Skoči na vsebino

[multi] Strategije & City Builderji


Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...

Ta Banished Vault je bolj un tip igre, ko je bolj kot namizna igra z manualom. Mal je daunting za začet, ampak načeloma je jugglanje resourcov, omejen pa si s časom. Zelo zanimivo, hud izgled. Si space faring religious civilizacija, ki jo lovi gloom (nekaj nevarnega kar so odkrili med potovanji). 

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 14 urami:

Jaz cakam Skylines 2.

 

Upam, da izboljsajo upravljanje s prometom.

 

Kar sem gledal posnetkov so izboljšali promet itak. Ful zadev ki si jih mogu prej modat je zdej že v vanilla igri in baje marsikera stvar deluje 10x bolj easy kot prej kar se tiče oblikovanja okolice, detailinga itd... Tako kot z enko pa bo verjetno špil vsako leto boljši z dodatki in zadevami ki jih delajo modderji. 

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Res me je kar vrglo na rit kako je igra neoptimizirana..  na prenosniku z intel 13 gen, 4070, hiter SSD in 32 MB RAM  na 1440p je katastrofa, sem moral kar konkretno zmanjšat marsikaj v nastavitvah, da je igralno. Pa nasploh mi čudna grafika.

 

Me kar mal mine, da bi se sploh poglobil v njo, sploh ker enka z vsemi dodatki in modi mi je še vedno top. 

Povezava do prispevka

sem mal pognal piratsko, omega meh. a je sploh kakšna opazna razlika med enko in dvojko? 

 

probu demo od ex devov settlerja (te igrice nisem nikoli zares igral v njenem primu, sem vedno hotu probat). formula se je slabo postarala, pa zadeva zgleda dost reskinana z bore malo novega. 

 

vglavnem ni nič za igrat city builderskega, big sad. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 13 urami:

sem mal pognal piratsko, omega meh. a je sploh kakšna opazna razlika med enko in dvojko? 

 

 

Razlike so v uporabnosti in toolih. Nekak tko: 

 

Med vanila enko in dvojko je kr velika razlika

Med končno verzijo enke (z dlcji, modi...) in dvojko pa ni tok razlike. 

 

To kako zgledajo hiške in svet pa ne vem ker še ne igram, verjetno more bit mal drgač al? 

 

 

 

Povezava do prispevka

So razlike, sploh ko se spustiš v detajle, npr. ja komunikacije (mobilni stolpi), elektrika vodi - transformator - nizka napetost, mesanice bussines / zgoraj residental stavb, in še in še.  Jaz odpravil stuttering z nasveti z neta, in je ok vsaj igralno. Moti me npr. da so kaki objekti res ogrooomni, te kar srce boli ga umestit v mesto… 

 

Ampak ja počakajte z nakupom, da bo tole mal optimizirano. Jaz zagnal ker pač na gamepassu. 

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 4 minutami:

So razlike, sploh ko se spustiš v detajle, npr. ja komunikacije (mobilni stolpi), elektrika vodi - transformator - nizka napetost, mesanice bussines / zgoraj residental stavb, in še in še.  Jaz odpravil stuttering z nasveti z neta, in je ok vsaj igralno. Moti me npr. da so kaki objekti res ogrooomni, te kar srce boli ga umestit v mesto… 

 

Ampak ja počakajte z nakupom, da bo tole mal optimizirano. Jaz zagnal ker pač na gamepassu. 

 

Jup, CS2 so očitno pri paradoxu porinli ven ker majo malo bedne fiskalne rezultate in so si želeli hitre zmage...

 

Še slabše zgleda v Creative Ass ambliju - kjer je najnovejši Total war faraon flopnil, total warhammer 3 ima še vedno neke težave, kronski projekt hero šuterja v katerega so zmetali goro denarja pa so kenslali ker so itak vsaj pol če ne že celo desetletje prepozni. Malo me boli srce za omiljeno franšizo (Total War) ampak so momci očitno zaspali na lovorikah in ker nimajo konkurence tudi napredka in bilo videt...

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče Dne, 27. 10. 2023 at 20:50:

So razlike, sploh ko se spustiš v detajle, npr. ja komunikacije (mobilni stolpi), elektrika vodi - transformator - nizka napetost, mesanice bussines / zgoraj residental stavb, in še in še.  Jaz odpravil stuttering z nasveti z neta, in je ok vsaj igralno. Moti me npr. da so kaki objekti res ogrooomni, te kar srce boli ga umestit v mesto… 

 

Ampak ja počakajte z nakupom, da bo tole mal optimizirano. Jaz zagnal ker pač na gamepassu. 

