Skoči na vsebino

Mortal Kombat (2021)


XEcutIor

Priporočeni prispevki

Evo, ravnokar sem si ga ogledal preko računalnika in moram priznati, da je film dejansko všečen za ogled! :)

So pa seveda tudi v tem filmu nekaj čudnih kiksov, ki jih bom raje omenil tu spodaj, v tem okvirčku ("spoiler teritorry!").
 

Spoiler

- Tisti Raiden ima tak čuden glas, zelo podoben Arnold Schwarzenneger! :D
- Goro zgleda peveč kot ork.

- Preveč preklinjanja s strani Kanoja. Tip govori glih tak ku moj stric z vaške gostilne.
- In tale tip umre pod palčkom. Resno?

- Liu Kang ki trenira Kanoja. Resno??
- Pridobitev nadravnih moči v rokah Jax, čeprav je to pravzapra nek tuj predmet (govorim seveda o njegovih mehaničnih rokah), ampak to se pač v filmu ne razglablja preveč.


So pa vseeno naredili zelo dobro pretepanje v tem filmu in mislim, da bodo tisti, ki so gledali orginalni Mortal Kombat z leta 1995 prišli kar vredu na svoj račun.

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Film se začne odlično potem kar malo izvodeni. Najboljši je prvi fajt, Hanzo proti kvazi ninjam, dejansko deluje posebno. Vsi ostali delujejo že večkrat videni navadni Hollywood fajti z več gorea. In absolutno preveč pomemben je Cole. In OP

Spoiler

Niti fakin Sub-Zera niso pustili Scorpionu. Film se začne s setupom za neko epic rivalstvo in maščevanje, a na koncu ga dejansko premaga Cole. Scorpion med njegovim cameom pa naredi zgolj fatality.

 

In na koncu seveda dobesedno napoved za franchise.

 

Skratka film je v redu, lahko bi bil pa boljši, če bi nadaljevali v stilu prve tretjine.

Povezava do prispevka

Včeraj pogledal, se mi zdi, da bojo s končnim izdelkom bolj zadovoljni tisti, ki so ob teaserju oziroma ob prvih 7 minutah kazali nezadovoljstvo kot pa tisti, ki smo bili navdušeni. :D

 

Film se začne res precej ... Ne bom ravno rekel spektakularno, ampak definitivno na začetku ustvari nek "eye candy" vizualni občutek, ki kaj kmalu izgine. Podobna situacija je s samo zgodbo: s Sub Zerom ter Scorpionom se v prvih 10 minutah res trudi vzpostaviti nek močan občutek rivalstva in občutek imaš, da bomo v filmu videli ogromno nekih dobro narejenih predzgodb, dokler ne začnejo metati notri lik za likom in tono neke cenene ekspozicije, da so predstavili vsakega. :D Skratka, iz 10 minutne, meni kvalitetno narejene predzgodbe smo prišli v "I am Kano / Goro / insert name" predstavitev vseh ostalih nametanih likov. :D

 

Dialogi so kar precejšen cheese fest, na momente sem rahlo zaroflal ob parih nebulozah, zgodbe je največ v prvih 10 minutah filma, potem tisto malo, kar je še ostane, malo nima vedno smisla, ampak okej :D In ja, vizualije: že tam, ko se pojavi neko lizard bitje, se privzdigne marsikatera obrv, ampak pri določenih scenah s krilatimi osebki pa je CGI res na nivoju prvega Mortal Kombata skoraj :D

 

That being said, jaz sem kar precej užival. :) 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

WTF is Cole Young? Resda sem igral samo prve igre ampak dvomim da je kasneje bil dodan kak tak lik ali pač? Film mi je bil kar ok, nekateri karakterji so sicer super cringy, skoraj na nivoju Annihilationa. :D Tudi jaz spadam med tiste ki jim je začetni del filma precej obetajoč potem pa vse skupaj malce pade dol. Od zgodbe sem pričakoval absolutno več, saj vem da je film narejen po pretepačini ampak come on give us something at least. :)

