Skoči na vsebino

Trenutno gledam [05/2020]


Lunco

Priporočeni prispevki

Se mi zdi, da ne bi bla slaba taka tema tudi tu, kaj se trenutno predvaja pa mogoče lahko uporabljamo bolj za nove trailerje, ko neki izide. Sploh u poplavi serij dandanes, je težko gledat vse sproti in bi včasih kaj pokomentiral - sam si pa vsaka stvar tudi ne zasluži svoje teme. 

 

Vglavnem, neki sem browsal na redditu včeraj in je nekdo predlagal The Vietnam War: A Film by Ken Burns and Lynn Novick (PBS, je na slovenskem Netflixu). Pravi epic o vietnamski vojni, v desetih epizodah 18 ur contenta. Sem pogledal prvi del in je res noro; nori posnetki, nori intervjuji (vseh možnih strani), odličen zgodovinski kontekst, ni da ni. 

 

Dejte še napisat zraven katera hiša je naredila pa kje se da streamat. 

 

 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
g. Profesor reče pred 12 urami:

Senke nad Balkanom sezona 2

 

po pogledanih treh epizodah zal kar zaostaja za prvo sezono. Sezona 1 je must.

Zadeva je na začetku preveč razvlečena. Prve 4 dele bi lahko združili v enega imo.

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka

Včeraj pogledal 2 epizodi Boston Legal, kak nenormalno dober primer serije, ki se je ukvarjala s social justice, preden je to bilo moderno pri internet ljudeh. Seveda je treba pripomnit, da so to naredili zelo profesionalno, brez vsiljevanja česarkoli. Vseeno sem pa prepričan, da bi danes nizek imdb rating zaradi trigger happy idiotov na netu, ki ne znajo ločit med kvaliteto in sranjem.

Povezava do prispevka

Zakaj je črni lik, ki je bil v zamislih 30s avtorja belec, vsiljevanje, ko ga narediš post 2015?

 

Ko pa Boston legal branijo malo črnko, ki hoče igrati klasično vlogo lika belske deklice (in na koncu sodišče ukaže, da mora gledališče vzeti črnko), pa to ni vsiljevanje?

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Thumbs up za Boston Legal- res top serija. Jaz sem danes začel z The Watchmen. Po prvih dveh delih precej mlačno vse skupaj. Razen rorschack mask, bi bil naslov serije lahko tudi racist america. Glede na vrhunski film in strip zaenkrat precej žalostno. Se serija kaj izboljša v naslednijih delih ali gre samo še navzdol?

Povezava do prispevka

@Feget

 

Odsvetujem zaradi zanič konca in ker ne bo nove sezone. Je pa gledljivo, ni pa nikakršen presežek.


Hkrati je serija bolj kot ne propagiranje woke kulture in podobnih socialnih pravičnosti tipa neumnosti. Gledal sem jo zaradi tega, da vidim kako se bo končalo in sem bil razočaran.

 

Če rabiš predlog, probaj to serijo: Money Heist https://www.imdb.com/title/tt6468322/

Sicer španska serija, ampak vrhunsko in kvalitetno, ne boš razočaran.

 

Lp

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka

Watchmen je čudna serija, res prikazujejo nasilje skozi zgodovino, in kako to nasilje oblikuje trenutke razmere. Poanta watchmenov je, da nihče ni nedolžen. To je tudi v seriji prikazano, čeprav eni samo vidijo rasistične belce in padajo v nezavest kako woke je serija. Ampak ko se osredotočijo na zgodbo, torej druga polovica sezone, je precej dobro in zabavno. Res je, da ni nadaljevanja, serija je zaključena. Ni pa tip serije, katero bi priporočil komu.

 

Henrik ti je priporočil Money Heist...no 2 dobri sezoni, tretja srednja žalost, četrta je pa goli kurac.

 

lep lp

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
hawa meyta reče Dne, 17. 8. 2020 at 18:48:

 

sicer sem pogledal šele prvi del, ampak tole je odličen trodelni dokumentarec o tem, kako se je FBI lotil razbitja petih vladajočih mafijskih družin New Yorka koncem 70ih oziroma 80ih. o zgodbi pričajo (bivši) mafijci, FBIjevci, sodniki,...

Se bo treba lotit.

 

Sicer pa Peaky Blinders, začenjam z zadnjo sezono. Dokaj na nivoju, če odštejem par za lase privlečenih stvari. Pred tem pa Yellowstone, s tem da še nisem pogledal zadnje sezone. Verjetno gledam bolj kot ne zaradi Costnerja.

Povezava do prispevka
Črt reče pred 1 uro:

Pred tem pa Yellowstone, s tem da še nisem pogledal zadnje sezone. Verjetno gledam bolj kot ne zaradi Costnerja.

 

že tko prej ni bil to ful kvaliteten tv, sam v 3. sezoni je pa tak padec v vseh pogledih, da je res bolje, če gledaš skozi okno tistih 5 al 6 ur

Povezava do prispevka
Črt reče pred 2 urama:

Se bo treba lotit.

 

Sicer pa Peaky Blinders, začenjam z zadnjo sezono. Dokaj na nivoju, če odštejem par za lase privlečenih stvari. Pred tem pa Yellowstone, s tem da še nisem pogledal zadnje sezone. Verjetno gledam bolj kot ne zaradi Costnerja.

 

le poglej. noro dober oris zgodbe NY v 70, 80 in zacetka 90. sploh sem bil sokiran, ko sem videl kdo je eden najbolj zasluznih za padec mafije v NY,- danes eden dalec najvecjih apologetov trumpizma. 

 

Peaky Blinders je verjetno najboljsa zadeva izpod rok Anglezev v zadnjih 20 letih. 

 

Yellowstone pa...

 

saosin reče pred 47 minutami:

že tko prej ni bil to ful kvaliteten tv, sam v 3. sezoni je pa tak padec v vseh pogledih, da je res bolje, če gledaš skozi okno tistih 5 al 6 ur

 

...podpisem, sam gledam samo se zarad exterior kadrov, ker je narava je.be.no.no.ra.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
saosin reče pred 2 urama:

 

že tko prej ni bil to ful kvaliteten tv, sam v 3. sezoni je pa tak padec v vseh pogledih, da je res bolje, če gledaš skozi okno tistih 5 al 6 ur

 

Samo s01e01 sem pogledal in zgleda v redu posneto sam liki mi niso preveč všeč. A je vsaj prva sezona za kaj?

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 34 minutami:

 

Samo s01e01 sem pogledal in zgleda v redu posneto sam liki mi niso preveč všeč. A je vsaj prva sezona za kaj?


vse je ful za lase privleceno, pa nek zaplet nakazejo k misls, da bo to zdej tema cele sezone in pol je to rešeno najkasneje na zacetku naslednje epizode, najraje vmes med epizodami, tko da gledalec ne ve sploh kako, lol. 
 

tko kot je blo zgoraj omenjeno, posnetki narave so hudi, sam je boljs ce gledas kak national geographic dokumentarc, ker ti zgodba in igra vecine likov sam znizuje iq

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...