 

 

Jap, jaz mislim da tole čez kakšno leto ne bo slab špil ampak zopet petrarda ala CS:1. Novosti in QoL sprememb je precej, je pa dejstvo da vanilla dvojko težko primerjaš z dodatki in modi naphano končno verzijo enice. 

 

So pa zasrali optimizacijo in tukaj ni opravičila. 

 

 

Sudat reče Dne, 27. 10. 2023 at 20:59:

 

 

 

 Malo me boli srce za omiljeno franšizo (Total War) ampak so momci očitno zaspali na lovorikah in ker nimajo konkurence tudi napredka in bilo videt...

 

 

Letos jeseni sem mislil kupit nov gaming komp ker prideta Skylines 2 in nov Total War. SC2 je neoptimiziran, nov TW pa povprečen... :lol: Dobesedno leta sem čakal na razlog da zabijem keš v en rig ampak mi master race bogovi ne dajo dost razlogov, da bi ga res. 

 

Bi pa tile momci morali narest naslednji del Rome ali Medieval... evropa, ogromno frakcij, to je to. 

Povezava do prispevka

Jaz bi najraje videl neko verzijo pike and shot total wara - pozni srednji vek ali zgodnja moderna doba:

- hiter napredek v taktiki,

- kmeti, plačanci, profiji in plemiči vsak v svojih vlogah,

-ravnotežje med ognjenim in hladnim orožjem, artilerija v povojih,

-pehota ima svojo težo a je še vedno na bojišču močna konjenica,

- vzposatavlja se drill in častniški sistem,

- uniforme so barvite in kul klobuki, nekaj je še oklepljenih enot...

 

Ne vem pa če CA zaupam da je sposoben naredit kej iz tega - modder ki je delal darthmode ima zdej svoje indy naslove in izgledajo slastno - žal sem igral samo meni malce dolgočasno ameriško državljansko vojno.

Povezava do prispevka

Rome in Medievil 2 sta mi najljubša. Empire mi ni bil več tako všeč zgodovinsko, Shogun 2 nisem igral, ker niti enke nisem, Rome 2 se mi je že zdel malo podebiljen, dočim da bi zagnal Total War: Attila ali nek Troy se pa nisem več sploh mogel prisilit, ker mi je zgledalo lame  :D

Povezava do prispevka

Shogun 2 je zelo ozko usmerjen je pa mojstersko narejen in ima kulten status - preberi opis na jokerju, enih delov se spomnem še sedaj ker sem ga večkrat prebral :D Osebno mu malo zamerim da ni koreje - pa bitke so res ekspres (ugibam da je to večini folka kul) in nekatere stvari glede meneđmenta provinc...

 

Pomoje se ti splača pogledat Atilo zaradi atmosfere in če ti dogaja branit imperij za razliko od osvajanja, je kr apokaliptičen filing.

 

Pol je tle še 3Kingdoms ki ima ogromno enih inovativnih prijemov in se ga iz tega vidika morda splača probat...

 

Ostalo pa je treba za največjo uživancijo čimveč moddat - tle pa se pokažejo tudi razpoke v novejših game enginih...

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Men je šlo mal na živce menjavanje med otoki. Un zadnji dober scifi je mel to dost boljše narejeno, ker si šel pod vodo in je blo bolj seamless. Drugače je pa zelo na nivoju, ja. Vrnitev k originalni formuli. Mam pa zdej boljši računalnik, grem mal preverit kako je. Sem kupil še zadnji DLC, ker je končno 50% off. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...
Lunco reče Dne, 17. 11. 2023 at 16:19:

Men je šlo mal na živce menjavanje med otoki. Un zadnji dober scifi je mel to dost boljše narejeno, ker si šel pod vodo in je blo bolj seamless. Drugače je pa zelo na nivoju, ja. Vrnitev k originalni formuli. Mam pa zdej boljši računalnik, grem mal preverit kako je. Sem kupil še zadnji DLC, ker je končno 50% off. 

 

Če maš švoh komp z mal rama je res muka med mapami skakat. Drgače mi je pa ta aspekt res vrhunski. Ko maš glavno mesto in ti pol ladje furajo robo iz vseh koncev sveta. in ta menegment oskrbovalnih poti. V glavnem d best.

Povezava do prispevka
Wallux reče Dne, 22. 12. 2023 at 14:33:

 

Če maš švoh komp z mal rama je res muka med mapami skakat. Drgače mi je pa ta aspekt res vrhunski. Ko maš glavno mesto in ti pol ladje furajo robo iz vseh koncev sveta. in ta menegment oskrbovalnih poti. V glavnem d best.

 

Meni je tut carski, ampak ko sem enkrat ugasnil se ne morem pripravit da bi spet šel. Zdi se mi da je tok dela s temi trading routsi da me kar utruja ko pomislim, čeprav sem se imel dobro ko sem nazadnje igral. :D

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...