Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Kaj točno je fora policijske ure? Kako točno naj bi ob vseh ukrepih, polcijska ura dodatno pripomogla zajeziti. Glede na to, da so lokali zaprti, trgovine se zaprejo ob devetih itd... Kdo točno bi pri 5ih stopinjah ponoči hodil po mestu.

 

Ali to pomeni, da če začneš s  službo zjutraj ob 6.00, če te policaj ustavi plačaš kazen, oziroma če delaš do 21.00?

 

In pa maske na prostem. Ok razumem, da jih imaš na tržnici, samo na prostem? Z ženo bi šla jutri kolesarit in kakor razumem, če sam kolesarim ne rabim maske če pa skupaj pa oba rabiva?

 

 

Tudi, ko smo bili zaprti in vse sem nekako vse ukrepe razumel, ampak evo te dva pa res ne razumem.

Povezava do prispevka

Problem je v tem, da se ljudje ne odločajo sami dat masko gor če so v gužvi, vsaj v Mariboru ne. Tako, da mislim, da je to razlog za vsesplošno uporabo mask. Kak teden nazaj čakam pred mimovrste, vsaj 15 ljudi, noben ne nosi masko, nagužvani pred vhodom, zdaj ko je obvezno, predvidevam, da bodo imeli maske gor. Evo, to jaz vidim kot razlog.

Povezava do prispevka

A ni tako, da moraš v vsakem primeru nosit masko, tudi če sam šetaš okoli in par kilometrov okoli ni nikogar ...? Tako je eden izmed ekipce vladnih govorcev najavil (Zdaj ne govorim o tem, kaj je smiselno in kaj se v realnosti izvaja — sam objektivno po črki zakona me zanima)

 

Sicer pa res huda komunikacija vlade, ko moramo v izbi o igricah dešifrirati, kaj in kako :D. To je ena stvar, ki mi resno preseda. S samimi ukrepi nimam jakih težav, razumem potrebnost do ene mere. Sam da pa Kaco in vladna ekipca to tako slabo skomunicirajo, to pa me res znervira

 

No, to in da se ne držijo unega paketa ukrepov, ki so ga napovedali. To bi pomoje vsaj malo pomirilo ljudi, ne pa da so se policijske ure premaknile za eno uro in pol bolj zgodaj? Svaštarija 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 1 uro:

Sicer pa res huda komunikacija vlade, ko moramo v izbi o igricah dešifrirati, kaj in kako :D. To je ena stvar, ki mi resno preseda. S samimi ukrepi nimam jakih težav, razumem potrebnost do ene mere. Sam da pa Kaco in vladna ekipca to tako slabo skomunicirajo, to pa me res znervira

faking tole

še konec sveta človek lažje preživi, če si ne vlada 3x premisli o njem

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 1 uro:

Sicer pa res huda komunikacija vlade, ko moramo v izbi o igricah dešifrirati, kaj in kako :D. To je ena stvar, ki mi resno preseda. S samimi ukrepi nimam jakih težav, razumem potrebnost do ene mere. Sam da pa Kaco in vladna ekipca to tako slabo skomunicirajo, to pa me res znervira

 

Sj to... Bratranc policaj mi la pravi, da so maske zunaj obvezne samo, če ne moreš zagotoviti razdalje.

Povezava do prispevka

A si sploh pomislil kolk je logistike tle zadaj, en lokalni covidar ti z roko prime mandarino v sparu in ti okuži sadež. Ti to za njim vzameš, neseš v službo in zdaj moraš olupit zadevo. Pri lupljenju pride do prenosa na roko in kasneje, ko v usta neseš olupljen sadež pride do OKUŽBE. :D

Nisem si nikol mislil ampak evo, razkužil sem vsako posebej... sense makes none, sam moram bit za zgled ostalim :D

Povezava do prispevka

Večkrat je bilo povedano že, da je možnost prenosa preko artiklov v trgovini minimalna. Saj, če se spomnite so v prvem lockdownu najprej svetovali, da zadeve iz trgovine doma nekako prebrišete, razkužite... kasneje pa nikoli več, saj so ugotovili, da je nevarnost izredno majhna. Mislim, da uradno sploh nimajo potrjenega primera. Jaz nikoli nisem pral artiklov iz trgovine, niti jih ne mislim. Seveda operem sadje, ki se ne lupi... ampak to sem itak vedno. Ostalo, da bi pral pa no go.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...