Skoči na vsebino

[NSW] Nintendo Switch


Priporočeni prispevki

Morski reče pred 13 urami:

Danes sem malo igral klasike iz (s)nesa. Super mario world je res :wub: še prej obrnil SMB. 

 

Igrica je še danes top, samo jaz res ne morem igrati ničesar, če ni full screen. Vsak emulator podpira 16:9 razmerje, tako da res ne razumem zakaj Nintendo vztraja pri 4:3, da ti potem odreže pol slike - sploh v handheld je res brutalno boleče. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 12 urami:

 

Igrica je še danes top, samo jaz res ne morem igrati ničesar, če ni full screen. Vsak emulator podpira 16:9 razmerje, tako da res ne razumem zakaj Nintendo vztraja pri 4:3, da ti potem odreže pol slike - sploh v handheld je res brutalno boleče. 

Mnja tisti rob je dokaj krčevina na začetku. Igram izključno handheld. Samo po nekaj časa sem že dokaj odmislil. Verjetno bi Nintendo lahko prilagodil igre za Widescreen (vidnega bi blo več “ozemlja”). Sam to bi bilp kar nekaj dela. Pa potem so še stopnje. Recimo v super mario world kjer ti pada ena skala gor/dol in je verjetno vsa koda zelo umerjena, da je proper prikaz na 4:3. Itak so pri Nintendu preveliki stiskači da bi šli predelovat za WS. Nisem pa igrql nobenih emulatorjev tako da niti ne vem kako je rešeno tam. Pač linija najmanjšega odpora so tele oldschool igre na Switch s stališča sistema - igre so vrhunske ampak tisti rob pusti več ali manj priokusa. Mene na srečo ne moti tolko da bi blo neigralno.

 

Morm res probat en novejši super mario da vidim kako se lahko primerja s SMW. Se mi pozna da sem že old. Se spomnim da sem včas cez SMB šprintal sedaj pa ne vem …. nimam več tolko refleksov, počasneje razmišljam ali kaj jaz vem - imam kar težave da bi hitro fural. Ma po drugi strani je res čar teh starih iger, da majo hudo premišljene levele, da so ob barvitosti brutalno zajebane če hočeš mojstrovati. Majo čar. Po 30 letih. Samo se mi res pozna da počasneje dojemam vse skupaj kot včasih v “prime”

 

ps: če sem pošten sem dal Metroid kar malo na pavzo ker raziskujem stare zadeve.

Povezava do prispevka
Morski reče pred 10 urami:

 

 

Morm res probat en novejši super mario da vidim kako se lahko primerja s SMW. Se mi pozna da sem že old. Se spomnim da sem včas cez SMB šprintal sedaj pa ne vem …. nimam več tolko refleksov, počasneje razmišljam ali kaj jaz vem - imam kar težave da bi hitro fural. Ma po drugi strani je res čar teh starih iger, da majo hudo premišljene levele, da so ob barvitosti brutalno zajebane če hočeš mojstrovati. Majo čar. Po 30 letih. Samo se mi res pozna da počasneje dojemam vse skupaj kot včasih v “prime”

 

 

jst sm vceri igral dobre 3h in je kr fun ker vsaj jst nism vec tolk nadrkan kot mulc in sm kr crkoval na zacetku. Vsaj meni je blo fun pa sm isto mislu da bom laufal cez lvle 

Povezava do prispevka

Dve leti mam ze switcha v omari v kleti, je bil takrat skrekan z unim jig neki trikom. Kater je zdej aktualn CFW a lahko sam updateam? Ma kdo kak link do tutoriala, uporabnik @Hernier mogoce?

A so kake must play igrice razen BOTW sploh na switchu? A se mi spoloh splaca igrat s tem al nej fuknem v smeti na bolho dokler je se kej vredno?

Povezava do prispevka

Izgleda sem na koncu dražje plačal za Switch oled preko amazona, kot bi pri nas. So mi izgleda računal še 1 leto Prime-a. Ma nisem bil ziher ali sem se naročil na trial od Prime ali ne - neki sem iskal da bi skenslal trial a je blo videt kot da nisem član. No očitno sem - sedaj po enmu mescu to vidim na kartici. :rofl: 
Bom probal reklamirat kot pomoto - upam da se da al neki. Pa še jebene kripto kovance mi je pobralo novembra, ko so bli mal manj vredni lol.
 

overall sem dal za switcha pol ene 400eur. Kot pri fuckin scalperjih preko bolhe:(

 

pomoie bom konzolo uvalil kakemu mulcu v familiji za rojstni dan. Mi je  krčevina to gledat na mizi trenutno. Sem mislil da sem naredil sweet deal za 325 haha. al če bi kar unga tipa za 420 na bolhi poklical takrat :P

 

Ma ko bi bila vsaj ta ugodnost s poštnino pa še tule je zero benefits :D

Navedek

Expedited delivery

Free delivery in 1 working day (or € 0.01 per book) and unlimited in mainland France (excluding Corsica)

 

isto prime music

Navedek

Amazon Music Prime

Your Amazon Prime subscription includes 2 million songs to listen to on your favorite devices. Download them to continue listening to your music offline. Available in mainland France only

 

Povezava do prispevka

Faaak no en scalper je od mene na bolhi kupil switch lite in ga zdaj prodaja za 60 evrov več kot ga je kupil. S tem da mi je težil na polno in spustil že tako najnižjo ceno na bolhi. Podlost brez primerjave. 

