Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ZGODOVINA

N. Urankar, D. Mlacović:
ZGODOVINA 2, učbenik za 2. letnik gimnazije, DZS 2010
    
ZGODOVINA 
J. Cvirn, A. Studen: 
Zgodovina 3, učbenik za 3. letnik gimnazije, DZS 2010

 

ZGODOVINA

A. Gabrič, M. Režek:

ZGODOVINA 4, učbenik za zgodovino za 4. letnik gimnazije, DZSl letnik 4. Leto potrditve: 2011

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

@Feget sicer vem, da si programer in delaš v IT-ju, samo tole mi je vseeno preveč smešno. Submital sem nek znanstveni članek za eno področno kao izmed najbolj highly citiranih akademskih USA revij. V glavnem dobim odgovor, da je članek "preživel" prvi pregled in bo šel v recenziranje ter kasnejšo objavo po popravkih, samo da moram najprej plačat cca. 700 EUR neke pristojbine. WTF nigga, a to je pogosta praksa? Meni je kar zaprlo rit, ker kot prvo nimam inštitucije, ki bi mi tole krila, kot drugo pa prihajam iz Slovenije, kjer je to blizu neto minimalne plače :D

Povezava do prispevka

Hehe kot programer v ITju se dostikrat srečujem z "roparskimi" revijami. To so take revije, ki želijo kar pošten denar za garantirano objavo (2000 dolarjev naprej), nekatere pa imajo administrativne fee-je (očitno ta tvoja), ki so namenjeni lekturam, tisku in podobna jajca. 

 

Kot revni program zato vedno prvo vprašam koliko računajo za objavo, oziroma skoraj izključno objavljam le v cheaperskih revijah, ki ne zahtevajo feejev. 

 

Drugače pa 700 evrov za objavo v prestižni mednarodno reviji, ob pogoju, da objavo nujno rabiš, ni spet tako slab deal :) Če ne rabiš nujno, oziroma se ti ne gre za akademski mednarodni prestiž pa najdi kake cheaperje, ki ti ga bodo objavili brezplačno. 

Povezava do prispevka

Eh, valda bom objavil pri bratih cheaperjih, jebeš te bogatine :D 

 

Drugače pa bi se pomoje s slovenskimi objavami zgodilo isto, če ne bi raznih ARRS itd. tako intenzivno supportali revij in inštitucij. Oziroma bi lahko komplet zaprli znanost, ker Slovenci itak nimamo za pol deka poli salame, ne da bi imeli za objave s takimi feeji :D 

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 1 uro:

@Feget sicer vem, da si programer in delaš v IT-ju, samo tole mi je vseeno preveč smešno. Submital sem nek znanstveni članek za eno področno kao izmed najbolj highly citiranih akademskih USA revij. V glavnem dobim odgovor, da je članek "preživel" prvi pregled in bo šel v recenziranje ter kasnejšo objavo po popravkih, samo da moram najprej plačat cca. 700 EUR neke pristojbine. WTF nigga, a to je pogosta praksa? Meni je kar zaprlo rit, ker kot prvo nimam inštitucije, ki bi mi tole krila, kot drugo pa prihajam iz Slovenije, kjer je to blizu neto minimalne plače :D

 

Ni to splosno znano dejstvo, da se objave v teh kao akademskih revijah vedno placujejo. Pa za 700 EUR si se tak poceni skozi priso imho... :)

Povezava do prispevka

Naše "računalniške" revije so vse samofinancirane - ARRS nič ne da, avtorjem pa ni treba nič plačati. Tako da uredniki in recenzenti delajo za hrenovko in zenf. Po eni strani fino za mlade nadobudne revne pisce, ne pa tako fino za ustaljene strokovnjake in prekajene mačke. Večina nas potem te recenzije naredi preko kurca, ker zakaj bi se posebej trudil za brezplačno delo. 

