Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

  • 4 tedne kasneje...

Kupit bo treba novo uro... kaj se priporoča zadnje čase? Prej sem imel polar m400-neki, ki je bil čisto soliden, motilo me je to, da ni bil primeren za kake pohode (baterija ni zdržala nevem kako dolgo) in da je imel pas za merjenje utripa. 

Ciljna cena recimo cca. 300 EUR, ampak tu bom fleksibilen, če bi se izkazalo, da je treba...

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 1 uro:

Kupit bo treba novo uro... kaj se priporoča zadnje čase? Prej sem imel polar m400-neki, ki je bil čisto soliden, motilo me je to, da ni bil primeren za kake pohode (baterija ni zdržala nevem kako dolgo) in da je imel pas za merjenje utripa. 

Ciljna cena recimo cca. 300 EUR, ampak tu bom fleksibilen, če bi se izkazalo, da je treba...

 

Garmin 935 bi znal dobit za ta denar. 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Kakšno imate kaj obutev? Najprej sem imel Brooks Asteria, ki mi je bil top kot prvi čevelj in mi je žal, da si nisem kupil še enih. Potem sem kupil Adidas SL20.2, pa mi najprej ni bil všeč, zdaj so mi kar OK za hitrejše teke. Za daljše sem si lani vzel Brooks Adrenaline GTS 21, pa me zdaj nekaj boli mišica in koleno (narejenih 800km) in bo potrebno menjati. Potencialno bi šel nekam na fitting, kaj priporočate?

Povezava do prispevka

Jaz kupujem že kar nekaj let Asics GT-2000. Mogoče bi sicer bil čas, da ponovno stestiram kaj drugega...

 

Zadnjic sem spraševal glede ur... potem sem nabavil Garmin Fenix 6s pro in je res odlična ura, tudi Garminovo okolje mi je zelo všeč. Ogromen preskok od prejšnjega, mislim da 7 let starega Polarja.

Povezava do prispevka

@Kastor kok časa si se navajal na te čevlje? jest sm jih kupu par mescev nazaj, ko si jih hajpal in so bli slučajno znižani na 80€.

 

takoj sem jih obul za najdaljšo traso z največ višinci, fak kva mi je nardil s stopali, čutu sm vse mišice. pol sem se odloču, da jih bom imel rajši za čez zimo, ker zarad slabih razmer ne morem tok razvaljivat po klancih navzdol. zdej sem naredu z njimi 150km, stopala so kul, sam ne vem al zarad tega, ker so se mi tok ojačala al zarad tega, ker grem bolj počas.

 

zgleda pa čevelj kr kvalitetno narejen, lepilo ni še nikjer odstopilo pa profil na podplatu je tut še kot nov.

Povezava do prispevka

Moji so trenutno na 600 narejenih km, prvih 100 mogoče so bile manjše težave, zdaj pa pomoje sem tolk obrabil štifte, da ni nobenega problema. Sem jih pa na 20 km jadranskega kamna uničil enako kot na 500 km rodne grude :D Jaz moram pohvaliti ta model, kolegi majo sicer zdaj novejše oranžne in tudi pravijo, da so vrhunski.

Povezava do prispevka
shure reče Dne, 17. 2. 2022 at 16:45:

Kakšno imate kaj obutev? Najprej sem imel Brooks Asteria, ki mi je bil top kot prvi čevelj in mi je žal, da si nisem kupil še enih. Potem sem kupil Adidas SL20.2, pa mi najprej ni bil všeč, zdaj so mi kar OK za hitrejše teke. Za daljše sem si lani vzel Brooks Adrenaline GTS 21, pa me zdaj nekaj boli mišica in koleno (narejenih 800km) in bo potrebno menjati. Potencialno bi šel nekam na fitting, kaj priporočate?

Po kaki podlagi tečeš? Kako je tvoje stopalo (kako se zvrača)? Ali imaš rajši bolj obložen copat ali minimalc ali nekaj vmes?

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 22 urami:

Po kaki podlagi tečeš? Kako je tvoje stopalo (kako se zvrača)? Ali imaš rajši bolj obložen copat ali minimalc ali nekaj vmes?

1/3 asfalt, 2/3 makadam. Zdi se mi, da se mi malo navzven, ravno zato bi šel rad nekam na fitting, samo ne vem kam. Veš za kaj pametnega? Copat pa nekaj srednjega do manj. Več mi je čuden občutek.

Povezava do prispevka
shure reče pred 1 uro:

1/3 asfalt, 2/3 makadam. Zdi se mi, da se mi malo navzven, ravno zato bi šel rad nekam na fitting, samo ne vem kam. Veš za kaj pametnega? Copat pa nekaj srednjega do manj. Več mi je čuden občutek.

vem da imajo nekateri hervisi to, jaz sem si šel to merit v Novem mestu

 

si kdaj probal kake modele od HOKE, jaz imam zdaj Challanger 6 za mešanico asfalta in makadama (tudi po blatu gre)?

