Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Chenier_ reče pred 8 minutami:

Torej ne veš + te ne zanima + takoj preklopiš drugam + niti pogovarjal se ne bi o tem

 

Ampak v primeru rezov pa bi najprej rezal kulturi :D 

 

Top državljan, sedi pet 

Jah jebat ga... dovolj je, da trije naredijo nekaj, da se mi večina zagabi. Saj je še ogromno malo manj ogabnih kulturnikov. Na kocu prideš do tega, da je ziher bolje v krizi narediti rez v kulturi, kot recimo v kmetijstvu in gospodarstvu. Ti pa lahko pač svoje prepričanje naprej goniš, kot jaz svoje.

 

Še poglabljal se bom in bral člkanke o teh gnusih. Niso vredni tega, da gubim čas.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Glej brez veze itak ne boma nikakor skup prišla. Nikoli nisem bil proti kulturi recimo, pa so me marsikateri "umetniki" prepričali, da sem jo postavil skoraj na dno. Verjami da nisem edini, ki je tako pričel razmišljati in si misliti, da je v primeru rezov v državno blagajno prvo treba odrezati velik del pogače kulturi. In to samo zaradi teh tako zvanih sodobnih umetnikov, performerjev... najebejo pa na koncu vsi.

 

Pa ne opravičevat enega dejanja z drugimi. Tisto kar mi delamo v klavnicah nikakor ni fajn, ampak je pa legalno. A če talibani nekemu odrežejo glavo, je opravičljivo da mi kakemu tu in tam tudi? Saj na koncu koncev bi jih mi manj kot oni.

Ja pač ne veš kaj točno je kultura, kako vlogo je imela zgodovinsko in kakšen je njen pomen za človeka in družbo. Ampak ne skrbi, večina jih je na istem kot ti, brez skrbi da boste v bližnji prihodnosti dobili to kar si želite. 

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 10 minutami:

Lepa

 

Kera igračka bo prvo se pripalila na novem TV-jčku? 

 

Tsušima se je mal že včeri, da sem stestiral HDR. Slednji ga poka, pa art je res kul, ampak detajli pa ful zmanjkajo v tej igrici. Škoda, ker sem TLOU2 že obrnil, ker pomoje bi svršaval par ur po ekranu, če bi s tem začel 

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 3 urami:

Meni pa je nenavadno, koliko ljudi se zgraža nad pojedenim netopirčkom. Vsi piščanci in prašiči, ki so v radikalno premajhnih prostorih vzgojeni samo in izključno z namenom, da bodo dali meso za človeka, ki so za zabavo na pikniku prebodeni skozi goltanec, so vam gotovo hvaležni, da ga SJW-jate za neomamljenega netopirja :). Isto je bilo z Majo Smrekar in njenim "dojenjem psa", naenkrat polno bojevanja za pravice podojenega psa, medtem ko dobesedno razmnožujemo bitja samo z namenom zakola, jim odmerjamo premalo življenjskega prostora in so ponekod v naravnost grozljivih razmerah. Mi je performens tega modela carski? Ne, ni mi. Ampak v njegovem dejanju ne vidim nič kaj tako radikalno bolj groznega kot v svojih dejanjih, ko si kupim maso dobesedno zmlete živali za na roštilj. On se vsaj ne spreneveda, vsem na očeh je čvaknil živega netopirja, boli te kurac, medtem ko mi kupujemo zmlete živali v plastični embalaži z datumom uporabe in smo kao ful bolj prijazni, zato ker naš prašič je bil omamljen, to da je bil tudi vzgojen dobesedno samo za zakol v najbrž ne ravno top razmerah, pa nas ne gane. Moj point skratka: jaz se ne bi upal napadat modelčka, ker je pojedel živega netopirja, ker se mi moja konzumacija živali skozi predelano meso pač ne zdi tako bistveno bolj humana, da bi si upal whiteknightat. 

 

Hja no.

