Skoči na vsebino

kerih izvajalcev se nikol niste mogl spravt poslušat?


saosin

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

Dreami so skoz leta meli ful razlicnih pravil, kaka besedila bojo pisali. Petrući je razlagal, da so na neki tocki meli metric shitton lyricsov, ker so vsi prispevali v ta department in je blo vse razlicno. Myungov stil pisanja je bil cist freeform poetry, kar je slo Petrucciju in Portnoyu (dokler je se bil v bendu, to je) ful na kurac, ker sta mogla cist od zacetka pisat dolocene komade in so dorekli, da member benda ne sme prit z besedilom, za katerga nima pogruntane melodije, al neki podobnega

 

Petrucci je napisal dalec najvec njihovih besedil sicer, Portnoy in Labrie sta tesno za njim. Po Portnoyevem odhodu je lyricse prevzel semizdi da izkljucno John, The Astonishing je cel njegov recimo. Tematike v pesmih niso ble nikol iste, Petrucci ma rad nek fictional storytelling in nebo tolk pisal o osebnih zivljenskih izkusnjah (A nightmare to remember) docim Portnoy je pisal skor izkljucno o lastnem lajfu, borbo z alkoholizmom in ostale depresivne pizdarije

 

Definitivno pa majo svoj share cringy lyricsov, se strinjam, v vec kot v enem komadu, Count of Tuscany je cist modest primer tega, ce smo iskreni :D Kurcev I walk "U2 prizvok" beside you mi gre ful na zivce, ko ga slisim. Predvsem zarad dejstva, ker sta na taistem albumu Octavarium in Panic attack. Sam s(m)o itak vsi bendi vec al majn guilty as charged, ko je govora o cringy besedilih :)

Povezava do prispevka

OMG nightmare to remember je še slabši. 

 

It's a miracle he lived, it's a blessing no one died
By the grace of God above, everyone survived
*WROOOOOOOAAAAAAAAAAAAAAAAA*

 

Mal je moj pet peeve to z besedili, na splošno ne morem poslušat bendov ki majo "slaba" besedila, oz. če maja tak neroden flow in slovnico. Alkaloid naprimer majo en 15 minutni epic komad, samo pol umes nabije "the swarm went isotonic", in prov ne morem poslušat :D

Povezava do prispevka

Pr men je cist odvisno od vecih faktorjev, ce bom lyricsom posvetil tolk pozornosti pr poslusanju, me pa bolj malokrat odvrnejo od poslusanja. So mi v vecini primerov bolj vazne ostale stvari, kako je komad zamisljen in odspilan recimo

 

On refren mal postov visje zgori od Jimmy Eat World mi je recimo tak guilty pleasure od komadov s totalno sirastimi besedili in melodijo. En uizi chord progression, ki ga zna vsak beginner kitarist odigrat, solo, bridge, vse skup nametano v catchy komad :D

 

Me pa cudi, da v vsesplosnem tornadu hejta v tej temi se ni nihce omenil one grupe, kjer on bobnar od Nirvane zej kitaro spila, al pa Rage against the machine recimo

Povezava do prispevka

Ma Dream Theater so nasploh zelo OK bend do Six Degrees, kasneje sem popolnoma izgubil zanimanje za njih. 

 

Kar se besedil tiče, ta so itak odvisna od 100 faktorjev, mislim, lahko bojo sama po sebi zvenela "silly", znotraj nekega aranžmaja pa pač delujejo. 

 

Najboljša besedila sama po sebi imajo gladko grinderji Pig Destroyer, recimo tale besedila za komad Starbelly so samo wow:

 

Dear everything.
Today I witnessed a crucifixion in pink and lavender and gold.
I've heard people say that beauty is in details,
but I don't think they have ever seen you.
There were mortal wounds inflicted on the sky
and incrminating blue stains on my shirt.
The shirt you bought for me.
Christ it hurts.
Like stars in my belly going supernova.
I feel like a zombie that refuses to live.
Haunting the junkyards and cutting myself on scraps of you.
The other day I masturbated to pictures of you at your birthday party.
They were the only ones I still had.
It felt so wrong, just like my life.
I hope I'm dead by the time you read this. I love you.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
4Stringed reče pred 15 urami:

Me pa cudi, da v vsesplosnem tornadu hejta v tej temi se ni nihce omenil one grupe, kjer on bobnar od Nirvane zej kitaro spila, al pa Rage against the machine recimo

 

Lahko jest, ne maram nobenega od teh dveh bendov zares :D Foo fighterji majo še kkšn dober komad, Rejđi so mi pa bolj ko ne poden. Sploh ker imajo trenutno (oz. bi moral imet) en navaden money grab reunion.

 

Avion reče pred 15 urami:

Kar se besedil tiče, ta so itak odvisna od 100 faktorjev, mislim, lahko bojo sama po sebi zvenela "silly", znotraj nekega aranžmaja pa pač delujejo.

 

Se strinjam. Meni so besedila od Alestorm al pa 3 inches of blood odlična, ne glede na to da so cheesy/cringey as fuck ko jih bereš same po sebi. Še pri Gloryhammer recimo so odlično spelana, pa so objektivno gledano res slaba.

Povezava do prispevka

Fuuuuuuu Fightersi so legit :)

 

 

Ceprav ta Grohlov stil igranja kitare je ful unorthodox. Enkrat sem se spravljal ucit Dear Rosemary pa tegale zgornjega. Tisti intro riff je cist atonal. Lik je reku, da tretira strune na kitari kot baterijo bobnov - vsaka struna je en boben, neki podobnega :D

 

Js ga slavim, da mu je ratalo po koncu Nirvane spravit svojo kariero do te tocke, kjer je danes. Vidi se mu, da ma ful rad muzko in da ful velik emocij in energije gre v delanje njihovih komadov in to se na konc tut pozna, ko pride do koncnega izdelka. Prav slisis tisti trud, ki je bil dan noter v produkcijo

Povezava do prispevka

Enkrat na dve leti in pol commitam cardinal bassist sin in vzamem obicno kitaro v roke za urco, dve in grem mal ideje za nove riffe kreirat/spilat obstojece komade :D 

FF-ji so go-to za kitarskega zacetnika imo. Ni nekih zajebanih tehnikalij, riffi so dokaj lahki za naucit, ostalo je pa zganje power chordov :)

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...