 

No tolažim se, da sem dobil switch oleda za 305 evrov:D 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Scalping level: n00b

 

Me pa spomni, sem enkrat prodajal eno plato na bolhi za 200e, mi pise model ce se mam, pravim mam, pol ure pozneje vidim to plato na ebayu za 1000e, user iz slovenije, moja fotka z bolhe. Sem mu napisal ej sori ne najdem je lp. To je blo se v cajtu ko si moral placat ebay oglas ze samo za objavo, tudi ce se ni prodalo. Good times.

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Hohoho, jaz sem ga dobil za točno 305 evrov, tako da sem mega happy. Samo fuck dejansko mi je switch OLED vreden tudi 450, res brutalna handheld konzola z toliko norimi špili, da ni niti smešno več.

 

Pri sebi ugotavljam, da je polno nekih sicer res dobrih špilov, ki mi ni do tega, da bi jih igral na big screenu ali pcju, mi pa noro sedejo v handheld mode na switchu. Npr. res brutalno dobra old school dirkačina Horizon Chase Turbo mi ene 100x bolj dogaja v handheld mode kot na tvju. Potem recimo noro zabaven Tower Defense Origins na tvju sploh ne  morem igrati, v handheld mode pa noro sede recimo en hitr špil ko imam  čas čez dan.


Sploh je handheld switch nora konzola za take kratke 10 do 20 minutne seanse kakšnih cool indi špilov - in teh je na switchu res celo morje.

 

Switch OLED in PS5 sta mi trenutno po kvaliteti tam tam, s tem da če bi res moral izbrati samo eno, bi vseeno vzel PS5, ampak Switch  OLED mi je pa res centimeter za njem.

Povezava do prispevka

Pri meni je šele na tretjem mestu ja :( ampak še vedno mi je pa za gejming boljši kot PC :)

 

Mi je pa res čudno zakaj tako Sony pa MS čisto zanemarjata handheld gejming. Nintendo s switchom je dejansko edini, ki kaj dela na tem področju in rezultati so jasni - najbolje prodajana konzola na trgu, ps5 in xbox lahko samo sanjata o taki prodaji. 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Indy scena na switchu je brutalna - res vrhunski naslovi, sploh za handheld mode. Mene je v bistvu z indy naslovi zjebal mn3njalnik in uporabnik Čamir, ki je stalno opisoval res največja pasja jajca možno. Tako da sem potem dobil vtis, da so indy igrice za otroke, LGQBT rajo in propadle zakontne pisune. No ko sem se malo poglobil v switch indy sceno pa sem ugotovil, da je polno norih špilov, ki jemljejo stare old school koncepte in jih posodabljajo, pri tem pa so kot nalašč za handheld mode. 

 

No saj verjetno dosti folka upa na steambox, da bo omogočal ta handheld experience, ampak dvomim da bo boljši od switchovega, sploh če ekran ne bo večji in ne bo OLED. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 3 minutami:

Indy scena na switchu je brutalna - res vrhunski naslovi, sploh za handheld mode. Mene je v bistvu z indy naslovi zjebal mn3njalnik in uporabnik Čamir, ki je stalno opisoval res največja pasja jajca možno. Tako da sem potem dobil vtis, da so indy igrice za otroke, LGQBT rajo in propadle zakontne pisune. No ko sem se malo poglobil v switch indy sceno pa sem ugotovil, da je polno norih špilov, ki jemljejo stare old school koncepte in jih posodabljajo, pri tem pa so kot nalašč za handheld mode. 

 

No saj verjetno dosti folka upa na steambox, da bo omogočal ta handheld experience, ampak dvomim da bo boljši od switchovega, sploh če ekran ne bo večji in ne bo OLED. 

Valda da bo boljši od Switchevega rofl, če so igrice na Nintendo Store poceni, so na kompih še precej bolj poceni :D 

 

In zraven tega, da je zadeva 5x močnejša od Switcha, kar pomeni, da boš lahko igral tudi middle-to-high rang indie igre na 60 frejmih. Switch ima hude težave z bolj zahtevnimi indie igrami, sem jih že ene par kupil po 1 €, pa so laufale res katastrofalno v primerjavi s PC verzijami 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...