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 1 uro:

Also @Sovir kiro zgodovinsko obdobje ti kaj raziskuješ drugače? A si za kak jocker mn3njalnik literatura zgodovina collab

novejšo/sodobno, atm konkretno slo. izseljence v zda

 

povej, kaj več, kaj imaš v mislih :D kaj preveč resnega težko, ker me raziskovanje za disertacijo+s tem nepovezan šiht kr okupirata zadnje čase

Povezava do prispevka

če boš raziskoval še slo. izseljence v kanadi ti dam lahko kakšen kontakt ali dva

 

ampak glede na to, na kakšno praznovanje nas je nazadnje povabil eden od sorodnikov za 80. rojstni dan in kaki speechi so padali, ti mogoče rajši jaz ali pa uporabnik "mike hunt" sestaviva vprašanja :D:D 

 

MLADI - OSTANITE ČUJEČI! KOMUNISTIČNI MORILCI NIKDAR NE SPIJO! NIKDAR!

 

VESEL SEM, DA SEM SPET NAZAJ V DEŽELI, IZ KATERE ME JE IZGNALA KRVAVA ROKA KOMUNIZMA

 

itd itd

 

res proper kvaliteta, pa še dobra potica

Povezava do prispevka

Ja, kolega je bil enkrat na obisku pri teh Kanadčanih. Ga je en gospod povabil v svojo klet, kjer so bile vse mogoče nacidomobranske memorabilije, časopisni izrezki, fotke, ni da ni :D Glede Kanade me zanima en župnik Merkun, ki je '47 prišel v ZDA kot vojni begunec, nato se je pa prestavil v Toronto, kjer je izdajal časopis Slovenska država. Sam tud med tem taborom izseljencem in bil priljubljen kaj preveč

 

 

edit: sam to ni še nič proti povojni argentinski emigraciji, ki pa si je v celoti vzpostavial vzporedno realnost in tile, če bo kakršnakoli mikro iskrica, bodo na prvem letalu prišli sem streljat komoniste

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka

@Sovir bom neki razmislil in se ti javim :D 

 

Drgač pa koliko vam grejo kaj na živce, ko prodajalci naravnih dobrin ufuravajo neke jadne zgodbe. Prej sem pri neki teti kupil jajca, pa mi je začela prodajat vmes lesene žlice, ki jih izdeluje njena hčerka, pa neka cela kompleksna zgodba, kdo je njeno hčerko učil delat to pa ne vem kaj. Cena žlice pa 30 €. Pismo ne bi dal 30 € za neko jadno bedno leseno žlico, pa če bi bila pred tem buttplug od papeža. Nasploh me te štorije vedno bolj utrujajo, včasih sem jih še rad poslušal. Pač lesena žlico prodajaš, to je vse, deal with it :D 

Povezava do prispevka

Zgodbe so drgac kljuc da prodas svoj izdelek, degac ljudje pac kupijo lesene zlice iz kitajske, pa se zastonj so lakirane s svincenimi barvami. To rekoc, osebno me bore malo briga za zgodbe, zanima me samo kvaliteta izdelka in izjemoma ce gre za res nekaj posebnega (zlica je izdelana iz lesa 1000 let starega drevesa). 

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 2 urama:

Drgač pa koliko vam grejo kaj na živce, ko prodajalci naravnih dobrin ufuravajo neke jadne zgodbe. Prej sem pri neki teti kupil jajca, pa mi je začela prodajat vmes lesene žlice, ki jih izdeluje njena hčerka, pa neka cela kompleksna zgodba, kdo je njeno hčerko učil delat to pa ne vem kaj. Cena žlice pa 30 €. Pismo ne bi dal 30 € za neko jadno bedno leseno žlico, pa če bi bila pred tem buttplug od papeža. Nasploh me te štorije vedno bolj utrujajo, včasih sem jih še rad poslušal. Pač lesena žlico prodajaš, to je vse, deal with it :D 


