Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 3 minutami:

To bi vsaka bakterija mogla že od groze crknit, če bi mesec dni vsak dan, samo peanut butter fasala.


Trenutno pač obožujem peanut butter. To kar z žlico mažem občasno, drugače si pa naredim na toastu. Saj vem.. saj vem... :) 
Ampak tisti mešani oreščki v pakiranju mi pa tudi dajo še neko dodatno energijo. Tam so tudi kakšne rozine not, pa nasploh so mi OK te zadeve. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Ti samo porihtej zadeve pa bo ;) Za pubeca.

Grem zdaj še en krog v F1 2018 odpeljat. Potem pa spat. 

Btw, bom kar tukaj vprašal na hitro:

Pozna kdo kakšno stran, kjer se da nabaviti Grand Prix Legends (z najboljšimi modi itd.), da v nulo dela na win10? Pač, čim bolj enostavno in v nekem "zaokroženem" kompletu? Ker to igro sem pred časom res oboževal in bi si rad čimprej spet naložil za malo sprostitve (pol ure na dan, recimo). :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

Mimogrede, en moj update glede prehranjevalnih "navad": jaz sem trenutno na arašidovem namazu (+ bel random toast kruh ali direkt na žlico) in raznih mešanih oreščkih. V bistvu že več kot mesec dni sploh ne jem drugega in zaenkrat še funkcioniram dokaj normalno. :) 

Bye bye jetra :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:


Trenutno pač obožujem peanut butter. To kar z žlico mažem občasno, drugače si pa naredim na toastu. Saj vem.. saj vem... :) 
Ampak tisti mešani oreščki v pakiranju mi pa tudi dajo še neko dodatno energijo. Tam so tudi kakšne rozine not, pa nasploh so mi OK te zadeve. 

jaz sem isto zasvojen z arašidovim maslom, paše zraven banan, kruha, makaronov, raznih kaš, palačink

 

če misliš da te boli želodec, čimprej h zdravniku, been there, done that,

verjetno boš dobil acipan ali podobno in če v par tednih ne pomaga sledi napotnica za gastroskopijo, test za hp bakterijo,

lahko je pa kaj tretjega, žolč, žolčni kamni itd zato včasih pošljejo še na ultrazvok

 

pri meni je bil verjetno samo stres in preveč časa med obroki,

želodčna kislina je pizdarija, razje vse, se ti lahko razširi v požiralnik in boš na koncu na tabletih in dieti dolgotrajno da se poceli

 

Povezava do prispevka

@Chamir ko si zadnjič spraševal kje je zakonodajni predlog ja pomeni ja, končno je na voljo za pogledat  (zdaj so začeli kampanjo zbiranja podpisov)

 

https://static1.squarespace.com/static/601e6ecb3f51f617d950786c/t/602938b46638c632897c8523/1613314229903/PREDLOG+ZAKONA+O+SPREMEMBAH+IN+DOPOLNITVAH+KAZENSKEGA+ZAKONIKA.pdf

 

najbolj seksi link

 

 

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 19 minutami:

fak, sem želel prečitat, samo toliko strani pa ne bom

 

dokler addressajo smrdljivo luknjo v trenutni zakonodaji, kjer ni posilstva, če je žrtev nezmožna rečt ne, je vse ok

star 170. člen

 

Navedek

170. člen

(1) Kdor prisili osebo drugega ali istega spola k spolnemu občevanju ali s tem izenačenemu spolnemu ravnanju, tako da uporabi silo ali zagrozi z neposrednim napadom na življenje ali telo, se kaznuje z zaporom od enega do desetih let.

(2) Če je dejanje iz prejšnjega odstavka storjeno grozovito ali posebno poniževalno ali če je dejanje storilo več oseb zaporedoma ali nad obsojenci ali drugimi osebami, ki jim je vzeta prostost, se storilec kaznuje z zaporom od treh do petnajstih let.

(3) Kdor prisili osebo drugega ali istega spola k spolnemu občevanju ali s tem izenačenemu spolnemu ravnanju, tako da ji zagrozi, da bo o njej ali njenih bližnjih odkril, kar bi škodovalo njeni ali njihovi časti ali dobremu imenu, ali da bo njej ali njenim bližnjim povzročil veliko premoženjsko škodo, se kaznuje z zaporom od šestih mesecev do petih let.

(4) Če sta bili dejanji iz prvega ali tretjega odstavka tega člena storjeni proti osebi, s katero storilec živi v zakonski, zunajzakonski skupnosti ali registrirani istospolni skupnosti, se pregon začne na predlog.

 

predlog novega 170. člena

 

Navedek

V 170. člena Kazenskega zakonika (Uradni list RS, št. 50/12 UPB2, 54/15, 6/16 UPB2p, 38/16, 27/17 in 23/20) se doda nov prvi odstavek, ki se glasi:

»(1) Kdor brez svobodne privolitve osebe drugega ali istega spola doseže (njeno) spolno občevanje ali s tem izenačeno spolno ravnanje, se kaznuje z zaporom od enega leta do osmih let.«

 

V dosedanjem prvem odstavku, ki postane drugi odstavek, se beseda »enega« nadomesti z besedo »treh«.

