Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 31 minutami:

Pa koščice. Mandarino si lahko celo v gobec porinem in prežvečem, pri klementinah bi se zadavil s koščicami.

 

o cem ti govoris?

 

klementine so sladke in imajo tanko lupino, vecinoma niti ene pecke ni not, al sem jaz totalno pomesal

Povezava do prispevka

Jaz vem, da sem kupil mandarine in jih ravnokar 5 maznil. Lupina je debela mogoče 2mm, jo je težko načet in takoj se zna strgat. Sadež je precej kisel, brez ene same pečke.

 

Glede klementin nisem 100%, ker jih kako leto zdaj nisem jedel. Ampak meni so vedno rekli, da je tisti temnejši sadež od mandarine, ki ima debelejšo lupino, ki se lažje v večjih kosih lupi, bolj sladek ko kisel in ima koščice... klementina. Roke v ogenj pa ne dam.

 

@Fuksija pomoč?

 

Klementina (znanstveno ime Citrus × clementina) je vrsta drevesa iz rodu Citrus (družina rutičevk) in njegov sadež. Je plod križanja med mandarino in pomarančo.

 

Plod je podoben mandarini, a je temnejše, bolj rdeče barve. Ni nikoli sploščene oblike, kot večina mandarin, temveč je popolnoma okrogel. Kot mandarina, se z lahkoto lupi in deli na krhlje, a okus je zelo podoben pomaranči. Včasih ima celo priokus marelice.

 

Kisloba, ki je pri pomaranči včasih premočna, pri klementinah nikoli ne izstopa.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Neretvanske so itak najboljše, tak da... navali narod :) /meni osebno je res vseeno za sadje, zelo malo tega konzumiram. Še najrajši in dokaj redno imam kakšno jabolko/hruško zraven dobrega sira, to pa je večinoma to. Ali pa kak kivi ali banano, to imam načeloma še tudi rad. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 2 minutama:

Tangerines and clementines are two varieties of mandarins. They’re both prized for their sweet flavor and soft, easy to peel skins. Of the two, clementines are sweeter and easiest to peel.

 

Ja, sem v postu nad tvojim edital v slovenščini opis. Saj to mi je jasno vse. Vendar imam v spominu koščice. Mogoče zato, ker te mandarine, ki jih zdaj jem jih nimajo. Tu nisem zadel, ostalo pa ja. Meni bolj sede precej bolj kisel okus mandarin. Koščice pa mi grejo v vseh agrumih na jetra - fejst :D

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 uro:

 

Hehe so ble velik bolše flaše k je zgledal iz slike, kr ene par jih še nism, predvsem ker so zlo take 'koželj' flaše (sm bil na dveh portfolio :D), kjer res ne kupujem vina. Jst kupujem svašta vina, sam zdej nism novih flaš že dolg posortiral. Si me evo kr motiviral, da mal posortiram :D Bom pol kšno before/after sliko naredu. Imo morm met kšne 100 novih.

 

A to si kšne kolega al pač zato k si neki ufuran in so te pač prijatelji povabil mal tejstat.

 

Jest za flašo vina še nisem dal, več kot 15€. Enostavno mi ni vredno, preveč faktorjev vpliva, od trenutka, ko ga pijem, do letnika vina, enkrat je dober drugič povprečen. Še najbolj sem vesel, če dobim kaj dobrega za 10€. In potem zmeraj, ko dobim priložnost probat, kaj ultra dragega, čakam da se mi marija prikaže ampak ni blo ne...

