Skoči na vsebino

[NSW] Nintendo Switch


Priporočeni prispevki

Chenier_ reče pred 18 minutami:

In kaj iz zgornjega seznama je "dosti boljše" 

 

Tijuana reče pred 1 uro:

- Balan WONDERworld (26.03.2021)

 

Mojster Chenier_, Balan Wonderworld si pozabil, igro, ki jo ima moja punca čist nagledana, ker sodeluje tudi Yuji Naka, tisti, ki je naredil Modrega Ježa Sonica.

Zato je tako hyped.

In jaz tudi.

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Mario super stars recap:

Mario 64 - nima 16:9 podpore, brez antialising in dela na 30 fps. Sicer pa polepšana verzija stare igrice.

Mario Sunshine - polepšana verzija stare igrice, žal zoper na 30 fps.

Mario Galaxy - najboljši emulatorski port, večji del časa deluje na 60 fps, ima 16:9 podporo in je olepšan glede na wii verzijo. 

 

Overall klasični nintendo half-assed port. Lahko bi naredili res mega kolekcijo (in dodali še Galaxy 2), tako pa nekaj vmesnega. Za 30 evrov bi jo vzel. 50 mi je preveč za to, sploh glede na to, da vsi trije špili tečejo in lepše izgledajo na emulatorjih.

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 50 minutami:

 

In kaj iz zgornjega seznama je "dosti boljše" 

 

Monster Hunter s slabšo grafiko od par let starega Worlda na PS4?

Fitness Boxing 2???

Sniper Elite 4, ki je za razviti svet izšel leta 2017

Rune Factory 5 in Disgaea 6, ki ju noben ne pozna? :D 

Hades, ki ga forumska ekipa aktivno nažiga že več kot pol leta?

Ori? Ekskluzivna X1/PC/Partis igrica? :D 

 

Srsly no. Razumem fanboyism, samo to so tako predivji konji, da so za jezdece apokalipse postali preveč nemirni 

In tisti, ki nam je od Sony ekskluziv všeč samo Persona 5 Royal. Zakaj bi nam pa kaj o včeraj moralo biti nekaj orgazmičnega?

Povezava do prispevka

Sploh ni slaba ta "emulacija" najuspešnejših 3D Mario špilov na Switchu! :mafija:

Presenečen sem nad tranzicijo aka loading timesa v samo igro - manj kot 5 sekund za boot up!

Začel sem povsem kronološko: od SM64 (original igral l. 1996 na N64), dalje na Sunshine (nikoli igral, sploh ne vem, če je bila že kdaj izdana za kak drugi N sistem) in nazadnje na Galaxy 1 (tudi nikoli igral, sem pa probal Galaxy 2ko na Wii-ju). Zaenkrat sem povsem zadovoljen.

Igrano seveda v modrordeči barvi Super Mana Mariota:


 

IMG-0052.jpg

Povezava do prispevka
Hell666 reče pred 7 urami:

 

:avadodo::avadodo:

Hell666 carin še zmeri recogniza Disgaeo. Me zanima, če še kdo igra ta shit razen naju in Raveerja :D 

 

Sicer pa mi nov izgled ni všeč, bolj mi je všeč pixel look + za moje pojme malo preveč embracajo 999.999~DMG meme. Sicer pa ya ya, to je res najjači guilty pleasure na svetu, čeprav jaz ga repliciram, ker sem enko igral na koncu osnovne šole in je bila za par mesecev moj life. Zdaj se mi niti približno ne da tok grindat, tako da obrnem main story in je to bolj ali manj to :D 

 

Sem pa igral

 

Enko, dvojko, trojko in petko 

 

Nisem pa štirke in unega PS3 dela, ko so bili v glavni vlogi spet charji iz enke. A si igral kerega od teh? 

Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 12 urami:

 

 

Mojster Chenier_, Balan Wonderworld si pozabil, igro, ki jo ima moja punca čist nagledana, ker sodeluje tudi Yuji Naka, tisti, ki je naredil Modrega Ježa Sonica.

Zato je tako hyped.

In jaz tudi.

