Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 5 minutami:

mogoče v gaming industriji, ne pa v splošni populaciji, kot npr. Lara Croft, SM ni nikoli bil pop ikona

Pač ne drži. Pejd zdej na Čopovo in naj novinarka sprašuje mimoidoče, če vedo kdo je to Super Mario in Lara Croft....

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Ne Lara Croft, Tomb Raider se ve kdo je :D

 

Pri nas Mario ni bil nikol tolk popularen, ker pač so bile konzole drage in je folk imel PCje... ker so za šolo, pa fotri so v dBase neki tipkal pa neki neki je blo treba švercat iz avstrije... konzola je pa (pre)draga igrača.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Galko reče pred 38 minutami:

ya jaz sem tudi otrok 80ih/90ih in sem videl mogoče 1 japonski špil v celi osnovni šoli - Street Fighter 2 in vse njegove izvedbe. Pa FF VII v 8. razredu.

 

Potem ko sem odkril svet konzol pri 15ih - 16ih v SŠ je bilo pa drgač, ja - ampak prej pa nisem vedel za japonsko in jap. gaming sceno.

 

Glede na to, da si moj letnik. Katere so pa bile tiste prve igre, ki si jih igral? Nisi nikoli Final Fighta igral na avtomatih? To je like 1989 game... Kaj si igral, ko si bil star 6-9 let?

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 4 minutami:

Ne Lara Croft, Tomb Raider se ve kdo je :D

 

Pri nas Mario ni bil nikol tolk popularen, ker pač so bile konzole drage in je folk imel PCje... ker so za šolo, pa fotri so v dBase neki tipkal pa neji neki je blo treba švercat iz avstrije... konzola je pa (pre)draga igrača.

Pri nas pa ravno obratno. Komp za šolo ni bil potreben, zato jih tudi ni bilo. Arcade igralnice so bile dobesedno polne in si čakal na vrsto. Razne Sege in Nintende so pa imeli tudi otroci delavskega razreda, tudi commodore ja...

Povezava do prispevka

Glej, večina Slovencev pač ni imela izposojevalnice v bližini, same igre pa so bile daleč predrage za tedanje slovenske plače. Na računalnikih pa si lahko piratiziral oz. dobil na kasetah/disketah/cdjih za par sto tolarjev, no brainer za večino.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

Pri nas pa ravno obratno. Komp za šolo ni bil potreben, zato jih tudi ni bilo. Arcade igralnice so bile dobesedno polne in si čakal na vrsto. Razne Sege in Nintende so pa imeli tudi otroci delavskega razreda, tudi commodore ja...

Pust igralnice, tist sem jaz hodil v en lokal, ko sem šel od verouka, igrat Pong... sam to nisi imel doma. Ajd mogoče je kdo tud imel, en bratranec je mel ATARija unga ta lesenga...

Aja pa en kolega je imel NESa, sam je foter imel dve gostilni... pa tud, ko smo šli k njemu igrat, sem jaz raje z bejbo raziskoval antomijo ženskega telesa :P 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
maksi reče pred 6 minutami:

Glej, večina Slovencev pač ni imela izposojevalnice v bližini, same igre pa so bile daleč predrage za tedanje slovenske plače. Na računalnikih pa si lahko piratiziral oz. dobil na kasetah/disketah/cdjih za par sto tolarjev, no brainer za večino.

Večina slovencev ni imela kompov...

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 8 minutami:

Pust igralnice, tist sem jaz hodil v en lokal, ko sem šel od verouka, igrat Pong... sam to nisi imel doma. Ajd mogoče je kdo tud imel, en bratranec je mel ATARija unga ta lesenga...

Aja pa en kolega je imel NESa, sam je foter imel dve gostilni... pa tud, ko smo šli k njemu igrat, sem jaz raje z bejbo raziskoval antomijo ženskega telesa :P 

To zato, k ti sploh nisi rojen v 80ih? :) 

Povezava do prispevka

Tle na obali je bilo ful bolj čutiti vpliv Italije in zahoda. Konzole in igralnice so bile dosti bolj "mainstream" kakor v centru Slovenije, kjer so bolj prevladovali PCji. Sklepam, da je bilo podobno tudi ob meji z Avstrijo (ali pa ne, nimam pojma, Italijani so bili res fuknjeni na japonsko v 80ih).

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 15 minutami:

Tle na obali je bilo ful bolj čutiti vpliv Italije in zahoda. Konzole in igralnice so bile dosti bolj "mainstream" kakor v centru Slovenije, kjer so bolj prevladovali PCji. Sklepam, da je bilo podobno tudi ob meji z Avstrijo (ali pa ne, nimam pojma, Italijani so bili res fuknjeni na japonsko v 80ih).

Kranj kakor je danes vukojebina (hvala bogu se stanje izboljšuje) v poznih 80ih in zgodnjih 90ih ni bil. Kabelska TV in razni tuji kanali so bli zgodaj. Kabelski internet in  kasneje smo tudi optiko dobili med prvimi v SLO :)

V Yugi je bil pa celovec eno proč, Ferlach še toliko bližje. V teh njihovih trgovinah sem igral nintendo, dokler so starši kupovali fasngo. V Hotelu Creina je bil v pritličju Duty Free shop, kjer si lahko kupil zahodne igrače, ala Barbike in Lego kocke. Potem en sosed je vrtel neke glave na C64 drugi je pa imel 286 s črno zelenim monitorjem. V igralnicah pa igre, da ti je glavo odprl. Itak me PC ni zanimal do prihoda soundblasterja...

