Skoči na vsebino

[multi] Strategije & City Builderji


Priporočeni prispevki

Jaz sem ene dvakrat poskusil, pa sem bil vedno overwhelmed zaradi vsega mikromeneđmenta in opustil vse skupaj.

Enako ena prvih misij v 2ki, ki je narejeno tako, da je nemogoče zmagat, ampak ti igra tega seveda ne da vedet in si ves zafrustriran medtem ko klikaš ko majmun po celi mapi...

Povezava do prispevka

Coh1 je carska igra, priporocam mocno. Leta boljsa od coh2. MP je super zabaven, se zdaj mam v spominu kako sva 2v3 pofukala svabe z nekim neznancem, ko so nama ze trkal na bazo z 90%resourcev. TO so ble res bitke za svicat. Zelo lepi spomini. Najraje sem spilal ally 101st para da je blo se mal vec mikra

 

Attention span mikro stamina je predvsem vitalna v MPju, SP in skirmishe lah igras dost v izi. V MPju pa priznam da sm najptej spil pol litra kave predn sm sploh sel v lobby :D

 

Navedek

ko klikaš ko majmun po celi mapi...

Hotkeys

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Pri MP v COH1 vsi uporabljajo Maphack, sem ga kar nekajkrat moral nameščati kolegu. Igra še vedno COH1 redno, igranje brez Maphacka je nemogoče, ker ga imajo vsi in nimaš šans. Jaz omenjenih iger, COH1 in COH2 nisem igral veliko. COH3 sem dobil za dober denar, sem ravno naletel na nekoga, ki je prodajal kodo par ur pred releasom in sem vzel.

Povezava do prispevka

@Chenier COH ni moj cup of tea, men je ful važno da v strategijah tut kej gradiš  in v preteklosti je bilo tok strategij, da tole niti ni prišlo na vrsto zarad tega :D

 

Zdej v tej suši sem itak mislil sprobat novi del, ampak sem se spominl da me čaka še Homeworld remaster, ker letos baje pride trojka. Je kdo igral to? Ocene ma hude in OG homeworld je bil nekej najboljšega kar se je zgodilo PC gaymingu imo. 

 

https://www.metacritic.com/game/pc/homeworld-remastered-collection

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Hattori reče Dne, 20. 3. 2023 at 15:39:

Na voljo je Anno 1800 console edition trial, ki traja do 23 marca. Sem malo igral in zaenkrat kaže na zelo proper port. Lepo optimiziran UI in igranje na kontrolerju. Edino malo je čuden texute load pri zoomiranju. 

 

Najs! Sigurno ufuram spil enkrat v bliznji prihodnosti, me srbijo prsti za Leto 1800.

 

Povezava do prispevka

Terra Nil out, mal je kratka, ampak sladka. Preseneča me, da ni kakšnega infinite moda ali ful velike mape (nisem še preigral dodatnih, ki jih odkleneš, ko končaš planet). 

 

Preigravam They Are Billions kampanjo, ker je vbistvu še nikoli nisem zaradi early accessa. Kr nice, všeč mi je, da si mal prisiljen optimizirat brez vse tehnologije, ker se odklepa postopoma. Pogrešam tipko za pospešitev časa, ker je v igri precej čakanja in je ogromen time sink. Pa še včasih zgubiš čisto na koncu in moraš vse ponoviti. 

Povezava do prispevka
Chenier reče Dne, 26. 2. 2023 at 10:25:

Zdaj ko je izšel Company of Heroes 3, me pune mika igrat prvenec, ki se pogosto znajde na seznamu najboljših igračk predprejšnje dekade. Kako se to kaj obnese danes? A so to dobre igrice? @kemik, ti mi delujes kot nekdo, ki je to igral :D

Coh1 je klasika pri kateri so zadeli z glavico na žebljico.
Boljša igra kot coh2 ali coh3. Se ni postarala, lahko jo danes igraš enako kot 15 let nazaj, vzdušje, grafika, zvok, ni da ni. 