Sem pogledal zdaj Balkan Underworld trailerje in res zgleda zanimivo

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 2 urama:

Hell666 carin še zmeri recogniza Disgaeo. Me zanima, če še kdo igra ta shit razen naju in Raveerja :D 

 

Sicer pa mi nov izgled ni všeč, bolj mi je všeč pixel look + za moje pojme malo preveč embracajo 999.999~DMG meme. Sicer pa ya ya, to je res najjači guilty pleasure na svetu, čeprav jaz ga repliciram, ker sem enko igral na koncu osnovne šole in je bila za par mesecev moj life. Zdaj se mi niti približno ne da tok grindat, tako da obrnem main story in je to bolj ali manj to :D 

 

Sem pa igral

 

Enko, dvojko, trojko in petko 

 

Nisem pa štirke in unega PS3 dela, ko so bili v glavni vlogi spet charji iz enke. A si igral kerega od teh? 

 

Igral sem 1(ds) in 5 (ps4 platina), pred kratkim pa 4ko in sem hotel platinirat sam je nerealen grind že priti v land of carnage. Me mika 1ka da bi preigral na ps4 če kdaj vidim po dobri ceni :) Bi pa rad vse nekoč preigral.

 

3d je baje zaradi budgeta, meni tudi ne sede. verjamem da ne bodo zajebali disgaea filinga

Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 minutami:

Resno, a obstaja bolj ciganska firma od Nintenda, ko pride do rippanja uporabnikov? :D:D  

 

Si predstavlja kdo, da bi Activision namesto mojstrovine, imenovane Tony Hawk Pro Skater 1 + 2 R, izdal originalni THPS 1 + 2 na jebenem EMULATORJU??? :D:D:D 

 

ahahahahah, kaki CIGANI od Nintenda no, ne se ti jebat :D:D 

O fak stari, ko daš v perspektivo z Activision rimejki, res samo čukasto pogledaš

 

Isto Crash Trilogy. Kokr mi je itak slabši platformer od M., je treba tipom dati respect - naredili so ground up remake trilogije in ga zapakirali v package za 40 $. In isto tudi Spyro trilogy

 

Nintendo pa ti na sofisticirano SD kartico copy-pasta tri rome in emulator s tremi filtri. Ne se jebat no 

Povezava do prispevka

Ob tem je treba še upoštevati, da očitno s starostjo pridobiva na razpoznavnost, kar je pač velik plus (ali minus za kupce?) pri italijanskemu vodovodarju.

Ne Sonicu, ne Crashu, ne Spyrotu ali Master Chiefu ni ratal to, kar je njemu uspelo. Uspelo mu je ožemati ljudi. Vključno z mano.

Pač lahko tržijo svojo maskoto kolker hočjo.

In očitno ga kar dober stiskajo skozi. Kot letošnji jabolčnik/mošt.

 

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 19 minutami:

Ob tem je treba še upoštevati, da očitno s starostjo pridobiva na razpoznavnost, kar je pač velik plus (ali minus za kupce?) pri italijanskemu vodovodarju.

Ne Sonicu, ne Crashu, ne Spyrotu ali Master Chiefu ni ratal to, kar je njemu uspelo. Uspelo mu je ožemati ljudi. Vključno z mano.

Pač lahko tržijo svojo maskoto kolker hočjo.

In očitno ga kar dober stiskajo skozi. Kot letošnji jabolčnik/mošt.

 

Se strinjam. Mario si je naredo veliko ime in je totalno druga galaksija kot drugi platformerji in zato je teh 60€ tistim fanom, dat drobiž glede na to, če kupiš ostale špile posebej daš samo za Mario Sunshine 40€ za Gamecube. 

Kolk mam rad Crash-a pa Spyro-ta ne moreš to primerjat. Po originalni trilogiji niso uspeli sestavit niti povprečnega špila. Obe franšizi sta bili že mrtvi. Leta in leta brez novega špila in edini način, da jivu oživijo so bili poceni remaki, ki če nebi uspeli bi lahko rekli adijo jima za vedno.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 11 minutami:

Ob tem je treba še upoštevati, da očitno s starostjo pridobiva na razpoznavnost, kar je pač velik plus (ali minus za kupce?) pri italijanskemu vodovodarju.

Ne Sonicu, ne Crashu, ne Spyrotu ali Master Chiefu ni ratal to, kar je njemu uspelo. Uspelo mu je ožemati ljudi. Vključno z mano.

Pač lahko tržijo svojo maskoto kolker hočjo.

In očitno ga kar dober stiskajo skozi. Kot letošnji jabolčnik/mošt.

