Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 1 uro:

Glede na to, da bodo delali tudi navadni oem diski, ki bodo certificirani, ne verjamem, da je ta controller nek.baw baw...

Custom asic, za.dekompresiranje fajlov je bolj cool stvar, pa še to ne verjamem, da je nek baw baw glede stroškov :)

 

Fora je v tem, da konzola prihaja na prelomu tehnologij in se nam zdi trenutno res hud high tech. Januarja ne bo več tolmo zanimivo.

 

 

Navadni OEM PCIe 4.0 diski, ker dobo morali imet vsaj 7GB/s zaradi potrebnega overheada in ki bodo morali podpirat še nekatere pizdarije, ki sem zdaj že pozabil...tako da januarja bo to imo še vedno high tech - razen če si mislil januar 2022. :) 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 5 minutami:

 

Navadni OEM PCIe 4.0 diski, ker dobo morali imet vsaj 7GB/s zaradi potrebnega overheada in ki bodo morali podpirat še nekatere pizdarije, ki sem zdaj že pozabil...tako da januarja bo to imo še vedno high tech - razen če si mislil januar 2022. :) 

No, to ni nič uradno. Samo povedal je o teoretičnih hitrostih, da bi običajen disk moral doseči 7GB/s da bi dosegel hitrost stipe state driva.

 

Glede na to, da imamo danes že kar nekaj 5GB/s dostopnih diskov, ne vem, zakaj ne bi bili januarja 7GB/s?

Povezava do prispevka

Ker ni point v hitrosti čipov, bojda naj sploh ne bi bili nekaj drastično hitrejši. Point je v custom controllerju (gigantski throughput + hardware decompressing) ki lahko dela m2m prenose, kar na PCju ne obstaja.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Ta high bandwidth custom controller za ssd pa je baje kr drag spas.

Pomojem je drag razvoj tega, ne pa proizvodnja, tako da ni nujno, da bo to ful vplivalo na ceno konzole. Vsaj men se ne zdi smiselno v konzolo dat nekaj kar jo ful podrazi, v praksi pa ima vprasljivo vrednost oz. doprinos (as in da se pri 95% naslovih ne bo poznala razlika, vsaj v prvih letih) 

Povezava do prispevka

Pa kdaj bo zdej ta Xbox event ffs... Men je blo bolj všeč ko je še bil E3 in si v 5 dneh fasal vse informacije kot pa tale razvlečenost čez 3 mesece letos...

 

Drugač pa ena zelo zanimiva analiza zmogljivosti XSS. Ta škatlica zna bit ultimativna zadeva za preigrat Xbox konzolne ekskluzive + uspešnice iz prejšnjih generacij preko BC. Pomoje najboljš da čimprej prodam X1X dokler še kaj dobim zanj in pol dodam ene 100€ pa nabavim tole. Sam seveda mora prej Microsoft pokazat kaj zanimivega zame kar bo izšlo prvo leto. 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 minutami:

23 julija cca uni tede bo

 

Drugace ko bos videl halo infinite ti bo itak odtrgalo gate.. kakswn lockhard.. ceprav ni slaba zadeva 4TF ampak rdna2 in v izi downgrejdan cpu.. pac za igrat na 1080p bo profi

 

Halo dvomim da me bo sploh zanimal kaj šele da bi mi odtrgalo gate. Prve tri igre so se slabo postarale, Halo 5 me je minilo igrat v prvih dveh urah. Za drugo konzolo bo XSS čisto dovolj zmogljiv ker glavna mašina bo pri men absolutno PS5, PCja za gaming pa ne mislim več imet. Upam da bo cena res sam 300€ :)

Povezava do prispevka

Samo a ne bo ta lockhart le malenkost močnejši od trenutnega X-a? Nikoli nisem bil fan kupovanja strojno podhranjenih konzol, če vem, da je na trgu boljša.

 

Pa ajde, tudi če bi bilo 200 evrov razlike med njima (pa po mojem bo manj), še vedno je eden mega beast in najmočnejša konzola na svetu,  drugi pa le malo improvan trenutni X. Sam ne vidim nekega extra valuea tega lockharta. Meni deluje bolj poor man X za novo generacijo.

Povezava do prispevka

To bo FHD mašinca in kot taka bo komot furala na 1080P z enakim performansom kot XSX na native 4K. Za primarno konzolo je  prešvoh za preigrat stvari ki jih na PS5 ni pa vse kar rabim. Razlika zna bit dejansko okol 200€ ker GPU bo sam 1/3 tistga iz XSX, rama bo tud krepko manj in če mene vprašaš bo digital only - kar mene ne moti ker bom itak fural samo gamepass gor in ne mislim kupovat nobenih iger na tej platformi.

