Skoči na vsebino

Nova glasba v 2021


dreknapalci

Priporočeni prispevki

Ker nikoli nisem bil zares fan Negure Bunget, je tale izdaja šla popolnoma mimo mene, ampak evo, drugi album zasedbe Dordeduh, v kateri se nahajajo nekdanji člani prej omenjene romunske (?) zasedbe. 

 

 

Meni je tole zelo fino. 

Povezava do prispevka

Evo, spet je čas, da s svojo zvočno diarejo, ki ji pravim glasba, pokvarim odličen flow komadov nad menoj (in to mislim nesarkastično, kolega @The Mothership in @hordak sta dala res dve noro catchy zadevi, večna čast in slava).

 

Kar začnimo s samo definicijo optimizma in veselja v letu 2021. Novi album zasedbe Decoherence je razlog, zakaj se mi je mačka panično posrala sredi sobe. Zelo utesnjujoče in zelo neprijetno, iz kompozicijskega vidika noro dober black metal. Priporočam vsem, ki nimate posluha ali pa ne marate svojih sosedov :wub: 

 

 

 

Veliko bolj melodični in poslušljivi, na momente podobni kakim Borknagar, so pa ameriški Mare Cognitum z novim albumom Solar Paroxysm. Nekako imam filing, da sem jih že linkal tule, al' od viška glava na boli amirite. 

 

 

Ko smo ravno pri Američanih, bi bilo škoda spregledati novo izdajo etno/folk/black metal zasedbe Panopticon. 

 

 

Nekateri Nizozemci pridno izkoriščajo dejstvo, da imajo kar precej prost trg drog, in potem dobimo skupine, kot so Grey Aura. Nisem še dovoljkrat poslušal, da bi rekel, če mi je res dobra stvar, ampak je pa verjetno ena izmed najbolj mindfuck stvari zadnjih par tednov. 

 

 

Ukrajinski White Ward so dve leti nazaj izdali odličen album Love Exchange Failure, zdaj pa so nazaj z novim singlom:

 

 

Odraza se tudi ponašajo z novo izdajo in ja, zares mi je všeč:

 

 

O Yautyi sem tudi že pisal, hardcore/grind/post/sludge zadeva z novim albumom:

 

 

Nov single so izdali tudi mladi jazzerji Black Midi, meni je tole noro dobro in komaj čakam novo plato:

 

 

Monster Magnet, ameriški rockerji, ki se potegujejo za nagrado "največkrat izdana ista plata" so nazaj z novo plato, meni je super, njihov koncert v Zagrebu je bil chef's kiss umazanega rock'n'rolla:

 

 

S coverjem zasedbe Long Hind Legs pa so tule tudi Xiu Xiu:

 

 

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ker sem na šihtu in še nisem uspel prečekirat vseh glasbenih novitet, bom tule na hitro pustil en šopek frišnih izdaj.

 

Meni zelo simpatični kolegi iz Francije, New Favourite, se pripravljajo na izdajo novega EP-ja, ki je stilsko še najbolj pod vplivom kakih Queens of the Stone Age. Malček podobno, vendar ne kopija, super spisani rock komadi.

 

 

Ko smo ravno pri zabavnih zadevah, so nov album izdali tudi ameriški stonerji Red Fang. Njihov album Arrows najdete na vseh stream platformah, tule je pa njihov single Why:

 

 

Sicer nimam pojma, če sem jih že kaj objavljal, ampak francoski Sordide so prav tako izdali nov album, Les Idees Blanches; meni zelo zanimiv black metal v francoskimi besedili. Iz nekega razloga me malo spominja na Peste Noire, le da nimajo nobenih fašističnih vzgibov.

 

 

Portal, ki jim je uspelo vse Lovecraftove misli upodobiti v glasbeni obliki (aka koji kurac poslušam), imajo dva nova albuma, en klasično kakofonično noizerski in en čisti noise album. 

 

 

Wolf Alice je tudi izdala album Blue Weekend, ole, simpatično:

 

 

Aja, pa OBVEZNO!!! je treba omenit tudi frišn domač projekt Lamaglue, zelo carska zadeva v maniri Madrugade/Morphine/QOTSA/David Lynch ... Dobro. 

 

 

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Petek je, ekipa, dan za nove melodije s katerimi si bomo pokvarili vikend. :wub: 

 

Najprej je tu večna depresivka, moškega testosterona morilka, ena in edina Lingua Ignota z novim singlom Pennsylvania Furnace:

 

 

 

Speaking of which, njen partner (?) Alexis Marhall nam ponuja single iz prihajajoče solo plate House of Lull. Trenutno najboljše, kar lahko dobimo, dokler Daughters ne spravijo skupaj novega albuma :wub: 

 

 

 

Saj bi prekinil tale niz mizantropije in depresije, ampak ko vas jebe, tule so tudi novi Amenra z novo dozo zdaj še ponarodele belgijske depresije in zvočne bolečine :wub:  Voor Immer se nahaja na prihajajoči plati De Doorn.