Ja včasih sem bil precej bolj notri v sceni in potem sem bil povabljen zraven. Moralo bi nas biti precej več, ene 12-13. Ampak folk to ne zanima, prišlo nas je samo 6. Res mi je bilo bad tolko flaš pustit na mizi na pol polnih, ker vem, da bodo šle v lijak. Bi to jaz potem 2 dni ponavljal, samo ne moreš bit zdej tak klošar in rečt, a lahko vzamem :) 

Povezava do prispevka

@tomazekGranatno jabolko samo po sebi mi je še ok okus, ampak tiste koščice pa me res ubijejo. Preden to očistim, me apetit že mime. 
Koščice limone so pa itak totalni no-go (na srečo jih ni veliko, ampak že ena ti zna konkretno zamorit).
Kumkvat se zdaj iz glave niti ne spomnim, že res dolgo verjetno nisem.  
Sem se pa zdaj spomnil še na kaki, ta mi je recimo tudi OK, čeprav nisem nek fan.

Saj pravim: še najraje imam sveže, kompaktno jabolko/hruško zraven kakšnega sira. Občasno pade kak kivi ali pa banana od teh "eksotičnih". Vse drugo je pa bolj tako-tako.
Nekoč sem recimo oboževal slive (ampak ne tiste čisto dozorele), odkar pa nimamo več domačih dreves, jih sploh ne jem že vrsto let... kje da bi šel pa si kupil. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

 

Jest za flašo vina še nisem dal, več kot 15€. Enostavno mi ni vredno, preveč faktorjev vpliva, od trenutka, ko ga pijem, do letnika vina, enkrat je dober drugič povprečen. Še najbolj sem vesel, če dobim kaj dobrega za 10€. In potem zmeraj, ko dobim priložnost probat, kaj ultra dragega, čakam da se mi marija prikaže ampak ni blo ne...

Ja včasih sem bil precej bolj notri v sceni in potem sem bil povabljen zraven. Moralo bi nas biti precej več, ene 12-13. Ampak folk to ne zanima, prišlo nas je samo 6. Res mi je bilo bad tolko flaš pustit na mizi na pol polnih, ker vem, da bodo šle v lijak. Bi to jaz potem 2 dni ponavljal, samo ne moreš bit zdej tak klošar in rečt, a lahko vzamem :) 

 

lahk me navabs kej, mam jst drugac dost vinckov, lahk kdaj uletis samplat

Povezava do prispevka

 

atomic reče pred 7 urami:

A nis ti primorc? Mal daleč pa te to :)

 

Ampak ja, lahko bi tud jaz kako meni zanimivo prinesel, ampak jest jih nimam velik, jest to kar spijem :)

 

nism, ljubljana, evo 101 nova flaša. Pomoje sm na ene 300... bom vidu k bom vnesu.

 

Mah jst tud povprečno za 10 do 20, sam pač včasih pade tud za več pa tud kdaj manj.

 

 

MOx0IQG0zk5RC1cbcm8FNqWMNc9MKnRjLTm-QnuR8C1bdUScJO4DfaXJqjN14oIvcY96AQftoqExCeJ_7ATgwaeHWNuASQEwCxJQvwFfJUnGX42jZ-4pEwxWfZi0Q47zO72HtUogOm_6-IM0r13OKn51vr01IPUs9ydgbm5SKxxDjEAXA1WUSAyaO5juSp8Njb1Xgg4twTV99g8Q06tXu6_NyCA6W8_w8_9Y1w2xFxi7cvpYxGDTFuKu_IEWxi0uZyInjIT1AyoODIA3bEw6cicbavpd_owdQlFEoJCWdsPvhfS32U2v2kduYc_MyKqcHXVORGl693EfFd_Tcx_7Nf2buNMoGj_1Ak7QrjdqqtH2sCYfA2Ghx2bNxk4_2BK7KgnSDH4kktnQ7-MGgTw6XnkrHfyNhwuh4ZoffjQU2sqSzgSPuaBqBp2yTSws0fR3vqf8y6P6qO3A1KzUn8tdB9dNHK3LO2eHJiqGa_IC4KGVlTTnwjgVPqVhfVT_XN920bzYLMLXAPBOm-eWxWKhYLrTXOm_Ld2i78DNZQbSZpHZ62-A42wEmT_yfYdW6m-7JKZNk11Ba1DtQEFFzZpCXBREP-GFd1Dr0gwz5kO6DKzhd3E7DGeEKj5dYRubd5Mi2MHZ1i_pBFMmuvCxZNnlncHWbqyrVldFfoTyEPRY-DWwui4iKToZ8NGUaR7ecQ=w827-h1024-no?authuser=0