 

Mislim da tako pavšalno tudi ne gre primerjati, saj ni edini faktor kaj se zgodi, ampak tudi kako in predvsem kje se zgodi. Tudi naše babice, ki so že v času osnovne šole v domači kuhinji rezale vrate kuram za popoldansko župco, ne bi lih pozitivno reagirale, če bi med sprehodom skozi center videle, kako en model reže živi kuri vrat na pločniku. Nasploh ima vsako dejanje nek svoj sprejemljiv način in prostor, odstopanje pa ponavadi pač ni sprejemljivo, valda. Mislim da doma vsi serjemo, nekateri celo v wc, samo to ne pomeni, da ne bo zgražanja, če se poserjem na pločnik. Temu modelčku je to zgražanje tudi verjetno point "performansa", če bi vsi mimoidoči bili like "hm, okej, kul", bi verjetno kmalu dobili followup performans "kako doma viseti s štrika". 

 

Pomoje bi bil tudi ful bolj hud performans, da random babica sredi centra pripravlja tradicionalno kosilo, z vsem klanjem ki spada zraven, bi sigurno več povedala kot en model ki je pojedel netopirja :D

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 minuto:

 

Hja no.

 

Mislim da tako pavšalno tudi ne gre primerjati, saj ni edini faktor kaj se zgodi, ampak tudi kako in predvsem kje se zgodi. Tudi naše babice, ki so že v času osnovne šole v domači kuhinji rezale vrate kuram za popoldansko župco, ne bi lih pozitivno reagirale, če bi med sprehodom skozi center videle, kako en model reže živi kuri vrat na pločniku. Nasploh ima vsako dejanje nek svoj sprejemljiv način in prostor, odstopanje pa ponavadi pač ni sprejemljivo, valda. Mislim da doma vsi serjemo, nekateri celo v wc, samo to ne pomeni, da ne bo zgražanja, če se poserjem na pločnik. Temu modelčku je to zgražanje tudi verjetno point "performansa", če bi vsi mimoidoči bili like "hm, okej, kul", bi verjetno kmalu dobili followup performans "kako doma viseti s štrika". 

 

Pomoje bi bil tudi ful bolj hud performans, da random babica sredi centra pripravlja tradicionalno kosilo, z vsem klanjem ki spada zraven, bi sigurno več povedala kot en model ki je pojedel netopirja :D

Saj kolikor sem bral tipo sploh ni želel komentirat odnosa do živali s tem performensom, to je zdaj nasploh offtopic debata

 

Se drgač strinjam s tabo, da ima vse svoj kontekst, in itak sem pomoje nekje napisal, da mi ni kul performens. Ironiziral sem zgolj ta pristop, da dokler poteka masakriranje stran od oči, nam je kul (v prvi osebi - tudi jaz sem tak) oziroma vsaj neproblematično, ko pa tipo poje netopirja pred parlamentom pa smo triggered z vilami v rokah, da tako pa se z živalmi res ne dela. Lahko dnevno vzgajamo in za hrano pobijamo milijone živali, jih redimo v neprimernih prostorih ... Sam ko pa modelček poje netopirja, pol pa potegnemo črto in je treba modela izgnat in kulturi rezat finance :D  

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 1 uro:

Saj kolikor sem bral tipo sploh ni želel komentirat odnosa do živali s tem performensom, to je zdaj nasploh offtopic debata

 

 

fak, js pa iz prve padu v oba "prepira" tako tu, kot na gnoju

in šele pol vidim, da je bil to bolj COVID 19 = FAKE NEWS performans

 

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

 

Hja no.

 

Mislim da tako pavšalno tudi ne gre primerjati, saj ni edini faktor kaj se zgodi, ampak tudi kako in predvsem kje se zgodi. Tudi naše babice, ki so že v času osnovne šole v domači kuhinji rezale vrate kuram za popoldansko župco, ne bi lih pozitivno reagirale, če bi med sprehodom skozi center videle, kako en model reže živi kuri vrat na pločniku. Nasploh ima vsako dejanje nek svoj sprejemljiv način in prostor, odstopanje pa ponavadi pač ni sprejemljivo, valda. Mislim da doma vsi serjemo, nekateri celo v wc, samo to ne pomeni, da ne bo zgražanja, če se poserjem na pločnik. Temu modelčku je to zgražanje tudi verjetno point "performansa", če bi vsi mimoidoči bili like "hm, okej, kul", bi verjetno kmalu dobili followup performans "kako doma viseti s štrika". 

