Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 35 minutami:

Ne vem zakaj je potrebno tako nasilno ... že na začetku sem napisal, da je mogoče izkušnja bloodborne drugačna iz game-a kot iz stream-a. 
AMpak vseeno se mi zdi, da je neka zgodba podana tudi skozi stream, se ti ne zdi? 

 

Kater del je nasilen, balon toplega zraka? To je opažanje, ki ga lahko argumentiram.

 

Ne poznam in ne vem kdo je uporabnik FTC izven okolja foruma, vsa moja slika o tebi izvira iz postov. Ne bom se šel slincha in iskal quote, samo pod črto je vibe tak, da imaš zelo visoko mnenje o sebi, rad sam sebe postavljaš na neke piedestale; vrh razumevanja filizofskih spisov v Sloveniji, med najbolj inteligentnimi na faksu, izredno zanimive in naj* debate na twitch streamu, stručko za fuzbal al kaj si že zapravljal čas v eni športni greznici itd. Povsod ta hvala pride samo od tebe, nikoli je še nisi pokazal, kaj šele dokazal s čim. Jaz to sem, namenite mi čas in pozornost, ki si jo po lastnem mnenju zaslužim.

 

Ta želja biti specialna snežinkica te sili v polemično in zateženo komunikacijo na forumu. Iz glave se spomnim nekga edgy komentarja o moji razlagi kvantne mehanike na gnoju, pač nisi se mogu upret in pristavt svoj piskerček. Čeprav nisi še nikjer pokazal, da imaš o fizki sploh karkol pojma, nimaš ne strokovne izobrazbe, izkušenj, raziskovalnega dela, nič, imaš samo visoko mnenje o svojem znanju o njej. Ker sem na tem področju strokovnjak mi je vidit balon toplega zraka pri tem đabe. Ker kasiraš podobne odzive od vseh uporabnikov na vseh možnih področjih sem si drznil zaključit, da si podobno nepodkovan in slep do lastnega neznanja v svoji samovšečnosti povsod. Si balon toplega zraka.

 

To željo, da na nek način dobite pozornost in totalno slepo pego do lastnih omejitev imajo na tem forumu uporabniki ala VG, andrejus, gorann ...

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

Jao bogec mili poglej kaj so mi naredli z edine gostilne in to v času, ko prave niti ne pomnim več :cry:

 

 

Meni prav paše svež veter, z dacapom včasih tok zapalita gostilno da se počutim kot 14 letni deček v družbi dveh čudnih stricov :D 

 

Lahko vsake tok časa mal okno odpreta no. 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Se strinjam, da se okoli ideje kratkočasenja osnuje celotna industrija, vendar njenih začetkov ne vidim v videoigrah. Kaj pa cirkusi ipd. zabaviščni prostori, v ZDA so bili nekaj časa najbolj profitabilna entertainment industrija, potem pulp revije, stripi ... Se strinjam, da zgodba ni osrednja v določenih igrah, da je tudi skrita povprečnemu igričarju, ampak povprečnemu bralcu je skrit tudi ključ za odklenit drugi del Fausta, ker dejansko knjiga zahteva ogromno predznanja. Še boljši primer je Don Kihot. Na zunaj zgodba o modelčku, ki ima neke smešne prigode z mlini in nekim forumašem, ki mu sledi in stiska "piv piv piv" emojije, v resnici pa skriva zgodovinsko eno največjih satir na cerkev in vladajoče kroge takratne Španije. Tako da vse pa le ne sloni na izdelku kot takem, pač pa tudi na samem subjektu, šolskem sistemu itd. Ne pravim, da ne obstajajo umetnine, ki povsem zavržejo vsako ambicijo po zabavi, vendar so pogosto zelo nedostopne, tuje in neprijazne, človek pa se je z njimi pripravljen spoprijeti šele po tem, ko je na nekem področju razgledan in samozavesten. Zato ni nič narobe, če imamo izdelke kot vmesno točko, torej take, ki uporabnika takoj seznanijo s stvarmi, ki so mu blizu in posledično lahko stopi v njih ne pretirano obremenjen (recimo že znane mehanike, igralni svetovi itd.), potem pa gradi od tam naprej. Bloodborne je točno tak. Imaš nekaj vstopnih točk, potem pa od tam naprej gradi s pomočjo simbolov, snipetov pripovedi itd.