 

 

uredilo bitje Ezoterik
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Sej realno je glup hobi k svina, ampak whatever, pač kul mi je it okol do vinarjev, pa vedno precej več kupm, kot je realno potrebno (glede na to, da nism še raging alkoholik), pol če hočeš pa met vino več kot 1 leto, pa itak ne morš kupt glih najcenejših flaš (ker bodo v tem letu mrtve). 

 

Pol se pa še dobiš s kolegi in gre 6 flaš, zabiješ 100 eur in nasledn dan maš mačka :D Včasih je res uno perfect storm, da se ti zdi vredno. Mel smo en piknik, odprl en prosecco, eno rebulco in en amarone in je blo tko perfektno vse, da se ti kr milo zgodi. Pač mal pozabš na vse une momente, ko vino ni deliveral al si mel pa slab dan :D

 

https://imgur.com/a/SXczoDx

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 16. 10. 2020 at 21:08:

Ce si tak invalid da v pol leta nisi (clovek z ocali) pogruntal kako nosit spegle z masko pol tut vozit nisi sposoben, sry.

 

Js sm zgleda invalid pol. Neki casa sm si sipce mazala z detergentom pa potem obrisala s krpo iz mikrovlaken. Kasnej sm kupila (in tud izgubila) neko drago cudezno krpico, k je vcasih pomagala, vcasih ne. Poleti nism mela skor nikol tezav, razen ce je blo dezevno vreme. V petek so se mi noro rosile in sm 3,5 ure vozila k pijana, v soboto so se mi zacele pa po ene dveh urah, ampak niti priblizno tko hudo kot v petek. Ne pomaga ce fajn pritisnem ob nos, niti ce mam zrahljan, nc. Skacem vn in not iz avta, tecem po stopnicah, tko da sm obcasno tud kr zadihana. Kako pa ti resujes tezavo z rosenjem očal? 

 

 

uredilo bitje Koza
Povezava do prispevka

Najbolj pomaga, da si daš masko čimbolj do oči in maš rob očal nad robom od maske - > maskin rob pa je pod robom ocal

Pa pritisni si okoli nosa, da maš čimmanj placa za zrak

Dihanje skozi nos tudi pomaga

Sam če skačeš iz mrzlega na toplo in nazaj, alpa da malo bolj migas z masko se ti bo na žalost rosilo, sploh zdej ku je razlika toplo/hladno tolko večja ob prehodih kukr poleti... 

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 7 minutami:

Najbolj pomaga, da si daš masko čimbolj do oči in maš rob očal nad robom od maske - > maskin rob pa je pod robom ocal

Pa pritisni si okoli nosa, da maš čimmanj placa za zrak

Dihanje skozi nos tudi pomaga

Sam če skačeš iz mrzlega na toplo in nazaj, alpa da malo bolj migas z masko se ti bo na žalost rosilo, sploh zdej ku je razlika toplo/hladno tolko večja ob prehodih kukr poleti... 

Pretty much tole - masko čim višje na nos in očala čimnižje. Ni ravno rocket science. Je pa res da miganje ne pomaga in tudi prehodi iz hladnega v toplo bojo problematični kot so vedno bli.

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 15 urami:

o cem ti govoris?

 

klementine so sladke in imajo tanko lupino, vecinoma niti ene pecke ni not, al sem jaz totalno pomesal

Se mi zdi, da lahko oboje dobiš s semeni ali brez. Neki v zvezi s spolom ali načinom križanja/presajanja.

 

Drugače pa tole, itak

Slinch reče pred 14 urami:

Meni je vseeno mandarina klementina pomaranča pomelo, vsak agrum mi je hud ko je res dober. Hvala mati zemlja.

 

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...