Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 38 minutami:

Cesa tocno ne razumes :D

Ne razumem kaj ima oblika veze s prostornino. Ne razumem kaj je bruto neto prostornina.

V ps5 lahko naročiš 10l vode v xbox pa samo 6. 

Ne vem pod kakšnimi pogoji ima lahko ps5 manjši volumen.

Povezava do prispevka

Ja pac xbox sex je kvader, volumen je preprosto visina x sirina x globina. To je hkrati njegov bruto in neto volumen.

 

PS5 pa ni kvader ampak je dodekapentazomboedrotrikvadrohiperbolaeder, tako da njegovega volumna ne mores zracunat tako, da preprosto pomnozis njegove skrajne visine x sirine x globine, kar bi bil recimo njegov bruto volumen, ker toliko prostora efektivno zasede na polici (pacj kljub temu, da je zaradi vesoljske oblike "zadaj" ozji kot na sredini, ga ne mores naprimer vtaknit v regal, ki je ozji od njegove maksimalne sirine).

Povezava do prispevka
Arey reče pred 7 urami:

Ne vem, samo predvidevam da je ps5 slabse izkoriscen ker ni pravilne oblike in imas predele znotraj ohisja kjer ni nicesar.

 

meni se pa zdi intake in exhaust površina na PS5 precej večja - če pogledaš, XSX zajema zrak od spodaj skozi precej manjšo odprtino kot PS5, ki zajema ob straneh, po celi sprednji strani in povrhu - izpuh je pa na PS5 cela zadnja stran, ki je spet precej večja kot XSX dimnik...ne vem no, imam filing da jih je Sony tokrat nadjebal kar se tiče termike - Microsoft je zgleda tisti, ki je tokrat šel bolj v form over function smer, ne Sony

 

pa eno drugo stvar me čudi, da nihče ne omenja (al nobenemu ni pomembna?) - to da tudi PS5 nima optical out.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče Pravkar:

 

meni se pa zdi intake in exhaust površina na PS5 precej večja - če pogledaš, XSX zajema zrak od spodaj skozi precej manjšo odprtino kot PS5, ki zajema ob straneh, po celi sprednji strani in povrhu - izpuh je pa na PS5 cela zadnja stran, ki je spet precej večja kot XSX dimnik...ne vem no, imam filing da jih je Sony tokrat nadjebal kar se tiče termike - Microsoft je zgleda tisti, ki je tokrat šel bolj v form over function smer, ne Sony

 

pa eno drugo stvar me čudi, da nihče ne omenja (al nobenemu ni pomembna?) - to da tudi PS5 nima optical out.

Me vem no, če so ravno nadjebal. Po taki katastrofi, kot je bil PS4 so pač moral nekaj narest, dali so precej precej večji vent, in precej večji hladilnik gor in precej precej večjo konzolo. Ni to zdej tukaj nadjebancije :)

 

Kaj se pa ti sekiraš za opcial out? To je pa tako neumna stvar, ne vem zakaj bi jo kdo imel?

Povezava do prispevka

Nekje v eni temi sem bral, kako bi lahko M$ porinil prst v rito Sonyu, če bi hitro znižali konzolo za 100€. Ma tudi če bi konzolo znižali za 200€, ne bi nič ogrozili Sonya. 

 

Ljudje se delimo na gamerje in vse ostalo. Vsi ostali, jim panike, lahko igrice na telefonu, na dve generaciji ala ps3 nek nidvorspid. Gamerji hočejo gejmat najboljše igre, kar jih je in bodo imeli tisto, kar jim budget dopušča, če jim budget dopušča bodo imeli switch, playstation in gaming komp, redki tudi xboxa, ker ga enostavno ob prej naštetih konzolah roko na srce potem res ne potrebuješ.

 

Pogledaš v temo, kjer folka nominira igre leta. Večina folka samo ekskluzive našteva, HZD, BotW, GoW, BB, Ghost of thusima, The last guardian, the last of us, uncharted 4... In če jest na konzoli ne morem takih iger igrat, jo sploh ne rabim, ker nisem več tolk gamer, sem pa še zmer. In je lahko PS5 600€ in xbox 300€, jest dam raje še 300€ zraven za ključ do tega sveta, ki so mi ga dale ekskluzive.

 

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 minutami:

Me vem no, če so ravno nadjebal. Po taki katastrofi, kot je bil PS4 so pač moral nekaj narest, dali so precej precej večji vent, in precej večji hladilnik gor in precej precej večjo konzolo. Ni to zdej tukaj nadjebancije :)

 

Kaj se pa ti sekiraš za opcial out? To je pa tako neumna stvar, ne vem zakaj bi jo kdo imel?

