Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

@schatzi pismo možno da so meni zato tolk simpatične, ker so nekako prve legit trail čevlje. Čeprav evo števec kaže 870 km in bodo počas za odpis, nisem imel pa nobenih težav z njimi, razen ok trgat so se začele, zaradi teka po jadranskem kamenju.

 

btw trail rogla je bil včeraj in moram pohvalit zadevo, izjemno lušten trail, mal so organizatorji zabluzil s podelitvijo medalj, sam ok se bodo naučil do naslednjega leta. Vse ostalo je blo pa top :)

Povezava do prispevka
schatzi reče Dne, 11. 6. 2022 at 11:43:

 

 

schatzi reče Dne, 11. 6. 2022 at 11:43:

hoka speedgoat 4 sem glih fuknu stran po 370km. skos so mi šli na kurac, za moje pojme čist premehki, za klance se mi je zdel da porabim ful več energije, filing je bil k da furam avto s spuščenimi gumami. podplat je bil tut že kr sfukan od skal.

 

 

 

Js tud,  neki 400+.

Premehki, preširoki.

Trenutno imam Salomon UltraGlide 4. Super zadovoljen. Po 300 km so skor kot novi.  Pa moje noge se precej bolje oprimejo.

uredilo bitje BigBadWolf
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 13 urami:

Ej vi polprofesionalci, a vas tekaski trening se sestoji sam iz teka? Mogoce se kak fitnes zraven or.smth?

jaz delam vaje z lastno težo, čeprav zadnje čase vedno manj, včasih sem jih precej več :( občasno kake uteži, samo jih nima doma, tako da res občasno

 

vsake pol leta enkrat kolo, oz. če bi se polomil bi ga najbrž več gonil

 

uredilo bitje apovsic
Povezava do prispevka

Pomoje ravno ne spadam v to kategorijo, ampak sam hodim še 3x na teden v fitnes (squat/deadlift/ohp/bench in dodatne vaje) poleg 4-5x teka. Kolo pa občasno za spremembo od teka, naredim pa brez težav 100km+, se ful prenese tek na kolo.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
Povezava do prispevka
shure reče pred 1 uro:

A te Asics Novablast je že kdo probal? Počasi bo treba še Adidaske upokojit.

 

če imaš pronacijo stran od njih, če imaš rad bolj mehke copate tudi

 

če imaš pa nevtralno/supinacijo, pa malenkost trše copate (samo ne trde, so dokaj odbojni) pol so pa zelo za ++

Povezava do prispevka

Kaj pa Asics GT-2000 trail, ima kdo izkušnje? Zadnja leta, oz. zagotovo že več kot 5 let,  uporabljam klasične GT-2000, pa sem mislil, da bi si nabavil še trail varjanto.

 

Druagce jaz sicer najdem model, ki mi ustreza in ga potem kupujem. Verjetno bi bilo sicer vsake tolk cajta pametno malo testirat ampak mi je to res tolk odveč, ne morem se spravit...

Povezava do prispevka

Sem odlaufal še dva teka, pa nisem zadovoljen s Hoko. Na začetku teka je ful neprijeten občutek, kot da se mi noga ne usede pravilno, v drugi polovici me začne pa stopalo bolet, vsaj leva noga, ki je mal večja od desne. Sem probal že malo manj zategnit, malo bolj, pa ni kake razlike. Upam da se uležejo čez kake 100km (sem na 60 trenutno), drugače ne vem kaj bom z njimi.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

@kmetek: Clifton 8, v sredo mi je skorajda noga odpadla v njih. Danes sem z Adidas SL20.2 naredil 25km brez problemov. Očitno samo ne pašejo na mojo nogo ali kaj vem.:cry: Bodo pač za kratke teke. Bom pa naročil Novablast 2 za probat.

 

Negativni reviewi so bili od ljudi po Redditu in kar sem potem bral spodaj mnenja na YT kanalih od reviewerjev.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 2 urama:

@kmetek: Clifton 8, v sredo mi je skorajda noga odpadla v njih. Danes sem z Adidas SL20.2 naredil 25km brez problemov. Očitno samo ne pašejo na mojo nogo ali kaj vem.:cry: Bodo pač za kratke teke. Bom pa naročil Novablast 2 za probat.

 

Glede na moje izkušnje je tako, da če ti ne paše Hoka, tudi Novablast ni neka fina zadevščina.

Povezava do prispevka

Kakšno pa imate kaj prehrano na dan tekme? Jaz se ponavadi 3 ure pred tekom nafukam navadnih testenin, kar je pure fun žret makarone ob 6h zjutraj, med tekom pa sem sprva probal jest neke energijske ploščice, ki pa so faking nemogoče za jest pod obremenitvijo. Na zadnjih 2 trailih sem probal kombinacijo banane in datlje, datlji so še nekako šli, banane pa so mi se čist zmehčale na progi plus požret to dol, ko si zjeban je tudi misija nemogoče. Nekaj sem še sprobaval gele in sicer tele na vodni osnovi energy gel aqua, sam me zmeraj panika grabi, da ne bom fasal kake driske na progi :D Kakšen imate torej ostali prehranjevalni režim?

Povezava do prispevka

V Intersportu sem nabavljal čevlje, pa sem mimogrede opravil še njihovo analizo stopal. Glede na stopala mi je predlagalo 2 para in mi je dejansko, prav presenetljivo, na koncu na nogo najbolj sedel eden od predlaganih, stestiral pa sem še cel kup drugih. Nekako sem pričakoval, da bodo predlogi bolj kot ne neuporabni. Vzel sem Nike Pegasus Trail 3. Ga je kdo uporabljal?

Kmetek, jaz imam Garmin Fenix 6S. Zelo zadovoljen.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...