Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

Chenier_ reče pred 1 minuto:

Stipeta itak boli kurac za vse - indie špile, stare špile, multiplatforme, MP-je itd.

 

Daš mu novo konzolo, Gran Turismo in tri singleplayer igrice s sony etiketo na škatli pa maš mir 8 let 

 

Mogoče še Fortnite in 1500 V-bucksov, da ima Stipe3 kaj za nažigat, to je pa to :D 

 

ko sem bil še zbiratelj, se mi je zdel bc sila pomemben feature (čeprav ga vseeno v praksi nisem nikoli koristil) - potem ko so ga ukinli, sem pa ugotovil, da se ni nič spremenilo. :D

Povezava do prispevka
johnbi reče Pravkar:

jaz sem all microsoft to generacijo, supportam firmo na polno in poslovni model, ampak vseeno je 10.žalostno da je edini in nbr.1 selling pitch nove konzole BC, fak vsaj 1 proper launch naslov je sramota da ga nima firma s 130 miljard denarnih rezerv 

 

sej to - nova generacija konzole in najbolj diskutiran feature bc, se zajebavamo... :D

Povezava do prispevka
Hattori reče pred 6 minutami:

Ni tako črno belo... statistika uporabe BC pa tudi ne laže, tako da je vse skupaj zelo overrated. Dejstvo je, da se večina iger iz prve 3d ere zelo slabo postara in me zato prav nič ne veselijo neki BC za ps 1,2 ipd... Osebno imam raje remake vseh teh starih iger, kot pa možnost BC-ja. 

Če bi Sony v neki ne vem keri realnosti napovedal, da bo v konzolo fuknil nek app za softwersko emulacijo PS1 in PS2 iger, bi se folku odfukal, kar verjemi

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 minutami:

ko sem bil še zbiratelj, se mi je zdel bc sila pomemben feature (čeprav ga vseeno v praksi nisem nikoli koristil) - potem ko so ga ukinli, sem pa ugotovil, da se ni nič spremenilo. :D

No, jaz pa v praksi kar igram "stare" igre. Se sicer ne štejem za retro gamerja, ker mi je neumna oznaka in tudi ne igram starih iger iz nostalgije, pač pa, ker me zanimajo. Zato mi je BC pomembna funkcija, sploh pa v primeru PS4, ko nekaj dobrih igričač še namensko nisem igral, ker čakam na jači hardware :D 

Povezava do prispevka
johnbi reče pred 17 minutami:

jaz drugače upam da bo endgame tlele tak da MS tako velik da bo lahko vse stisnil za jajca in ne bo več ekskluziv, oz bodo vse igre dostopne na vseh sistemih

 

svi goli pa ko šta voli 

 

Ya, sploh glede na to da jim je glavni play gamepass. Caki kje so ze komplet preklopili na streaming narocnine model? Aja filmi/serije, zato pa imamo content, ki je prej bil skoraj v celoti dostopen na eni platformi (netflix) zdaj razdrobljen na 12 servisov. Ekskluzive bodo vedno, samo mog9ce bo hardver zamenjala narocnina

Povezava do prispevka
Slinch reče Pravkar:

 

Ya, sploh glede na to da jim je glavni play gamepass. Caki kje so ze komplet preklopili na streaming narocnine model? Aja filmi/serije, zato pa imamo content, ki je prej bil skoraj v celoti dostopen na eni platformi (netflix) zdaj razdrobljen na 12 servisov. Ekskluzive bodo vedno, samo mog9ce bo hardver zamenjala narocnina

In glazba pa recimo audio knige so tudi že skoraj samo subscription modeli

 

A pri glazbi je tudi dosti ekskluziv glede na servis?

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 22 minutami:

No, jaz pa v praksi kar igram "stare" igre. Se sicer ne štejem za retro gamerja, ker mi je neumna oznaka in tudi ne igram starih iger iz nostalgije, pač pa, ker me zanimajo. Zato mi je BC pomembna funkcija, sploh pa v primeru PS4, ko nekaj dobrih igričač še namensko nisem igral, ker čakam na jači hardware :D 

 

dobro, a se lahko med vrsticami ne važiš, kako si mlajši od nas, ki smo stare igre igrali "live". :D

drugače jaz sem si tudi pustil TLOU II za PS5 - upam da bo kak upgrade...

Povezava do prispevka

Sej ni čudno da MS tako tišči BC naprej, ker itak nimajo nobenih novih špilov :D

 

Gatsu reče pred 31 minutami:

Sam XSS se je pa izkazal za totalne smeti.

-BC bo gonil X1 verzije kar pomeni bye bye 60 fps brez da igro patchajo

-prostora na disku za igre bo samo cca 330GB dodatnih 1TB pa stane toliko ko razlika do XSX. 

-1440p@60FPS je za next gen igre marketinški BS. 

