Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Drugače pa noro, jebeni The Incredible Machine! Kako pa kontroliraš to? Najbrz s stickom pač premikaš miško?

 

In ej, ne morem jebeno verjet. Na tretji sliki igraš eno igro, katere ime iščem že 3-5 let. Nikoli se nisem RESNO lotil iskanja po search enginih, ampak sam pri sebi se nekako poizkušam spomnit. Igral sem jo v otroštvu. Kakšno naklučje!

 

Mi prosim poveš ime igre? :):)

 

Ups, opazil da fakin piše na dnu ekrana :D Hvala ti!

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 11 urami:

>tvoje mn3nje

>moje mn3nje

Zakaj si uzaljen? 

Zakaj si double uzaljen?

 

Zakaj zivim pod kamnom? Ker nism day 1 consoomer 70€ spilov?

 

Ker me pri heavy driven story igrah NGja zanima zgolj in samo zgodba ? 

 

Mislm koji kurac, kako si drznem, kr unic mi izkusnjo da mi en spoila zgodbo, res nikad videno

 

Mal visoko mnenje mas o sebi, ce mislis da sem uzaljen ker ti ne bos igral določene igrice. 🤣

 

Nebi se pogovarjal o tvojih osebnih odlocitvah ki jih delas u lajfu, da si ne mors privoscit nestrpno pricakovane igrice, ki ti veliko pomeni day 1 za 70 eur. Mal touchy subject se posebi v teh casih. Sam ne se pizdit cez folk, ki si to lahko privosci. Nevoščljivost ni good look na nobenmu. 

 

Zgodba je samo en del celotne izkušnje. Sam tezko to razumes ce ne igras igre zarad igre same. Ce mas rad zgodbe beri knjige, glej filme you get what you see. Igrice majo mal vec dodane vrednosti. 

 

Sploh oa igra je zuni ze tolko casa da bitch please.rablene se prodajajo za 30-40 eur. Razen ce ti je to se zmeri preveč za igrico, ki ti očitno pomeni zelo veliko.

 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 13 minutami:

 

Mal visoko mnenje mas o sebi, ce mislis da sem uzaljen ker ti ne bos igral določene igrice. 🤣

 

Nebi se pogovarjal o tvojih osebnih odlocitvah ki jih delas u lajfu, da si ne mors privoscit nestrpno pricakovane igrice, ki ti veliko pomeni day 1 za 70 eur. Mal touchy subject se posebi v teh casih. Sam ne se pizdit cez folk, ki si to lahko privosci. Nevoščljivost ni good look na nobenmu. 

 

Zgodba je samo en del celotne izkušnje. Sam tezko to razumes ce ne igras igre zarad igre same. Ce mas rad zgodbe beri knjige, glej filme you get what you see. Igrice majo mal vec dodane vrednosti. 

 

Sploh oa igra je zuni ze tolko casa da bitch please.rablene se prodajajo za 30-40 eur. Razen ce ti je to se zmeri preveč za igrico, ki ti očitno pomeni zelo veliko.

 

Holly fuck of wall of text tvojih domnev 

 

Ce je tvoje mn3nj3 da si clovk zasluzi ker ni kupil "Tesko pricakovane igrice"  si tut mal poseben

 

Tudi.nevem kaj obracaa plosco da se pizdim nad folkom ki je kupil lmfao

 

Pa thx da odkrivas toplo vodo gameplaya z dodatnimi retardiranimi primerjavami kot so knjige

 

Lepp

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 minutama:

Te cist razumem, ko spil doseze 40 tag price se lahko spoila ker TESKO PRICAKOVANA IGRA

 

Kaksen moski pa si da ne kupujes tesko pricakovanih iger

 

sj razumem, mal touchy subject ko tkole filtriram bistvo tvojga posta pa ne izpades tok kul kot si mogoce mislil da bos.

Dobesedno nikjer nisem opraviceval to da ti je kolega spoilal zgodbo, ampak sem se obesu na to da ti ne bi igral igrice zarad tega ker sta ti znana dva twista v zgodbi. Ja prikrajšan si za dva omg momenta ampak to je to. Imas se ostalih 40 ur igranja kjer lahko uživaš. 

