Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

Pa drugače Dragon Quest 11 sploh ni neka slaba igrica. Pač klasična "6/10 pa roka" zame --- za nekoga, ki nima čustvenih navezav na žanr, zadostna, za fana JRPG-jev dobra

 

Pač zadeva je res uletela praktično neposredno iz leta 2004. Razen nenaključnih battlov praktično ni razlik z vrhom serije, DQ 8 (PS2). Ampak ja. To je bil vrh za 2004. 16 let kasneje deliverat praktično enako zasnovo z eno nadgradnjo (ni več naključnih battlov), pač ne more biti dovolj za višjo oceno, sploh ker še zdaleč ne gre za nek koncept, ki bi bil blizu popolnosti 

 

Bolj aktivni battli, bolj raznoliki pristopi, večjo individualiziranje likov v combatu

Bolj izvirni notranji prostori, ki niso copy/paste enega in istega

Side questi, ki segajo dlje od "najti pet jabolk v šumi in mi jih prinesi pls"

Zanimiv stranske zgodbe, ki se razvijejo že med glavno igro, ne v post-game

Bolj izviren soundtrack, ki ni samo repeat enega thema čez pol igrice

 

To bi poštimali, da bi se lahko začeli pogovarjat o ocenah višjih od 7 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 2 minutama:

Pa drugače Dragon Quest 11 sploh ni neka slaba igrica. Pač klasična "6/10 pa roka" zame --- za nekoga, ki nima čustvenih navezav na žanr, zadostna, za fana JRPG-jev dobra

 

Pač zadeva je res uletela praktično neposredno iz leta 2004. Razen nenaključnih battlov praktično ni razlik z vrhom serije, DQ 8 (PS2). Ampak ja. To je bil vrh za 2004. 16 let kasneje deliverat praktično enako zasnovo z eno nadgradnjo (ni več naključnih battlov), pač ne more biti dovolj za višjo oceno, sploh ker še zdaleč ne gre za nek koncept, ki bi bil blizu popolnosti 

 

Bolj aktivni battli, bolj raznoliki pristopi, večjo individualiziranje likov v combatu

Bolj izvirni notranji prostori, ki niso copy/paste enega in istega

Side questi, ki segajo dlje od "najti pet jabolk v šumi in mi jih prinesi pls"

Zanimiv stranske zgodbe, ki se razvijejo že med glavno igro, ne v post-game

Bolj izviren soundtrack, ki ni samo repeat enega thema čez pol igrice

 

To bi poštimali, da bi se lahko začeli pogovarjat o ocenah višjih od 7 

 

6/10 pa igro si po 10 urah nehal igrat? WTF?  

Povezava do prispevka

Sem pogledal zdej malo bolje metascore in ima PC verzija (ki sem jo tudi igral) 80. To je že mal bližje bolj realni oceni. Jaz bi ji sicer dal ene 70-75.

https://www.metacritic.com/game/pc/dragon-quest-xi-echoes-of-an-elusive-age

 

Pojma nimam kaj so improvali v Definitive Edition, sam tisto kar sem jaz igral si definitivno ne zasluži ocene 90.

Možno, da bi se mi bolj priljubila, če bi ji namenil več časa, kakor tistih 5-10 ur, ampak dvomim.

 

Naftalin/7

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 minutami:

Sem pogledal zdej malo bolje metascore in ima PC verzija (ki sem jo tudi igral) 80. To je že mal bližje bolj realni oceni. Jaz bi ji sicer dal ene 70-75.

https://www.metacritic.com/game/pc/dragon-quest-xi-echoes-of-an-elusive-age

 

Pojma nimam kaj so improvali v Definitive Edition, sam tisto kar sem jaz igral si definitivno ne zasluži ocene 90.

Možno, da bi se mi bolj priljubila, če bi ji namenil več časa, kakor tistih 5-10 ur, samo dvomim. Naftalin, the game.

 

Men ni jasno zakaj metacritic nima skupne ocene za vse platforme? Pol imaš pa 10 opisov za eno, 20 za drugo in ene 50 za tretjo pa na vsak platformi je čist drugo povprečje. Zato jaz raje gledam ocene na opencritic kjer je ocena skupna za vse platforme.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 4 minutami:

Men ni jasno zakaj metacritic nima skupne ocene za vse platforme? Pol imaš pa 10 opisov za eno, 20 za drugo in ene 50 za tretjo pa na vsak platformi je čist drugo povprečje. Zato jaz raje gledam ocene na opencritic kjer je ocena skupna za vse platforme.

Sam ker v tem primeru niti ne gre za isto igro. Na Switchu, kjer sem igral jaz, imaš kup dodanih stvari (dodan 2D SNES mode za celo igro, dodani japonski glasovi, fully orkestralni OST, dodatna mega hitra hitrost combata ...). Tako da višja ocena je že na mestu (če ne drugega, brez dodatne hitrosti combata si skoraj ne predstavljam več igre)

 

PC verzija pa je najbrž imela druge težave, nisem bral reviewov, da ima nižjo oceno 

 

 

Arben, na EG imaš dober in kratek review, ki zajame ključne točke. Po njem si boš lažje odgovoril, če te zanima: https://www.eurogamer.net/articles/2018-08-28-dragon-quest-11-echoes-of-an-elusive-age-review-a-staunchly-traditional-return-for-the-stately-rpg-series

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 15 minutami:

Sam ker v tem primeru niti ne gre za isto igro. Na Switchu, kjer sem igral jaz, imaš kup dodanih stvari (dodan 2D SNES mode za celo igro, dodani japonski glasovi, fully orkestralni OST, dodatna mega hitra hitrost combata ...). Tako da višja ocena je že na mestu (če ne drugega, brez dodatne hitrosti combata si skoraj ne predstavljam več igre)

 

PC verzija pa je najbrž imela druge težave, nisem bral reviewov, da ima nižjo oceno 

 

 

Arben, na EG imaš dober in kratek review, ki zajame ključne točke. Po njem si boš lažje odgovoril, če te zanima: https://www.eurogamer.net/articles/2018-08-28-dragon-quest-11-echoes-of-an-elusive-age-review-a-staunchly-traditional-return-for-the-stately-rpg-series

 

Ma dobr to sem mislu na splošno, ne ravno za DQXI ki ima 2 res precej različni verziji iste igre.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 10 urami:

Probaj nier automato če jo še nisi... imo ti bo všeč... 

 

uf ja, tud to moram probat. pa pathologic 2 je menda tud hud ... res je hud deal gamepass.

 

Kastor reče pred 9 urami:

a ne sem dobil od igabibe vse v kompletu... big support 

 

Imel bi še enega za kak easy multiplayer zadevo ala moving out pa overcooked s kakim obiskom... saj če bi lahk dualshocke gor dobil, ne bi imel težav, sam jebi ga :(

 

priporočam. pri nas dostikrat vsi 4je "delajo".

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...