Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Jz nasim mulcem, ko so napsihirani skoz govorim (poleg s palcam v hrib) en prepeost recept spopadanja s stresom. Vprasas se, a lahko kej naredim v zvezi z neprijetno situacijo, ki te stresira. Ce je odgovor DA, pol gres v akcijo in nardis vse, da bi blo boljs. Ce je odgovor NE, se pa ne splaca sekirat, ker tako ne bo nc boljs, temvec obratno. Works for me errytime

Povezava do prispevka

mislim, da bomo klele teško prišli skupaj hehe

 

ampak če se človek zavestno loti ustvarjanja neke kariere - če mu to nekaj pomeni - potem se mora sprijazniti, da bo stres verjetno glavna negativna posledica te izbire (poleg premalo prostega časa). To itak veš, preden se lotiš kariere, in pač s tem živiš. Vzrokov za poslovni stres pa IMO ne moreš odpraviti, preprosto ne gre - razen da končaš kariero in probaš najti nek bolj easy job. Vse, kar lahko narediš, je da se navadiš na te stresne situacije, kar itak pride s kilometrino. Ampak bo vedno nekaj novega, kar te lahko stresira - tako pač je, nimaš kej, pač probaš odpraviti posledice, ker vzrokov (npr da moraš zaradi Covida odpustiti pol ekipe) pač ne moreš odpraviti, saj nisi Bog. 

 

kar se pa tiče stresa v šoli pa IMO nimaš kaj. Šola MORA človeka navaditi, da se je v življenju treba potruditi, če bi rad karkoli dosegel (naredil razred ali dobil dobro oceno). Torej imaš situacijo, kjer si ti v stanju 0 in moraš priti do stanja 1, če hočeš naprej. Pot naprej pa zahteva določeno mero vložka, preverjanje ali je bil vložek zadosten pa pri veliko ljudeh predstavlja stres. Ni neke globje matematike tukaj.

Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 1 uro:

Jz nasim mulcem, ko so napsihirani skoz govorim (poleg s palcam v hrib) en prepeost recept spopadanja s stresom. Vprasas se, a lahko kej naredim v zvezi z neprijetno situacijo, ki te stresira. Ce je odgovor DA, pol gres v akcijo in nardis vse, da bi blo boljs. Ce je odgovor NE, se pa ne splaca sekirat, ker tako ne bo nc boljs, temvec obratno. Works for me errytime

js sem ista, res se minimalno sekiram okrog stvari, ki jih ne morem spremenit

pa to kar se, se da popravit s športom

eni pa ne zmorejo tega izklopit in se sekirajo tud k ni česa za naredit

Povezava do prispevka

Makedonska falanga lol.

 

Rome: Total War včeraj. Larissa.

 

Moja armada: 257

Makedonski Grki: 496, večinoma falangisti

 

Šibajo oni proti nam v hrib

 

Velitesi jim mečejo pilume v faco.

 

Konjenica jim udari v formacijo ob strani.

 

Pridejo na vrh do mojih hastatov.

 

Hastati jim vržejo pilume v faco in se postavijo v guard mode.

 

Konjenica jim je že pravokotno na hrbtu.

 

Začnejo bežat.

 

Ne vem kaj so se RimljaniPerzijci toliko dajali z njimi.

 

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

@DaCapo Mimogrede ko si zadnjič spraševal... Letina bo zgleda zelo fina :D Smo testirali par literčkov različnega. Zdaj že komot sprobamo, ko je vretje mimo... ker mošta, ko vre ne maram. Ni seveda kristalno čisto še to, ker še noben ni filtriral. Ampak je dobro tako belo, kot domač "brajdovščak". Zaenkrat lahko samo potrkam po lesu, da je za nas vse to super. To sicer ni za v Hišo Franko (čeprav ne vem zakaj nebi blo)... bo pa nas lepo melo do naslednjega leta. Jebena policjska ura me je pregnala domov... ;)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 24 minutami:

Strinjam se z Evito. Ti nisi pravi moški in več ne veš kaj je prava pristna domača zabava :) Drugo leto, če bomo živi in zdravi in vse po planu jo povabim :D Lahko prideš zraven, ampak si hejter zgleda hehe.

 

vse okol trgatve je čist fajn, razen samo obiranje grozdja :D

 

razen če si un ko traktor vozi

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 4 minutami:

 

vse okol trgatve je čist fajn, razen samo obiranje grozdja :D

 

razen če si un ko traktor vozi

 

Se strinjam :D Jaz sem ponavadi vedno kje v ozadju in samo v glavo prcam one ko obirajo grozje, da so prepočasni in naj pobirajo še tisto kar pade po tleh, ker je škoda :) Vsak si svojo zabavo najde hehe.

 

KE RIT reče pred 3 minutami:

Trgatve so smeti za pijance in stare ljudi imo.

...

 

EDIT.

Popravljam.

Trgatve so smeti za stare pijance.

