Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

lizz reče Dne, 7. 2. 2021 at 13:32:

popravi me, kjer se motim

 

ce prav razumem, se 8. marec sklicuje na jasno namero po spolnem aktu. torej, v primeru soglasanja v sex, ker je moski kao samski, pa se potem izkaze, da ni, bi bil moski lahko oproscen posilstva, ker je ze tako ali tako zenska izkazovala prej zeljo po tem, da se posexata.

sicer skoda je z obsodbo posilstva, pa ceprav po krivem, ze narejena. in ta skoda lahko ni majhna.

 

 

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 6 minutami:

Hm kaj pa obratno, a ce moski zve, da je zenska porocena, a jo lah obtozi posilstva?

 

Jep, lahko :) samo očitno moški ne prijavljajo takih stvari ali se prijave ne jemljejo resno. V tuji praksi je res veliko takih norih primerov, ampak vedno, ampak res vedno, so storilci moški. Edina izjema je ena ženska, ki je spremenila spol v moškega, to zatajil/a punci in bila potem potem ko sta šeskrat sexala obtožen/a in obsojen/a šestih posilstev.

Povezava do prispevka

kaj pa BDSM spolne prakse, kjer ni nadrejeni premika podrejnemu meje na podlagi nekega zaupanja, ceprav se potem podrejeni lahko odloci/zave, da ups, tega si pa nisem zelel? 

a bo policija to sploh resno vzela?

a bo apriori nadrejeni obtozen posilstva?

Povezava do prispevka
lizz reče pred 5 minutami:

kaj pa BDSM spolne prakse, kjer ni nadrejeni premika podrejnemu meje na podlagi nekega zaupanja, ceprav se potem podrejeni lahko odloci/zave, da ups, tega si pa nisem zelel? 

a bo policija to sploh resno vzela?

a bo apriori nadrejeni obtozen posilstva?

 

Jaz bi raje imel to vnaprej podpisano ali pa posneto tako kot Slinch:D

 

Če bo policija resno jemala te prijave je težko reči. Na začetku verjetno ne, samo v Angliji so to govorili glede pregona svobode govora, potem pa so aretirali in obtožili človeka, ki je policiskemu konju rekel, da je gaj:D tako da pritiska družbenih omrežjih ni za podcenejvati.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

 

Jaz bi raje imel to vnaprej podpisano ali pa posneto tako kot Slinch:D

 

Če bo policija resno jemala te prijave je težko reči. Na začetku verjetno ne, samo v Angliji so to govorili glede pregona svobode govora, potem pa so aretirali in obtožili človeka, ki je policiskemu konju rekel, da je gaj:D tako da pritiska družbenih omrežjih ni za podcenejvati.

ves vesele bojo vzel!

Povezava do prispevka
Feget reče pred 34 minutami:

 

Jaz bi raje imel to vnaprej podpisano ali pa posneto tako kot Slinch:D

 

Če bo policija resno jemala te prijave je težko reči. Na začetku verjetno ne, samo v Angliji so to govorili glede pregona svobode govora, potem pa so aretirali in obtožili človeka, ki je policiskemu konju rekel, da je gaj:D tako da pritiska družbenih omrežjih ni za podcenejvati.

Ja pa je bil ali ne? :D

Povezava do prispevka
Navedek

"Če se bo za njega spremenila igra, ne vem, kakšne spolne prakse ima, za večino nas bo ostalo isto, samo žrtve bodo bistveno bolj zaščitene," na pravnikove pomisleke odgovarja Nika Kovač z Inštituta 8. marec. Ob tem dodaja: "To seveda ne pomeni, da bodo ženske podpisovale pogodbe, ne pomeni, da boš moral med spolnim odnosom govoriti 'ja' na pet minut." 

 

Kot je izpostavil kolega od Mefista, s katerim sta si očitno kar blizu v razmišljanju, kako si te ženske sploh predstavljajo pravno formalizacijo izrecne privolitve pred spolnim odnosom, če hkrati ne bo treba nič podpisovat oziroma snemat? Če za trenutek malo pustijo zagrizen aktivistični idealizem in sveto prepričanjem o tem, da imajo moralno prav, in se dejansko spravijo intelektualno in pravno definirat te kategorije?