 

A ti je zdej bolj jasno?  A rabis se mal bolj obsezno razlago?

Povezava do prispevka

Pomoje odvisno kak tip človeka si, kaki čamirji, nibloti itd oni najdejo užitek tudi če potem v špilu gledajo kak listje pada in iščejo neke skrite družbene kritike, jaz pa sovica sva recimo bolj simpletona, men je važna tista rdeča nit zgodbe in če je to spoilano je pol mal sad igrat, sploh če imaš kak nor backlog še ostalih nespoilanih iger. Predvsem to govorim za story driven špile, menda je jasno, da če mi kdo spoila fifo ne bom razočaran :D

Povezava do prispevka

Pac nared mi spoiler za serijo film spil pa me bo minilo. 

 

Ne vem kako je tesko razumet da po tokih letih igerc mi ne more bit gameplay tlou2 tisto bistvo spila da bi igral ampak zgodba 1ke ki bi jo koncal

 

Tle saj dopaminski receptorji mal zatrzajo ker dobijo nekaj novega, neznanega za sprocesirat

 

Jz nism hotu igrat 2ke ker mi je enka mela dobr gameplay.

 

Tko da s tem mi ubijes ves build up, itak vem kaj bo, no surprise factor, spil rata semi grind 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 10 minutami:

Pomoje odvisno kak tip človeka si, kaki čamirji, nibloti itd oni najdejo užitek tudi če potem v špilu gledajo kak listje pada in iščejo neke skrite družbene kritike, jaz pa sovica sva recimo bolj simpletona, men je važna tista rdeča nit zgodbe in če je to spoilano je pol mal sad igrat, sploh če imaš kak nor backlog še ostalih nespoilanih iger. Predvsem to govorim za story driven špile, menda je jasno, da če mi kdo spoila fifo ne bom razočaran :D

Mene spoilerji per-se ne motijo, v bistvu marsikdaj za kakšne zahtevnejše romane najprej preberem spremno besedo in se potem zapodim v branje, ko so mi osnove zgodbe že poznane. V bistvu mi je nekako premica, da čim je zgodba bolj preprosta, me tudi bolj moti spoilanje, ker ponavadi preproste zgodbe bazirajo na nekem jakem twistu, da te vsaj enkrat pošteno zabije. TLOU 2 sem imel spoilan že en mesec pred izidom (*tisti* del zgodbe pač) in sem bil na polno triggeran. Ko sem dejansko igral, pa sem ugotovil, da se *tisti* del zgodbe itak zgodi na samem začetku in da potem spoilanje ni več važno. Če ima nek fiction dobro spisano zgodbo, bogate dialoge itd. potem pa me spoilanje ne moti, ker te itak lahko že random pogovor med dvema likoma tako zabije, da zadeva ne rabi nekih štorialnih twistov :D. Vsekakor TLOU 2 kot igrica zelo malo izgubi s spoilanjem, pač prvo urco igrice ti potencialno naredi manj šokantno, to je pa to

 

Mi je pa res hecna pretirana občutljivost glede spoilanja, as in da so ljudje občutljivi na "predvidevanja" (določeni filmski redditi, zlasti mainstream filmov, dejansko z razlogom "spoilanje" banajo uporabnika, ki npr. napiše "V novih Avengersih bo pomoje umru Spider-Man", ker se kao lahko uresniči in je pol spoiler) ali pa na spoilanje nekih dosti let starih zadev. Ta občutljivost mi je pa tudi smešna :D. Mislim ne da zdaj človeku namenoma uničuješ in mu pišeš spoilerje, ko gleda 20 let star film, ampak tudi ni treba manično barvat forumskih postov v spoilerje, ko se o tem pogovarja

 

V glavnem, sinteza, če bi se odločili, da spoilanje več ne obstaja in naj se prosto kuca prispevke o vseh zgodbah, me IMO ne bi motilo oziroma bi redko spremenilo moje namere o tem, kaj bom konzumiral

uredilo bitje Ćamir (izbrisani)
Povezava do prispevka

Če bi v RDR1 izvedel kako se konča zgodba pred nakupom te ne bi motilo? Meni bi pokvarilo izkušnjo in bi raje igral multi, kot pa hotel preigrati zgodbo. Smo pa očitno zelo različni glede tega. Me pa pri knjigah in filmih ne moti, če že vem konec, ker jih berem in gledam iz drugega razloga, kot pa igram igre.

