Skoči na vsebino

Je pri nas zanimanje za ne-lego MOC sete?


LordFebo

Priporočeni prispevki

Mislite, da je pri nas zanimanje za take sete, torej ne ponarejene Legove, marveč unikatne po dovolj privlačnih cenah. Sam sicer teh 'nelego' kock ne bi želel mešati z danskimi, ampak za kakšne diorame oziroma modelčke, ki sestavljeni do konca življenja preždijo na polici, mi je pa vseeno. In določene zadeve se zdijo čisto posrečene. Imam znanca na Kitajskem, ki bi znal s temi zadevami napolniti kontejner, ako se pokaže interes. 

 

24.jpg.f82c65e079a71ee4241c7fcc5b459d9e.jpg23.jpg.b906f5653beb056567373a9aa51e3f13.jpg26.jpg.c4dcd0d5b1b20664af760a7b36adbb22.jpg

21.jpg.c51b0abd94d59f3e24ca5fb539e9fede.jpg1.jpg.4119223fed6e82341e291a709eae2018.jpg20.jpg.1378a979a32b41b165a7206bf21427cb.jpg18.jpg.c6b367128a664ed3a2fed1f72a816427.jpg19.jpg.009d691528ac74c2bdf837769e4f720b.jpg17.jpg.555d16e68ba251f8781e40247086e9ed.jpg16.jpg.0ebd74b39f8840fb15c9ca35f2fcddb5.jpg7.jpg.e1aefda3184f1c375d38a03004606fb4.jpg14.jpg.8736760a3f83ba3d7236c3fa8a2a7d23.jpg5.jpg.4c5f52ae9e129f449e5c3e54787d1b66.jpg15.jpg.650941de81fad080d1d8f1c471255d43.jpg13.jpg.34f8cc4ea6bef9029238bb1a96e98fa5.jpg

8.jpg.7b2f4c15fb5fd0afe88fb33ac57e6a9f.jpg6.jpg.f6385e4be5762bcf10003549608dc429.jpg3.jpg.61da86722bfc27ad54bb7b294853d7a1.jpg11.jpg.0aa7e4f91dcf912d68804469be17445d.jpg9.jpg.34e22bf76184dbf26b26f07632e78beb.jpg2.jpg.f5ccc3c0edc568aa3d67102233c644fe.jpg10.jpg.ffaae2daf9e48e181930ecc6d5fd5f24.jpg

Povezava do prispevka

kocke so pr teh zadevah najmanjsi probelm jih dobit. Bolj kot ne so navodila dost "draga" za take male sete. So okoli 10-20doll.

Jaz rad sestavim zadeve iz original legic. Nekako mam slab obcutek postavit na polico fake kocke. 

 

Ce je kdo zainteresiran za navodila posheram privat ampak prosim da se ne uploadajo nikamor online. 

 

Jaz od tamalih imam2 svetlobna meca

 

SABRE-LASER_3.jpg

DGZpCCDXgAASIGy.jpg

 

 

han solo blaster podoben temu ampak kopito je drugacno oz rocaj

 

1000x800.jpg?1612920378.5348387

 

pa tale mi je en boljsih ampak manjka se centralna prosojna zelena kocka

 

moc-19873-rick-morty-portal-gun-block-se

 

Pol je tu se en bolj special zadeva iz serije

 

1000x800.jpg?1602206939.0023646

 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 6 urami:

Dejte mi rect... 

 

Iz otroštva mam ful "slab" spomin na te recimo "fejk" kocke, da se to ne sestavlja dobro. 

 

V bistvu mam v škatli tam en komplet izpred 20 let ki je "fejk" in kocke kr same od sebe narazen lezejo. 

 

Ali je temu še vedno tako?

 

Sam imam enega ali dva 'neoriginalna' technica, en architecture, yellow submarine in Hadwig plus res veliko figuric. Vobče nisem imel nikakršne slabe izkušnje, ne z manjkajočimi elementi, ne s slabo kakovostjo. Bi pa lagal, če bi rekel, da ni nikakršne razlike. Par Batmanom ne spravim več kape z glave in nekateri upogljivi / gumijasti elementi so nekam drugačni, ako jih neposredno primerjaš. 

 

Dasi se imam za ljubitelja legic, jim priznavam žlahtnost in otrokom spričo splošnega občutka ne bi dajal kitajskih, nimam pomislekov imeti kaj takega na polici. Glede mocov pa sploh. To niso 'fake legice', tako kot avti niso fake mercedesi. Patenti potečejo, ne smemo pa pozabiti niti, da si take kocke NI izmislil Lego, marveč jo je Ole Kirk Christansen sunil angleški igrači Kiddicraft in nato izpopolnil z notranjim čepkom. 

 

Tole temo sem sicer pričel z predočenim razlogom / vprašanjem, torej ako se vidi v tem (tržni) potencial. @Boris o svojih mocih postavi lastno, kakor sem ti nekdaj predlagal in si se pridušal, da bodeš.