 

Ker neke domnevne ustne privolitve in entuziastična navdušenost nad aktom (kako bi slednje sploh definiral? Vzdihi in izjave v stilu ''O ja, to mi deli, še, še!''?!) v pravnem postopku za nazaj ne bi veljalo pol kurca, če se ženska zaradi slabe vesti, sramu, takratne pijanosti/zadetosti, (da ne rečem kakega namernega maščevanja ali podjebavanja) kasneje spomni tipa obtožit posilstva, aka spolnega akta brez izrecne 'Ja' privolitve.

 

Navedek

to bi dosegli z uveljavitvijo modela "ja pomeni ja", kar pomeni, da se vsaka oseba sama odloči, ali je pripravljena na in si želi spolni odnos. Če ni privolila aktivno in svobodno (z besedami ali dejanji), je tak spolni odnos posilstvo.  

 

 

Navedek

V modelu "ja pomeni ja" pa mora obdolženec posilstva pojasniti, kako je pridobil soglasje in zakaj je verjel, da je druga oseba privolila.

 

Sem iskal po netu konkretno vsebino to peticije in pobude in dejansko ne najdem nič bolj oprijemljivega in konkretnega kot tale dva stavka. In problem teh dveh trditev je, da se slišita strašno fino in idealistično, dokler ne pomisliš, kako zaboga (razen dejanskega podpisanega konsenzualnega soglasja in/ali snemanja izrecne privolitve v seks) bi dejansko lahko obdolženec v praksi mesece ali celo leta po dogodku take stvari pojasnjeval in dokazoval na sodišču...

 

Poleg tega na glavo postavi sam koncept, da mora v pravni državi tožilstvo predstavit jasne in neizpodbitne dokaze,  da je prišlo do kaznivega dejanja, šele nato (oz. vzporedno) se osumljenec zagovarja. Tu pa se samo postavi neka huda obtožba (o skrajno sprevrženem dejanju kot je posilstvo, in to v družbeni klimi, ki gre vedno bolj v smer tega, da se obdolženca enostavno medijsko in družbeno linča v javnosti), tip naj pa sedaj, kakor ve in zna pojasnjuje, da je pridobil neko ustno in 'entuziastično' soglasje, da je ženska res pri volji za otipavanje in/ali seks.

 

Saj verjamem, oziroma vem da je velika večin žrtev spolnega nasilja žensk, in pravilno, da se javnost bolj osvešča o dejanski posilstvih in nadlegovanju, kot si jih trenutno oziroma tradicionalno predstavljamo in definiramo v naši družbi, mi je pa totalno zgrešeno, da bi se eni skrajno levi manjšini (ki je itak v skladu s totalno amerikanizacijo evropske družbe v zadnjih letih vse te ideje pobrala od podobno ozkega, skrajno levega sloja ameriške družbe) pustilo, da najprej moralne in nato pravne smernice obrne v to smer, da se pač X procent po krivem (ali vsaj po neki zero tolerance policy) obdolženih in ali obsojenih moških pač tolerira v imenu domnevno večje, a pravno izjemno zmuzljive in težko opredeljive večje zaščite in pravičnosti za ženske. Še posebej zato, ker bi v primeru, da se ful razširi definicijo posilstva ali konkretnega spolnega nadlegovanja, tisti zgornji X procent večkrat narasel.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Če se ne motim je kakršnokoli snemanje privolitev ali česarkoli drugega v sloveniji kriminalno dejanje za katerega snemalec kazensko odgovarja. Posneti materijal pa ni dovoljen na sodišču. Tak, da če boste snemal privolitev, in ona/on tam veselo kriči ja ja daj me že, boš razen kazni za psoilstvo dobil še kazen za nedovoljeno snemanje.

Povezava do prispevka

Jest vem za eno zgodbo, ki bi lahko bila to moderno posilstvo. Ima neke podobnosti z zgodbo @Feget, mogoče bi  @Mefisto vedel ali bi bila to po novem morebitnem zakonu posilstvo. In sicer gre takole:

 

Kranj, leto 1994. Razpad Yuge je povsod čutiti. Industrijsko mesto propada. Kriza povsod. Pa vendar se najde v petek popoldan starejši gospod z mladenko, ki zavije v takrat še aktualno eno izmed Kranjskih zlatarn. Mislim, da je bila zlatatarna Levičnik, nism zihr, ampak gospod je bil zihr Marjan.