Dosedanji drugi in tretji odstavek postaneta tretji in četrti odstavek.

Za dosedanjim tretjim odstavkom, ki postane četrti odstavek, se doda nov peti odstavek:

»(5) Kdor stori dejanje iz prvega odstavka tega člena iz malomarnosti, se kaznuje z zaporom od šestih mesecev do petih let.«

V dosedanjem četrtem odstavku, ki postane šesti odstavek, se besedilo »sta bili dejanji iz prvega ali tretjega odstavka« nadomesti z besedilom »so bila dejanja iz prvega, drugega ali četrtega odstavka«.

 

 

star 171. člen

 

Navedek

171. člen

(1) Kdor uporabi silo ali zagrozi osebi drugega ali istega spola z neposrednim napadom na življenje ali telo in jo tako prisili, da stori ali trpi kakšno spolno dejanje, ki ni zajeto v prejšnjem členu, se kaznuje z zaporom od šestih mesecev do desetih let.

(2) Če je dejanje iz prejšnjega odstavka storjeno grozovito ali posebno poniževalno ali če je dejanje storilo več oseb zaporedoma ali nad obsojenci ali drugimi osebami, ki jim je vzeta prostost, se kaznuje z zaporom od treh do petnajstih let.

(3) Kdor osebo drugega ali istega spola prisili, da stori ali trpi kakšno spolno dejanje iz prvega odstavka tega člena, tako da ji zagrozi, da bo o njej ali njenih bližnjih odkril, kar bi škodovalo njeni ali njihovi časti ali dobremu imenu, ali da bo njej ali njenim bližnjim povzročil veliko premoženjsko škodo, se kaznuje z zaporom do petih let.

(4) Če sta bili dejanji iz prvega ali tretjega odstavka tega člena storjeni proti osebi, s katero storilec ali storilka živi v zakonski, zunajzakonski skupnosti ali registrirani istospolni partnerski skupnosti, se pregon začne na predlog.

 

predlog novega 171. člena

 

Navedek

V 171. členu se doda nov prvi odstavek, ki se glasi:»

(1) Kdor brez svobodne privolitve osebe drugega ali istega spola doseže, da ta stori ali trpi kakšno spolno dejanje, ki ni zajeto v prejšnjem členu, se kaznuje z zaporom od šestih mesecev do osmih let.«

 

V dosedanjem prvem odstavku, ki postane drugi odstavek, se besedilo, ki ni zajeto v prejšnjem členu nadomesti z besedilom »iz prejšnjega odstavka«

 

Dosedanja drugi in tretji odstavek postaneta tretji in četrti odstavek. Za dosedanjim tretjim odstavkom, ki postane četrti odstavek, se doda nov peti odstavek:

»(5) Kdor stori dejanje iz prvega odstavka tega člena iz malomarnosti, se kaznuje z zaporom do petih let.«

 

V dosedanjem četrtem odstavku, ki postane šesti odstavek, se besedilo »sta bili dejanji iz prvega ali tretjega odstavka« nadomesti z besedilom »so bila dejanja iz prvega, drugega ali četrtega odstavka«.

 

 

star 172. člen

 

Navedek

172. člen

(1) Kdor spolno občuje ali stori kakšno drugo spolno dejanje z osebo drugega ali istega spola, tako da zlorabi njeno duševno bolezen, začasno duševno motnjo, hujšo duševno zaostalost, slabost ali kakšno drugačno stanje, zaradi katerega se ne more upirati, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.

(2) Kdor v okoliščinah iz prejšnjega odstavka kako drugače prizadene spolno nedotakljivost slabotne osebe, se kaznuje z zaporom do petih let.

 

predlog novega 172. člena

Navedek

V prvem odstavku 172. člena se besedilo »hujšo duševno zaostalost, slabost ali kakšno drugačno stanje, zaradi katerega se ne more upirati« nadomesti z besedilom »ali hujšo duševno zaostalost«.

 

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
Navedek

kjer žensko primeš in ona otrpne in nič ne reče - zagovorniki sistema ja pomeni ja pravijo, da je teh primerov, pravniki smo zelo skeptični. 

 

pravniki so skeptični do psihološkega odziva, ki paralizira ... niso pa skeptični do dejanja v afektu

 

what else is new

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

:rofl:

 

Če se ne prebudi ni nič (pravna praznina).

Če se ne more prebutiti, ker je pijana, zadrogirana ali podobno je kaznivo dejanje spolne zlorabe slabotne osebe - podobno posilstvu.

torej basically

 

če posiliš zadrogirano, pijano osebo, si manj kaznovan, kot če posiliš zdravo trezno osebo

 

čeprav si naredil isto dejanje - v bistvu si se v primeru ne-trezne spravil celo na šibkejšo žrtev in si zato manj kaznovan

Povezava do prispevka
Sovir reče Dne, 17. 2. 2021 at 14:40:

torej basically

 

če posiliš zadrogirano, pijano osebo, si manj kaznovan, kot če posiliš zdravo trezno osebo

 

čeprav si naredil isto dejanje - v bistvu si se v primeru ne-trezne spravil celo na šibkejšo žrtev in si zato manj kaznovan

 

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...