 

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 10 minutami:

 

Sam imam enega ali dva 'neoriginalna' technica, en architecture, yellow submarine in Hadwig plus res veliko figuric. Vobče nisem imel nikakršne slabe izkušnje, ne z manjkajočimi elementi, ne s slabo kakovostjo. Bi pa lagal, če bi rekel, da ni nikakršne razlike. Par Batmanom ne spravim več kape z glave in nekateri upogljivi / gumijasti elementi so nekam drugačni, ako jih neposredno primerjaš. 

 

Dasi se imam za ljubitelja legic, jim priznavam žlahtnost in otrokom spričo splošnega občutka ne bi dajal kitajskih, nimam pomislekov imeti kaj takega na polici. Glede mocov pa sploh. To niso 'fake legice', tako kot avti niso fake mercedesi. Patenti potečejo, ne smemo pa pozabiti niti, da si take kocke NI izmislil Lego, marveč jo je Ole Kirk Christansen sunil angleški igrači Kiddicraft in nato izpopolnil z notranjim čepkom. 

 

Tole temo sem sicer pričel z predočenim razlogom / vprašanjem, torej ako se vidi v tem (tržni) potencial. @Boris o svojih mocih postavi lastno, kakor sem ti nekdaj predlagal in si se pridušal, da bodeš.

 

Hvala za informacije.

 

Jah rekel bom nek potencial je. Vprašanje na mestu pa je kdo in koliko prostora ima na voljo osebek da bi si neko kolekcijo naredil je pa drugo vprašanje.

 

V uni LEGO temi sem se pohvalil s saturnom.. Zdj pa z ženo ugotavljava kam ga bova dala :D 

 

Imaš mogoče kak link do kolekcije? 

Povezava do prispevka

Tržni potencial pomoje ima, ampak verjetno od drugačne ciljne skupine napram pričakovani. Povedano drugače: povpraševanj ne bi dobival od Borisov in drugih zbirateljev, pač pa od random polpismenih Bolha staršev, ki bi kupovali poceni legice (pa ne podcenjujem tega folka, srce se mi trga, da je ta danska igrača tako precenjena in si je ne morejo privoščit vsi). Če te to ne moti, go for it, skoraj ziher boš prodal kontejner ali dva

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 1 uro:

 

. Patenti potečejo, ne smemo pa pozabiti niti, da si take kocke NI izmislil Lego, marveč jo je Ole Kirk Christansen sunil angleški igrači Kiddicraft in nato izpopolnil z notranjim čepkom. 

 

Tule je ena taka fina risanka ki predstavi zgodbo

 

 

Povezava do prispevka
Tadey reče Dne, 19. 2. 2021 at 17:24:

Hvala za informacije.

 

Jah rekel bom nek potencial je. Vprašanje na mestu pa je kdo in koliko prostora ima na voljo osebek da bi si neko kolekcijo naredil je pa drugo vprašanje.

 

V uni LEGO temi sem se pohvalil s saturnom.. Zdj pa z ženo ugotavljava kam ga bova dala :D 

 

Imaš mogoče kak link do kolekcije? 

 Ti ne poznas febove zalostne zgodbe z legicami? Od guinessovega rekorderja do tega, da so mu cistilke in drugo prosvetno osebje pokradlo vecino kock.

Povezava do prispevka

Mene tale grozno "matra":

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08V8GFKYT?pf_rd_r=B2429G0BYFDH16DKRQJH&pf_rd_p=f6634045-2cd8-4654-8338-b9246a89c6f1&pd_rd_r=52ee54d5-0782-4d11-957a-10b063b1c0cc&pd_rd_w=ce45G&pd_rd_wg=OeZsA&ref_=pd_gw_unk

 

Ali to paše sem not ali ne? Nasploh imajo več izbire kar se raznih avtomobilov tiče. Zgornji se dobi z ali brez motorjev. Brez pride iz Slovaške za 140EUR, kar je proti Lego podobnim izdelkom smešno poceni. Sem gledal rivjuje na Tubi, zadeva je daleč od slabe. 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 2 urama:

Uf a res... 

 

Ne ne poznam na žalost. 

Ob koncu srednje šole me je šolmošter zaprosil, naj pripravim razstavo svojega konjička. To sem storil, vendar resnici na ljubo takrat legice že nekaj časa niso bile več pod­ročje aktivnega ukvarjanja. To je razlog, da sem potem odlašal z odvozom kock toliko časa, dokler si niso moje dvanajstletne ljubezni do poslednjega gradnika razdelili kleptomanski učitelji, hišniki in snažilke. To vnebovpijočo neumnost štejem za svojo največjo življenjsko napako in ob vsaki grenki pomisli na koc­kaste vesoljce me ima, da bi sam sebe premikastil. 
 