 

Dejansko bi rekel, da človek iz te izkušnje pride obogaten, morda celo pripravljen vzeti v roke Lovecraftovega Cthulhuja, po tem ezoterike, kjer se je Lovecraft napajal, po tem pa ga bo mogoče zazanimal Nietzsche, od katerega se je Lovecraft v marsičem napajal (zlasti pri Tako je govoril Zarafrustra :)). Morda pa tudi ne, morda mu je igra pomagala pri spopadu z depresijo, nima pa želje po podrobnejšemu branju. Morda mu je bilo vse res samo v zabavo oziroma v dokaz, da zmore končati težko igrico, čeprav po forumskih komentarjih tega še nisem zasledil, skoraj vsi so nekaj začutili ob splošnem vizualnem, zvočnem itd. dizajnu. 

 

Če dava recimo preprostejši primer. Pogooglaj Celeste. Dvodimenzionalne platformer z najbolj preprosto pixel grafiko, ki pa je tudi brutalno težak. Na ta način doseže dvoje: začutiš struggle protagonistke, v katero se zaradi osnovne grafike tudi lažje projeciraš sam, ki torej boleha za hudo anksiozno motnjo in je "vzpon na goro" nek način, kako vstopa v svet, interakcijo z ljudmi in konec koncev dokaže, da to zmore. Če si imel kdaj stik z res hudo anksiozno osebo, veš, kakšen napor je najbolj osnovna socialna aktivnost. Igra tukaj s svojo težavnostjo (v skozihodu nabereš po več tisoč smrti) dejansko preslikava struggle zaradi anksioznosti neposredno v mehanike. Seveda je pol še polno enih stvari, ampak ni zdaj tu point neka celostna analiza. Ob dejstvu, da je tudi same platformske dele igrica izoblikovala do popolnosti (praktično ideal tega, kar naj bi se zgodilo, odkar je Mario prvič skočil v zrak), imamo pač pomenljiv, večplasten, genialen izdelek. In Bloodborne tukaj igra na podobno noto, samo je zaradi dosti več contenta morda težje dojemljiv. 

 

Meni so igre osupljiv medij. Res pa je, da svoj jezik šele razvijjoa. Pač avtorji, zlasti indie, tipajo po terenu, raziskujejo koncepte, raziskujejo, kakšni načini pripovedovanja so dobri, kaj deluje, kaj ne. Mainstream igre večkrat skrbijo za zabavo, ampak res ogromnokrat imajo zraven kak pomenljiv kontekst. Še celo v prvem DOOMu imamo marsikaj pomenljivega, večinoma izraženega skozi gibanje ... Tukaj ne gre samo za umetnost klasične pripovedi in klasičnih pripovednih postopkov, pač pa je dejansko dosti modernizma zraven. Same pripovedne tehnike so lahko umetniške, sam način gibanja kot premikanja skozi to metastvarnost videoigre. Je poleg ogromno šodra in nepomenljive vsebine, ki ne pridoda k nekemu etičnemu, empatičnemu, filozofskemu razvoju posameznika? Gotovo. Ampak preprosto je tudi stvarnost taka, da od nas zahteva marsikaj, posledično pa se ne moremo še po službah/whatever spoprijemati s samo visoko umetniško vsebino. Jaz se izredno trudim, rolajo se stari evropski filmi skos, igrajo se garažne igre, berejo se klasiki. Ampak ne gre vedno, včasih sem preprosto toliko izmozgan, da lahko požiram samo bolj plitko vsebino. In če mi ta plitka vsebina zraven ponudi neko dimenzijo, ob kateri lahko razmišljam in reflektiram o človeštvu,  kakšnemu moralnemu problemu, npr. Bloodborne, je to zame mega pohvala za izdelek kot tak. Včasih mi pa preprosto to sede, sede mi premišljevat, kaj nam popkultura pove o življenju tukaj in zdaj, družbi tukaj in zdaj. Se mi zdi da konec koncev pove marsikaj. 

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 21 minutami:

Jao bogec mili poglej kaj so mi naredli z edine gostilne in to v času, ko prave niti ne pomnim več :cry:

 

Grem raje Cyberpunk igrat, da mi srce ne bo rabilo krvaveti tu.

