Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 16 minutami:

, da se A ne sploh ne more zgodit, že fizično. Moški ne more biti posiljen, ker je pogoj za spolno občevanje vzburjenost.

Se prav, zenska tudi ne more biti posiljena, ker ni izpoilnila predpogoja: vzburjenost?

 

Ne vem, ce ga zenska zacne fafat nekemu napol komirajocemu tipu, ki mu itak ne stopi, sori, ampak to je tudi, vsaj v teoriji - no, konec koncev tudi v praksi - neka oblika posilstva, ce izhajamo iz tega, da je tip bil nezmozen privoliti v spolno dejanje.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

 

Avion reče pred 9 minutami:

Se prav, zenska tudi ne more biti posiljena, ker ni izpoilnila predpogoja: vzburjenost?

 

Ne vem, ce ga zenska zacne fafat nekemu napol komirajocemu tipu, ki mu itak ne stopi, sori, ampak to je tudi, vsaj v teoriji - no, konec koncev tudi v praksi - neka oblika posilstva, ce izhajamo iz tega, da je tip bil nezmozen privoliti v spolno dejanje.

Hm... Govorim o moških. In ja ženska ne rabi bit bit vzburjena, da je lahko posiljana. S kuhanim špagetom pa ne boš v pikado zadel.

 

A lahko nehamo zahajati v neke skrajnosti zgolj za to, da dokažemo svoj prav. Da bi ženska posilila moškega je tako mala verjetnost, da ji lahko pripišemo nična.

 

 

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 38 minutami:

 

Hm... Govorim o moških. In ja ženska ne rabi bit bit vzburjena, da je lahko posiljana. S kuhanim špagetom pa ne boš v pikado zadel.

 

A lahko nehamo zahajati v neke skrajnosti zgolj za to, da dokažemo svoj prav. Da bi ženska posilila moškega je tako mala verjetnost, da ji lahko pripišemo nična.

 

 

 

 

če tudi se to zgodi bi prej rekel da je pozitivna izkušnja lol. Ne moremo enačit teh stvari. Že pri samem nadlegovanju žav ne moremo rečti da je isto kot če moškega nadleguje ženska

Povezava do prispevka

Kot je reku Gako je izjava "predvsem za moske" realna.. objektivna.. sam problem je v tem, da izpostavlja seksizem. Se pravi moremo izbrati kaj imamo raje, da ima moski vec problemov al zenska? Ustvari se razlika med spoloma, ce zelite.

 

To je fora.

 

Izpostavljanje teh razlik, podobno kot pri rasizmu, ceprav realno obstajajo in vedno bodo, dokler bodo razlicne rase, ni ql. Ker hitro postanes rasist. Ceprav 

 

Zdej, ce crnc zajebava belca je ql. Ce belec crnca je ze slabse. Ce zenska moskega je nekako okej, ce moski zensko je hitro lahko spolno nasilje, ceprav samo psiholosko.. ipd ipd ipd...

 

 

uredilo bitje bigboss82
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Dej mi povej, kok si mel ti v lajfu problemov, ker si moški? Da zdaj izbiramo, a boš ti herojsko še več problemov vzel na svoja pleča zavoljo bolj enakopravne pozicije žensk v družbi.

 

Tisto naprej sploh pojma nimam kaj hočeš povedat, potem mal anekdot kaj se menda sme pa kaj ne. A se lahko koga zajebava ali ne ni stvar rase ali spola, če si ti zaradi razmer moči najebal v firmi od ženske šefice je to točno enako narobe, kot če si od moškega. So primerna okolja in neprimerna okolja, za "slabe šale", seksualne opazke, črni humor. Za ženske je trenutno teh okolij, kjer je OK malo jače (sej veš, fletno punco v kafani valda lohk mal po rit užgeš, drugač sploh nimaš kurca) sumljivo več.

 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 43 minutami:

Kot je reku Gako je izjava "predvsem za moske" realna.. objektivna.. sam problem je v tem, da izpostavlja seksizem. Se pravi moremo izbrati kaj imamo raje, da ima moski vec problemov al zenska? Ustvari se razlika med spoloma, ce zelite.

 

To je fora.

 

Izpostavljanje teh razlik, podobno kot pri rasizmu, ceprav realno obstajajo in vedno bodo, dokler bodo razlicne rase, ni ql. Ker hitro postanes rasist. Ceprav 

 

Zdej, ce crnc zajebava belca je ql. Ce belec crnca je ze slabse. Ce zenska moskega je nekako okej, ce moski zensko je hitro lahko spolno nasilje, ceprav samo psiholosko.. ipd ipd ipd...

 

 

Hja če mene hoče neka ženska nadlegovati lahko hitro dobi šamar in nima osnovnih šanc da mi kaj naredi. V 1s lahko vsak sposoben moški obrne situacijo. Enako ne moremo trdit pri ženskah. Ko moški nadleguje žensko je bolj podobno hipotetični situaciji kot če bi moškega nadlegovala neka ogromna inteligentna gorila.

