Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ćamir (izbrisani) reče pred 26 minutami:

@Feget a si pol kdaj dobil tiste kitajske LEGO fake piratske ladje? Jaz svoje nisem dobil in mi je Aliexpress lih nakazal pare nazaj. Če si dobil, spusti kak komentar, če je zadeva približno legit, da vem, če probam še enkrat naročit :D 

 

Sem dobil - so čisto legit, za ceno pa vrhunske. Sicer se že po slikah vidi, da eno so res chinese chesse, ene so pa res proper rip-offi. SPloh kakšne starejše lego ladje (baracuda pa imperial flagship) so originalni prašičje dragi, te fejkerji pa res zelo dobro. Če bi dal lego ladji oceeno 10, bi dal fejkerjem vsaj 8. 


Tako da se kar splača, razen če si feget slinch in kupuješ stvari samo zato, da jih bom čez 10 let bolj mastno prodal:D

Povezava do prispevka

Fuk no, k je glih gostilna, bom naroču en per pa enga ta kratkega... zdej, pa lahko povem.
A veš k zdej šola laufa od doma pa to... no pri slovenščini v 1.letniku so imel domače branje, pač eno knjigo, neki neki strah, od enga italijana, ajd ta mala jo je šla 2x brat, ker je vmes mal pozabila, pa k ji ni vseen in potem včeraj pišejo esej, karkol pač že je to, mi smo temu rekli kar spis se mi zdi! In od otrok v 1. letniku zahtevajo, da ga v eni uri natipkajo, ne vem verjetno v wordu, na računalnik... stari pa sej ne znajo tipkat, z enim prstom pač... dej kr neki, kje boš pol še mislil na vejce, pa ne vem kaj še, če v življenju nisi zares tipkal... aja to pa zato, ker se "ta stari" ne da brat na roke napisanih umotvorov. Pizda, pa to je slovenščina, ne strojepisje... kdo bo sploh še znal kaj na roke napisat, če jih že v šoli odvračajo od tega... fuk!
Ajd, dej še enkrat isto, pol pa grem!
:fun:
Aja pa ful enih kamer morajo imet, da jih vmes snemajo, da ne bi goljufal...

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

A to je prvi letnik gimnazije, prvi esej? Večina prvih letnikov ali piše esej, ki še ni vezan na literarno delo, ali pa piše o Odiseju

 

Ne vem o kakšnem strahu so to pisali, daj počekiraj, me zanima 

 

Drugače pa učni načrti pri slovenščini = smeti. Eden izmed razlogov, da sem pustil mesto profesorja, ker pač je učni sistem dobesedno iz Jugoslavije, sam da je na njega pripopana nalepka "slovenske osamosvojitve" (aka izločili so večino partizanskih piscev :D

 

Ne vem, ajde načrt za drugi letnik je še kar proper, ampak malo preveč raztegnjen. Prvi letnik pa je smeti in realno kok se vzame jezika bi ga lahko vzeli v enem tednu, snov jezika pa moraš raztegniti na pol šolskega leta <.< 

 

Pač da kdaj posodobijo učne načrte, da bodo imeli približen stik z realnostjo, bo to res dobro. Pa jaz sem še kar stara šola aka pouk o umetnostih mora biti strog in klasično narejen 

Povezava do prispevka

@Ćamir (izbrisani)

Ja prvi esej je po mpoje, Strah ne neki je naslov knjige, en italijan, lej k sreči ne delam od doma, ker bi se mi spipal takoj in šele postfestum izvem, ko pridem domov.
Aja vsebina knjige se dogaja nekje mislim da na jugu Italije, pa enga tamauga najdejo, k je kao mrtu pa pol ni ampak je bil ugrabljen... kr teška tema sicer ampak ajd, vsaj iz knjig kej izvejo ;)
Ne vem kaj je, če nimaš kamere, mislim da ti lahko neki posodijo pa to...
Mislim, da je tale kniga

thumb_105_book_big.jpeg
 

Navedek

Zgodba je napisana skozi oči devetletnega dečka Micheleja Amitrana, ki se mora nenadoma soočiti z veliko in grozljivo skrivnostjo. Da bi jo razumel, se je prisiljen zateči k preprosti, a naivni otroški fantaziji. Ta mu pomaga, da najde pogum in se sooči z nedojemljivim odkritjem, pri tem pa nezavedno odkrije samega sebe in premaga svoj strah.

»Ammanitijevi romani so ogledalo sodobne italijanske, pa tudi zahodne družbe, med velikimi temami odraščanja in odnosov s starši, ljubezni, nasilja, smrti in spolnosti imajo tako svoje mesto tudi tako prozaični predmeti naše stvarnosti, kot so mobilni telefoni in igralne konzole, skozi vse pa se prepleta tudi enkrat bolj drugič manj izrazita humornost, s katero pisatelj prizanesljivo gleda na sodobno družbo z vsemi njenimi notranjimi nasprotji in nerešenimi vprašanji.

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 29 minutami:

dej kr neki, kje boš pol še mislil na vejce, pa ne vem kaj še, če v življenju nisi zares tipkal... aja to pa zato, ker se "ta stari" ne da brat na roke napisanih umotvorov. Pizda, pa to je slovenščina, ne strojepisje... kdo bo sploh še znal kaj na roke napisat, če jih že v šoli odvračajo od tega... fuk!

No sej je lepo da znajo tud kej na roke pisat, ampak kdaj si pa ti nazadnje pisal na roke?

