Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

Jaz se dotakno nisem apex monsterjev. Edino kar sem rabil je material za critical boost skill, šel sem do Apex Rathiana in to je to. Ker nič nimaš od tega.

 

Bitsu mi je predlagal, da malo probal, šel sem z high rank opremo, preživel Rathalost in Rathiana, Zinogre me je povozil.

Pol sem se vrnil z Master rank, komaj ubil Zinogra. Še vedno me je skoraj oneshottal. 

 

Kul je kot izziv, nimas pa nic od tega

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

Sam fak ta Rise nima niti alfa in beta geara kaj šele gama... A sploh kej dobiš za OP apexe klat? Sem šel delat nek random event quest in me je Apex Zinogre tako grdo posilil da me je vse minilo.

 

Alfa in Beta so bili praktično isti gear, alfa je bil bolj preset, beta je imel manj skillov in več slotov za custom decote. Gama je prišla v G ranku in si jih dobil od Archetemperedov. V sunbreajku so to Risen Elderji in vsak ima svoj set in so vsi brutalno dobri. Alfa in beta nasploh je dokaj meh ideja in sem vesel da tega ni več, vezana pa je na to, da si moral grindat decoracije in si recimo vzel alfo, ki ti je dala kak skill, ki ga nisi še imel kot decoracijo. Rise pa ti da vse dekoracije na voljo, tako da kot pri preteklih MH titulah je zato povsem redundantno.

 

OP za Apexe klat? Kaj te bi, git gud :D  Advanced in Emergency so mišljeni kot end challenge, za obične Apexe klat pa res ne rabiš nič kot le navadno upgrejdano orožje in jih narediš brez težav.

To je to, tisti kvesti so za challenge, titule in custom layerede.

Gatsu reče pred 1 minuto:

Endgame je res nikakav v base Rise napram base World... 

 

Na to sem izrecno opozoril par postov višje in je tudi glavni minus base Rise. Pač daj igro na stran in se vrni, ko pride Sunbreak, sploh če ti event challengi niso všeč.

Roko na srce base World ni bil baš boljši v endgamu, si grindal 100x iste 4 monsterje (tempered Elderje) in upal, da ti RNG nakloni dober decoration, ki ti ga itak ni, ker je bil % absurdno nizek. 

 

Tukaj je vsaj ta plus, da nisi vezan na iste monsterje, saj lahko delaš kateregakoli monsterja in nato meldaš njegovo robo za talisman. Če ti paše lahko 200x delaš Pukei Pukeia, nato meldaš kar ti da in lahko dobiš god talisman in nisi vezan na Elderje, Apexe ali karkoli.

V Worldu so bili višje/boljše decoracije izključno pri Elderjih in si delal le tisto, če si hotel npr. attack boost deco.

 

Ima pa zato Sunbreak neskončno uživantski endgame, tak ki poseka Worldovega na polni črti.

 

Povezava do prispevka

Hmmm očitno sem šel prvič na Apex Zinogra napol nag ker včeraj sem spucal vse Apexe (Rathalos, Diablos, Zinogre in Mizutsune) v prvo brez problema. Zdej imam trenutno še quest z tremi Apexi naenkrat. Pol pa bo počas res konec navadnih HR questov. Macola je pa res zakon. Ni boljšega kot gledat monstra kako se valja nemočen na tleh medtem ko ga z macolo po glavi :wub:

Povezava do prispevka

Ekola spucal še Apex Rathian in zadnjo "areno" z tremi apexi tako da imam narejene vse HR queste. Zdej bom pa kvečjemu sam še kako dekoracijo pofarmal, probal še kako drugo orožje in čakal na Sunbreak pa preverit moram če je kaka dobra nagrada za event queste. Platine pa absolutno ne bom delal. Je bil grind za MHW platino dost dobra izkušnja da se tega ne grem več :P 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

Ekola spucal še Apex Rathian in zadnjo "areno" z tremi apexi tako da imam narejene vse HR queste. Zdej bom pa kvečjemu sam še kako dekoracijo pofarmal, probal še kako drugo orožje in čakal na Sunbreak pa preverit moram če je kaka dobra nagrada za event queste. Platine pa absolutno ne bom delal. Je bil grind za MHW platino dost dobra izkušnja da se tega ne grem več :P 

 

Eventi ti dajo sledeče:

- stickerje/gesture

- titule

- nič posebnega oz. zgolj za challenge oz. za razgibanost (npr. quest v kakem drugem locale kot ga imaš sicer v navadnem kvestu)

- garantirane male/velike crowne na določenih eventih (micro Lagombi in micro Zinorge)

- layered armorje zate in/ali za živalce

- tu pa tam kak gimmick kos opreme, ki ga najbrž ne boš nikoli rabil, razen za zelo specifične builde

 

Dobra stvar event kvestov je ta, da ti tokrat lepo piše v quest descriptionu kaj točno ti da in ne rabiš tuhtat, ali pa greš direkt na uradno stran MH Rise pod zavihkom Event quests in tam ti točno piše reward.