 

 

reaper reče Dne, 27. 2. 2023 at 9:06:

Pri MP v COH1 vsi uporabljajo Maphack, sem ga kar nekajkrat moral nameščati kolegu. Igra še vedno COH1 redno, igranje brez Maphacka je nemogoče, ker ga imajo vsi in nimaš šans. Jaz omenjenih iger, COH1 in COH2 nisem igral veliko. COH3 sem dobil za dober denar, sem ravno naletel na nekoga, ki je prodajal kodo par ur pred releasom in sem vzel.

O kakšnem maphacku ti govoriš :huh:

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka

COH 1 poženemo z kolegi še kdaj, ampak mi ni več do multija, ker sem ratal star in počassen - ko smo bli še mladi smo igrali Blitzkrieg mod ki je stvari navil na 11!!

Danes bi verjetno raje od COH 3 pognal Steel Division če mi je do WW2 bitk al pa nekaj drugega če mi je do basebuildinga - COH 3 sem pogledal par gamplay videov in ni ravno napredovala od COH1

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Evo sem kupu Homeworld 1 & 2 pa Deserts of Kharak remastered (ni blo pocen, kurba). 

 

Homeworld 1: užival na polno dokler me niso začel tamaniti na polno. Meni nič jasno, sem ja izkušen in pretkan strateg. Grem mal na netse gledat in vidim, da so prizadetkoti vdelal neko mehaniko v igro kjer če v endgejmu prejšnje misije narediš ful enot, bo potem naslednja misija ful težja. Vse ok, samo če si narediš res ful enot (ko končaš misijo sam sprožiš začetek nove, do takrat pa lahko harvestaš minerale in gradiš dokler ti ne zmanjka keša) potem je nadaljevanje skoraj ali čisto nemogoče. Tako da bolje prođeš, če si ubiješ par enot, naharvestaš resurse, začneš naslednjo misijo in si tam v štartu zgradiš te enote. 

 

Meni to ful brejka immerison zato sem zaprl igrico in jo nikoli več odprl. 

 

Ko sem se mal pomiril sem štartal Deserts of Kharak. Nevem al je res takšna RTS suša ampak meni špil ful dogaja. Ni sicer base buildinga, imaš pa glavno enoto ki bljuva tankce v zameno za nabrane surovine. Enot ni baš veliko, prijemi so osnovni, ampak ima ful ta basic vojni RTS iz dvatisočih vibe, tako da mi je ful všeč. Vzdušje je super, zvok tudi, paše mi puščavski setting... Če dobiste kje v akciji go for it. 

 

Čaka me potem še Homeworld 2, kjer je baje isti princip z težavnostjo kot HW1, ampak je bil tam že v originalni igiri in je baje dobro implementiran. 

 

 

Povezava do prispevka
Lunco reče Dne, 29. 3. 2023 at 4:16:

Preigravam They Are Billions kampanjo, ker je vbistvu še nikoli nisem zaradi early accessa. Kr nice, všeč mi je, da si mal prisiljen optimizirat brez vse tehnologije, ker se odklepa postopoma. Pogrešam tipko za pospešitev časa, ker je v igri precej čakanja in je ogromen time sink. Pa še včasih zgubiš čisto na koncu in moraš vse ponoviti. 

 

Ne vem, če ti kaj pomaga - 2x sem preigral TaB kampanjo, ampak to že ob releasu par let nazaj. Ena izmed najbolj osovraženih - in hkrati koristnih - stvari v kampanji je odklepanje skilltree-ja, kjer pa se na žalost lahko tudi soft-lockaš zaradi "napačnih" upgradov, kar pa pol tudi zveš šele par misij kasneje, ko si že sfalil upgrade, ki bi ga moral imet odklenjene za zmago (npr. kamnite stene in balista stolpe), tako da okoli tega bi se ti verjetno splačalo malo pobrskat po netu. Folk je bil tudi precej razočaran nad (dokaj osnovno) zgodbo; osebno me ni to neki ful motilo, ker mi je zelo kul gameplay :happy:

 