Gospod MArjan reče zlatarju, če lahko en poseben prstan za mlado damo. Zlatar ves vesel ponudi, potegne ven prstane in reče, ta je 200k SIT, ta je 400k SIT, ta je 350k SIT... Na to ga Marjan popravi in reče, da mogoče se nista dobro razumela. Za to gospodično želi Marjan res poseben prstan. Zlatar ga pogleda in si misli svoje... in potegne res ti pravo robo, ne to iz Trsta. Prstani res lepši in prodajalec nadaljuje. Ta je miljon pecto SIT, ta ja dva maljona SIT in ta je dva maljona pecto SIT. Marjan pogleda mladenko in reče: "No kateri ti je všeč?" Mladenka pokaže seveda na najdražjega. Marjan ni pet ni šest, potegne ven ček in napiše dva maljona pecto in se podpiše ter ga da prodajalcu. Prodajalec se zahvali, ampak istočasno pove, da žal čeka ne more preverit v petek popoldan, ker so banke zaprte in je velik znesek in ne ve če je kritje itd...  teh časih. Marjan razume, se strinja in reče: "Prav bova tako naredila. Tukaj imate mojo telefonsko. Ček že imate. Vi takoj v ponedeljek preverite ček, me pokličite in prideva v ponedeljek po po prstan."

V ponedljek zjutraj prodajalec pokliče goposoda in reče: "Dober jutro gospod, sem preveril, ampak a veste, davaš ček nima kritja na banki" Pa prav Marjan: " Ja vem, a pa veste vi kako sem se jaz imel lepo za vikend?"

 

 

A je to po novi zakonodaji rejp?

Povezava do prispevka
atomic reče pred 19 minutami:

Jest vem za eno zgodbo, ki bi lahko bila to moderno posilstvo. Ima neke podobnosti z zgodbo @Feget, mogoče bi  @Mefisto vedel ali bi bila to po novem morebitnem zakonu posilstvo. In sicer gre takole:

 

Kranj, leto 1994. Razpad Yuge je povsod čutiti. Industrijsko mesto propada. Kriza povsod. Pa vendar se najde v petek popoldan starejši gospod z mladenko, ki zavije v takrat še aktualno eno izmed Kranjskih zlatarn. Mislim, da je bila zlatatarna Levičnik, nism zihr, ampak gospod je bil zihr Marjan.

Gospod MArjan reče zlatarju, če lahko en poseben prstan za mlado damo. Zlatar ves vesel ponudi, potegne ven prstane in reče, ta je 200k SIT, ta je 400k SIT, ta je 350k SIT... Na to ga Marjan popravi in reče, da mogoče se nista dobro razumela. Za to gospodično želi Marjan res poseben prstan. Zlatar ga pogleda in si misli svoje... in potegne res ti pravo robo, ne to iz Trsta. Prstani res lepši in prodajalec nadaljuje. Ta je miljon pecto SIT, ta ja dva maljona SIT in ta je dva maljona pecto SIT. Marjan pogleda mladenko in reče: "No kateri ti je všeč?" Mladenka pokaže seveda na najdražjega. Marjan ni pet ni šest, potegne ven ček in napiše dva maljona pecto in se podpiše ter ga da prodajalcu. Prodajalec se zahvali, ampak istočasno pove, da žal čeka ne more preverit v petek popoldan, ker so banke zaprte in je velik znesek in ne ve če je kritje itd...  teh časih. Marjan razume, se strinja in reče: "Prav bova tako naredila. Tukaj imate mojo telefonsko. Ček že imate. Vi takoj v ponedeljek preverite ček, me pokličite in prideva v ponedeljek po po prstan."

V ponedljek zjutraj prodajalec pokliče goposoda in reče: "Dober jutro gospod, sem preveril, ampak a veste, davaš ček nima kritja na banki" Pa prav Marjan: " Ja vem, a pa veste vi kako sem se jaz imel lepo za vikend?"

 

 

A je to po novi zakonodaji rejp?

Men zveni samo kot ful slab vic.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...