Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

Kastor reče pred 1 minuto:

Jaz na trailih v večini primerov uporabljam sistem 8,8. Torej 8 korakov teka, 8 korakov hoje, to sem enkrat enega atka videl, ko nas je na trailu lagano pošolal :D Zdaj sem parkrat že probal ta sistem in dejansko ful pomaga ... 

ma jaz ne bi bil tako strikten, jaz ko začnem sezono kar precej časa delam valovite teke v obliki teka + hoje, samo tukaj gre bolj po občutku (ponavadi po ravnem in dol tek in navzgor hoja), ker tbh se mi res ne da še korakov štet med temi teki :)

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 5 urami:

Jaz na trailih v večini primerov uporabljam sistem 8,8. Torej 8 korakov teka, 8 korakov hoje, to sem enkrat enega atka videl, ko nas je na trailu lagano pošolal :D Zdaj sem parkrat že probal ta sistem in dejansko ful pomaga ... 

 

top kek tole morm probat

Povezava do prispevka

Js sem bil pri nas na treh trailih do zdaj, Vipava, Kranjska Gora in Tolmin (Soča outdoor).

 

In ne, ne boš klošar ... v povprečju je pripravljenost precej višja kot recimo na ljubljanskem ali radenskem maratonu, ampak imaš svega i svačega tudi tukaj, sploh na krajših razdaljah (do 30 km).

Povezava do prispevka

Če bo kdo za kak fun trail kje slišal oz. se prijavil nanj, naj mal poshera, letos bi rad malo več migal kot lani :D

 

Če koga mika kak jadranski trail, je štartala http://www.outdoor.hr/trekingliga. Ni na nivoju slovenskih trailov, sam je še zmeraj zelo nice zadeva, sploh če radi laufate ob morju. Čez 2 tedna je na Pagu trail, tako da je še čas :D

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

@apovsic: kaj priporočaš za zadnji teden pred 21ko? Do sedaj sem imel tek 4x na teden preko Garmin coacha 13 tedenski program, vendar sem prepozno začel trening in sta mi ostala še dva tedna in so obremenitve še vedno na polno. Verjetno samo počitek ni najboljša stvar, na polno pa tudi ne.😅

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 4 minutami:

@apovsic: kaj priporočaš za zadnji teden pred 21ko? Do sedaj sem imel tek 4x na teden preko Garmin coacha 13 tedenski program, vendar sem prepozno začel trening in sta mi ostala še dva tedna in so obremenitve še vedno na polno. Verjetno samo počitek ni najboljša stvar, na polno pa tudi ne.😅

Istrski?

na kratko: skrajšaj dolžino, obdrži brzino

malo daljše: obdrži število treningov, na samih treningih pa samo skrajšaj (recimo lahkotne teke  1/2 - 2/3 običajne oz. take količine kot naj bi jo imel na planu), v kak torek naredi še zadnji "težji trening" samo naj bo težji samo v smisulu tempa, ne pa količine (recimo 2x2 + 1 km v tempo polmaratona ali malenkost hitreje), zadnji dan pa poleg lahkotnega teka (kratkega) naredi še kake 3-4x100m stopnjevanj (strides)

 

ali pa če imaš plan vzemi zadnji teden pa preskoči dva tedna

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 2 urama:

Istrski?

na kratko: skrajšaj dolžino, obdrži brzino

malo daljše: obdrži število treningov, na samih treningih pa samo skrajšaj (recimo lahkotne teke  1/2 - 2/3 običajne oz. take količine kot naj bi jo imel na planu), v kak torek naredi še zadnji "težji trening" samo naj bo težji samo v smisulu tempa, ne pa količine (recimo 2x2 + 1 km v tempo polmaratona ali malenkost hitreje), zadnji dan pa poleg lahkotnega teka (kratkega) naredi še kake 3-4x100m stopnjevanj (strides)

 

ali pa če imaš plan vzemi zadnji teden pa preskoči dva tedna

Istrski ja, grem prvič na nekej uradnega.