Drugače pa, če ti je kul TaB način igranja, so ravno ta teden izdali prvi del SP kampanje za precej podoben špil, ki ga trenutno (spet) igram - Age of Darkness: Final Stand. Načeloma zelo podoben koncept s par večinsko kozmetičnimi razlikami, npr. namesto električnih stolpov moraš postavljat svetilnike, pa ni infekcij prebivalcev v poslopjih, zaradi česar je tudi lažje preživet vdor v bazo. Artstyle in zgodba je pa dark medieval; mene nova kampanja do sedaj kar prijetno spominja na Warcraft 3, samo gameplay je bolj defenzivno usmerjen, ker je pač tower defence velik element igranja. Dodajam še svež trailer:

 

 

kemik reče Dne, 19. 4. 2023 at 14:13:

Evo sem kupu Homeworld 1 & 2 pa Deserts of Kharak remastered (ni blo pocen, kurba). 

 

Homeworld 1: užival na polno dokler me niso začel tamaniti na polno. Meni nič jasno, sem ja izkušen in pretkan strateg. Grem mal na netse gledat in vidim, da so prizadetkoti vdelal neko mehaniko v igro kjer če v endgejmu prejšnje misije narediš ful enot, bo potem naslednja misija ful težja. Vse ok, samo če si narediš res ful enot (ko končaš misijo sam sprožiš začetek nove, do takrat pa lahko harvestaš minerale in gradiš dokler ti ne zmanjka keša) potem je nadaljevanje skoraj ali čisto nemogoče. Tako da bolje prođeš, če si ubiješ par enot, naharvestaš resurse, začneš naslednjo misijo in si tam v štartu zgradiš te enote. 

 

Meni to ful brejka immerison zato sem zaprl igrico in jo nikoli več odprl. 

 

Ko sem se mal pomiril sem štartal Deserts of Kharak. Nevem al je res takšna RTS suša ampak meni špil ful dogaja. Ni sicer base buildinga, imaš pa glavno enoto ki bljuva tankce v zameno za nabrane surovine. Enot ni baš veliko, prijemi so osnovni, ampak ima ful ta basic vojni RTS iz dvatisočih vibe, tako da mi je ful všeč. Vzdušje je super, zvok tudi, paše mi puščavski setting... Če dobiste kje v akciji go for it. 

 

Čaka me potem še Homeworld 2, kjer je baje isti princip z težavnostjo kot HW1, ampak je bil tam že v originalni igiri in je baje dobro implementiran. 

 

 

 

Dober nakup, podpiram in te virtualno trepljam po rami :)

 

Mnja, jaz sem si po nakupu HW Remastered par let nazaj tudi zadal obračanje obeh iger po vrsti ter me je v HW1 prav tako ustavila brutalna težavnost kasnejših levelov glede na hoardanje vojske. Osebno se mi tudi zdi butast koncept preveč nabit težavnost glede na dobro igranje; magari bi dodali težavnostne stopnje ter tam ruknili tak preskok na hard modu, sam zdaj pač že je, kar je :( Remastered 2ke pa pol nisem še sploh zalaufal, morda si kdaj v prihodnosti vzamem čas za to... Enako velja za DoK - kupil sem ga na eni razprodaji par let nazaj, pa ga še sploh nisem zalaufal, ker me je vedno bolj vleklo kaj drugega :P Moram obvezno zaštartat pred izidom 3ke; upam, da mi rata.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Katero strategijo mi priporočate? Mislil sem kupit COH3 pa so zelo slabi revjuji. V COH2 imam 700 ur.

 

Nekako sem potem razmišljal o AoE 4 ali pa Northgard. Katero bi vi izbrali pa zakaj oziroma kaj drugega v tem segmentu, pa da ni preveč fantazijska tematika.

Povezava do prispevka

Zelo kvalitetno je narjeno, vbistvu je pretty much AOE2 upgrade. Je pa single player men bil dost beden, podobno slabo se je postarala tudi AOE2 kampanja imo. Maš na začetku vsake misije ful quality video predstavitve, ki kaže tudi ruševine danes, tisti del ni bad :D 

 

Sam kdo bo to competitive igral, morš preveč grindat, da rataš decent. 

