Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 41 minutami:

Kak ste mi smešni :) Vidim tudi, da jih je kup prespalo ure biologije v šoli. So vas učitelji premalo za uha zgleda.

 

Resnica je itak samo ena, mnenj pa je lahko več. Spoznanje za ene pride prej, za druge kasneje, za nekatere žal nikoli.

 

Dajte naprej...

 

 

 

svet ni eden, svetova sta dva, les je lep, skrbimo, da tak tudi ostane

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 minutami:

svet ni eden, svetova sta dva, les je lep, skrbimo, da tak tudi ostane

 

Razmišljam, da bi pozno poleti na vikendici organiziral en vikend seminar (petek-nedelja) in povabil Ćamirja, Ke Firja, Slincha, Galka, vaju z Evito in še kakega, ki bi ga tematika zanimala, da vam ljudje malo s prve roke razložjo zadeve.

 

Sosed mesar, ki ima tri sine in je tudi en izmed predavateljev, razloži kako je leta 2007 prvič videl črnca, ki so prišli z neko družbo na degustacijo vin k sosedu, ki je vinogradnik... Bi imel tudi prikaz kolin, da bi imeli material za piknik.

 

Vinogradnik, ki je zaradi narave dela imel srečanje s vsem in svačim in lahko pove s prve roke kaki so kaj ljudje različnih ras in spolnih prepričanj, ko kaj spijejo.

 

Vrtnarki je hčerka po študiju pobegnila v Ljubljano in še sedaj po vasi govorijo, da je lezbijka.

 

Od vseh bomo nekaj dobili, da bomo ob večerih imeli piknike in sproščene pogovre. Predavanja so samo v dopoldansem času, popoldan pa so izleti po bližnji okolici, degustacije, prikazi kmečkih opravil ipd.

 

Keri bojo čez dan pridno poslušali bo na pikniku imel dostop do vseh dobrin - hrana in pijača v neomejenih količinah (zrihtal bom tudi mesarjevega sina, ki igra frajtonarco).

 

Kdor pa bo čez dan ignorantski in bo še naprej vlekel po svoje pa bo za kazen zvečer zaprt v projekcijsko sobo in bo moral poslušati triurno predavanje Zarafa (FTG-ja) o problemih sodobne družbe in smislu življenja.

 

Pa lep lp...

 

P.S.: Zadeva bo brezplačna, saj jo sofinancira lokalni aktiv kmečkih žena.

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

@tomazek

 

hvala, se vabila več kot veselim

sej to drgač veš, da sva js pa Ćamir (bivša) vaška pubeca? Če že nisva direkt iz kmetov

 

Čeprav js sm nemajhen del otroštva preživel z dedkom okol pr sorodnikih in so mi znana vsa kmečka opravila

tudi jokal sem kot iz škafa, ko mi kot malemu falotu niso pustili nosit pute in sem moral obirati grozdje :D

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče Pravkar:

sej to drgač veš, da sva js pa Ćamir vaška pubeca, če že ne direkt iz kmetov (čeprav js sm nemajhen del otroštva preživel z dedkom okol pr sorodnikih in so mi znana vsa kmečka opravila)

 

Saj vem :D Prikaz opravil je time filler za ene, za druge pa dragocena izkušnja.

 

V ta namen en sosed cel dan drva seka, pa šraufa traktor in obračalni plug... njegova žena pa cel dan puca in kuha, peče pecivo za nas in dela rezance za juho.

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 15 minutami:

js se že leta spravljam na koline, tko da sure, vzamem

Kolin nisem nikoli zmogel, tako da so mi jih doma delno prihranili, to sem zelo hvaležen materi. Ker pri sestrični so imeli dosti manj občutljive starše in so sestrični v bistvu silili biti v prvi bojni liniji na kolinah (smo živeli v isti bajti, ko sta moja starša gradila hišo) ... Jaz sem lahko bil v ene tretji bojni liniji, največ kar sem videl masakra je pripeljat prašiča s traktorjem na zelo old school način, visečega z nogami navzgor, pa potem aftermath pomivanje vsega skupaj. Skra-tka. Niso koline za nas občutljive dušice :D. Ti si bolj tough, me zanima, če bi bila ravnodušna 

Povezava do prispevka

drgač sem pa zelo zadovoljen v svojem malem skoraj echo-chamberju, kjer nisem obkrožen z uno RES NA HARD bigotted folkom

da sem na koncu js konservativc in nazi zarad nepodpiranja Palestine pa izzivanja z "Islam is right about women" :D

 

mi je že na šihtu dost tega folka, k sem le v panogi, ki je kr bolj nagnenja na neko tradicionalno stran :)

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Chamir reče pred 4 minutami:

Kolin nisem nikoli zmogel, tako da so mi jih doma delno prihranili, to sem zelo hvaležen materi. Ker pri sestrični so imeli dosti manj občutljive starše in so sestrični v bistvu silili biti v prvi bojni liniji na kolinah (smo živeli v isti bajti, ko sta moja starša gradila hišo) ... Jaz sem lahko bil v ene tretji bojni liniji, največ kar sem videl masakra je pripeljat prašiča s traktorjem na zelo old school način, visečega z nogami navzgor, pa potem aftermath pomivanje vsega skupaj. Skra-tka. Niso koline za nas občutljive dušice :D. Ti si bolj tough, me zanima, če bi bila ravnodušna 

če bi bla ziher me verjetno ne bi tolk mikal it pa videt :D

ajde polha sem že gledala kako se vzame narazen, sam un je kr odločno mrtev k se ga spraviš dret

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Pred leti se nazadnje spomnim enega (še sedaj) zelo dobrega prijatelja, ko sem bil predsednik lokalnega študentskega kluba in smo organizirali eno fešto (nočni turnir v odbojki na mivki in pijanica) pa smo šli v nabavo.