 

 

Nintendovi IP-ji so najbolj vredne stvari v entertainment biznisu. Pokemoni so najbolj vreden IP na svetu sploh, bolj kot Star Warsi, bolj kot jebeni Miki Miška, Superman, Batman, vsi. Mario je tudi znotraj top 10. Tako da valda, iz polic bo letelo vse, kar ima veze z njim. Sploh pa nekaj, kar je povezano s tako legendarnim naslovom, kot je Mario 64 in Mario Galaxy. 

 

Žal so v Nintendu totalne pizde kar se tiče poslovnih praks, kar je zelo vidno že precej let. Če obstaja scummy poslovni model, ga bodo pograbili, če so ga le sposobni implementirati v svoj ekosistem. Imajo pa očitno na njihovo srečo zelo dobro ločeno poslovni del Nintenda (ki so največji scumi pod soncem) in gaming dev del Nintenda (kjer so pa genialno dobri). Tako da imaš pri njih vedno sladko-grenko izkušnjo. Po eni strani god tier špili, ampak na drugi strani vedno nek backstab in zajeb :D 

 

Mislim vsaka normalna firma pod soncem bi naredila proper remake take bombe, kot je Mario 64 ali Galaxy. In ga ponovno prodala v milijonih kosov. Nintendo... ...ti fukne celotno zadevo na emulator :D In očitno tudi proda zadevo v milijonih kosov, heh. Pač čisti scumi od ljudi, ampak hej, se pa kopljejo v denarju.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 minutama:

Mislim vsaka normalna firma pod soncem bi naredila proper remake take bombe, kot je Mario 64 ali Galaxy. In ga ponovno prodala v milijonih kosov. Nintendo... ...ti fukne celotno zadevo na emulator :D In očitno tudi proda zadevo v milijonih kosov, heh. Pač čisti scumi od ljudi, ampak hej, se pa kopljejo v denarju.

Če bi samo fuknili na emulator in prodali ...

 

Modelčki so omejili fizični release, digitalnega pa zaklenili na marec 2021, po katerem bodo igrico umaknili s Nintendo Store in ne bo več dosegljiva. Ne vem, kako se sploh spomniš tako bolnega koncepta, da omejiš prodajo digitalne kolekcije treh par desetletij starih iger iz lastnega IP-ja na 3 MESECE??? A to je nek marketing izračunal, da bo folk pol pod pritiskom ful bolj manično kupoval in se bolj splača? Al je neka japanezerska "medal of honor" scena kao 35 obletnica je, kupiš znotraj praznovanja obletnice ali pa dobiš s kijem po kolenu :D 

Povezava do prispevka

Zadnjič sem prebral komentar, ki se mi zdi, da dejansko dobro zadane razlog za tak scum odnos pri izdaji 3D All Stars:

 

Nintendo dejansko "čuti", da so ONI rippani v rit, ko prodajajo 3 igrice za ceno ene. Sicer stare 120 let in brez resnih remaster / remake vložkov, ampak vseeno - Nintendo misli, da s tem dela kupcem ful mega uslugo in jim nudi nek bolan deal, ko so dali to kolekcijo na trg. Ker nikdar ne spuščajo cen špilov in vedno pazijo, da so špili enako dragi tudi po koncu generacije. 3D All Stars je torej po njihovi filozofiji res sick deal, ki nikakor ne sme postati praksa. 3 AAA Nintendo (Mario!) špili za ceno enega, wtf, komunizma ni več fantje. Zato je potrebno zadevo omejiti in čimbolj skrajšati okno, ko boš ti lahko opeharil Nintendo s tem norim valueom.

 

aja, revežem je letos v Q2 čisti profit zrastel samo za 400% glede na lansko leto, tako da dajmo jih pustiti na miru s tako norimi idejami, kot so "remasterji" ali Bog ne daj "remaki" :D 

Povezava do prispevka
Chenier_ reče Dne, 18. 9. 2020 at 10:54:

Če bi samo fuknili na emulator in prodali ...