 

kr solzne oci dobi clovek

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 2 urama:

Ob koncu srednje šole me je šolmošter zaprosil, naj pripravim razstavo svojega konjička. To sem storil, vendar resnici na ljubo takrat legice že nekaj časa niso bile več pod­ročje aktivnega ukvarjanja. To je razlog, da sem potem odlašal z odvozom kock toliko časa, dokler si niso moje dvanajstletne ljubezni do poslednjega gradnika razdelili kleptomanski učitelji, hišniki in snažilke. To vnebovpijočo neumnost štejem za svojo največjo življenjsko napako in ob vsaki grenki pomisli na koc­kaste vesoljce me ima, da bi sam sebe premikastil. 
 

 

kr solzne oci dobi clovek

Ojej :(

 

Pazi kaj je moj sosed naredu. Odočil se je v smeti vržti tole :(

Edn tale:

Lego Eldorado Fortress - 6276

https://brickset.com/sets/6276-1/Eldorado-Fortress

 

In pa policijski čoln:

https://brickset.com/sets/4021-1/Police-Patrol

 

Pravi da nima kej s tem delat... Solzo sm potočil

 

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Sam sem dosedaj 3x narocil iz Wish.com taksne sete z miselnostjo "da vidmo kaksen srot dobis za tak denar".

 

1x Nekaksen avtocek na gosenice, z motorckom, daljincem, li-ion baterijo ter moznostjo furanja preko Appa za 33.05€ s postnino vred

 

1x "BMW" avtocek na poteg za 23.36€ s postnino

 

in 1x Titanik za 27.71€ s postnino.

Vsakokrat bolj z "eh, za probat bo" miselnostjo, pa sem bil pri prvih dveh kar pozitivno presenecen.

 

Avtocek na gosenice se je odlicno sestavljal, sicer ni bil v nobeni pametni skatli, so pa navodila bila OK razumljiva, rezervih delov dovolj, manjkalo ni prav nic.

Edinole na daljincu sta bili tipki "naprej/nazaj" zamenjani... App je bil suspicious as fuck, in nekako je delovalo... samo nisem hotel met te zadeve na svojem telefonu predolgo :D

Motorcek je edinle mogoce preagresiven, z osi mi namred pada dol vodilno kolo.

(Igraco sem razstavil ter senkal sestricu, ki je se v osnovni soli)

 

BMW se je kar dobro sestavljal  vmes sem sicer klel ker "nisem dobil ene ravno prav dolge osi", nakar sem pri skoraj koncanem modelcku ugotovil da sem jo uporabil na drugem, neprimernem mestu. Tudi tukaj vsi sestavni deli, navodila OK, "nazajpoteg" tud deluje.

Ampak vrata in ogledalo na njih so rahlo nestabilni in pa nalepke so poceni in meni grde.

Za sestavit, met na policki je OK, za otroku dat v roke... raje ne.

 

Tretji,  titanic je zelo podoben "Jaws" ribiski ladjici iz OP-a, tu se vidi da gre za kopijo "mini" lego brickov. Sam titanik je bil po svoje zanimiv za sestavljat, samo majhnost kockic in drobljivost modelcka med sestavljanjem sta mi parala zivce. v dvoje sva sestavljala titanik 4 ure in pol.

Ni kompatibilno z ostalimi kopijami ali OG lego kockam in je za svojo ceno se kar drag... Je pa navsezadnje 1860 kosckov... Te zaposli za en cas.

 

 

Bom postnil slikce ko pridem domov.

 

Iz OPja bi mi bili zanimivi:

- lambo

- Tankec

- star wars ladja (destroyer al kaj je?)

- iron giant

- mountain bike

- se kaj drugega malo bolj "Lego Technics" stil.

 

 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

BMW bi bil top, če bi bil večji. Ala Chiron. Sam sem vezl Koenigsegga leto ali dve nazaj. Ima svoje prednosti, sploh vrata se genialno narejena.

Se pa pozna, da je MOC, ker navodila so včasih obupna. Dosti je bilo sestavljanja na silo, ko moraš en del malo odmakniti, da lahko pritrdiš svoj del. In premajhen je, zato je vse "nažokano". Plus, sedaj sem dobil Chirona in ta ima po 2 amortizerja na gumo, kar da trdnost celemu modelu. Agera pa kot vsi prej samo 1 amortizer in dobesedno se sedede vase.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pocasi nastaja monster. Nacrt super, drli za enkrat vsi, je pa pri kaksni zadevi potrebna natancnost, posebej pri prenosih. Ni ravno za nerodne roke, ker je sem in tha treba prste tlacit v zelo ozke prostore. Kvaliteta kock povsem na nivoju lega. 

27A59638-84B5-4F0F-9837-5AC13230AE90.jpeg

3EF12FB9-EE4C-41E1-B7F6-BB06895ED573.jpeg

6CD8D61C-AB4F-4452-A52A-2C7824C2081B.jpeg

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...