 

Če mene vprašaš bodo cene konzol XSS 300€, XSX 500, PS5 pa 400€ in 500€  

Povezava do prispevka

Lochart ne bo malenkostno močnejši od Xbox one X. Mogoče GPU perfomance, ki bo mogoče celo slabši :) Ampak CPU bo še vedno beast, 16gb rama in SSD, pa ni več tako slabo, glede na to, da XSX ne moreš upgradat s SSDjem, kot lahko to storiš na SONY konzolah.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

 

Halo dvomim da me bo sploh zanimal kaj šele da bi mi odtrgalo gate. Prve tri igre so se slabo postarale, Halo 5 me je minilo igrat v prvih dveh urah. Za drugo konzolo bo XSS čisto dovolj zmogljiv ker glavna mašina bo pri men absolutno PS5, PCja za gaming pa ne mislim več imet. Upam da bo cena res sam 300€ :)

Trust me my man.. to se bo spilalo bolj kot Destiny ;) to bo destiny ena s hudo zgodbo

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

Trust me my man.. to se bo spilalo bolj kot Destiny ;) to bo destiny ena s hudo zgodbo

 

In pol sm jest fanboy? Modeli niso naredl enga pametnga Halo špila odkar so prevzel zadevo od Bungie studija in zdej bodo kar naenkrat naredl tak preskok? Men FPS/TPS igre ki nimajo nekega nadgrajevanja orožij in lika ala Destiny, Doom 2016 in Eternal, Bioshock itd enostavno niso fun za špilat. Gears of War 4 in 5 sta mi bile zarad tega prov muka za preigrat do konca ker je bla tud zgodba čist bz.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Lochart ne bo malenkostno močnejši od Xbox one X. Mogoče GPU perfomance, ki bo mogoče celo slabši :) Ampak CPU bo še vedno beast, 16gb rama in SSD, pa ni več tako slabo, glede na to, da XSX ne moreš upgradat s SSDjem, kot lahko to storiš na SONY konzolah.

gpu bo kar konkretno boljši kot xb1x, ker je RDNA 2 arhitektura z DX12 Ultimate bonbončki

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

Če bo res samo 4 teraflopsa, kot so rumorsi, potem ne bo konkretno boljši.

rdna 2 teraflopsi so dosti več kot od polarisa, čist dovolj za 1080p imo (xb1x je kvazi 4k konzola, ne 1080p kot lockhart)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 5 urami:

rdna 2 teraflopsi so dosti več kot od polarisa, čist dovolj za 1080p imo (xb1x je kvazi 4k konzola, ne 1080p kot lockhart)

Dej ne mi pisat očitnih stvari. 4tflopsa rdna2 ni bistveno več od 6 polaris, če sploh kaj...

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 8 urami:

 

In pol sm jest fanboy? Modeli niso naredl enga pametnga Halo špila odkar so prevzel zadevo od Bungie studija in zdej bodo kar naenkrat naredl tak preskok? Men FPS/TPS igre ki nimajo nekega nadgrajevanja orožij in lika ala Destiny, Doom 2016 in Eternal, Bioshock itd enostavno niso fun za špilat. Gears of War 4 in 5 sta mi bile zarad tega prov muka za preigrat do konca ker je bla tud zgodba čist bz.

Maa obvstaja velika verjetnost da bo kot desriny.. open world in rpg element skoraj sigurno.. tudi coop eventi in pvp.. coop eventi upam da ne bojo sam neki horde mode.. jaz se vedno upam, da bodo kaksni strajki al celo raid.. ce konc tegam esca pokazejo klasicen halo spil s klasicno kampanijo in pvp multiplajerjem bom preceh razocaran. Ampak da bo OW in side missoni sem skoraj ziher.. ze govorijo neki 25 ur main campain plus 15 ur side misoni

 

Drugace halo 4 ni bil tako slab.. mp je auxal.. halo 5 pa obratno.. mp je bil sekar ql z nekim coopom ala horde mode.. sp kampanija pa je ital bila neki na pol ker niso imeli casa.. pac ce zajebejo se ta halo ki so ga delali 5 al 6 let.. pol zacnem tudi jaz dissar xb.. meni je xb dejansko mega samo zaradi halo infinite in pac cyberpunk, ce bo delal boljse.. trenutno najbolj trippam na halo infinite in DeS na ps5.. za halo bom vidu konc tega mesca al bo toto al bodo zajebali.. DeS pa itak. 

 

Moji trenutni nacrti ao kupit ps5, xbox, halo, DeS, GT7, Cybeepunk in LG OLED =)))) pol bomo vidli sproti kako in kaj

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ko ti bodo fuknili v faco ceno 250 - 300 eur.. RT.. nema da nema minimum 60 fps.. sam pac.. resolucija 1080p.. stari moj nekdo ki ima 1080p monitor al tv malo manjsi tv.. to je to..MS ima najmocnejso in najcenejso konzola nove generacije

 

Ekskluzive pa bodo itak prise.

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...