 

kaj?

 

folk v ostariji brutalno pretepa zatezenca in tebi to ni vsec (pa se filozof je, dobesedno definicija idealne kombinacije)?

 

se eno rundo, prosim, zraven pa se tisto vrecko popkorna, ceprav je rok uporabe potekel nekje v letu 2016

 

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 10 minutami:

 

Meni prav paše svež veter, z dacapom včasih tok zapalita gostilno da se počutim kot 14 letni deček v družbi dveh čudnih stricov :D 

 

Lahko vsake tok časa mal okno odpreta no. 

 

KE RIT reče pred 9 minutami:

index-pointing-up_261d-fe0f.png

 

Halo ne me trolat no :D Gostilne so v svojem bistvu namenjene trapastim debatam a ni tako? In menda ni nič narobe, če ljudem v gostilni na otročje vdari :)

 

Točno zaradi tega, ker se je v gostilni nakladalo, bluzilo in zajebavalo... je bil ustvarjen random gaming talk topic v katerega ta debata, ki zdaj poteka tukaj, spada kot ata na mamo. Ena tema v igrovju pa je potem res lahko namenjena pogovoru in podjebanciji o vsem ostalem, tudi otročarijah.

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 1 minuto:

folk v ostariji brutalno pretepa zatezenca in tebi to ni vsec (pa se filozof je, dobesedno definicija idealne kombinacije)?

 

Jaz sem z njim 100x nehal in 100x začel nove debate v beli tehniki in kako na gnoju. Pa vedno znova sem si obljubil, da nem več prijel. Sem ga tudi takoj pred meseci že označil za narcisa. Vem kam to pelje (v endless obračanje besed, kjer nikoli ne bo opustil svojega prepričanja), zato nisem preveč navdušen.

 

Boš videl nekaj kar že zdaj upam stavit - Ćamir in Slinch bosta prej odnehala, ker on še nikoli ni :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:


Kolikor se spomnim so bile ženske hlače in kolegica, ki mi jih je posodla je rekla, da so iz lateksa. To je bilo tako oprijeto, da sem si komaj oblekel. Še težje pa sem potem dol dobil. Ker kot pravim: to je kot neka guma in absolutno "ne diha".
Itak pa je bilo prvič in zadnjič v lajfu (zajebancija pač, pa nekaj smo spili in mi je bilo kul :) 

pravi latex se ne da obleč na golo kožo, ampak se morš spodi nalubricirat al pa na debelo posut z otroškim pudrom (na eni strani k sem jo brala je bilo napisano, da če soba na konc ne izgleda k eksplozija v skladišču od pekarne, nisi uporabil dost pudra)

edit: 

tle vam dam še en carski instagram profil z dekleti v latexu za mal sprostitve po branju zarafa:

https://www.instagram.com/reflectivedesire/

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 13 minutami:

pravi latex se ne da obleč na golo kožo, ampak se morš spodi nalubricirat al pa na debelo posut z otroškim pudrom (na eni strani k sem jo brala je bilo napisano, da če soba na konc ne izgleda k eksplozija v skladišču od pekarne, nisi uporabil dost pudra)


OK, možno da res ni bil pravi latex. Čeprav se zdaj spomnim, da mi je kolegica to glede pudra res omenila. No, v glavnem: pudra takrat ni bilo v bajti, v bistvu tudi nobenih lubrikantov (z olivnim oljem pa se res nisem hotel mazati). 
Najprej je bila samo zajebancija, v smislu: "Lej, če jih gor dobiš, jih moraš imeti oblečene ko gremo ven." In sem se tega pač držal. :)  

edit: f***, določene črne hlače iz tvojega linka zgoraj so zelo podobne tistim, ki sem jih nosil. Ampak še enkrat poudarjam, da samo eno noč (bilo je poleti '98). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


OK, možno da res ni bil pravi latex. Čeprav se zdaj spomnim, da mi je kolegica to glede pudra res omenila. No, v glavnem: pudra takrat ni bilo v bajti, v bistvu tudi nobenih lubrikantov (z olivnim oljem pa se res nisem hotel mazati). 
Najprej je bila samo zajebancija, v smislu: "Lej, če jih gor dobiš, jih moraš imeti oblečene ko gremo ven." In sem se tega pač držal. :)  

zdej mogoče je tud sam bogata pa ji je blo vseen

najcenejše 'latex' hlače k sem jih najdla na internetu da ni pol v drobnem tisku pisal 'PVC' so ble 130€

