Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

apovsic reče pred 9 urami:

Včeraj sem delal 7x1000 na stadionu, zadnjo v šprintarcah. Zjutraj sem komaj po stopnicah hodil.

Nehi po stopnicah hodt.

 

ej, en stadion res Fino umetno travo na nogometnem igriscu. Sm mislu mal bos tekat dol pa gor. A delajo misice dost drgac z ali brez tekaskih cevljev?

Povezava do prispevka
FettOlaf reče pred 16 minutami:

Nehi po stopnicah hodt.

 

ej, en stadion res Fino umetno travo na nogometnem igriscu. Sm mislu mal bos tekat dol pa gor. A delajo misice dost drgac z ali brez tekaskih cevljev?

sobo imam v drugem štuku, tako da ...

 

drgač pa ja mišice ponavadi malo drugače delajo, sploh kaka meča znajo drugi dan po bosonogem teku bolet, če nisi navajen

Povezava do prispevka
FettOlaf reče Dne, 23. 5. 2020 at 15:14:

A pol sta sam dve zenski to preizkusnjo prestali?

 

kulk bi vi, tekaci v tej temi, rabli za ta izziv?

 

trenutno 5, prva v dobrih dveh urah.

 

apovsic reče Dne, 23. 5. 2020 at 20:19:

to je zdaj na novo, nekaj nekdaj brezplačnih funkcij zo zdaj dal da samo tisti ki so plačali naročnino lahko vidijo

 

gadno, 5€ na mesec jim ne mislim plačevat.

 

twEEneR reče Dne, 23. 5. 2020 at 20:36:

Danes in včeraj sem pretekel 10 km, s tempom 6 minut/km. Za polmaraton se mi ne bo uspelo pripraviti. Za 10 km bom mogoče natreniran za tempo 5 minut/km.

 

kdaj je ta polmaraton, da se ti ne bo uspelo pripraviti?

Povezava do prispevka
FettOlaf reče pred 52 minutami:

a kdo od vas tuki tece po prstih na dolge distance?

ful mi je zanimivo vidt koga k tece zunaj in po prstih.

Kaj točno misliš s tekom po prstih, forefoot striking al dejanski šprinterski tek? Jst delam forefoot strike vedno odkar sm se navadu v srednji. 

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 13 urami:

gadno, 5€ na mesec jim ne mislim plačevat.

 

jaz imam letno naročnino, samo TBH se ne splača meni, tebi pa sploh ne

 

FettOlaf reče pred 12 urami:

a kdo od vas tuki tece po prstih na dolge distance?

ful mi je zanimivo vidt koga k tece zunaj in po prstih.

 

LordNelloz reče pred 10 urami:

Kaj točno misliš s tekom po prstih, forefoot striking al dejanski šprinterski tek? Jst delam forefoot strike vedno odkar sm se navadu v srednji. 

jaz dokaj po sprednjem delu tečem, sem se pa zadnja leta spustil, odkar malo bolj količinsko delam, ker sem imel prej dost probleme z meči, če se je količna preveč dvignila

 

sem pa zdaj malo na brzini izgubil

 

MIHA_IS_GOD reče pred 5 urami:

Oktobra enkrat sm mel v planu it na proper maraton, najverjetneje Amsterdamskega ker je bolj ravninski. Ce jih ne bo, bom pa spet mel svoj tek.

lepa, podpiram

Povezava do prispevka
apovsic reče Dne, 25. 5. 2020 at 22:20:

jaz imam letno naročnino, samo TBH se ne splača meni, tebi pa sploh ne

 

vzel sem 2 mesca free trial pa je dost brezveze lol.

 

tko učer grem vn in sem mel ful energije in sem šu za foro mal hitrej kot ponavad.

 

ko sem šu v drugo na jošt se mi je enkrat zameglilo pred očmi pa pol nazaj proti domu sem mel že čist mehke noge.

 

na obeh poteh za na jošt sem postavu osebni rekord :mafija:

 

dost zanimivo, da me mišice čist nič ne bolijo, sam mal sem utrujen.

 

jutr se začnejo šprinti pa tek v klanec, me zanima kok lahko napredujem v enem mesecu.

Povezava do prispevka

evo, v soboto sem delal distance navzdol (po makadamu) pa me je nekaj zagrabilo v levi nogi, tako da sem zadnje dni malo na izi

 

danes pa šprint klanci gor, pa me v isti nogi druga mišica zagrabi :no: na srečo nič hujšega, samo resno, zgleda sem že tok star, da me mal bolj intenziven trening iz tira vrže

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
schatzi reče Dne, 27. 5. 2020 at 18:06:

 

vzel sem 2 mesca free trial pa je dost brezveze lol.

 

tko učer grem vn in sem mel ful energije in sem šu za foro mal hitrej kot ponavad.

 

ko sem šu v drugo na jošt se mi je enkrat zameglilo pred očmi pa pol nazaj proti domu sem mel že čist mehke noge.

 

na obeh poteh za na jošt sem postavu osebni rekord :mafija:

 

dost zanimivo, da me mišice čist nič ne bolijo, sam mal sem utrujen.

 

jutr se začnejo šprinti pa tek v klanec, me zanima kok lahko napredujem v enem mesecu.

Če nisi tekel predhodno (v zadnjih letih) je s tekom pametno pričeti počasi in preudarno, ker traja nekaj časa (tudi do 12 mesecev), da okrepiš mišice in prilagodiš telo. Ogromno začetnikov naredi to napako, v dveh mesecih se pripravijo in odtečejo maraton, potem pa se sčasoma pojavijo kronične poškodbe sklepov in vezi :D.
Sam trenutno prakticiram malo krajše relacije z visoko intenzivnostjo - 5km 150 vm (1x tedensko 10km 400vm) vsak dan in je super :) .
 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Tu ste sami kenijci. Po dolgem času sem se odločil, da bom začel malo pridobivati kondicijo s tekom. Kardio delam samo pred fitnesom, max 15 minut, do sedaj sem večinoma veslal intervale, tekel nisem najbrž že 5-10 let :) 

 

Izbral sem si distanco 2400m, torej strah in trepet v OŠ ter SŠ pri telovadbi :D Po nekaj ogrevanjih sem prišel do 11:50, šlo bi še kakšnih deset ali dvajset sekund manj. Cilj mi je spraviti čas pod 10:00, morem pa omeniti, da imam gladkih 100kg. 

 

Daljše distance mi ne dišijo preveč zaradi časovne omejitve, mogoče bi tu in tam lahko vrinil kakšen daljši tek. Predvidevam, da se je najboljše lotiti intervalov - kaj priporočate? 

Povezava do prispevka

Pozabi intervale, lahek do zmeren tempo drži in to je to. Če imaš samo pol ure je pa samo pol ure.

 

Z intervali se samo skuriš, plus kondicija ki jo dobiš dost hitro izgine, ko jih nehaš delat.

 

Intervali so zgolj hype in marketing, ki se ga prodaja lenemu in neučakanemu folku, ki misli, da bo z 10 minutami intervalow 2x na teden dobil kondicijo za maraton al neki.

Povezava do prispevka

Hmm, po pravici povedano, se mi zdi kar malo premalo časa, razen če si nek hud talent, sploh če boš delal max. 15 minut parkrat na teden. Jaz bi ti vseeno predlagal, da vsaj na začetku delaš tudi malo daljše teke, da si zgradiš "bazo", pa potem greš na rekorde z intervali. Saj načeloma so res najhitrejši način napredka, samo  če nimaš neke podlage se boš poškodoval ali pa bo po hitrem začetnem napredku kmalu konec napredovanja in boš vse poslal nekam.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...