Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

@Majek mislim, da so spremenili malo. Vem da Safi ni več MP scale, ampak scala HP za solo, torej ne rabiš grupe. Kulve pa itak ni več siege od HR dalje, v MR je le event kvest, ki je sicer rotiral s Safi, ampak zdaj so vsi eventi skozi na voljo, tak da Kulva imaš skozi.

 

Drugače Safi je sedaj dokaj obsoleten, razen seveda za njen izvrsten armor, ki pride prav za Alatreona in Fatalisa.

 

@Vučko3 Kje igraš na PC ali Ps5?

 

Drugače ti svetujem, da se držiš tega progressiona za eng game: Ragging brachy za orožje (slednje je sidegrade Safi orožjem oz. je za določene celo boljše, plus ima purple sharpness). Z njim delaš GL ter buildaš MR za augmente (brez augmentov te bodo end game monsterji zradirali). Mislim, da odkleneš Ruiner Nergija na MR100, če se prav spomnem. Ko jih malo nafarmaš, greš na farm MR Kulva, da dobiš Kjarr orožja s katerimi boš nafarmal Alatreona (ne ga it delat prej). Alatreona nafarmaj za njegovo orožje, ki ga boš rabil, če boš hotel ubit Fatalisa. Fatalis pa ti bo dal najbolj broken gear v igri. 

 

Za deco farme delaš Tempered Zinogre event ali Meow are number one ali event kveste z Elderji v areni. Boš zelo, zelo hitro dobil vse kar rabiš.

 

 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

Skombiniral sem set Tigrex + Vaal Hazak + Velkhana longsword 240 Ice damage, Raging Brachy more it danes!!

 

Sicer pa Safi'Jiva questa ni nikjer, predvidevam, da res rotira s Kulve questom.


Samo vprasam, a si nardil Safi recon quest? Tisto je predpogoj.

 

Drugace se ti Safi kvest pokaze le v Gathering hubu. Ce gres tam, pa imas na voljo Kulve Siege (kar ni isto kot MR Kulve event kvest, da ne bo pomote), potem ni na rotaciji in bo ob weekly resetu.

Povezava do prispevka

Ta recon mission sem naredo 3x. Sem pa bral zdaj schedule za queste, in pise da rotira Safi in Kulve na 2 tedna. In ja itak sem skos gor v Gathering hubu. Tak, da mislim, da res rotira, ker nikjer ni opcije Red Dragon questa.

 

Sam nekaj me zanima, Guiding lands, v bistvu fora je samo raziskovanje in s tem se dviguje level vsake regije a ne?

Povezava do prispevka
Majek reče pred 2 urama:

Aja ne pozabit it Kulve kill kvesta delat, ker ga pol ni ko bo safi. Eternal gold rush al kako se že imenuje event. Rabiš noge armor vsaj. Najboljše pa da je celega.

 

Sedaj so vsi eventi, vključno s Kulvom skozi na voljo. Rotira le siege v Hubu.

Vučko3 reče pred 30 minutami:

Edino kar je sranje, da mi ful manjka res dobrih deco, ker sem sel direkt po koncu worlda v iceborne in nisem nic kaj probal tempered monsters. Zdaj pa koncno dobivam investigations z nekaj tempered pa bom to delal.

 

Za decote idi delat event kveste, ki sem ti jih naštel zgoraj: Temp Zinogre, Temp Furious Rajang ter Tempered Elderji v Areni. To so daleč, daleč, ma res dalče najboljše opcije za decote. 

 

Decote iz Vanille lahko sedaj popolnoma vse brez izjeme craftaš.

Vučko3 reče pred 3 urami:

Ta recon mission sem naredo 3x. Sem pa bral zdaj schedule za queste, in pise da rotira Safi in Kulve na 2 tedna. In ja itak sem skos gor v Gathering hubu. Tak, da mislim, da res rotira, ker nikjer ni opcije Red Dragon questa.

 

Sam nekaj me zanima, Guiding lands, v bistvu fora je samo raziskovanje in s tem se dviguje level vsake regije a ne?