 

Aja, pa Ibushi 1v1 (oz. ne v rampage) lahko fightaš le in samo v event kvestu od Ibushija.

 

Emergency in Advanced eventi so namenjeni challengu, ampak ti vedno dajo 100% velik zlat crown monsterja.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Vceraj sem prvic srečal Rajanga in bil pripravljen na klanje, potem pa bil mičken razočaran. A se samo meni zdi a so ga kar konkretno nerfali tukaj naprav Worlda? V worldu je bil to en ljubsih lovov, tukaj je pa padel še predno sem uporabil kak health potion :) . Mogoče je pa to samo, zaradi level 7 questa zaenkrat...

Povezava do prispevka
Hattori reče pred 52 minutami:

Vceraj sem prvic srečal Rajanga in bil pripravljen na klanje, potem pa bil mičken razočaran. A se samo meni zdi a so ga kar konkretno nerfali tukaj naprav Worlda? V worldu je bil to en ljubsih lovov, tukaj je pa padel še predno sem uporabil kak health potion :) . Mogoče je pa to samo, zaradi level 7 questa zaenkrat...

 

Uf je ja in to konktretno. Moraš pa upoštevat, da v Worldu smo dobili Rajanga kot post game v Master Ranku, tukaj pa je na voljo že v High Rank kot ''story'' monster. Če primerjaš z istim tierjem monsterjev v Worldu na High Ranku, so tam tam po težavnosti. Ma na splošno do Master Ranka v Rise Vanilla ti ne bi smelo nič predstavljati hude težave, razen čistih ''end game'' fightov, sploh če si že izurjen iz Worlda.

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

TU5 je zunaj na PCju/Switchu

 

 

 

Presenetili so s tem, da to ne bo zadnji TU, ampak pride še en ''bonus'' junija, kjer bo nov monster, kronološko bo to zadnji in najbrž tudi kot neke sorte ''final boss'', kot kaže bo to variant flagshipa dodatka, aka 

Spoiler

Primordial Malzeno

 

Za konzole v petek 28.4. pride Sunbreak. Ta pride direkt z vsemi dodatki do vključno z TU3. Torej s pravo goro kontenta. So pa najavili, da naj bi TU4 ter kasnejši prišli ''after summer'', kar je absolutno prepozno, to bi bilo kar 4-5 mesecev po Sunbreaku. Še dodatek je prišel le 3 mesece po vanilli, tak da res čudno. Mogoče je misstranslation in pride čez poletje, bomo vidli.

 

TU5 kontent:

- Amatsu

- Risen Shagaru Magala

- Anomalije do lvl 300 in na 300 se odklene neka special verzija anomalije z dodatnim AI vsakega monsterja

- novi decoti

- novi eventi

- novi upgrejdi

- novi monsterji v anomalijah in nove mape v anomalijah

- nova kategorija charmov, ki so tak dobri, da stare lahko od prvega do zadnjega kar prodamo

- in več.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Ma dobro, to je itak samo po sebi umevno, Amatsu je MR10, Risen Shagaru pa MR180 ali še kaj več, pač isti koncept kot vedno do sedaj. V TU4 sta tako bila Velkhana, ki je bila joke in Risen Valstrax, ki je bil izziv. Pač če greš s quirio end game seti so ti monsterji na MR10 že konkretno power creepani in bo treba počakat kako event verzijo ali ko bo na investigationu.

 

Meni sta bila oba fighta dobra, zdaj pa veselo grindat anomalije dalje do izida Ps5 Sunbreak.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Joj, mi dvigne pristisk folk, ko take pribija, majkemi. Ampak to je očitno površinski stereotip, ki se na pamet nabija, zlasti s strani folka, ki ne igra MH franšize, pa ne samo na tem forumu. Dej, resno, idi igrat MH3, pa pridi nazaj in mi primerjaj obe igri. Glede na performance, ki ga nudi na faking Switchu, kjer 30 fps je dosežek za bilokatero igro, bi jim morali dat nagrado.

 

MHW ima nalagalni čas 1 min in več na PS4 na kvest ali smo pozabili?  Rise ga ima par sekund ... na Switchu, na Ps5 je dobesedno instanten. Sure dejmo primerjat portable igro z nečem, ki ni portable, makes sense.

 

Drugače grafika v Rise niti približno ni slaba, samo folk meša grafično/barvno paleto, ki je v Rise dokaj namerno risankasta z malo bolj resno paleto, ki jo je imel World. World na Ps4 tudi ni bil baš neki lep mimogrede, šele na PC portu s high res teksturami je dobil lepšo podobo. To, da so nalagalni časi takšni kot v GTA5 za celo mapo sem že omenil in jebeš grafiko, če moraš čakat tolko časa za vsak kvest.

