Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

kmetek reče pred 38 minutami:

enlighten us, young (old) padawans :avadodo:

 

saj smo ti že vse povedali. samo zato, ker nekaj izvajaš v intervalih, še ne pomeni, da je to na 100%. komot je to "samo" na 70%, ampak pač pomeni, da bo interval temu primerno daljši in skupno število intervalov manjše (recimo 5X400, kot je omenil Kastor). če bi res rad nažigal na 90%, boš lahko naredil več intervalov (10, 12 recimo) ampak bo to samo nek 20m klanec npr (šprinti v klanec so načeloma bolj varni, kar se poškodb tiče, ker ne moreš razviti max hitrosti). važno je, da si "crknjen" po koncu zadnjega intervala, ne pa že po prvem (ala 100% šprint na 400m :lol:).

 

pa jasno se primerno ogrej pred višje intenzivnimi zadevami.

Povezava do prispevka

Na marsikateri uri, recimo moji garmin forerunner 625, maš notr intervalne treninge, tko da ti ni treba razmišljat kok dolg in hitr naj bo interval 😁. V eni knjigi, mogoče je bila celo velika tekaška knjiga, so kot optimalni navedeni 800-metrski intervali.

uredilo bitje Skunko
Povezava do prispevka

Danes sem proti koncu teka v mečih začutil ostro bolečino, kot blag elektrošok ali pik igle, ki se je počasi razširila, za minuto sem se ustavil nato pa nadaljeval kljub bolečini, ki pa ni bila prehuda... sedaj ob hoji še vedno čutim bolečino, me zanima kaj bo jutri. Način oz. občutek, ko sem začutil, da nekaj ni vredu me malo skrbi...

Ima kdo od izkušenejših tekačev kakšno idejo kaj bi lahko bilo?

Povezava do prispevka

Predvsem ne iskat resne diagnoze na forumu 😁.

 

That said, js mam že celo tekaško "kariero" težave z meči. Lahko je marsikaj ... meča so lahko zategnjena in bo pomagala športna masaža, lahko si pa tudi natrgal mišico, kar pomeni mirovanje, tko da daj pogledat dohtarju, če se ne umiri ali rata slabše.

 

Kot preventivo priporočam kako rundo bcaajk in isostarja čez dan namesto same vode pa redno valjčkanje nog (s poudarkom na mečih).

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 10 urami:

Danes sem proti koncu teka v mečih začutil ostro bolečino, kot blag elektrošok ali pik igle, ki se je počasi razširila, za minuto sem se ustavil nato pa nadaljeval kljub bolečini, ki pa ni bila prehuda... sedaj ob hoji še vedno čutim bolečino, me zanima kaj bo jutri. Način oz. občutek, ko sem začutil, da nekaj ni vredu me malo skrbi...

Ima kdo od izkušenejših tekačev kakšno idejo kaj bi lahko bilo?

Preveri ce imas se dobre tekaske superge. Tudi ce izgledajo ok, je lahko podplat ze toliko deformiran, da ti nevede suka nogo.

Imas kaksne tezave s hrbtenico slucajno ? To se lahko odrazna v raznih bolecinah tudi na predelih kjer mislis, da ni mogoce.

Povezava do prispevka

Hehe, dohtarju bi šel z veseljem, pa ga nimam (khm, slovensko zdravstvo, khm). Glede takih zadev se posvetujem s fizioterapevtom kamor hodim obcasno na kako masazo nog, pa trenutno ni dosegljiv.

Mirovanje me v tem trenutku najbolj skrbi, ker imam v kratkem planiran en trail.:)

 

Bom preveril na copatih, se pa ti, ki sem jih imel včeraj, počasi bližajo koncu uporabe, imajo nekaj čez 500 km... drugače nimam težav s hrbtenico, edino občasne bolečine ob pokostnicah, kar pa se dobro reši z valjčkanjem in masažo.

 

Danes se mi zdi bolečina med hojo mogoče nekoliko boljše, tako da upam, da bo minilo. Spominja pa na kako dobro brco v meča.

Povezava do prispevka

Js sem mel podobno situacijo spomladi ... dva tedna pred trailom pri teku ko bi me en brcnil v meča. Sem bil prepričan, da sem kej natrgal in da sem par tednov out. Pa me je pol fizio tko pregnetu in prešpikal, da sem dejansko šel na trail 😮. Diagnoza je bla zakrčena mečna mišica, ki pol zapeče, ko jo hočes preveč raztegnit pri teku.

Povezava do prispevka

Lahko greš na Šmarjetno in Jošta, nobeden nima pretirano tehničnih odsekov, edino za navzdol glej, da te ne premami, vseeno pazi na kolena.

 

Js mam drgač eno špuro mimo stadiona, do Kosorepa na Kokri in potem po lokalnih cestah nazaj do Kokrice in potem domov, dobrih 11 km.

Povezava do prispevka

Na Idrijskem.

Lahko si predstavljaš mojo paniko, ko sem manj kot teden dni pred tekom začutil neko prej neznano bolečino. Cela sezona pripravljanja bi šla v nič. :D

Danes je stanje že v redu, ne čutim več. Tudi med kratkim cca. 45 min tekom nisem nič opazil.

uredilo bitje Orbit
Povezava do prispevka

Ima kdo tekalno stezo? Malo me mika, da bi imel za vsake toliko, če je res hud dež/sneg zunaj, recimo enkrat na teden ali dva jeseni/pozimi. Predvsem me zanima, če so ti poceni modeli do jurja naprimer čiste smeti in je boljše da ne kupim nič? Ala https://www.decathlon.si/p/161031-16941_tekalna-steza-t900b.html ali https://www.decathlon.si/p/148132-69408_tekalna-steza-intense-run.html, sem pa odprt za kakršnokoli pametno idejo. Aja, pa vsaj delno zložljiva mora biti, drugače odpade.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 7 urami:

Ima kdo tekalno stezo? Malo me mika, da bi imel za vsake toliko, če je res hud dež/sneg zunaj, recimo enkrat na teden ali dva jeseni/pozimi. Predvsem me zanima, če so ti poceni modeli do jurja naprimer čiste smeti in je boljše da ne kupim nič? Ala https://www.decathlon.si/p/161031-16941_tekalna-steza-t900b.html ali https://www.decathlon.si/p/148132-69408_tekalna-steza-intense-run.html, sem pa odprt za kakršnokoli pametno idejo. Aja, pa vsaj delno zložljiva mora biti, drugače odpade.

Do jurja se ti ne splača. Zdaj če se ti ne mudi, se včasih splača počakat, da je kaka prodaja stez iz kakšnega fitnesa, lahko dobiš kvalitezno steza za relativno malo denarja.

 

Jaz imam Toorx trx 65evo, je kar ok

Povezava do prispevka

Po specifikacijah je tale boljši od tega, ki si ga napisal @apovsic, pa mi pomoje ni predrag. Kaj misliš? Saj bom še pogledal, ampak samo da približno vem kaj iščem naprej.

 

https://sportnaoprema.si/trgovina/kardio/tekalne-steze/experience-plus-toorx/

 

@gorann: ni mi do tega, da bi se oblačil in vozil do gyma. Pa potem tam tuširal in hodil nazaj.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...