Povezava do prispevka
Seth reče pred 2 urama:

WTF is Cole Young? Resda sem igral samo prve igre ampak dvomim da je kasneje bil dodan kak tak lik ali pač? Film mi je bil kar ok, nekateri karakterji so sicer super cringy, skoraj na nivoju Annihilationa. :D Tudi jaz spadam med tiste ki jim je začetni del filma precej obetajoč potem pa vse skupaj malce pade dol. Od zgodbe sem pričakoval absolutno več, saj vem da je film narejen po pretepačini ampak come on give us something at least. :)

 

Cole je bil ustvarjen za ta film. Ravno zato mi ni bilo všeč koliko poudarka je na njemu in koliko boljši je na koncu od vseh ostalih.

Povezava do prispevka

Ok pogledal zadevo, začetek kot je bilo omenjeno lepo začrta zadevo potem pa downhill ride :S A je zmanjkalo budgeta po prvih 10 minutah or smth :D Mogoče je zdaj to novi trend po justice league, bodo nahypali fane da začnemo zbirat podpise za release the snydercut :D:D:D

 

plusi: definitivno kano, čeprav je spet predstavljen kot največji leseni fighter; pa recimo da povprečen story med subijem in scorpionom.. ki pa ga pokvari ta random cole young ffs, kak sem boga prosil, da ga goro razčesne ko pičko sam ni blo ne...

minusi: cole young :S ; faking ploti 99% fighterjev, kva je ta butara s krili, prvič slišal zanjo :D Zdaj če so že delal nek polovičen film bi lahko tudi storyline likov bolj počasi vzel, ker tole je res nek polfilm... in še en minus, faking muska no, dal bi rajš kar original soundtrack med fighti in bi že zarad tega vsak fight dobil +5 charismo. 

 

Bom pritrdil avionu gor, jaz sem sicer užival, fani franšize nimamo drugega, če sem pri anihilationu vsaj v muski užival moram rečt da tule je več dobrih stvari... zdaj pa i guess čakamo dlc filma or smth.

Povezava do prispevka

Sem moral it takoj pogledat, ko sem slišal da je zadeva dosegljiva. Itak sem čisti fan orignalnih MK in igrc in borilnih. Začetek res obeta. Tudi koreografija je dobra, npr imaš Hazota, ki ima tak lep tipičen japonsko slog in sub-zero-to-be, ki ima čisti kitajski kung fu slog in tudi kasneje se lepo vidi, kako fighterji nekako evolvirajo. Toda vsaj mal zgodbe, globine bi lahko dodal. In strinjam se, fighti potem so kar malo razvodeneli. Glede na mišice Lui Kaina, bi ona ziher znal kako epsko koreografijo naredit.

Povezava do prispevka

Mene pa ful zanima kak power bi jax dobil, če bi mu arcana kickala in ko je imel še default homosapiens ročice :D pa čist brezvezen shangtsung vs kung lao fight sem pozabil omenit, liu ima fire hands pa rajši gleda kak ga un posesa ko brianna banks random guya :S

 

Je bil pa smešen dialog med kung laom in kanotom za mizo... nasploh mi je kano bil razlog da sem vztrajal pri filmu :D

Povezava do prispevka
zoki reče Dne, 24. 4. 2021 at 11:21:

Mislim noro bi bilo pričakovati neko globino od Mortal Kombat česarkoli ampak od začetnih 10min je vse samo šlo samo še nazvdol. Boljše od Annihilation koliko je pač to vredno.

☝ This. Edino, kar naj bi bilo kaj vredno, so fajti, in še ti so za en kurac -- nepregledno, tresoča kamera, montaža na tisočinke sekunde, v filmskem smislu absolutno nič novega. Fan service fail. :sick:

  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...