 

@keba kupi gamepass za en mesec, zdaj podpirajo tudi slovenijo, tako da je najbrž samo 1€ prvič. aoe4 je zagotovo not, northgard pa verjetno tudi. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Jaz se ne bi strinjal z zgornjo bučo. Ravno single player kampanije so mega uživantske. Več jih, predstavijo del zgodovinskih bitk, gameplay je mega cool, je pa res, da bi bilo lahko vsega še malo več.


Tako da čisto s single player vidika je zadeva mega cool, ena boljših real action strategij zadnjih časov. Par nivojev nad dvojko, ki je meni preveč lesena, nisem zdržal ene misije v dvojki. 

Povezava do prispevka
keba reče Dne, 2. 5. 2023 at 11:40:

Katero strategijo mi priporočate? Mislil sem kupit COH3 pa so zelo slabi revjuji. V COH2 imam 700 ur.

 

Nekako sem potem razmišljal o AoE 4 ali pa Northgard. Katero bi vi izbrali pa zakaj oziroma kaj drugega v tem segmentu, pa da ni preveč fantazijska tematika.

Northgard imaš trenutno na Steamu 70% off. DLC-je z novimi clani 50% off ter story DLC 25% off.

 

V bundlu dobiš špil + vsi clan DLCji za 26,74 € kar je ponavadi full price samega špila.

Povezava do prispevka
Tijuana reče Dne, 3. 5. 2023 at 18:11:

Northgard imaš trenutno na Steamu 70% off. DLC-je z novimi clani 50% off ter story DLC 25% off.

 

V bundlu dobiš špil + vsi clan DLCji za 26,74 € kar je ponavadi full price samega špila.

 

 

A to je neka potezna varjanta? Gledal sem gameplay videe pa me ni neki potegnilo, a lah mal napišeš o igri? 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 6 urami:

A to je neka potezna varjanta? Gledal sem gameplay videe pa me ni neki potegnilo, a lah mal napišeš o igri? 

Ni potezna. Real-time. Je še kr zakompliciran špil ampak, če imaš rad strategije ter ekonomijo ti bo dober :D Nek mix Warcrafta ter Civilization

 

Glavni cilj igre poleg zmage je, da imaš srečne vaščane. Torej morejo biti siti, zdravi ter na toplem, da so srečni in se razmnožujejo. S hrano dosežeš, da so siti. S hrano tudi zavzemaš ozemlja. Torej za hrano moreš osvojiti rodovitna ozemlja na katerih zgradiš polje, ozemlja z srnami, kjer lahko zgradiš Hunter's Lodge ter  imaš lovce in jezera na katerih zgradiš Fisherman's Hut ter imaš ribiče. Les je zelo pomemben za izgradnjo stavb ter za gretje. Woodcutter's Lodge lahko skoraj povsod zgradiš ampak tudi imaš Forest, kjer so bolj produktivni. Zadnje ostane denar, ki ga potrebuješ za recruitanje vojakov, nadgradnjo orodij ter za vzdrževanje zgradb. Torej vse kar povezano. Hrano rabiš za osvajanje ozemlj, les za izgradnjo stavb ter denar za njihovo vzdrževanje. Res imaš veliko dejavnikov na katera moreš biti pozoren. Igra ima tudi letne čase torej pozimi boš porabil več hrane ter lesa. Na vrh tega pa tudi možnost posebnih dogodkov kot npr. pozimi Blizzard, ki boš porabil pozimi še več hrane in lesa. To je neki tip of the iceberg.

 

Ampak, če ti gameplay ni potegnil dvomim, da ti bo moje amatersko opisovanje kaj delaš večino špila poleg malo bojevanja :D 

Povezava do prispevka

Spilam mal Age of Wonders 4 zadnje par dni. Delam najprej story mape, preden grem v custom game in holy fuck kolk je glup allied AI, samo znajo delat stacke in ko uletis ti s svojimi, da boste skp porejpal eno mesto, oni spizdijo stran.