 

Pri Demons's Souls naprimer pa še trailerjev nočem pogledat, ker hočem prvič videti bosse, ko pridem do njih po 20ih urah muk :D

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Mene pa moti ravno obratno kot shure-ta. V filmih in knjigah mi je to najpomembneje, da ne vem konca. Še posebej pri kakem trilerju. Ne vem zakaj bi gledal cel film in tuhtal kaj bo na koncu, če bi ga poznal vnaprej. To je bistvo trilerjev, da je na koncu nek twist. Igre pa igram zaradi gameplaya samega in pogosto zgodbo celo preskakujem, saj se mi ne ljubi poslušat vmesnih sekvenc ipd. Seveda odivsno od igre, ampak igre mi ne moreš spoilat, da mi je ne bi bilo zanimivo igrat, če mi je v osnovi moj stil igre.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
shure reče pred 14 minutami:

Če bi v RDR1 izvedel kako se konča zgodba pred nakupom te ne bi motilo? Meni bi pokvarilo izkušnjo in bi raje igral multi, kot pa hotel preigrati zgodbo. Smo pa očitno zelo različni glede tega. Me pa pri knjigah in filmih ne moti, če že vem konec, ker jih berem in gledam iz drugega razloga, kot pa igram igre.

Vseeno bi mi bilo, bolj ali manj :D. Saj pomoje sem itak vedel, ker RDR 1 sem igral par let po izidu, pa tudi spomnim se, da je Sneti napisal spoiler v nek članek. 

Povezava do prispevka

Jaz sem vedno izpostavljal, da je folk preobčutljiv na spoilanje, tako da pomoje si zamešal 

 

Triggeran sem bil samo v primeru TLOU 2, ker ni bilo spoilanje v smislu debate, da bi nekdo opisoval igrico in not navedel podatke o zgodbi, pač pa je bila scena: Naughty Dog so dali v igrico transeksualce, zato lepimo spoilerje po redditih, ki sploh niso povezani z TLOU 2 :D 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Me je pa presenetil Ćamir s svojimi izjavami. Nekako sem imel v spominu, da je on tudi full občutljiv na spoilerje. Well... sem zgleda pobrkal nekaj.

 

V tem gay duotu sem jaz tisti, ki je ful občutljiv na spoilerje. 

 

Jaz se absolutno NE strinjam, da gre za preobčutljivost, že res da se lahko slaba pripoved opre samo na twist, ampak tudi dobra pripoved pridobi na izkušnji, ki jo delivera, če si spoiler free.

 

Pomoje gre tu za dve skrajnosti:

- tisti, ki jim je pomembno samo KAJ se zgodi in ne KAKO, torej ne vidijo vrednosti v pripovednih prijemih (sovica)

- tisti, ki so jim pomembni samo pripovedni prijemi in ne vidijo vrednosti v tempiranju spoznanja KAJ se zgodi (čamir)

Povezava do prispevka

Ok, potem je možno, da sem vaju zamešal ja. Jaz nisem nikoli bil občutljiv na spoilerje, ampak se vsekakor probam izogibati, da bi jih dejansko sam naredil... pač zaradi drugih. Je pa res, da je takim kot sem jaz, težje prepoznati razliko med tem kaj je spoiler in kaj ni. To se mi je že zgodilo kdaj, da sem navedel kaj za kar sem bil prepričan, da ni spoiler, pa je za nekoga bil.

Povezava do prispevka

Jst sm prizadeto občutljiv, valda mi je pa važno kakšen tip medija je. Pr kšnih knjigah mi je povsem vseen in isto kot Ćamil prvo preberem spremno, čeprav to je mal cop out, k te pol uizi usmerja pri branju (kar ful ne maram). Iz istega razloga tud ne maram spoilerjev v špilih in pri TLOU2 se mi je ratal izognt, čeprav realno bi v vsakem primeru nabavu day one, tko da nisem nek reprezentativen primer. Pač to se je že unaprej vedl da bo masiven presežek, pol je pa še presegl kar sm pričakoval :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...