 

O igri kot taki ne bom izgubljal besed, ker že od izida Sunbreaka, slednjega reklamiram samemu sebi ter mogoče še uporabniku @Vučko3, tisti, ki tega ne igra bo pač zamudil zelo dobro igro, tak da your loss.

Sploh Sunbreak bi se moral poimenovat v ''Rise redemption Arc'', ker ima že sam po sebi ene 3x več kontenta kot base Rise, endgame, ki še ni končan, že danes je 10x boljši kot v Iceborne. Monster roster pa je 10/10, sploh enkrat ko prideš v MR4, ko ti igra stalno poka nove, vrhunske monsterje oz. stare fan favorite, tako enega za drugim na lagano.

 

Včeraj je prišel končno PS5 port Sunbreaka, celo z do vključno TU3. Tistemu, ki bo všeč, za tistih par evrov, nudi na stotine ur uživancije. 

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Problem igre je v tem, da je toliko contenta preden prideš do dobrih stvari, da te vmes mine. Vsaj pri meni je bilo tako.

MHW je imel podobno foro, ampak tam je bila težavnost imo bolje porazdeljena. Ali pa se samo meni zdi tako, ker kot čisti novinec nisem imel pojma kaj zares počnem.

Pri Rise me je enostavno minilo, ker sem imel feeling, da se fighti proti začetnim monsterjem enostavno preveč vlečejo in so bili res nezanimivi.

 

Vse te igre, ki jih @bitsurugi omenja kot ultimate content games (Niohi in MHj), imajo isti "problem" razvlečenosti (mind, pri Niohu in MHW sem tole dosti manj opazil, ker so se mi zdele bolj engaging in zajebane, kar mi je buildalo na zabavnosti; to mi ful manjka pri Rise), preden prideš do teh norih zadev. Varjanta "ma sej ni nič takega, samo ene 100 ur moraš vložiti, da prideš do NG++". Men se to zdi dosti takega. :hmm:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ne vem kaj ves hubub,.. Monster hunterji so vsi isti od vekomaj,.. Rise ima malce več vertikalne mobilnosti,.. itak si jim vedno za ritjo, ker so mape male ,.. to da je pa xy orožij mi je pa malo mar,.. itak se en al dva moveseta naučiš dobro,.. in potem je skoz isto,.. MHW ima vsaj to prednost da izgleda bombastično Tole pač zgleda ps2 MH v visoki rezoluciji,..Za enkrat se zelo zabavam

 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 8 minutami:

Kakorkoli obrnes.

Sorry, sam ne bo šlo tako lahko. Grafično (pa tudi iz vidika art designa in stila imo) se MHW (Iceborn) posere na MHR (Sunbreak).

Ya ya, vem, iskanje dlake v jajcu al neki.

Vučko3 reče pred 8 minutami:

Do Sunbreaka rabis max 40ur igranja. To je to.

30 ur preveč. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Da mi te neumnosti pribije nek random foker ajde, ma ti ki igraš Hades, Celeste in vsako drugo indie špilčico, zakaj soliš glede grafike, kot da je nekaj najpomembnejšega že? A si me kdaj videl uletet v temu Hades in scat po njemu, ker pač npr. Returnal zgleda 100 kategorij lepše? Ne in me niti ne boš. 

 

In po moje si porabil več časa za postanje v tej temi kot v igranju same igre. Tako da nisi ravno na mestu za delat zaključke, sploh glede Sunbreaka, ki ga nisi niti igral. Sej kul, razumem, ti ni všeč, respectam absolutno osebne preference, ampak daj imej tudi ti respect do ljudi, ki so butnili v franšizo in v to igro na tisoče ur. Najbrž nekaj vemo in smo na mestu, da dajemo neke zakljkučke/ocene, a se ti ne zdi? 

 

Sej glej, nenazadnje je to dobronamerni nasvet ljudem, ki so morda spregledali špil ali nikoli taknili franšizo in jim želimo dobro, tudi zato hvalimo to igro, ker si res zasluži. Žal nimam še provizije Capcoma, da bi hvalil iz koristoljubja.

Povezava do prispevka

Kul mi je da je vasica pač zelo gosta,.. V MHW rabiš preveč cajta za lutanje okoli,.. Ravno prvi tower defense type thingie,..  cool,.. Estetsko ima zelo zanimiv dezajn,..  Grafika je pač kot je,. Kdor ima rad MH ,.. itak da je zabaven,.. Da je pa vse že videno v taki ali malce drugačni boliki je pa tudi dejstvo,..

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...