Meni so takšne zgodbe katastrofa in me niti najmanj ne pritegnejo k nakupu. Drugo je nek res unikatni izdelek s konkretno zgodovino in uradnim certifikatom, če bi se že šel neko zbirateljstvo. Hočem reči: za eno f**** leseno žlico, ki jo nekdo na random izdela niti slučajno ne bi dal 10 €, kaj šele 30. Pa tudi če je iz ne vem kakšnega materiala in zadaj stoji ne vem kakšna "zgodba" in dobrodelnost gor al pa dol.
Dandanes pač vsak nekaj poskuša tržit. In te neke lesene žlice so lep primer, ker jih ne more narediti 1000 na dan in jih prodajat po 1 €, bo pač vključila zgodbo, naredila nekaj komadov in jih prodajala po 30 € /kos. Recimo. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chamir reče pred 2 urama:

 

 

Drgač pa koliko vam grejo kaj na živce, ko prodajalci ufuravajo neke jadne zgodbe

random je bedno, pač tvoj primer

 

ampak kakšne res kul zgodbe ne vem to majico je nosil mick jagger na konceru leta 83 v (država/mesto) in ker jo je pobruhal, jo je fuknil proč, ampak oseba je nekako prišla do te majice

in podobne :D

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 9 urami:

@Feget sicer vem, da si programer in delaš v IT-ju, samo tole mi je vseeno preveč smešno. Submital sem nek znanstveni članek za eno področno kao izmed najbolj highly citiranih akademskih USA revij. V glavnem dobim odgovor, da je članek "preživel" prvi pregled in bo šel v recenziranje ter kasnejšo objavo po popravkih, samo da moram najprej plačat cca. 700 EUR neke pristojbine. WTF nigga, a to je pogosta praksa? Meni je kar zaprlo rit, ker kot prvo nimam inštitucije, ki bi mi tole krila, kot drugo pa prihajam iz Slovenije, kjer je to blizu neto minimalne plače :D

https://slo-tech.com/novice/t589177

 

Pod povezanimi novicami (Preberite še ...) je še več zgodb.

uredilo bitje Kosinus
Povezava do prispevka
atomic reče pred 14 urami:

Men more bit izdelek harmonija vsega, kakovosti, uporabnosti, designa, zgodbe... Po pomembnosti tudi v tem nekem vrstnem redu. Če je kje nezadostna ocena, ne napreduje v naslednji krog.

Jeste - se strinjam kolega, tudi sam vedno več opažam slab dizajn. Recimo Aleja supermarket LJ ima zdaj za korona čas obupen dizajn, kje se v stavbo vstopa in kje izstopa (vstopa skozi vrtljiv vhod, izstopa skozi fire escape na straneh) --- tako 90 % ljudi gladko ignorira navodila in izstopajo čez glavni vrtljiv vhod. Ne da imam problem s tem, da ljudje ne upoštevajo, kje je izhod, samo dejansko zadeva kaže, da masa sama izoblikuje nek organski dizajn, ki ji najbolj sede :D. Zanimiv shit za razmišljaš skratka. 

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 21 urami:

edit: sam to ni še nič proti povojni argentinski emigraciji, ki pa si je v celoti vzpostavial vzporedno realnost in tile, če bo kakršnakoli mikro iskrica, bodo na prvem letalu prišli sem streljat komoniste

 

Meni je bil precej WTF moment, ko je naša fuzbal reprezentanca igrala prijateljsko z Argentino v Montevideu, pa lepo med prenosom v živo na tribunah pade en velik domobranski grb s strani lokalne emigracije...

 

Povezava do prispevka

Meni pa je bil WTF moment prele, ko sem bil s kolegico na sprehodu in mi je povedala, da ima novega fanta - in da je ta "nov fant" od nje starejši več kot 40 let haha. In sploh ni nek rich nigga, pač casual slovenska penzija, enostavno je iskrica preskočila med njima. Sam me je vseeno vrglo iz comfort zona, kar sem ji tudi povedal, ker je pač enostavno edini tak primer, da sem ga doslej v lajfu spoznal pa da ni neka "rumeni trač" štorija :D. A poznate kak sličen primer mega razlike v letih?

  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...