Skoči na vsebino

[NSW] Nintendo Switch


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 1 uro:

Men je pa ravno obratno. Evo po marih mesecih uporabe Switcha mi je ena najslabših konzol ever made. Praktično mi služi samo zato, da otroci nažigajo pikachuja in gledajo youtube, ko sem kam dlje peljemo.

 

Že ob izzidu je bil hardware pod nivojem midrange telefona. Zdej so dal pa amoled pa folk vriska, ko ima že kitajski telefon za 150€ amoled ekran in 4x višjo resolucijo in boljši hardware. Z vidika software nisem našel nekih iger, katerih ne bi igral na WiiU. Praktično vse neke wiiu verzije s par bonbončki. Dodaten žebelj v krsto, za tisto igro ali dve je pa tu še emulator za PC, kejr igraš dejansko lahko v 4K in s steady FPS. Želi pa biti prava konzola, z online naročnino, premium ceno in relativno dragimi igrami. Za handheld so te zanikrno majhne gobice praktično neuporabne.

Do podobnih dognanj je očitno prišlo še veliko ljudi, saj se po bolhi switch začnejo že pri 140€ lite in 200€, glede na to, da konzola nima naslednika niti ni najavljen je to tako brutalen padec v ceni, kot ga še ni bilo.

 

 

Delno se strinjam, ampak!

 

WiiU je sicer bila res cool konzola, sploh heckana, ampak meni jo zjebe eno ključno dejstvo. Kretenski controller, ki MORA biti stalno vklopljen. Preprosto preveč mi gre na jetro dejstvo, da ne moram uporabljati le pro controllerja in da moram stalno imeti prižgano tisto ogromno zadevo, ki je potem nekje v kotu na napajalniku, da ji ne zmanjka baterije.

 

Switch je hardversko res samo 1.5x wiiu, ampak ima to možnost da uporabljaš le pro controller, ki je na switchu res odličen, in je to to.

 

Govoril pa sem izključno o prenosni konzoli. WiiU ni prenosen, ker še vedno rabi tisto bazo. Switcha dejansko daš v mini torbico skupaj s propee neuradnimi pro joyconi in imaš fully portable proper konzolo za polno top igric - od indijev, do nintendo eksluziv.

 

Emulatorji so sicer dober counter za nakup switcha, ampak eni špili preprosto ne delajo dobro, pa moram priznati, da vseeno ni tisti pravi feeling kot igranje na proper konzoli :) 


Tako da ja hardverski nateg, ampak overall mi je konzola res prirasla k srcu. Medtem ko bom wiiu po vsej verjetnosti upokojil - na njem imam samo še 3 naslove v zbirki, te pa res vsi delajo 100% vrhunsko na emulatorju. 

 

Če bi Nintendo prišel s switch pro bi ga takoj kupil :) 

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Pač fora je, da pomoje to malo izkazuje duh časa. Pomoje velik del kupcev Switcha prihaja z naslova handheld dela konzole, ker so ljudje vedno manj doma in so cele dneve po službah in podzemnih itd., kjer pač zdaj lahko nažigajo igrice, namesto da drkajo telefon. Ne vem no, saj mogoče sem naiven, ampak tak občutek imam.

Se strinjam, ampak problem switcha je, ker želi biti, home console, prenosna console, wii, in nek hybrid, kjer detachaš gamepade in s polovičkama igraš po basketu coop na ekranu. Jack of all trades master of none. Tko pa ko primeš v roko, pa ni tistih rpavih gobic, tipk, križca itd...

 

Gatsu reče pred 1 uro:

Pri nas še vedno itak izpadeš največji čudak če igraš igrce bilokje v javnosti :D 

Igraš doma no problem. Lahko si retard ala Martič in je to celo cute igrajo bejbe s tabo. Pač normalno je da odrasel folk igra igrce. ODrasel človekl v avtobusu potegne ven switcha se pol folka stran presede.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 20 minutami:

Se strinjam, ampak problem switcha je, ker želi biti, home console, prenosna console, wii, in nek hybrid, kjer detachaš gamepade in s polovičkama igraš po basketu coop na ekranu. Jack of all trades master of none. Tko pa ko primeš v roko, pa ni tistih rpavih gobic, tipk, križca itd...

 

Sam ravno zarad te hibridnosti je to tako popularna konzola imo. Je pa dosedaj edina Switch ekskluziva ki bi jo rad preigral Metroid Dread pa še te si v sanjah ne želim igrat brez proper joypada ker me kar prsti zabolijo ko se spomnim kake težave sem imel poleti med igranjem Metroid Samus Returns na 3DS XL... Do zadnjega šefa sem sicer prišel pa že to je bla totalna muka za moje prste in roke, ma zadnjega šefa mi enostavno ni uspelo narest ker fajt traja tako dolgo da izgubim ves občutek v prstih...

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 6 minutami:

 

Sam ravno zarad te hibridnosti je to tako popularna konzola imo. 