Povezava do prispevka

@FuksijaNe vem glede njenih financ, čeprav je imela neko vredi službo (mislim, da v neki državni firmi, zdaj ko si omenila, se mi zdi da DURS oz. nekaj v tem smislu). Bila je iz Ljubljane, spoznali smo se na morju na Hrvaškem, potem pa je prišla še na obisk v Maribor in smo pač malo žurali.  Nimam pa ene slike od takrat. Drugače bi itak že objavil. In kot pravim: bilo je v začetku avgusta '98. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 minutami:

To je moj namen, ne pa merjenje kurcev

 

 

 

v tem primeru je vrjetno smiselno malo razmislit o načinu pisanja oz. komuniciranja

ker sklepam (in sem prepričan, da bi anketa to potrdila), da večini foruma tvoji posti izpadejo ravno tako

merjenje kurcev, kjer sploh ne dopuščaš možnosti, da ima kdo večjega od tebe oz. obtožuješ vse preostale, da si oni merijo nogo :D

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 6 urami:

 

if p than q 

Hehw, bo malo vec kot 2 meseca da obvladas anglescino. 
 

No, za res: Dej izberi eno igro, reciko Soma-o, za katero mislis da je vredna tvojega casa al karkoli ze pa napisi kej vec o njej, ne se ustavit pri “lahko napisem vec o njej”.

Povezava do prispevka

Jaz sem se trudil ene pol ure, samo men je to preslabo. Bolje bi bilo, da ne bi igral igre (u bistvu niti ne vem če si jo), imaš čisto kul twitch "just chat" kanale. Govoriš prehitro in nepovezano, ogromno uporabljaš mašila, sredi stavka in misli vrivaš komentarje na chat. Na koncu je men izpadlo, kot da si želiš narest preveč stvari naenkrat, pa nobene ne izpelješ.

 

Jaz bi ti priporočal, da ali igraš igro, v kateri si dobr oz. je zadosti preprosta, da lahko medtem ko igraš tudi procesiraš chat in govoriš, ker te je konstanto sklapljaj na enem področju. Potem bi ti priporočil, da imaš predhodno pripravljeno temo in glavne točke, ki bi jih rad povedal, da držiš neko rdečo nit. In predvsem ogromno imaš dela pri čisti osnovah govora, strah te je pavz in tišine, hitiš, lomiš tok govora, jezik sam ti je ogromna prepreka (sredi angleških stavkov vrivaš slovenske besede kot "zahod" in podobne čudnosti, saj se lahko ustaviš za sekundo in poiščeš pravi izraz v glavi).

 

V tak stream kot je bil danes jaz ne bi hodil 2x.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 urami:

Hej kaj smetite gostilno! Mate random gaming talk topic, ki je genau za take debate.

 

@DaCapo vužgi nek domač Youtube video, da se bom vsaj počutil kot v oštariji.


Kaj si ti ja nor, pridem pogledat pa tu sto novih postov, ki res ne pašejo v Gostivno. Prav maš. Dajmo en komad ruknit, potem pa upam, da bo šla debata v neko boljšo smer ;) 
 

 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 minutami:

Ja pač potem pa ne bo nič ane Zakaj bi pisal o tem o čemer live komentiral. Sej to je vsa poanta streamanja :)

Da opevas svoje sposobnosti ki bi jih komot tlele nakazal, pa se vadis z nekim streamom ki ga tle 3/4 folka ne bo gledala. 

Povezava do prispevka

To s strah tišine mislim na te situacije, kjer razlagaš neko svojo misel, te vmes nekje zmanjka zaradi fokusa na igri, razmisleka v glavi, komentarja s chata, nekaj tretjega, in ne pustiš tega na stacku, ampak takoj reagiraš na impulz, daješ replike na chat, se zaciklaš v mašila, pustiš igri, da tam stoji kot kup nesreče. V tem smislu te je strah pavz. Ne vem, nekje v prvi polovici, mel si 5 ljudi, pa z manakinom sta imela neke debate o iphonih.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...