Povezava do prispevka
shure reče pred 10 minutami:

Nisem, so mi jih pa že shillali in me mika probati. Bom šel zmerit, pa še probal zraven. Vidim, da so tudi gore-tex, kar bi bilo super za rahlo mokre teke. Tnx!

daj probi kake, samo so res dosti specifične, meni imajo nekatere super modele, samo se mi pa hitro znucajo in jih moram kmalu menjat (čeprav moram tele Challenger pohvalit, ker mi dokaj dolgo držijo)

Povezava do prispevka

Dobro, ti delaš po 150km na teden verjetno in jih že moraš hitro znucat.:D Jaz jih zdaj med 40 in 50, ko imam priprave na polovičko. 
 

Sem pregledal modele, pa jih ene par dobro zgleda. Edino številke me skrbijo, ker imam ravno med 45 in 46 taco. Bom našel nekaj mende. Bi ostal na Brooks, ampak sem precej razočaran nad Adrenaline 21.

Povezava do prispevka
shure reče Pravkar:

Dobro, ti delaš po 150km na teden verjetno in jih že moraš hitro znucat.:D Jaz jih zdaj med 40 in 50, ko imam priprave na polovičko.

 

Ma ne, za dolge kilometraže imam ali Mizuno ali Asics, men so se HOKA copati znucali tam že po 200 km, samo to so bile res oni intenzivni kilometri

 

recimo Mach 4 je najboljši copat kar sem ga kdaj imel, samo kaj ko je že po ene 150 km podplat že fuč

Povezava do prispevka
shure reče pred 1 minuto:

150km je pa kar huda za 130€+. Bom vseeno probal ene nabavit, če mi bodo kake sedle. Verjetno pa je tvoj način teka "malce" agresivnejši od mojega.😂

Ma saj sem jih dobil za 100€, pa po pravici povedano, onih 150m ko so copati delali kot je treba je bila poezija, res vrhunski copati, tako da se imo splačalo

 

je pa res, da sem jih nucal samo za agresivne treninge, ni šlo nič počasi v njih :)

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

ok ful "nubovsko" vprašanje. letos bi rada delala več na hitrosti, kot tudi na temu, da bi prebila mentalno oviro za 21km. a obstaja recimo kakšen link/priročnik s programi treningov za hitrost ampak tudi razdaljo? 

drgač še eno, kako hendlat te mentalne ovire, ker recimo do 15km mi ni panike, potem pa ne morem, vse mi odpove, prvo glava itk, pol pa še kolena, kolki sledijo :D 

Povezava do prispevka
stena reče pred 1 uro:

ok ful "nubovsko" vprašanje. letos bi rada delala več na hitrosti, kot tudi na temu, da bi prebila mentalno oviro za 21km. a obstaja recimo kakšen link/priročnik s programi treningov za hitrost ampak tudi razdaljo? 

drgač še eno, kako hendlat te mentalne ovire, ker recimo do 15km mi ni panike, potem pa ne morem, vse mi odpove, prvo glava itk, pol pa še kolena, kolki sledijo :D 

 

stena reče pred 19 minutami:

uf, ne maram lih v družbi trenirat, in pa tbh nimam take družbe ahahahah :D

sm razmišljala, da se mogoč vpišem na kšne te "priprave na polmaraton" al neki, čeprav bi se mogla privadit folka. a je kdo šel mogoče na kej tazga?

1.) glede brzine/družbe, jaz bi ti res priporčal da greš na kak voden trening (priprave na polmaraton ali pa kaj podobnega), ker a) v družbi je lažje b) ponavadi je zraven kak trener in ti lahko da hitro kak napotek, kar je sploh pomembno, če se lotiš brzine, ker tukaj so možnosti za napačno izvedbo in posledično poškodbo dosti večje

2) za premagovanje razdalj: poskusi s kombinacijo teka + hoje, ne riniti z glavo skozi zid preko 15 km, če ne gre se pač malo ustaviš in pohodiš (pa če tečeš z uro raje ne na tempo gledat, ker fejsta pade), pa vsakič greš lahko malo dlje in potem ko enkrat prebiješ neko mejo je takoj lažje. Pa ne preveč na hitro dvigavat meje, predlog je nekje 10% povečanje, pa na vsake 3-4 teke se malo spusti, tako recimo, če delaš enkrat na teden dolgi tek so razdalje nekako takole: 15; 16,5; 18; 16,5; 18; 20; ...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...