Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

shure reče pred 1 uro:

Po specifikacijah je tale boljši od tega, ki si ga napisal @apovsic, pa mi pomoje ni predrag. Kaj misliš? Saj bom še pogledal, ampak samo da približno vem kaj iščem naprej.

 

https://sportnaoprema.si/trgovina/kardio/tekalne-steze/experience-plus-toorx/

 

@gorann: ni mi do tega, da bi se oblačil in vozil do gyma. Pa potem tam tuširal in hodil nazaj.

Jaz bi jo vzel, če bi zdajle kupoval.

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 16. 8. 2022 at 22:02:

Katero distanco boš usekal? Pismo meni je konkretno žal, da letos ne bo zneslo v Idrijo :(

 

Sezna pripravljanja se ob poškodbi sam zamakne tako da all good :D

50. Je pa res, da nimam časovnega cilja in bom del višincev prehodil - no vsaj plan je tak, če me ne bo adrenalin premagal :D

Povezava do prispevka

Prvi mini review hoka speedgoat 5

 

Čevelj je top za tek navzgor, saj tale krivina spredaj res pomaga, ravninski deli so mi bili sprva malo nenavadni za tečt, saj je čevelj zelo visok, samo sem se hitro navadil. Tako da kar se tiče teka navzgor in ravnina top, kar se tiče teka navzdol pa ... zaenkrat nisem zadovoljen, ravno ta krivina spredaj, ki pomaga pri teku navzgor, me jebe ko tečem dol, saj se mi prsti nabijajo v to krivino spredaj. Ni problem da bi bila noga premajhna, bolj to da je kontakt med čevljem in prsti veliko višje kot pri ostalih čevljih. Od ostalih karakteristik čevlja pa izstopajo še vezalke, ki so prve, da se mi nikoli ne odvežejo. Uporabe imam 50 km od tega je bil en "daljši" tek cca. 20 km.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 4 urami:

Si še živ? :D 

Pa evo, še migam :D

 

pred tekom zjutraj sem se komaj spravil k zajtrku in sem kar s težavo spravil kaj v sebe, nisem navajen jesti toliko tako zgodaj. kosmiči z jogurtom so še šli, z žemljico in arašidovim maslom pa sem že imel prvi večji boj tisti dan :D. sicer pa mi je bil začetek teka en od najtežavnejših delov, tam med 2 in 5 km nekje je nekje okrog 700 m višincev + visoka vlaga in me je kar pobiralo. potem je sledilo nekje 15 km dokaj stabilnega terena, brez nekih hitrih vzponov in tu je bilo res lepo teči, na tem delu bi lahko malce pospešil, ampak sem se držal nazaj, glede na to, da nimam ravno izkušenj iz takih tekov in nisem vedel, kako se bo kasneje odzvalo telo. tu smo tekli še dokaj v skupini in je bilo tudi iz tega vidika malo lažje, ker v drugi polovici teka nisem več srečal kakšnega sotekača, ampak je pa tudi to imelo svoj čar: tek po naravi, nikjer nikogar, razen na okrepčevalnicah, kjer je bil folk itak ekstra prijazen, dobre volje in ustrežljiv. nekje od 30 do 45 km je bil tek res čisti užitek, verjetno se je sprostilo že toliko endorfina in serotonina, da sem imel v kombinaciji z naravo in glasbo občutek kot da sem rahlo zadet. :D zadnjih 5 km pa itak spet trpljenje, ker so višinci že mimo in je konec že blizu, sem imel občutek, da sem pravzaprav že na cilju, tako da sledi samodejno konstantno pogledovanje na uro in vedno znova razočaranje ob ugotovitvi, da sem se od zadnjega preverjanja premaknil za 100 m :D

 

neke krize nisem imel, poskušal sem pojesti vsaj 1 gel na uro + čim bolj pogosto kak grižljaj energijskih ploščic in par kapsul z elektroliti. na okrepčevalnicah sem jemal samo pomaranče, ostalega nisem mogel niti videti, bidone sem si polnil z izotonikom, ki je bil na voljo praktično na vseh postajah. vreme je bilo tudi kar solidno.

 

takoj po teku porcija žlikrofov :D zvečer sem se praktično prisilil, da sem pojedel neko večerjo, ker apetita ni bilo. v nedeljo so noge sicer bolele, ampak niti ni bilo tako hudo kot sem se bal, sem bil pa res bolj brez energije. danes so noge (skoraj) ok.

 

pod črto, super izkušnja, 50 km in cca. 2.500 višincev, bi še šel na kaj podobnega, ampak verjetno ne v kratkem - oz. mogoče na krajšo razdaljo. čeprav so se mi pa v nedeljo ob misli na kak nov trail v glavi prižigali rdeči alarmi. :D

Povezava do prispevka
apovsic reče Dne, 17. 8. 2022 at 22:58:

Jaz bi jo vzel, če bi zdajle kupoval.

Evo, sem jo včeraj sestavil in moram rečt, da sem kar zadovoljen. Nisem sicer naredil še nobenega konretnega treninga (prelepo vreme zunaj), ampak izgleda zelo stabilna in kar konkretna izdelava. Malo me še matra kako naj povežem s kakim appom, ampak bi tudi to moralo it. Imam pa zdaj pol "telovadne" sobe zasedene samo s stezo.🤣

Povezava do prispevka
shure reče pred 7 urami:

Evo, sem jo včeraj sestavil in moram rečt, da sem kar zadovoljen. Nisem sicer naredil še nobenega konretnega treninga (prelepo vreme zunaj), ampak izgleda zelo stabilna in kar konkretna izdelava. Malo me še matra kako naj povežem s kakim appom, ampak bi tudi to moralo it. Imam pa zdaj pol "telovadne" sobe zasedene samo s stezo.🤣

saj zdaj ko je lepo vreme/dolg dan ni take panike, pozimi pa mi zelo paše, mi ni treba takoj po šihtu tečt, lahko grem domov na kosilo, malo pavze in potem zvečer gor. Ali pa če so noge težke, grem namesto grizenja hribov (živim sredi hriba, tako da kamorkoli grem so neki klanci) na stezo in se lepo regenerirajo noge.

Povezava do prispevka

Fak

 

Navedek

Med nevihto, ki se je razbesnela nad širšim območjem Slavnika, je strela udarila v moškega in ga ubila. Kot je poročal Radio Slovenija, se je nesreča zgodila 200 metrov pod Tumovo kočo. Umrli pri sebi ni imel dokumentov, zato njegova identiteta še ni znana, so sporočili s koprske policijske uprave. Po oblačilih sodeč gre za gorskega tekača, ki ga je neurje ujelo med sestopom, navajajo

.

Navedek

 

 

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 47 minutami:

Jaz sem šel v intersport, kjer na nekem skenerju premerijo nogo in podplat in ti na podlagi tega potem svetujejo nekaj copat, ki naj bi tvoji nogi ustrezali. Potem pa testiraj na stezi...

A ta skener je zastonj? Moram enkrat to zmerit, da vidim če imam normalno stopalo ... V katerem intersportu si to bil?

Povezava do prispevka
Orbit reče Dne, 30. 8. 2022 at 11:00:

Jaz sem šel v intersport, kjer na nekem skenerju premerijo nogo in podplat in ti na podlagi tega potem svetujejo nekaj copat, ki naj bi tvoji nogi ustrezali. Potem pa testiraj na stezi...

 

Thx, sem se narocil.

 

Jaz grem na 21ko LJ, ce bodo kolena pustila.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...