 

Modelčki so omejili fizični release, digitalnega pa zaklenili na marec 2021, po katerem bodo igrico umaknili s Nintendo Store in ne bo več dosegljiva. Ne vem, kako se sploh spomniš tako bolnega koncepta, da omejiš prodajo digitalne kolekcije treh par desetletij starih iger iz lastnega IP-ja na 3 MESECE??? A to je nek marketing izračunal, da bo folk pol pod pritiskom ful bolj manično kupoval in se bolj splača? Al je neka japanezerska "medal of honor" scena kao 35 obletnica je, kupiš znotraj praznovanja obletnice ali pa dobiš s kijem po kolenu :D 

 

Sem prepričan, da če ne bi bilo tega tipe pressura, marsikdo ne bi naročil te kolekcije in bi čakal, da malo pade cena ali dobri kakšen dober deal.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Morate vedet to, da to ni nič novega pri Nintendu. Koncept je uspešen in ga ponavljajo vsakih par let. Mario 25ka je bla isto omejena izdaja All-stars. Zelda 25ka so izdali nov špil in je bil samo tisto leto prodajan. S tem pa tut pihajo kolektorjem na dušo, ker bojo itak nabavli špil in ga nebojo niti odprli gor :D

 

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Ob omenjanju Nintendo IP-jev in pač o "držanju" cen, sem šel pogledat in v predalu našel:

Super Mario Land za Game Boy, ter za Game Boy Advance: Super Mario 3, Super Mario World 2, Mario & Luigi Superstar Saga, Mario Power Tennis, Pokemon LeafGreen in Pokemon Rubin-edition.  Bom malo počekiral okoli vrednosti in čisto možno, da dam v prodajo, ker to mi pa res samo prah nabira.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Halo... Če pa si rekel, da nič ne prodajaš ;)


Ja, samo te cartridge pa imam namen. Mogoče. Enkrat... :) Moram sploh videti, če je kaj vredno, ker za neki drobiž mi je brez veze ali pa da bi šenkal. 
Nisem ravno fan Maria in Pokemonov, čeprav Game Boy Advance konzolco še imam. TUdi pubec ni šanse, da bo kdaj pognal, tako da... 

Povezava do prispevka

Aha... Potem pa če logično razmislis zakaj nebi vse v kompletu prodal... In en ps4... Pa maš za PS5 takoj. Jaz mislim da bom čez kak teden al dva fuknil PS4 pro v prodajo skupaj s Platinum slušalkami (ki sem jih brezveze kupil in mel na glavi mogoče 6 ur) pa vrgel v kaslc za PS5. Čeprav nimam sile se mi zdi nerazumno da bi doma naprej mel konzolo, ki vem da je nikoli več nem rabil, ker bo vse kar me zanima delalo tudi na PS5. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 18 minutami:

Ob omenjanju Nintendo IP-jev in pač o "držanju" cen, sem šel pogledat in v predalu našel:

Super Mario Land za Game Boy, ter za Game Boy Advance: Super Mario 3, Super Mario World 2, Mario & Luigi Superstar Saga, Mario Power Tennis, Pokemon LeafGreen in Pokemon Rubin-edition.  Bom malo počekiral okoli vrednosti in čisto možno, da dam v prodajo, ker to mi pa res samo prah nabira.

Maš na Facebooku skupino "Nintendo Slovenija" mislim, da bo za večino teh špilov tam povpraševanje, če boš kdaj prodajal.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 3 minutami:

To kar naštevaš ni nič kaj dosti vredno. 5 do 10 evrov na kos. Teh mariotov so prodali po več milijonov, tako da težko dosežejo neko dobro ceno.

Potrjujem. Konkretno Super Mario World 2 in question sem kupoval za darilo v korona-times in sem snedel iz ebayja za 9 funtov z vključeno poštnino (5 funtov je bil izdelek + poštnina)

 

Seveda pa cena takoj poskoči za vsaj 15 € (ponavadi še več), če imaš complete inbox z manualom :) 

Povezava do prispevka

Drugače, če maš angleško škatlo z navodili lahko prodaš več kot 10 ali 15e. Tisti špili ko so na ebayju do 10e so vsi cartigde only. Primer maš Pokemon LeafGreen ti prodajajo samo original škatlo za 20e. Pač prečikiraj mal.  Mislim Pokemonov so tut za miljone prodali pa majo z vsem vred eni še zaj ceno 40-60e.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 2 urama:

Maš na Facebooku skupino "Nintendo Slovenija" mislim, da bo za večino teh špilov tam povpraševanje, če boš kdaj prodajal.

 

Na tej FB skupini sem še jaz kar precej aktiven! :) Pa še en član je zelo, zelo pred kratkim dobil Game Boy Advance, tako da bi igre zihr šle takoj kot med ;) 

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...