 

GL s tem ko ubijaš monsterje dviguješ level v posamični coni. Višji level višji teir monsterjev bo. Dajo unikatne materiale, ki ti rabijo za augmente weaponov ter materiale za upgrejd charmov. Pa dobil boš velik boost v MR v GL. Vsaj enkrat probaj ubit po vsakega monsterja tam, da odkleneš materiale. Sicer pa se osredotoči na 1-2 coni, ki jih maxaj, nato nafarmaj kaj rabiš in idi delat druge cone. Ne moreš vseh imet hkrati maxanih. Zdaj je to precej lažje in boljše ko ob izidu, lahko tudi zakleneš GL progress.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 25 minutami:

Nisem še dovolj visok master rank za te tempered queste :D Pa mislim, da me v stanju kot sem, tempered fur. rajang prefuka ko kanto :D

 

Trenutno mam dva lokala level 3, ostale pa 2. Pač grem na expedition pa tam lovim vse kar pride nasproti. Še faking Dodogamo sem šel ubit :D

 

Se strinjam, sej zato se izogni na veliko Fatalisu ali Alatreonu ter Arch Temperedom. 

 

GL prioriteto si naredi. Tam boš dobil velik boost MR-ja. Ker augmental boš tudi armor za več defensa, sicer boš 1-2 shottan. Pa če te bo slučajno kaka grupa carryjala te bodo grdo gledali ko boš skozi cartal ali delal nič dmg. Sicer pa itak nima smisla, če si carryjan skozi.

 

Tak da GL za materiale, spotoma pa nardiš Rag. Brachyja za orožje, tempered Zinogre (ta je lahek) za decote. Pa malo vse ubijaj, ne moreš falit. 

 

MHW ima res tako dobro narejeno naravno progresijo. Capcom je ful zajebal, ker je dal DLC monsterje, še posebej te ta endgame na MR24, zato folk misli, da bo lahko pokal Alatreona, Fatalisa ali MR Kulva, v resnici pol pridejo samo kartat, od fighta pa nič ne odnesejo.

 

Ti kar idi veselo počasi, vsakega monsterja< nabij navadnega, nato še tempered, da boš dobil občutek kje si, pa kaj ti leži oz. kje imaš težave. 

Šele ko vse veselo nafarmaš in nimaš težav idi na prave končne bosse. Se ti res ne mudi.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 8 minutami:

Tale free meal/health boost/recovery up build bi mogo bit prepovedan!!!! Raging brachy who? Mrtev.

 

Ne dotaknem se vec tigrex/vaal hazak armorja :D

 

Safi Jiva orožja imajo to veliko prednost, da z njimi mnogo lažje narediš mixed set, ker lahko gor rollaš Free meal secret in se ti šteje orožje kot del seta od Tigrexa, tako da lahko daš kak drug set gor.

 

Pa priporočam ti, da odkleneš Brute Tigrexa v Guiding Lands (levellaj Rotten Vale cono na lvl 6+).

Brute tigrex ima meta chest piece se mi zdi in se ti njegovi kosi štejejo kot deli Tigrex seta, tako da jih lahko kombiniraš. Tigrex set je namreč dober, ko lahko daš Free meal na lvl3, ko to procne 75% časa, tako da lahko neskončno chuggaš potione in ostale buffe  za džabe. 

Če igraš multi in si daš še wide range lvl 5 boš dejansko bil healer/buffer support za cel party, kar je še posebej dobro za SnS userje, ki ne rabijo sheat weapona za pit potione.

 

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Samo vedi, da ne moreš imet vseh con na max level, tako da pazi, da ne boš  zgubljal tiste, ki jo hočeš farmat za materjal/monsterje/rudnine.

 

drugače pa je Free meal 3 je zakon. Ampak pol si ful slabši DPSjer in ne smeš z Bitsutem igrat, ker se pol jezi da dela ves damage. :lol: 

uredilo bitje Majek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...