Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

JediEagle reče pred 53 minutami:

Me zanimata Iron Man VR in SW Squadrons iz UK

 

Jaz sem squadrons narocil 26., dobil vceraj (base). Tudi drugace uleti vsak dan vsaj en paket iz tujine, nekih zamud ne opazam. Razen iz US, to je zadnje mesece cista komedija, samo to je pac trump, jebiga

Povezava do prispevka

a mislite, da še obstaja šansa, da se pc gamingu vrne primat? da bomo še dobivali far crye in crysise? ali bomo naslednja desetletja še naprej  podložni polžjemu konzolaškemu svetu, kjer so vse igre narejene z max 60fps v mislih? kjer 5-6 ni skoraj nobenega napredka pri grafične izgledu, prav tako pa bomo obsojeni na relativno leseno premikanje, v osnovi narejeno za geypade?   :cry: čeprav ajde rockstar je tukaj še kr zanimiv, najprej naredi verzijo za konzole, čez eno leto pa izda spedenano, lepšo in bolj bleščečo verzijo za pc

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Kako to misliš? Saj Far Cryi so tudi za PC... in velika večina vseh teh iger je multiplatform.

ne mislim kar je pomenil prvi far cry ali pa pol crysis ... da so bili pcji dejansko postavljeni pred challenge poganjat zadevo ipd. ... zdaj lahko fukneš 3000 v PC, pa je vseeno, ker lahko tudi pc za 1000 poganja na ultra nove igre :D

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 2 urama:

Moram reči, da vse pakete kar hitro dobivam :D Ko mimovrste pošlje, dobim naslednji dan. Tudi amazonovi so bili hitri, ko so prišli v Slovenijo. Me zanimata Iron Man VR in SW Squadrons iz UK, kdaj in kako bosta prišla... upam, da do božiča :D

mislim da mimovrste pošilja čez gls

tud kakor je berbasecksu ups prinesel z amazona, bi rekla, da ostali kurirji trenutno dobr delajo

Povezava do prispevka
Janša reče pred 38 minutami:

a mislite, da še obstaja šansa, da se pc gamingu vrne primat? da bomo še dobivali far crye in crysise? ali bomo naslednja desetletja še naprej  podložni polžjemu konzolaškemu svetu, kjer so vse igre narejene z max 60fps v mislih? kjer 5-6 ni skoraj nobenega napredka pri grafične izgledu, prav tako pa bomo obsojeni na relativno leseno premikanje, v osnovi narejeno za geypade?   :cry: čeprav ajde rockstar je tukaj še kr zanimiv, najprej naredi verzijo za konzole, čez eno leto pa izda spedenano, lepšo in bolj bleščečo verzijo za pc

Kar se tiče grafičnega napredka je problem predvsem v temu da se tudi hardware premika bistveno bolj polžje kot se je 20 let nazaj. Enostavno je samomor razvijalcev da naredijo igro ki targeta izključno highest of ends hardware ker PC enthusiast ljudi ni niti približno toliko kot običajnih PCjašev, konzolašev pa itak ne moreš zgrešit v kero koli smer vržeš kamen.

So nišni izdelki kot Flight Sim ki targetajo specse ki se jih še ne da kupit, ker gre za brutalno kompleksno simulacijo. Med tem ko od CoD pač ne moreš pričakovat da bo targetal ljudi s 4k v žepu za nov PC ker je casual streljačina kjer lahko grafiko pripelješ samo do neke mere, karkoli na gradiš naprej pa nikoli ne boš dobil ROI ki bi bil vreden efforta. Firme ne delajo iger za to ker jim je fajn delat igre pa zravn mal poberejo keša da glih ne stradajo, ampak je to izjemno natančno preučen sistem kako s čim manj vložka dobiti čim večji ROI. Ljudje ki delajo igre iz strasti delajo indie title kjer pa ponavadi ni miljonov v budgetu  za piljenje grafike.