 

Spila se drugace OK, grafika ni nc posebnega, lahko bi se malo bolj izprsili pri prezentaciji manual combata pa se par nadleznih bugov morajo pofixat. Itak bo miljon DLCjev v roku enega leta, because Paradox.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Evo fantki, to je zdej to, lahko se upokojim v Civ 6. Z žensko nama je ratal One City Challenge na Deity brez sejvanja :) 

 

Kaj to pomeni - daš si omejitev, da imaš lahko samo prvo originalno mesto - ne smeš settlat novih, zavzemati drugih mest ali vzeti mesta, ki se ti želijo priključiti. Dejansko igraš z enim svojim mestom proti 10 - 20 mestom, ki jih ima vsaka cpu civilizacija. Na deity, naj še enkrat ponovim :D In še na large map zraven, torej z 10 cpuji, lol. Z normal startom, brez dodatnih game modov.

 

Najprej sva probala z Rusijo, ki ima brutalno močne štarte in je IMO overall najmočnejša civilizacija v špilu. Skor nama je ratalo, ma je na koncu vseeno zmanjkalo - pač prenizek science output sva imela in se je ustavilo oz naju je en comp prehitel (Zulu). Potem sva še enkrat pogledala top science cive, mal predelala civfanatics forum in prišla do zaključka, da bo še najlažje šlo s Portugalsko. Portugalska ima namreč zelo pomemben bonus, da za vsako novo spoznano civilizacijo dobi 1 extra trade route. Trade routi so v igrici mega močni, sploh ko napreduješ skozi ere, ampak si pač omejen na 1 trade route na mesto. No, Portugal to pravilo razbije s tem svojim unique bonusom. Na large mapi imaš tako 10 dodatnih trade routov (kljub enem samem mestu), plus še kaka dodatna od Great Peoplov in wonderjev. K temu dodaš še unikatne bonus, ki jih ima Portugal na trade route yielde, imaš kar naenkrat civo, ki se ne heca niti v one city challenge.

 

Igra je bila tudi v praksi zelo lahka. Parkrat je padel restart, dokler ni zasekala res dobra štartna lokacija - glede na to, da boš imel samo to mesto do konca igre, se s tem res ni za hecat :D Potem se je začel klasičen planning mesta in razvoj igre. Pri One city igrah je res kul ta uvodni del, ker lahko vse resourse in proizvodnjo porabiš za res mega spimpano in napredno začetno mesto, ker ti pač ni treba delati pošastno požrešnih settlerjev. Prvih 70 turnov si dejansko beast, pol po turnu 100 se počasi začenja fejst čutit, da nimaš podpore od drugih mest, po 150 turnu greš pa dokončno v kurac :D

 

Tako je brez problema priletel Temple of Artemis, ki je ful pomemben za začetno rast mesta, pa Oracle je priletel, ki ful izboljša generiranje Great peoplov, pa Kilwa Kisilwami, ki mestu brutalno naboosta bonuse od zavezniških city statov, pol kasneje pa še Ruhr valley za produkcijo. Nasploh je treba delati wonderje, ki imajo city-wide efekt, ne empire-wide (logično, če imperija sploh nimaš). Vmes so se na polno delali workerji in pa predvsem mornarica / skavti, da so se asap spoznali novi city stati in druge cive (za extra trade route). Parkrat so napadli sosedje (Američani, Poljaki in še nekdo), ampak je eno samo mesto precej enostavno branit. Potem so pa že začele pokati trade route in to je bilo to. Igro sva končala na Science victory, brez da bi enkrat napadla koga, mesto je imelo pa mislim da velikost 30 zaradi vse hrane iz trade routov :D Res izjemno kul in sploh ne preveč težka partija. Portugalska je beast.

 

Je pa potem ženski uspel še one city challenge na deity z rusijo. Jaz nisem igral, tako da strategije ne poznam, vem pa da je na polno delala na lahki konjenici (torej eventuelno na OP kozakih), s katerimi je pilligala vse kar leze in gre za momentarne science / culture booste. Še vedno je pa to nenormalno brutalen dosežek, svaka ji čast.

 

Tko da evo, to je to, nobenih izzivov ni več. Čakat na Civ 7, al neki :D

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...