 

Pomoje bi bil tudi ful bolj hud performans, da random babica sredi centra pripravlja tradicionalno kosilo, z vsem klanjem ki spada zraven, bi sigurno več povedala kot en model ki je pojedel netopirja :D

To je pa post poln gluposti, prav ne vem kje bi začel. Po moje nima smisla. Sam kira žalost, pa kaj to pišeš. 

 

  • Nekul -1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 20 minutami:

 

Arey reče pred 15 minutami:

Kdo bo to bral lol

Also oskarji-lol, mater jim vidim. Edino, kar je od te nagrade koristno, je tujejezični oskar, da malo vidiš, kaj posamezne države bolj mainstreamovskega producirajo, da si skratka malo na tekočem

 

Če bi bil komentator na slovenskih novičarskih straneh, bi napisal: sam ukint pa postrelit 

Povezava do prispevka

Kaksni retardi se najdejo v tej temi, to je neverjetno.

 

 

Jedenje zivali medtem ko je ziva == Ubiti zival za meso/kupit meso z namenom ga pojest, izgleda.

 

Zanimivo da to zagovarjajo podobni retardi kot tisti ki niso videli morlanih razlik med dejanji Ellie in Abbie v TLOU2.

 

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Static reče pred 2 minutama:

Kaksni retardi se najdejo v tej temi, to je neverjetno.

 

Jedenje zivali medtem ko je ziva == Ubiti zival za meso/kupit meso z namenom ga pojest, izgleda.

 

Zanimivo da to zagovarjajo podobni retardi kot tisti ki niso videli morlanih razlik med dejanji Ellie in Abbie v TLOU2.

Malo manj opletaj s pojmi retard kolega Static

 

Drgač pa noben ni enačil tistega. Jaz sem samo povedal, da je stopnja zgražanja (zlasti na komentarji pod novicami --- tukaj je tomazek slučajno padel v ogenj, vsekakor ga nisem nameraval tako izpostavljat), ker je nek tipo pojedel netopirja, mal pretirana ob upoštevanju tega, kako se vsakodnevno ravna z živalmi v prehrambeni industriji. Brez skrbi, tudi jaz prispevam svoj delež, ker kupujem in jem meso, ni holier than thou warianta, pač pa bolj umirimo predivje konje ,ker so predivji. Zabavljal sem se predvsem nad folkom, ki bi tipota izganjali in pretepali, ker je pojedel živo žival in je to blazno mučenje živali, medtem ko jim je po možnosti šport odojka sukat pred gostilno in nimajo absolutno nobenega problema, da se jim everyday zagrinda kepo piščancev za 1,20 € argeto, v katero bodo namakali žemljo. Tudi "ubiti žival za meso" ima več ravni in več luksuza. V prehrambeni industriji vsekakor ni vse v redu in bi naredili krepko več, če bi te internetni SJW-ji raje rantali nad tistim, kokr pa da utrujajo nekemu performerju. Sam ja, eno bi v divjih sanjah potencialno lahko vplivalo na njihovo lagodje, tako da dajmo raj tauntat tega modelčka

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 13 minutami:

 

Hvala za vaš zapisal komenter

Če si hotu rečt da kurcam brez argumentiranja imaš prav do določene mere, mislim da je neka meja, ko se ne počutim dolžnega razlagat ampak samo opozarja na žalosten nivo. 

 

Sicer bom pokomentiral, ampak doma, se mi ne da na mobitelu. 

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 1 uro:

 

 

TL;DR . Kvote bodo morale biti izpolnjene. Največja neumnost.