 

Tega niti resno ne morem vzet. To je komentar v smislu, ko protestniki težijo nekemu, ki ima koline in rečejo zakaj raje ne kupi mesa v trgovini kjer ni bilo treba nobene živali ubit.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 minutama:

Ma ja ves kako je.. tle pri nas na promorskem so vsi zamenjali trte za oljke... ko sm bil jaz majhen smo mogli pobirat grozdje, zdaj se pobira oljke..

 

Grozdje pobirajo samo se migrantje tam za vinakoper

Kaj pa Brda? Kristanič, Ščurek... so tudi nasadili oljke? Propadli so itak tisti, ki so imeli balast. Dobri so vsi preživeli in vedno novi se spet pojavljajo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ma ne to govorim za te male pac domace obicne ljudi, ki imajo nekaj zemlje in pac treba nekaj posadit.. vcasih so imeli trte.. zdaj komu se da se s tem ukvarjat.. oberes oljko, neses tam in imas olje za celo leto.. ce imaa malo vec, lahko se prodas.. 

 

Ma kdo bo delal in prodajal vino al zganje.. pac ne splaca se.

 

Tisti veliki, ki imajo tega dosti in ze neko ime pa itak nadaljujejo, to itak.. sam tisti dobi par romunov in caw

 

Tako da tle pri nas teh trgatev ni vec neki.. folk se organizira med frendi in pobirajo oljke

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 45 minutami:

Nej ti ne bo žal za trgatev, resno. 

še nikol nisem bla, tko da nimam blage lel

verjetno mi tud koline ne bi ble všeč, sam pač dogodki k vidiš od kod pride tvoja hrana

sam primarno mi je itak da bi lahko rekla, da sem bla udeležena pri vinu drug let

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 3 minutami:

Ma ne to govorim za te male pac domace obicne ljudi, ki imajo nekaj zemlje in pac treba nekaj posadit.. vcasih so imeli trte.. zdaj komu se da se s tem ukvarjat.. oberes oljko, neses tam in imas olje za celo leto.. ce imaa malo vec, lahko se prodas.. 

 

Ma kdo bo delal in prodajal vino al zganje.. pac ne splaca se.

 

Tisti veliki, ki imajo tega dosti in ze neko ime pa itak nadaljujejo, to itak.. sam tisti dobi par romunov in caw

To je res ja. To je povsod v Sloveniji in ne samo s trto. Pač spreminjajo se časi in samo najmočnejši preživijo... drugi kvečjemu životarijo. Pri nas nimajo kaj drugega. Oljka je precej dobra menjava. Tu pa al opustijo, al pa neprej delajo isto in upajom, da nejdejo kje koga, ki mu bojo prodali. Kar pa spet ni dobro, ker to niso ljudje, ki bi živeli od tega... jebejo pa tiste, ki živijo od tega, ker če ji letnik grata... grejo pod ceno in prodajajo praktično za nič. Po naših gričkih pa nimaš kaj drugega sadit, da bi se ti splačalo žal.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 8 minutami:

verjetno mi tud koline ne bi ble všeč, sam pač dogodki k vidiš od kod pride tvoja hrana

 

Jaz bi to vsakemu predpisal. Pa sem kar proti vegetarijancem... sem za uravnoteženo prehrano. Sam tudi vem, da se zdravo ne prehranjujem. Zavedam pa se, da bi marsikdo spremenil prehrano, če je priča vsemu skupaj. Jaz sem vsako leto praktično prisoten na kolinah, ampak to samo pri 1 kolegu, ki sva skup od otroštva (pa zdaj niti več oni nimajo svinj 2 leti, razen kur). Nikoli me ni motilo gledat pred mano mrtvo svinjo, ki so jo šli rezat narazen in delat klobase, špeh... sem pa predlani prvič od malih nog (30 let) rekel, da bi rad bil zraven tudi, ko jo ustrelijo... Pa ti povem, da mi ni blo vseeno :( Pa meni praktično ne mine dan, ko ne jem mesa... niti mi ni težko gledat mrtvega trupa živali... videt tisti šus pa mi ni blo vseeno.

 

bigboss82 reče pred 2 minutama:

...haha ves kako so stari ljudje lol...

 

Ja itak. Ti stari so letali po goricah ipd. in kričali, da treba vsako jagodo s tal pobrat kar je dala mati narava. Saj zdaj z maldimi generacijami se to kar spreminja. Samo res se ne ve kaj s to zmeljo, ker ostajajo enostavno travniki... ni kaj druga tu za sadit ko trto. Al pa pač živijo ljudje po večjih mnestih in imajo samo vikend pa se jim itak ne ljubi potem še za vikend nekje nekaj delat cel dan.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 minutami:

Tega niti resno ne morem vzet. To je komentar v smislu, ko protestniki težijo nekemu, ki ima koline in rečejo zakaj raje ne kupi mesa v trgovini kjer ni bilo treba nobene živali ubit.

Pustmo na stran to, da je tisto pač samo moje mnenje, ker so mi osebno trgatve smeti (Si pa ne mislim, da so res samo za stare pijance valjda :D), sam tole kar si tu napisal res nima nobene povezave z mojim postom lol. Razen, da je provokacija al neki?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...