 

 

 

Včasih sem bil velik fan švedskih death metalcev Hypocrisy (no shame) in posledično tudi projekta Pain (also no shame, prvi trije albumi so mi še vedno zelo carski) in čeprav že dolgo časa nisem poslušal tovrstne glasbe, je Peter Tagtgren izdal nov single s projektom Pain. Zelo velik poklon covidu ter Neilu Youngu:

 

 

Vem, da je občinstvo kar pune hamre rore tripalo na Zeal & Ardor, nekakšen heavy/black/gospel, ki je z novo izdajo postal še bolj heavy? Meni skrajno nezanimivo, ampak kdo sem jaz, da bi obsojal vaše slab okus za glasbo :wub:

 

 

Depresija s nadaljuje z novim komadom King Woman :wub:

 

 

 

No, kralj ni samo ženska, lahko je tudi King Buffalo :3 Nova plata za vse ljubitelje malo trših, proggy stoner melodij:

 

 

Nov album Migration imajo tudi angleški težkokategorniki Bossk. Prejšnji album, Audio Noir, mi je bil eden izmed boljših tistega leta :wub: 

 

 

 

Novo plato so izdali tudi King Gizzard and the Lizard Wizard :wub:

 

 

 

Tukaj imamo še vedno sveže, a še ne omenjene Silver Synthetic in njihova intepretacija zelo chill rocka v letu 2021 :wub:

 

 

 

Rules je projekt prijateljev, ki so svoje hardcore/punk ozadje okrepili z izdatno dozo LSDja med snemanjem v studiu. Rezultat je zelo zabavna in zelo dobro spisana plata:

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Bolj meh teden za odkrivanje nove glasbe, še dobro, da je tu Alexis Marshall in njegov novi single Open Mouth :wub: Ta spoken word/poezija/jeza/depresija mi je sicer malenkost boljša v Daughters, ampak tudi solo plata deluje odlična:

 

 

Malo bolj umirjeni so ameriški Assorted Orchids, taka chill akustična glasba, ki bi jo poslušal v kakem kafiću v Tivoliju med prebiranjem beatnikov ali nekaj podobno hipsterskega. Malo boljša varianta tega so mi francoski Throw Me Off The Bridge.

 

 

Mislim, da ga še nisem nalepil, predvsem zato, ker mi gre ta bend blazno na živce zaradi hipster govna od frontmana, ampak določene zadeve so mi iz glasbenega vidika vedno bile super. In čeprav je tole totalen pop rock komad, je nov single Deafheaven res catchy as fuck. 

 

 

Nikoli nisem bil zares fan Nicka Cavea. Sem ga gledal v živo in mi je super, ampak doma si ga redko zavrtim. Se bom potrudil dati malo več šanse novemu albumu, mogoče mi bo zdaj, ko sem pod vplivom Alexisa Marshalla, tole malo bolj zlezlo pod kožo.

 

 

Yellow Bulb sem mimogrede našel na Bandcampu, industrial alt rock duo iz Amerike. Sicer me tole ni ravno sezulo, je pa tudi res, da sem tole poslušal na povprečnih zvočnikih. 

 

 

Yndi, še eno luštno odkritje na Bandcampu :wub: 

 

 

 

Med izredno ljub bend Comet Control, nekdanji Quest for Fire, napovedujejo novo fuzzy stoner plato :wub: 

 

 

 

Meni so tile funky trip hop beati in aranžmaji, ki jih dela Soul Supreme, zelo zakon :wub:

 

 

 

Nemška zasedba Field Kit ponuja novo plato, zelo luštno ambientalno/soundtrack elektroniko? Nima veze, dobro je. 

 

 

Ko smo ravno pri soundtrack vodah, Danny Elfman je izdal novo solo plato Big Mess, ki me na prvo poslušanje zelo spominja na Devina Townsenda (in še en ruski prog metal bend, nima veze). Zaenkrat ostajam pri zanimivo, mogoče se mi priljubi, mogoče ne, mogoče me na šihtu ubije štrom, mogoče ne ... 

 

 

Tole mi je verjetno najbolj zanimivo odkritje tega tedna, italijanski bend Oslo Tapes, ki se poigravajo z močnimi poudarki na ponavljajoči se ritmiki in synthu. Precej trippy, precej zanimivo na prvo poslušanje. Dvomim, da mi bo preseglo zadnjo plato Genghis Tron, ampak živi bili pa vidili!