 

TANDARD A: ON-SCREEN REPRESENTATION, THEMES AND NARRATIVES

To achieve Standard A, the film must meet ONE of the following criteria:

A1. Lead or significant supporting actors

At least one of the lead actors or significant supporting actors is from an underrepresented racial or ethnic group.

  • Asian
  • Hispanic/Latinx
  • Black/African American
  • Indigenous/Native American/Alaskan Native
  • Middle Eastern/North African
  • Native Hawaiian or other Pacific Islander
  • Other underrepresented race or ethnicity



A2. General ensemble cast

At least 30% of all actors in secondary and more minor roles are from at least two of the following underrepresented groups:

  • Women
  • Racial or ethnic group
  • LGBTQ+
  • People with cognitive or physical disabilities, or who are deaf or hard of hearing

A3. Main storyline/subject matter

The main storyline(s), theme or narrative of the film is centered on an underrepresented group(s).

  • Women
  • Racial or ethnic group
  • LGBTQ+
  • People with cognitive or physical disabilities, or who are deaf or hard of hearing

Itd za vsako postavko....

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 46 minutami:

Malo manj opletaj s pojmi retard kolega Static

 

Drgač pa noben ni enačil tistega. Jaz sem samo povedal, da je stopnja zgražanja (zlasti na komentarji pod novicami --- tukaj je tomazek slučajno padel v ogenj, vsekakor ga nisem nameraval tako izpostavljat), ker je nek tipo pojedel netopirja, mal pretirana ob upoštevanju tega, kako se vsakodnevno ravna z živalmi v prehrambeni industriji. Brez skrbi, tudi jaz prispevam svoj delež, ker kupujem in jem meso, ni holier than thou warianta, pač pa bolj umirimo predivje konje ,ker so predivji. Zabavljal sem se predvsem nad folkom, ki bi tipota izganjali in pretepali, ker je pojedel živo žival in je to blazno mučenje živali, medtem ko jim je po možnosti šport odojka sukat pred gostilno in nimajo absolutno nobenega problema, da se jim everyday zagrinda kepo piščancev za 1,20 € argeto, v katero bodo namakali žemljo. Tudi "ubiti žival za meso" ima več ravni in več luksuza. V prehrambeni industriji vsekakor ni vse v redu in bi naredili krepko več, če bi te internetni SJW-ji raje rantali nad tistim, kokr pa da utrujajo nekemu performerju. Sam ja, eno bi v divjih sanjah potencialno lahko vplivalo na njihovo lagodje, tako da dajmo raj tauntat tega modelčka

 

 

Kako je pretirana ce tip je zival medtem ko je ziva, in ji s tem neizogibno povzroca neopisljive bolecine?


To kaj si ti videl na nekem random shock value dokumentarcu kako v ogromnih farmah v third world drzavat/ameriki delajo z zivalimi ne pomeni da je tako stanje povsod. Nadalje, spet enacis namerno povzrocanje bolecine (spet me to spominja na debate o Abby, kjer niste in niste bili sposobni dojet zakaj je to hujse kot ubijanje iz potrebe/samoobrambe) z rejenjem zivali za meso. Dojames ti da so v prehrambeni industriji na mestu razna pravila in dolocbe, da naj bi se zivali ubijalo humano, torej, med drugim minimiziranje trplenja.


Pa ne mi zdaj o random lokacijah ki se teh stvari ne drzijo in z temi zivalmi grdo ravnajo. Si upam trdit da bi prakticno vsak ki obsoja pocetje tega debila ki je pojedel zivega netopirja, obsojalo tudi krivo pocetje s strani teh prehrambenih industrij.

 

Se enkrat, kot v TLOU2 temi delas ogromno mentalno gimnastiko da opravicis dejanja idiota ki namerno povzroca bolecino nekomu drugemu (v tistem primeru Abby, v tem primeru ta "umetnik")

 

In pa ja, prehrambena industrija je krepko potrebna ali spremembe ali pa poostrenega nadzora iz smisla ravnanja z zivalmi. Kljub temu pa to ne opravicuje dejanja tega tipa.

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...