 

Nabava je vključevala tudi zrihtati odojka in da se speče ter nareže na pladnje. Greva do enega znanca, ki je rekel, da nam seveda vse to zrihta. Gas v štalo... on cel pameten stoji zraven in gleda... pa reče naj zberemo kerega. Evo pokažemo na enega prašička in ko ga kmet prime pa prične nesti ven je kolega stegnil gas kot, da ga kdo lovi. Jaz tega ne bom jedel, bogi prašiček... žalk mi je, da sem šel s tabo... Pa kolega živi v istem kraju kot jaz, ampak pač nikoli ni hodil gledat teh zadev.

 

Evo potem pa malo žganičke, pa špricarček gor, špricarček dol, pa spet še malo žganičke... Čez par ur je že tulil: "jojjj kako bom žrl tega prascaaaa!" :)

 

P.S.: Saj jaz tudi nikoli nisem čist čustveno raven zraven tega. Se mi dejansko tisti najtežji trenutek tudi pujs smili. Ampak vse skupaj jemljem kot sestavni del življenja in potem, ko gledam meso že v kosih... mi je več al manj vseeno. Vidim tudi, da eni tu mislijo, da sam dejansko živim na kmetih... ne, živim v malem mestu v urbanem okolju v bloku (od rojstva sem blokar). Meli smo vikende, herbali bajte, ampak prav živim v bloku. Ampak res pa je, da veliko hodim okrog kolegov in kar redno vse te zadeve doživljam.

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 12 minutami:

drgač sem pa zelo zadovoljen v svojem malem skoraj echo-chamberju, kjer nisem obkrožen z uno RES NA HARD bigotted folkom

da sem na koncu js konservativc in nazi zarad nepodpiranja Palestine pa izzivanja z "Islam is right about women" :D

 

mi je že na šihtu dost tega folka, k sem le v panogi, ki je kr bolj nagnenja na neko tradicionalno stran :)

Jaz se res cel lajf grem neke SJW scene, prav aktivna varianta (učil begunce slovenščino pro bono, raztalal jim milijon stvari, delal v centrih za razne socialno ogrožene otroke, zrihtal dosti LGBT objav/objav LGBT avtorjev v različne faks publikacije, ni da ni)

 

Ko sem se zapletel v debato glede podčrtajev, ki sem jim res do konca nasprotoval, sem srsly dobival na FB ZS-je, da naj spizdim volivec SDS-a kot sem :avadodo:

 

Pol par mesecev prej pa od druge skupine, da me bodo zaklali, ker sem komunist :D 

 

No, pol sem pa raje nehal karkoli sploh pisat po netu izven tega foruma, ker res ni vredno. Internetna komunikacija mi je take smeti, da groza. Še najbolj me je bolela ena scena, ko smo imeli eno debato o neki literarni situaciji kao "uglajen folk" (pač ne kr eni rednecki) in so po enem dnevu začeli padat komentarji na izgled sodelujoč. Skratka, shitpoasta se tudi v napol akademskih scenah :D 

  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
Chamir reče pred 44 minutami:

. Skratka, shitpoasta se tudi v napol akademskih scenah :D 

akademiki so sicer med najhujšimi shitlordi (pač lastna izkušnja ob interakciji s temi ljudmi na dr. študiju)

 

edit: pa to zdaj ne mislim, da se na internetih edgy obnašajo; ampak v privat debatah na konferencah itd.

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka

V glavnem nisem stekal nic v celi debati, razen, da je cemir spoznal, da ce v lajfu poznas par intelektualnih besed in si zapomnes in ponovis par stvari, za pridobitev nekega relativno strokovnega naziva, se ne pomeni, da si custveno in karakterno zrela in modra oseba.. lahko si, ampak se lazje nisi 🤣

 

Aja pa da je tomazek bil sef lokalnih studentov, po eni strani zanimivo.. po drugi, ne vem zakaj, me ne preseneca

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 6 minutami:

V glavnem nisem stekal nic v celi debati, razen, da je cemir spoznal, da ce v lajfu poznas par intelektualnih besed in si zapomnes in ponovis par stvari, za pridobitev nekega relativno strokovnega naziva, se ne pomeni, da si custveno in karakterno zrela in modra oseba.. lahko si, ampak se lazje nisi 🤣

 

Aja pa da je tomazek bil sef lokalnih studentov, po eni strani zanimivo.. po drugi, ne vem zakaj, me ne preseneca

 

 

pa še big kahuna stock trader

 

edit: aja, mal bi še dodal glede "zapomniti si par stvari za pridobitev naziva" --> delo na enem doktoratu je kar grindanje (pa ne, da bi mislil, da je to grindanje zdaj samo po sebi pa že nekaj vredno, ker prinese neko bedno titulo); je treba zmerno do pretežno kri scat (sploh za tiste, ki ne dobijo statusa mladih raziskovalcev ali asistentov); verjetno je zato toliko assholov med njimi, ker je med fukiči mnogo takih, ki majo dost trme zgrindat :D

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...