 

 

Malo trpljenja s Hellish Form, zelo sludgy, zelo doomy, zelo počasno in mastno, za fane Bell Witch, Body Void itd ...

 

 

Sicer ne vem, če me lahko God Is An Astronaut sploh še navdušijo, ker se mi zdi, da se zadnjih par albumov kar precej ponavljajo, ampak vseeno ... Zunajo imajo nov album, Ghost Tapes #10. Definitivno ne bo slab izdelek, vendar dvomim, da bodo presenetili s čim novim.

 

 

Sicer sam nisem zares nikoli spoznal Boss Keloid, so ravno prejšnji mesec izdali novo plato Family The Smiling Thrush. Na prvo poslušanje deluje večplasten stoner/sludge, se pravi nekaj, kar bi ustrezalo fanom Mastodon in podobnih proggy izpeljank stoner žanra. 

 

 

In potem so tu novi Darkthrone, ki se posrejejo na celotno glasbeno industrijo in moderno produkcijo, avajimdodo vekomaj, ne jebejo 2%. Ugh. :avadodo: 

 

 

Popolnoma spregledan projekt Trialagos, ki so "nastopili" tudi na letošnjem Roadburnu, so tudi izdali novo plato :wub: Lepa psihadelika!

 

 

 

Blues/stoner/rock'n'roll/NWOBHM, vse to se najde v Deathchant plati. Zabavno! 

 

 

Zelo 80's in zelo Sisters of Mercy vibe imajo tudi Whispering Sons, meni je kul:

 

 

Aw yis, novo plato so izdali tudi Year of No Light :wub: Post black metal, pravi chef's kiss žanra :wub:

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
dreknapalci reče Dne, 28. 7. 2021 at 5:54:


Mogoče mal pozen (referendum že mim) in malo off-žanr od ostalih vsebin po navadi limanih v tole temo, ampak vseeno strašno on-point komad in res izviren low-budget video :D

Sem delal s Petanom na enem koncertu, vrhunski dečko, odličen glasbenik, celotna ekipa, ki jo ima okoli sebe je vrhunska ... Zelo za!

Povezava do prispevka

A je že petek? :wub: 

Dejmo ga začet s projektom hrvaških Seven That Spells, Planeta Užasa :wub:  Jebeno doba napoveduje 8-minutni album z, če se ne motim, Blakeom Flemingom na bobnih :wub: 

 

 

 

Ko smo ravno pri bratih tatih hrvatih, tu so tudi Šarena Pojava, zelo za:

 

 

Danes so novo plato uradno izdali tudi ameriški čevljegledalci Deafheaven, ki so skorajda, a ne v celoti, zapustili še tisto malo sforsiranega black metala, ki so ga ufuravali med hipsterske elite. Infinite Granite je odličen pop album z izleti v neznano, zaenkrat sem navdušen :wub:

 

 

 

Ko smo ravno pri ex-metalikah, tu so tudi norvežani Ulver z novim live albumom :wub: 

 

 

 

Ko smo ravno pri elektroniki, tu so tudi HEALTH z novim albumom Disco4+

 

 

Izraelci Nür so tule z mamojebaćkim singleom The Snake, po Cult Leader nekaj najboljšega kar sem slišal v sludge žanru :wub: 

 

 

 

Nov komad so izdali tudi black/death metalike 1914 z gostujočim Nickom Holmesom na vokalih, kar okej:

 

 

Nov komad imajo tudi ameriški indie alternativci Future Islands. It's peachy :wub:

 

 

 

@saosin bo cenil tale split, ostali boste izvedli en @tomazek manever in bili dafuq.gif

 

 

 

Bojda tudi Iron Maiden niso še popolnoma za odpis:

 

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ejooo :wub: 

 

Američani Liily, ki so me navdušili s svojim EPjem I Can Fool Anybody In This Town, ponovno teasajo z novo glasbo, tokrat bolj agresivno različico indie/alter rocka. Meni je kul, naj bo tudi vam: 

 

 

 

Ameriški psych/stoner rockerji Comet Control (ex- Quest for Fire) so danes tudi uradno izdali nov album Inside The Sun :wub:

 

 

 

A Pale Horse Named Death, ameriški doomerji, tudi teasajo nov album:

 

 

My Morning Jacket oktobra tudi izdajajo nov album, tole bo gut:

 

 

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Aaaaw yissss, danes je prišlo ven kar nekaj carskih komadov/teaserjev za prihajajoče plate. :wub: 

 

Jaz bom kar začel z Madrugado, ki se praktično po 13. letih vračajo z novo glasbo :wub: Sicer nisem še zasledil nobenih informacij o novem albumu, ampak tule je, kot vedno, fenomenalen komad Nobody Loves You Like I Do :wub: 

 

 

 

(faking goosebumps komad, res, avadodo Madrugada za titulo enega najboljših rock bendov)

 

Z novim komadom ter s potrjenim novim albumom so tu tudi Mastodon, ki se vračajo v malo manj pop vode. Pushing the Tides se bo nahajal na albumu Hushed & Grim. 