 

Vem ja hilariously absurdna primerjava ampak mislim da drži.

 

Vem levičarji pač forsirajo to ma ne bi bilo slabo poudariti te razlike. Tudi moški ga najebejo v lajfu zaradi spola.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 5 urami:

Se pravi moremo izbrati kaj imamo raje, da ima moski vec problemov al zenska?

 

Jaz mislim da tale pripomba kar zelo lepo povzame vse skupaj. Vemo, keri spol je tisti, ki navadno da pobudo - moški. Vsaj pri nas je to moški v večini primerov, pač ostanek patriarhalne družbe in mentalitete. In to je bistvo. Dec je tisti, ki največkrat pristopi, ki da roko na nogo, objame osebo in seveda tisti, ki te proba pofukat. In kot je zastavljeno pravno in tudi kot so zastavljeni naši odnosi, ima dedec ekstremno proste roke in dokler babe praktično ne žvajzne s kolom po glavi je vse legit. Torej pobudnik (moški) nima problemov. Če pa narediš zadevo bolj v smeri, da formaliziraš, kako se mora pobudnik obnašati in kaj sme / kaj ne sme, boš pa pobudniku (moškemu) seveda s tem naredil potencialne probleme. Sej ni neka jederska fizika tole ffs. 

Povezava do prispevka

Kaj pa vem, mislim da ne bi bilo nic narobe ce pride v navado da eksplicitno vprasas deklino in ona tebe ce ti je kul da se pozgeta. Bolj problematicno se mi zdi kaj se zgodi ce si pol eden od njiju naslednji dan premisli. Premalo vem o pravu da bi vedel kako se take stvari odkrije oz ne odkrije. 
Torej na kratko: kako prepreciti krive obtozbe posilstva ampak hkrati omogociti vsaki zenski da s cim manj preprek pove da jo je nekdo posilil. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Drgač fleten kratki roman o točno tem, kaj se pogovarjamo. 10 € stane, dajte si ga naročit: https://beletrina.si/knjiga/kar-se-nam-ne-dogaja

 

Študentski party, seks po njem. Ženska: bila sem posiljena. Moški: wtf, absolutno ne. 

 

In potem opisuje dogajanje iz vidika več likov. Moški izgubi službo, družba ga izloči, obenem nam vedno utripa, da je bila ženska pijana, da morda ni bilo takega nestrinjanja, kot ga ona hoče izraziti. Tudi za njo ljudje niso ziher, če bi ji povsem verjeli. 

 

Dobra zadeva plus samo 10 €, ajmo naročit in prebrat. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 urami:

Itak, da se A ne sploh ne more zgodit, že fizično. Moški ne more biti posiljen, ker je pogoj za spolno občevanje vzburjenost.

Dajmo pustit ob strani moški-moški posilstvo, ki je seveda vseeno realnost

 

Je druga reč sledeča: recimo se ga kot dijak/študent na mrtvo napiješ in komiraš/relaksiraš v poselji/na kavču, kjer je house party. Poleg pride isto pijana ženska, ki te sleče in te začne malo vamo tamo otipavati, ti ga proba potegnit ... ne gre, zato odide. Ti sploh ne veš točno, kdo je ta ženska bila, ker si tako proper komiral (zgodbo sem potegil iz RL, ni se zgodila meni, je bil pa še en forumaš na tem partyju 15 let nazaj, tako da jo lahko v skrajnem primeru potrdi :D). Posilstvo yes/no? 

Povezava do prispevka

Odvisno od izgleda ženske...

 

Sarkazem, da ne bo kdo skočil. Po mojem mnenju ja, ČE ni bil za to in je rekel naj neha. Če se mu je zdelo fino in je bil samo potem slabe volje, ker ni hotel vojak salutirati je to druga stvar. Če bi bilo obratno in bi našel žensko na kavču, jo slekel, otipaval, lizal, tudi brez penetracije je posilstvo. 

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Ma ja, saj na to namigujem, ker mislim, da Atomic želi mejo potegniti pri:

 

penetracija = posilstvo

 

blage oblike fizične interakcije + "psihično nadlegovanje" = spolno nadlegovanje 

 

Sam nekonsenzna fizična interakcija, ki se izvrši po zlasti golem telesu, je pomoje že kar posilstvo

 

Dočim neko random šlatanje v lokalu je pač ogabno, ampak ga tudi sam štejem pod "nadlegovanje" in bi logično prisodil milejšo kazen v primeru policijske intervencije kot pa neko nekonsenzno slačenje, otipavanje, siljenje v oralni seks ...

