblečeš, pa malo na dihanje paziš in je to to, medtem ko je pa vročina veliko bolj pasja, sploh če je še vlažno, tam ko enkrat useka te samo spodreže, pa še sam ne veš kaj se je zgodilo, najhuje je pa ko si tako dehidriran, da te začne zebst

 

dež drugače ni nek bavbav, ok razen če res lije + toča, temu se izogibam, sicer pa ni panike, sploh poleti. edini dež tam malo nad ničlo je pa svinjski, ko te čisto premoči, potem pa začneš hitro toploto izgubljat in si kmalu čisto premražen (da sploh ne govorim, če začne še veter pihat, dejansko je pri 1°C + veter + dež večji občutek mraza kot recimo pri -15°C pa je samo mrzlo)

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

 

kako?

ma to nisem nobene posebne tehniek mislil, pač greš malo počasneje in ni treba na polno dihat, tako da se zrak segreje preden do pljuč pride

 

moraš pa itak to vadit pred zimo, ko je enkrat zima, nimaš kaj začenjat s tekom :)

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Danes so v Sieni (na letališki stezi) imeli tekmo (samo elita), kjer so lahko lovili normo za OI. Na žalost noben od naših ni uspel uloviti norme sta pa Kobe (2:13) in Krevs (2:16) tekla osebna rekorda in imata zdaj 2. oz. 6. najboljši slovenski rezultat vseh časov. Pri ženskah je tekla Krišinarjeva, samo je na žalost odstopila okoli 30 km. Je pa lani v Valencii tekla 3. najboljši ženski maraton od slovenk (2:36).

 

Fun fact: Kobe in Krevs oba živita v okolici NM. Pa Krevs je zaposlen v Hervisu v NM.

 

https://www.rtvslo.si/sport/atletika/primoz-kobe-zelo-hiter-a-se-vedno-premalo-za-olimpijsko-normo/576266

uredilo bitje apovsic
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...