 

Mislim da je bolj pomembno da pisejo pravilno kt pa lepo.

 

Ne bit taki boomerji. :)

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 1 minuto:

No sej je lepo da znajo tud kej na roke pisat, ampak kdaj si pa ti nazadnje pisal na roke?

 

Mislim da je bolj pomembno da pisejo pravilno kt pa lepo.

 

Ne bit taki boomerji. :)

Ma definitivno ima tudi ročna pisava svoje prednosti

 

Nekje sem bral carski članek na aktivnost možganov na pisanje vs. tipkanje, morda kasneje poiščem

 

Sicer pa vidim že pri sebi. Sam si imam navado delat zapiske ob knjigah/filmih/igrah, ker pač se s tem ukvarjam, pa je ful razlike med mojimi zapiski "na roko" ali pa ko na fon nekaj na hitro nakucam :D. Čisto mentalno, brez pretencioznosti, si pri pisanju na roko vzamem več časa in bolj reflektiram. Medtem ko na fon včasih kaj tak nakucam, da potem, ko rabim čez 1 leto za nek članek omenit to stvar, moram najprej 2 uri dešifrirat, kaj sem sploh mislil z natipkanim :D  

Povezava do prispevka

Najbrž

 

No saj razen teh beležniških stvari (ki so ponavadi alineje), vse tipkam na kompa. Gladko najboljša stvar ever :D 

 

Je pa res, kar pravi Bessie. Pač fora je, da dosti kiddojev ful ne zna tipkat na tipkovnice, ker so pred korono imeli doma samo tablice in telefone. Bili bi presenečeni, koliko je takih dijakov, ki razen računalništva (kjer itak ne tipkajo veliko) skoraj niso imeli stika s klasičnimi tipkovnicami 

Povezava do prispevka

Točno to, kako dobro vsebinsko in količinsko lahko o čemerkoli v eni uri napišeš, če moraš iskat črke po tipkovnici, kako prit do ločil itd... ajd imaš pa lahko proofing toolse :D no ne vem točno v čem sploh pišejo.
Drgač npr. na faksu za arhitekturo pričakujejo, da boš imel/uporabljal Adobe programsko opremo, ne kak free inkspace, gimp ipd. in pazi, posebej spodbujajo uporabo skrekanih verzij... :pirate:
Adobe pa itak že nekaj let fura samo najemnino, tako, da so skrekane verzije pač že stare... ajd imajo sicer za študente 20€ na mesec za vse programe... 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Bessie reče Pravkar:

Točno to, kako dobro vsebinsko in količinsko lahko o čemerkoli v eni uri napišeš, če moraš iskat črke po tipkovnici, kako prit do ločil itd... ajd imaš pa lahko proofing toolse :D no ne vem točno v čem sploh pišejo.
Drgač npr. na faksu za arhitekturo pričakujejo, da boš imel/uporabljal Adobe programsko opremo, ne kak free inkspace, gimp ipd. in pazi, posebej spodbujajo uporabo skrekanih verzij... :pirate:
Adobe pa itak že nekaj let fura samo najemnino, tako, da so skrekane verzijo pač že stare... ajd imajo sicer za študente 20€ na mesec za vse programe... 

Ma skrekane verzije so praktično iste kot OG. V službi uporabljam oriđiđi cloud verzije, privat pa Partis.si 2020 release. Nekih konkretnih sprememb ne zaznam

 

Sem pa v zadnjem letu res nadrkal te Adobe programe. InDesign, Photoshop in Illustrator so mi hudi. Premiere Pro pa ne, mal mi ima preveč omejitev, tako da sem 50:50 al se naučit še Aftereffects zraven al menjat program 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 39 minutami:

Ne vem, ajde načrt za drugi letnik je še kar proper, ampak malo preveč raztegnjen. Prvi letnik pa je smeti in realno kok se vzame jezika bi ga lahko vzeli v enem tednu, snov jezika pa moraš raztegniti na pol šolskega leta <.< 

še vedno mislim, da je bla to moja največja sreča od cele loterije s profesorji

slovenščino me je učila komparativistka k ji je dol visel za pouk slovnice

po mojem je 10% ur posvetila temu

na maturi smo mel za šolo povprečne rezultate, tko da očitno ni potrebe po več :D

Povezava do prispevka

Bessie

 

Saj to se strinjam ja. Se mi pa zdi, da je tudi za potencialnega delodajalca potem jače, če lahko na CV napišeš, da obvladaš Adobejev paket programov kokr neke noname free alternative

 

Pa ne da se mi zdi to smiselno — v lajfu sem dosti uporabljal free alternative plačljivih appov in vem, da so prav tako na nivoju, včasih glede česa še kvalitetnejši. Tako da se strinjam s tabo. Ampak po mojih izkušnjah je "adobe paket" alineja na CV-ju v večini primerov hud plus, medtem ko bo ob alineji "inkspace" večina zlasti slovenskih delodajelcev šla v najboljšem primeru googlat, kaj to sploh je, v bolj klasičnem primeru pa si v glavo napisala "tale ne zna lp" :D 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 8 minutami:

Ma skrekane verzije so praktično iste kot OG. V službi uporabljam oriđiđi cloud verzije, privat pa Partis.si 2020 release. Nekih konkretnih sprememb ne zaznam

 

Največja (edina?) razlika je, da imaš pri naročnini dostop do njihove stock baze, ki je res mega. Samo za vse razen profesionalno uporabo pač ni nujna.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...