 

za XSX si nekako predstavljam, da bi polno obremenjen lahko bil bolj glasen kot PS5 - ker pač, preveč natrpano mi deluje vse skupaj v primerjavi s PS5, nekje se mora poznat - pa tudi PS5 mi deluje bolj prijazen za odpret in očistit prah (že PS4 je bil tak), Microsoft se mi zdi da ni sploh nič razmišljal v to smer, ampak važno samo da je skockana konzola (pun intended)...v bistvu me pa dokaj boli đoko za XSX, ker ga ne bom kupil, ampak bi bilo zanimivo dogajanje, če bi imeli spet težave s hlajenjem/glasnostjo/vzdržljivostjo, tako kot X360. :D

 

za optical out me tudi ne sekira, vem pa da je  Mefisto pizdil, ker ga na XSX ni - verjetno je še kdo, ki ga uporablja...

 

pa še neki v prid PS5, kar je malo bolj relevantno od optical out. :D

 

 

PS5 is using a Wi-Fi 6 wireless antenna, that also supports Bluetooth 5.1. Wi-Fi 6 allows for a new maximum speed of 9.6Gbps, in comparison to the Xbox Series X that is equipped with a Wi-Fi antenna that supports Wi-Fi 5.

Not only that, the PS5 has a USB-C port that will support 10Gbps transfer speeds. The teardown also confirms that the USB-A ports are also capable of the same speeds. By comparison, The Xbox Series X/S does not come equipped with USB-C ports at all, and the USB-A ports it does have will run at the standard 5Gbps. 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 20 urami:

meni se pa zdi intake in exhaust površina na PS5 precej večja - če pogledaš, XSX zajema zrak od spodaj skozi precej manjšo odprtino kot PS5, ki zajema ob straneh, po celi sprednji strani in povrhu - izpuh je pa na PS5 cela zadnja stran, ki je spet precej večja kot XSX dimnik...ne vem no, imam filing da jih je Sony tokrat nadjebal kar se tiče termike - Microsoft je zgleda tisti, ki je tokrat šel bolj v form over function smer, ne Sony

 

dvomim da ja katera stran zanemarila hlajenje. Mal branja, da ne boš več neumnosti pisal:

https://en.wikipedia.org/wiki/Heat_pipe#Vapor_chamber_or_flat_heat_pipes

 

also: 

PS5 fan -> 120mm

XSX fan -> 130mm

Povezava do prispevka

Ja ki inzenirji ki dobijo par jurijev, ce ne par deset tisoc na mesec, so pac zajebali ki so naredili premajhno luknjo

 

Anyway

 

Itak koliko mi moja kmecka pamet pravi, ko se zrak segreva gre gor in glavno samo da segrer zrak cimprej izlocis iz sistema.. une luknje apodaj, pa tut ob strani so, zadaj, so cis dovolj da flow oz prepih povlece not svez zrak.. edino kar bi lahko bilo boljse je mogoce malo vecji heatsink sam.. ziher so tipi izracunali prav povrsino lol

 

Mene bi bolj skrbelo za ps5 ki sesa zrak od spredaj zgoraj in ga poriva dol in zadaj ven, ziher bo lazje odvajal toploto lezecke.. sam.. iskreno z unim hearsinkom, ki je ziher blizu 50 posto teze celega ps5 in ogromno povrsino ne bi smelo bit problemov... liquid metal bottleneck je itak safe, povrsina radijatorja je huge, edino treba videt kako so zrihtali ta air flow, da ni kje kaksne pretirane turbolence, ker par da ti topel zrak porivas od zgoraj dol ven ni lih natural

 

Tako da hlajenje pri obeh konzolah je sekar safe imo

 

Ampak ja.. treba videt v praksi, sploh ko bodo in ce bodo kej boostali performance in ko bo kaksna igra gnala na max par ur

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Jaz pa upam, da bo dobro zahajcal, da ne rabim upalit klime pozimi.. samo da se ga ne cuje

 

Pizda ki ce pomislim.. ze ta 75 inch tv.. ko grem oz swm sel mimo v kratkih rokavih prav sem zacutil toploto na pol metra.. se xbox da mi greje, ce hermeticno zaprem sobo, pozimi tle na primorskem skoraj da res ne rabim dodarnega gretja lol

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...