 

Sej res, bom kar preskočil na zadnji teden.😁 Bom pa ravno še ta dva tempo in strides spravil noter kot priporočaš. Hvala👍
 

Glede samega teka, mislil sem prvih 10km tempo kot je ciljni, potem pa pospeševat če bom pri močeh. Ali je bolje že na začetku probat malce hitreje in tako do konca?

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 1 uro:

Glede samega teka, mislil sem prvih 10km tempo kot je ciljni, potem pa pospeševat če bom pri močeh. Ali je bolje že na začetku probat malce hitreje in tako do konca?

Ne, nikakor :) Prvi kilometer boš najbrž malo na adrenalin tekel in te bo kar neslo, tako da na začetku bodi previden, po prvem km preveri koliko je ritem in ga prilagodi, pa naj bo tako da je lahko kako sekundo čez ciljni tempo, ne da vse šopaš pet sekund hitreje (ker boš videl, pet sekunda na km na začetku hitreje omeni minuto počasneje, verjemi govorim izkušenj :alien:), tam do 10km ti mora biti dokaj lahko (za tekmo), do 15km pa ne smeš trpeti

 

pa ne preveč na silo it, če že prvega preveč rineš z glavo skozi zid, se ti bo zameril, če pa prvega vzameš malo z rezervo, pa boš potem komot odtekel še par tekem in dosegel svoj cilj

 

also Istrski ima baje en zajeban klanc, tako da še to upoštevaj

Povezava do prispevka

Meni pa ta sistem ne leži, rajše dam večino moči v prvi del proge, na koncu tekme zmeraj dam tist extra effort in se nikoli ne ubijem do konca, če rezervirano na začetku tečem. Tudi časi so boljši na tak način, sam imo odvisno kak tip tekača si.

Povezava do prispevka

Zdaj za 24 km razdaljo lahko iz prve roke rečem, da je bil en bolj zajebanih terenov za tečt, ne toliko višinska razlika ampak sama podlaga, ene 6km totalnih vukojebin, brez steze samo tek po ostrih skalah. Jaz recimo sem imel čas za cca. 45 min slabši od teka po ravnini.

Povezava do prispevka

No sej, tak teren lahko hitro doda svoje, sam sem vseen bolj navajen Golovca in njegovih korenin,  tam držim mal pod 6 nad 20km, pa višinskih je tudi ene 200 manj. Mi pa tud ni užitek po nekih res zajebnaihbterenuh laufat. Pa vidim, da je bilo tudi nekaj morja,  kar je še dodatna jeba.

Povezava do prispevka

Morje je bilo bolj razvredrilo, ene 50m če je bilo vsega skupaj :D S takim časom kot si napisal greš brez problema to tečt. Priporočam pa potem ob koncu sezone Ribnica trail, ki je res fun po lepo utrjeni progi ...

 

Če laufaš po Golovcu sva se  ziher že srečala :D

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Prvi uradni tek za mano.😅 Start je res nor, se ljudje zapodijo ko bobri v maline, pa ti je jasno, da niti 5:30 ne morejo realno držat. Skoraj bi me nekdo zgazil od zadaj. Klanček do Jagodja je težji kot s kolesom, mi je kar pobral moči v nogah. Na koncu od Izole do Kopra po ravnini se mi je vleklo, ampak sem jih pomoje ene 30 prehitel do cilja.😂 Sem pa zadovoljen s časom, 4:56 je bil cilj. Zdaj grem pa končno lahko spet v miru na kolo in v fitnes. Hvala za nasvete @apovsic, sem delal ravno tako kot si rekel in mi je ful ustrezalo.22E394A2-69AA-4450-B0A9-437742FCE0F0.thumb.jpeg.9b1389bcf2505eef606187e414e3fa10.jpeg

 

uredilo bitje shure
  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Sem posodobil post, ne vem zakaj sem napačno sliko uploadal.:rofl: Heart rate je napačen pomoje, ker mi je tudi pas padel vmes dol direktno na klančku. Sem imel že na začetku ga 160, pa ga nisem imel toliko tudi pri hitrejšem tempu (mi je javilo zjutraj, da je skoraj prazna baterija).

 

Jaz sem tudi šel kilo in pol gor zadnji teden, zdaj sem pa dve dol. Srečno na teku!

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...