 

 

Z drugim singlom novo plato napovedujejo tudi post-nekajnekaj Kowloon Walled City :wub: Piecework se bo nahajal na istoimenski plati.

 

 

 

V najbolj ekstremne vode danes grejo Portrayal of Guilt s komadom Possession, ki se bo nahajal na plati Christfucker. Zakon.

 

 

Emma Ruth Rundle tudi teasa nov album s komadom Return:

 

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Evo, končno prišel domov, dajmo za začetek kar tole šamarčino od hardcorea: Foreign Pain s komadom Holy Order. Definitivno ripper, začetni riff spominja na zgodnje Architects, ampak veliko bolje uporabljen riff. :wub: Uf, sunce ti jebem, tole je jezno. 

 

 

 

Tule so tudi Groza z novim albumom The Redemptive End, zelo v slogu poljske Mgle, simpatičen black metal.

 

 

Malo bolj zahteven black metal ponujajo Lykhaeon z albumom Opprobrium, vendar je zadeva na prvi posluh kar ok:

 

 

Kaldeket je nekaj najbolj zanimivo nenavadnega, kar sem slišal ta teden. Odlična lo-fi produkcija, super album! 

 

 

Ameriški stonerji Melvins teasajo izdajo akustične plate, tu je komad Revolver, originalno iz albuma Stoner Witch :wub: 

 

 

 

Together Pangea, zame sveže odkritje, upam, da bo tudi za vas :wub: Za fane Ty Segalla in podobnih :wub: 

 

 

 

Nisem si pa mislil, da me bodo tudi Cynic še uspeli presenetiti s kakšnim komadom, pa jim je le uspelo. Odlične vokalne linije. 

 

 

Povezava do prispevka

Uf, zelo najs! 

 

Tole me rahlo spominja na kake Idles ter Yard Act, ki so ravno zdaj izdali nov video za komad The Overload:

 

 

Drugače sem pa danes odkril en finski psych-rock bend v stilu Kairon;Irse! ki so mi tudi kar precej ljubi. Radio Supernova so letos izdali album Takaisin, zelo prijetno poslušanje:

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Petek, my dudes :wub: 

 

Dejmo ga začet s kanadskimi BadBadNotGood, ki so ravnokar izdali popolnoma frišen album Talk Memory. Malo inštrumental, malo jazz, malo hip hop, all in all f i n j a k taman za tale petek :wub:  Celoten album je res samo wow noro dobro posnet, močno priporočilo. 

 

 

 

 

Drugo priporočilo pa so meni eni izmed ljubših skandinavcev, Madrugada, ki s 3. live videospotom napovedujejo nov album po 13 letih zatišja. :wub: Tole bo tudi odličen album, res, komaj čakam :wub: 

 

 

 

 

Valda, ker vam ne morem ne uničit vikenda, so tule tudi novi Wiegedood, ki s prvim singlom Nuages prav tako napovedujejo nov album :wub: 

 

 

 

Sicer sam po sebi nisem nek največji fan live albumov, ampak pri portugalskih Sinistro pa bom z veseljem naredil izjemo :wub:  Odličen live posnetek iz nizozemskega festivala Roadburn iz leta 2016 :wub:  

 

 

 

 

Poljaki Weedpecker tudi nadaljujejo v svojem psihadeličnem, rahlo retro slogu. Njihov prejšnji album mi je bil kar eden izmed boljših tistega leta, tako da se veselim tudi tele izdaje :wub: Za fane chill stoner psihadelije :3 

 

 

 

 

Kantavtorica Emma Ruth Rundle nam je v pogled in posluh dala še en nov komad, Blooms of Oblivion :wub: 

 

 

 

Pa še en nov komad Aesop Rocka za vse hip hop / rap potrebe :wub: 

 

 

 

Fajn se mejte :* 

Povezava do prispevka

Med tem, ko sem čekiral @Avionove izbore dneva, mi je youtube sporoču, da se je iz ostanka Bagad Brothersov nov bend sestavil.

 

 

 

Bodisi se zdej vidi, kdo je zares tisto odbitost v Bagdad Brotherse prinesel, bodisi je to sindrom glasbene izkušenosti, ne čutiš več potrebe po nekonvencionalnosti za vsako ceno.

 

Vsekakor lepo vidt, da ljudje niso zaspal in delajo naprej.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...