20 let nazaj je bilo eno leto med izidom igre nora razlika ne zato ker takrat konzole niso bile tako dominantne ampak ker je PC hardware tako hitro napredoval. Takrat res ni imelo smisla met konzole če si hotel lepo grafiko ker je bila konzola 3 leta po izidu že brutalno zastarela v primerjavi s PCjem. Zdej pa podhranjen PS4 še vedno lepo poganja igre, albeit na 30 FPS, pa je že nova generacija iger zunaj. Ker je hardware dozorel.
PC firme so pač šle na life quality improvements, kot so HFR, 4k, periferja in, haha, RGB. Ker s kvaliteto grafične podobe eksponentno raste cena razvoja.
Men je noro da lahko random devi brez miljard naredijo nore špile kot je Hollow Knight ali Celeste doma z nekega normalnega laptopa. In to pol mi lahko igramo na keri koli platformi. Že leta je vsako leto najboljše leto za gaming.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 9 minutami:

Kar se tiče grafičnega napredka je problem predvsem v temu da se tudi hardware premika bistveno bolj polžje kot se je 20 let nazaj. Enostavno je samomor razvijalcev da naredijo igro ki targeta izključno highest of ends hardware ker PC enthusiast ljudi ni niti približno toliko kot običajnih PCjašev, konzolašev pa itak ne moreš zgrešit v kero koli smer vržeš kamen.

So nišni izdelki kot Flight Sim ki targetajo specse ki se jih še ne da kupit, ker gre za brutalno kompleksno simulacijo. Med tem ko od CoD pač ne moreš pričakovat da bo targetal ljudi s 4k v žepu za nov PC ker je casual streljačina kjer lahko grafiko pripelješ samo do neke mere, karkoli na gradiš naprej pa nikoli ne boš dobil ROI ki bi bil vreden efforta. Firme ne delajo iger za to ker jim je fajn delat igre pa zravn mal poberejo keša da glih ne stradajo, ampak je to izjemno natančno preučen sistem kako s čim manj vložka dobiti čim večji ROI. Ljudje ki delajo igre iz strasti delajo indie title kjer pa ponavadi ni miljonov v budgetu  za piljenje grafike.

20 let nazaj je bilo eno leto med izidom igre nora razlika ne zato ker takrat konzole niso bile tako dominantne ampak ker je PC hardware tako hitro napredoval. Takrat res ni imelo smisla met konzole če si hotel lepo grafiko ker je bila konzola 3 leta po izidu že brutalno zastarela v primerjavi s PCjem. Zdej pa podhranjen PS4 še vedno lepo poganja igre, albeit na 30 FPS, pa je že nova generacija iger zunaj. Ker je hardware dozorel.
PC firme so pač šle na life quality improvements, kot so HFR, 4k, periferja in, haha, RGB. Ker s kvaliteto grafične podobe eksponentno raste cena razvoja.
Men je noro da lahko random devi brez miljard naredijo nore špile kot je Hollow Knight ali Celeste doma z nekega normalnega laptopa. In to pol mi lahko igramo na keri koli platformi. Že leta je vsako leto najboljše leto za gaming.

Pa misliš, da bo zdaj razvoj začel počasi iti bolj v smer VR? In da ne bo več toliko dela na tem, da bi slika na zaslonu zgledala čim "bolje", čim bolj realistično, čim bolj ostro itd.?

Povezava do prispevka
Sovica reče Pravkar:

Me neumni so ze s to policijsko in omejitvami.

Vse proatore na limit kot v prvem valu, maske, razkuzevanje rok pa gremo.

Policijska je neumna plus odpravlja se šele v oranžnem paketu - mega lol

 

Še bolj sweet lol pa je za vse lastnike barov in diskotek, ki tudi v zeleni fazi še vedno fašejo prepoved. Ne vem, če lahko bolj genialno ubesediš za razpizdit ta folk "odprava vseh omejitev, /.../, prepoved barov in diskotek" :avadodo: Uno vse omejitve odpravljene, lep lp, aja ne, bari in diskoteke ste še naprej prepovedani OWNED

Povezava do prispevka

Ja ma kolko jih zura orenk?? Vecinoma so taki ki zurajo par urc.. in te ki zurajo orenk ce se kiri okuzi, se da v izi izsledit.. 

 

Mislim itak se da zurat orenk ma je precej tezje vse skupaj.. 

 

V glavnem ni mi vsec, amapk ta policiska ura je kar ql zajeb.. ce pomislim, ne hengam vec nic s folkom samo zaradi tega.. ne morem na drink h kolegu al on h meni med vikendi samo zaradi tega

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

 

Zakaj pa bi šel na drink po 21h? Jaz grem takoj po kosilu, če grem... enkrat se je uspelo zavlečt, da me je skoraj kap, do 20:55, ko sem pogledal na uro :)

Ja.. taki smo mi ne bolj nocne ptice 🤣🤣

 

Lahko gres tudi podnevi ja

 

Sam nekako si predstavljam, da folk ga zura oz gre na par drinkov bolj v poznih urah.. uni ki ga drinkajo zjutraj ali cez dan so ze malo sumljivi haha..

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...