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Kranj kakor je danes vukojebina (hvala bogu se stanje izboljšuje) v poznih 80ih in zgodnjih 90ih ni bil. Kabelska TV in razni tuji kanali so bli zgodaj. Kabelski internet in  kasneje smo tudi optiko dobili med prvimi v SLO :)

V Yugi je bil pa celovec eno proč, Ferlach še toliko bližje. V teh njihovih trgovinah sem igral nintendo, dokler so starši kupovali fasngo. V Hotelu Creina je bil v pritličju Duty Free shop, kjer si lahko kupil zahodne igrače, ala Barbike in Lego kocke. Potem en sosed je vrtel neke glave na C64 drugi je pa imel 286 s črno zelenim monitorjem. V igralnicah pa igre, da ti je glavo odprl. Itak me PC ni zanimal do prihoda soundblasterja...

Pa še izposojevalnico PC in PS1 iger ste imel, ki sem jo na veliko koristil v času ko sem hodu na FOV

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 28 minutami:

Sklepam, da je bilo podobno tudi ob meji z Avstrijo (ali pa ne, nimam pojma, Italijani so bili res fuknjeni na japonsko v 80ih).

 

Ne bi rekel... sicer nisem na meji z Avstrijo, je pa takrat bila vseeno ta celi del štajerske pod vplivom nemščine. Na TV smo imeli SLO, HTV in ORF (ti nobeni niso tega vrteli). Jaz se do leta 90 praktično nisem seznanil z ničim japonskim. Animeje sem menda prvič v življenju videl, ko me risanke več niso zanimale (tisti nogomet menda). Pokemon tudi enega samega dela nisem pogledal v lajfu. Zato mi je ta japonski stil še danes tuj in me sploh ne privlači. Kul mi je kako slikico pogledat... igre in risanke ipd. pa ne hvala.

 

V mojih koncih seveda tudi arkadnih igralnic ni blo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

RTL 2 je imel animeje. Itka kot otrok tega ne ločiš. So pač malo lepše in malo grše risanke. Ampak ja Captain Tsubasa smo itak vsi gledali v 80ih, samo pač ga je vsak poznal po svojem imenu.  Pol naši zanamci pa so dobili Rudija. :lol:

 

kar pa se tiče špilov, tako od oka bi rekel, da okoli mene ni nihče imel konzol in da smo vsi igrali ali na c64 ali pa  na 286, 386 in 486kah, v mojem primeru so bli to vsi šolski računalniki, ki jih je foter prinesel iz službe, ker je pač lahko.  Ampak sem se potem spomnil, da sem igral Streetfigherja pa starejšem kolegu na drugem koncu hodnika v bloku. NES sem spoznal šele tam 1993, SNES pa tudi tam nekje,  SEGA game gear je tudi pojavil v lokalni knjižnjici tam enkrat.  Igralnic z avtomati ni bilo v našem kraju, le ko so se kaki ti potujoči zabaviščni parkci pojavili smo to dobili. Ampak to je blo spet tam okoli 1992 do 1994 ( v letalskem posnetku našega kraja iz leta 1994 se dejansko vidi en tak obisk :D.)

 

Enivej jaz = PC gamer večino otroštva od poznih 80ih do srede 90ih. IN špilov je bilo ogromno.

Povezava do prispevka

Dobro, primerjaj to s povprecnim racunalnikom iz 1990. Spil v videu tece na 486DX33, ki je bil 1990 bolj ali manj top of the line, vecina jih je takrat furala 386 ali kvecjemu 486, oboje SX verzije, zvocne kartice pa tudi niso bile samoumnevne, CD-ROM pogoni se toliko manj. Cena vsega skupaj pa je bila tudi konkretno cez to, kolikor je stal SNES ob releasu.

Povezava do prispevka

na dva prsta ene roke lah preštejem kok folka je pr ns mel komp (spoiler; dva)

se to tisti katerih starši so mel sluzbene doma

 

ps1ko je mel točno samo en model, pa še ta je to njegov starejši brat u bistvu imel, čipiral v domžalah, karat al kaj je že bla štacuna, pa fural piracke igre

 

gameboyi so takrat ravno malo  bolj v slo mainstream zaplaval, tega nas je pa mela kar dosti, tam ene 5-6 (od 30ih)

 

do konca OŠ se je pol stanje mal zboljšal, ker le 8x ti lah rečejo "kupim če boš odličen"

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Moji prvi gaming momenti so bli ZX spectrum 48 od bratranca na katerem sva igrala neko formulo, cookie in Jetpack in to je blo vse kar sem igral od ene 9-14 leta starosti. Potem smo čez vikend kdaj igral pr enmu k je imel Commodore 64. Pol je en kolega dobil doma Nes in SMB3 pa smo to drgnili lep čas. Pol sm imel enga sošolca pri katermu sm drgnil Metroid 2 na Gameboyu. Šele ko sem bil v ene 3. letniku srednje sem si končno lahko kupil Zx Spectrum od enga sošolca napol za gešenk. Dve let kasneje pa Commodore 64 lol... Šele v prvem letniku faksa leta 1995 pa sem na obroke kupil svoj prvi PC in sicer Amd-K5 100 brez zvočne in brez CD roma lol... No potem se je finančno stanje končno začelo izboljševat ker pač študentsko delo in sem potem imel vse PS konzole, Xboxa, Gamecube, 3dfx voodoo kartice itd... Skratka jebeno je blo pridet do teh stvari na kmetih :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...