 

ah kje pa, XSS bo najbolje prodajana konzola letos

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
Galko reče pred 5 minutami:

da fak ti vidiš kakšno "važenje med vrsticami" človek, wat da fak :D 

 

Jst čist razumem kva hoče čamir povedati, ker mi gre tudi izraz "retro gamer" extremno na kurac in IMO low-key sporoča, da si gay. 

 

ja, ki on kao mora PS1 igre igrat retrospectively, ker je bogi premlad - zato mu pride prav bc. :D

sem se hecal, valjda

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 1 uro:

 

Če so ti ekskluzive pomembne, xbox pomoje ni prava izbira, ker karkol je na xbox je zelo verjetno tud na PC (razen če nimaš gaming pcja?). Celo veliko zadev s PS-ja pride eventuelno na PC oz. se Sony nagiba v tej smeri, tako da bo ekskluziv tudi tam eventuelno vedno manj. Verjetno bodo igre izšle s časovnim zamikom, sam se odloči če ti je to ok (očitno je PC the best konzola :P). 

 

Poglej katere igre so ti zanimive in se na podlagi tega odloči, hardwersko sta xbox in ps5 bolj podobna kot kdajkoli prej. Kar prineseta (glede na prejšnjo generacijo) je opazno hitrejše loadanje iger (imo je že to skor razlog da greš na novo generacijo, tud če nima ekskluzive) in pa seveda več FPSjev tudi v 4k. Če ti je app ekosistem pomemben, tukaj afaik malenkost prednjači xbox. 

 

Kar pa se HWja tiče, pa dvomim da bodo igre na nivoju najšibkejše, vsak bo hotel naresti na nivoju najboljše in potem imeti neke nastavitve da zadeva teče zadovoljivo tudi na šibkejših varjantah (vsaj jaz bi se tako lotil stvari).

 

Bottom line, če ti nobena igra ni zanimiva in imaš PC, bi jaz počakal z nakupom dokler ne pride "must play" igra in se bi takrat odločil. 

 

Če pa budget ni problem, pa valda nabavi vse :D

 

Hvala za obsezen odgovor! 

 

Drugace imam prednaroceno in placano ps5, ker sem trenutno narocnik ps+ in imam vse igre kupljene za ps4. Ob narocanju mi je bil to no brainer, ceprav zdaj ko berem, sele malo razmisljam tudi o konkurenci. Imam kar nekaj xbox360 iger,..

 

Obeh ne smem privlect domov, ker se lahko samo odselim, preden me moja ubije. 🙂 je pa res, da se vedno lahko naprej prodam ps5 in kupim xbox. 🙂

 

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 1 uro:

Če bi Sony v neki ne vem keri realnosti napovedal, da bo v konzolo fuknil nek app za softwersko emulacijo PS1 in PS2 iger, bi se folku odfukal, kar verjemi

 

Seveda, folku se dandanes odfuka, zaradi vseh neumnosti. Realnost uporabe, bi bila pa kar boga po mojem... Enkrat sem zasledil, da je bil, sicer leta 2018 al neki, aktivnost na BC zadevah na XBOX konzolah okoli 1,5% od vseh aktivnosti igralcev... Seveda, pa to ne spremeni dejstva, da je od MS-ja tehnologija okoli tega res dobra.

uredilo bitje Hattori
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 58 minutami:

In glazba pa recimo audio knige so tudi že skoraj samo subscription modeli

 

A pri glazbi je tudi dosti ekskluziv glede na servis?

 

Določeni izvajalci so furali ekskluzivo za kak servis, ne vem, koliko je tega danes, samo je imo tudi manj relevantna primerjava. Igrice vseeno stanejo nekaj mio do nekaj sto mio, kar je bližje filmski industriji in so z vidika zagotavljanja financiranja ekskluzive toliko bolj pomembne.

 

Saj vem da se ponavljam, ampak še vedno me skrbi, kako se bo gamepass dohodek poznal na produkciji. S 15mio userji so na 150mio mesečnega incoma, če so vsi naročeni po polni ceni, pa vemo, kako obsežna je bila kampanja "3 leta gamepassa za $1" (no, ne vemo, samo vemo da ni zanemarljivo), kar pokrije en AAA naslov na mesec at best. Bolj 1 na 2 meseca, če odštejemo detajle. Če se znebimo retaila, to pol pomeni A: cene(ne)jše izkušnje in/ali B: mikrotransakcije forever.

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 minutami:

Nisem pogledal videa. Kaj je tle dobrega? A boš imel kak trial period, da preizkusiš "demo"?

 

ne, sam downloadaš ampak ne morš igrat. Če naročiš disk online lahka inštaliraš preden maš disk doma in potem samo disk vtakneš in piči miki. Pač odstrani en mali annoyance k maš doma disk pa potem čakaš da se downloada 100gb :D imo ena user friendly malenkost, ni baš "big news". 

 

pomoje so se mal naučil iz failanega launcha xbox one pred 7 leti. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...