A misliš? Jest imam tak filing, da ima folk swithca 90% zaradi prenosnosti. Celo tako zelo, da so šli delat samo prenosno in niso šli delat samo home console. Switch home console bi bil lahko 150 € :)

Gatsu reče pred 6 minutami:

Je pa dosedaj edina Switch ekskluziva ki bi jo rad preigral Metroid Dread pa še te si v sanjah ne želim igrat brez proper joypada ker me kar prsti zabolijo ko se spomnim kake težave sem imel poleti med igranjem Metroid Samus Returns na 3DS XL... Do zadnjega šefa sem sicer prišel pa že to je bla totalna muka za moje prste in roke, ma zadnjega šefa mi enostavno ni uspelo narest ker fajt traja tako dolgo da izgubim ves občutek v prstih...

To pa verjamem.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Uporabnik Feget pri praktično vsaki konzoli

 

Pred nakupom: overrated pasja jajca, na predhodniku se vse igra bolje, nateg v čuno

 

Po nakupu: praktično najboljša konzola vseh časov 

 

A ni ful lepše življenje, če si 100% prepričan, da so vse tvoje konzole (in vse kar si lastiš) najboljše na svetu, kot pa da se vsak dan zbudiš in si rečeš ker klošar sem, vse kar si lastim so pasja jajca:D

Povezava do prispevka
Morski reče pred 48 minutami:

Ravno berem po netu. Okol 450usd bi bil retail price za NES če se upošteva cene od takrat in inflacijo

Prej 500$.

 

Zato sem pa bil mindblown, ko sem videl, da je PS5 samo 399€. 

To je glede na hardware tako poceni, da sem 100%, da se do konca cikla ne bo pocenil niti za en evro. Obstaja pa celo velika možnost, da se celo podraži.

 

Povezava do prispevka

Na diskovni varijanti Sony ne zgublja keša že nekaj mesecev, digital pa se bo lepo recoupala čez leta tko da mislim da za podražitve se ni treba bat. 

Drgač sm pa jz tut mnenja da je switchev močen plus to da ga lahko furaš kot konzolo ali handheld. Bi blo pa treba, namesto da tle nabijamo komu se kaj zdi, pogledat kakšen market research, ziher obstaja.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Glede na to kako mastno služijo z digitalno štacuno se jim po mojem pokrije hardware v enem mesecu. Osebno mi je disk konzola ene 100x večji added value - že samo zato ker lahko kupuješ praktično nove špile in jih preigraš, pa potem prodaš za skoraj isto ceno (ali max 10 evrov zgube) na bolhi. 

Povezava do prispevka
Morski reče pred 5 urami:

https://www.nintendolife.com/news/2021/07/switch_oled_upgrades_reportedly_cost_nintendo_around_usd10_more_per_unit
sweet 10 dolarjev jih stane oled vec od originala. Konzola stane 50usd več. :D Dodatna igrica profita za nintendo z oledom. 

Tole drugače je en velik Fake News, ki je takrat sproducial Bloomberg. Nintendo tudi javno zanikal tole bedarijo Bloomberga. 

Ni bilo pa edinokrat ko si je Bloomberg namislil kaj. Saj samo 2 mesca kasneje je Nintendo spet moral javno zanikat njihove nebuloze.
uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Igral sedaj Metroid dobro uro.:wub: Zadeva se res smooth igra, hudo vzdušje. Zelo hitro zapopadel kontrole, zelo natančno se vodi.

Igrica se zdi zelo spolirana. Tudi crkaval sem že kar nekajkrat. Mislim, da bo tole zelo z užitkom za preigrati. Tudi loading screeni niso neki predolgi.

Čeprav se že sedaj bojim, da bom naletel na bossa, ki me bo ene 30x porejpal in se mi ne bo dalo več.

 

ps: ma Samus je zelo majhna, kar oddaljena perspektiva. Ne vem kako se to igra na originalnem switchu, ki ma manjšo diagonalo.

Povezava do prispevka

lol

priznam da mi je na manjšem tvju izgledal Mario Odyssey boljše, ampak igraš tako kot ti bo najbolj udobno in uživaš v špilih, sej veš že vnaprej, da konzola ni ravno med najmočnejšimi

Mario Kart 8 in BOTW izgledata lepa še vedno tud na 55'' TVju, edino Mario Odyssey ima dost nizko ločljivost, da mi ne izgleda več tako dobro kot prej

Povezava do prispevka

Slabo definitivno ni, ampak prepričeval te pa ne bom. Ako dobro prodaš lite lah kupš tud navadno verzijo, če si za upgrade. Če igraš pa res samo take zadeve k niso multiplayer (se prav nič Mario Kart, nič Smash Bros, nič Mario Party), potem pa sure, ne rabiš zares dock verzije.

Povezava do prispevka

Switch je moja gaming naprava, ko kej potujem (bolj malo zadnje čase rip), na TVju sm igral samo, ko sem ga dubu in je bil še hype. Realno je pain igrat brez pravega kontrolerja, sam nisem hotu dat 60€ za še enga. Men je sicer vse zgledal ok na tvju (pokemoni, zelda, razne mario igrice). 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 2 urama:

Vprašam ravno zato, ker ne vem, ali se mi splača Switch Lite menjati za kaj drugega. Razumem, da je oled neprimerljivo boljši tudi za hanheld, pa vendar nisem prepričan, če je vredno menjati.

Imo ni vredna menjava. Doplačal boš 200€ za oled verzijo, to je polovico PS5 in na koncu imaš še vedno samo switcha. Bolje imeti v dnevni sobi PS5 in ko se pelješ v predsedniški limuzini pač swtich.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...