Povezava do prispevka

Aja, pa treba je izpostaviti, da se je "da pomeni da" pobuda v Sloveniji začela po tem, ko je bil nek Koprčan oproščen posilstva, ker je posiljeval spečo žensko. Mislim da je dobil kazen za "nadlegovanje slabotne osebe" ali nekaj takega, ki pa je precej milejša v primerjavi s posilstvom. Tako da izvor te pobude je definitivno na neki oprijemljivi, res kisli situaciji

Povezava do prispevka

Dobro, da sem odraščal v nekih drugih časih. Če bi blo vse tak zelo strogo potem bi 3x manj fukal... Dandanes več ne bi upal nekje v diskoteki brez pisne privolitve... Ker so ženske kače in absolutno ne moreš predvideti kaj bo naslednji dan naumila...

 

Ženska pijana, pizda prodana... ampak za kako dolgo? Mogoče samo za tisto noč, potem pa rompompom.

 

ular-clipart.thumb.gif.791b62f0fe905c3e861d262b66899012.gif

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 4 minutami:

oziroma največkrat itak zdej k vsak sediva za svojim compom in sva pol: ej, a greva fukat :D

 

Pa saj to večinoma ne velja za stalne partnerje.

 

Rešitev za ostale pa je simpl. Zraven nosiš ustavo RS in na hitro pred seksom vprašaš ali se strinja s spolnim občevanjem, položi roko na ustavo in reče: "DA strinjam se". Na hitro to posnameš z mobitelom in že fukaš. Ne vem zakaj treba komplicirat zdaj... saj ni težko nameniti 30 sekund pred seksom tej formalnosti, da imaš pol svoj mir.

Povezava do prispevka

Jaz sem itak imel samo en klasični onenight stander v lajfu (as spoznal žensko dobesedno isto noč). Pa še to v bistvu ni bil onenight stander, ker sem dejansko ostal cca. 1 teden. Ampak tudi zelo hardcore izkušnja, ker so šla čustva iz 0 na 100 % v par dneh in pol po tem enem tednu (as in vrnil sem se v Slovenijo) sem bil ghostan forever

 

Drugače ravno zaradi tega, kar praviš, Jay, bi rad prebral to "da pomeni da" pobudo, ki so jo vložili pri 8. marcu. Namreč koliko prebereš neke prebliske/intervjuje na netu, deluje res zelo togo s temi "privolitvami". Sam ne predstavljam si, da bi tudi zakon bil tako tog, da bi rabil neko eksplicitno potrditev

Povezava do prispevka
Feget reče pred 17 minutami:

 

Hrvat pelje žensko A na ogled jezera v svojem avtu. Začneta se ljubčkati v avtu, ona se sleče in imata spolni odnos. Čez par dni on prekine vezo in dobi dva dni zatem na vrata policijo, da je posilil žensko A v avtu. Razlog, pri njemu v avtu je videla nož in se je bala, da jo bo z nožem poškodoval ali ubil, zato se mu je preventivno prepustila. Njen DA torej ni bil pravi DA. Hrvat obsojen na 3 leta zapora za postilstvo, izgubil službo, življenje malo manj zjebano kot pri kromosomski ženski, ki je spremenila spol iz UK.

 

Resnični primeri iz sodne prakse, sodbe so pravnomočne (takih primerov je še ogromno, nista to neki nori izjemi). Enyoj your "da pomeni da" zakonsko ureditev. Meni je vseeno, itak se ne zapletam z ženskami.

kaj bi bila potem razlika ob vpeljavi zakonskih sprememb? če je že zdaj bil DA, ki potem več ni bil in je tip fasal

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
Feget reče pred 20 minutami:

Kromosomska ženska A iz UK je spremenila spol v moškega. Preko tinderja je spoznal/a žensko B, s katero se je zapletel/tla v spolni odnos, ki ga je imel/a 6x.

Vse to je zvedela mama od ženske B in posumila, da je z A nekaj narobe. A razkrije resnico svoji punci B, da je v resnici bila kromosomska ženska. B pravi, da je bila posiljena, ker nikoli ne bi privolila v spolni odnos, če bi vedela, da A ni biološki moški – njena DA torej ni bil resnični DA.

Kromosomska ženska A obsojena za šest spolnih napadov, obsojena na 8 let zapora, izgubila službo, življenje precej zjebano.

 

Hrvat pelje žensko A na ogled jezera v svojem avtu. Začneta se ljubčkati v avtu, ona se sleče in imata spolni odnos. Čez par dni on prekine vezo in dobi dva dni zatem na vrata policijo, da je posilil žensko A v avtu. Razlog, pri njemu v avtu je videla nož in se je bala, da jo bo z nožem poškodoval ali ubil, zato se mu je preventivno prepustila. Njen DA torej ni bil pravi DA. Hrvat obsojen na 3 leta zapora za postilstvo, izgubil službo, življenje malo manj zjebano kot pri kromosomski ženski, ki je spremenila spol iz UK.

 

Resnični primeri iz sodne prakse, sodbe so pravnomočne (takih primerov je še ogromno, nista to neki nori izjemi). Enyoj your "da pomeni da" zakonsko ureditev. Meni je vseeno, itak se ne zapletam z ženskami.

Razen če spremenijo spol? :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...